Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? fórum

Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2013. júl. 3. 21:17

Sziasztok!

Nekem a nőgyógyász most ajánlotta be ezt az injekciót, elég sokat olvastam már róla, és hát az az igazság,hogy hezitálok....nem tudom mit tegyek....sajnos van egy betegségem ami elég sok idő után derült ki,hogy a menstruációmhoz kötődik ezért kellene megszűntetni a menstruációmat.....szerintetek?

2013. jún. 16. 20:29
A vérzészavarokon kívül ez az egyik leggyakoribb mellékhatása.:(
637. Ange
2013. jún. 16. 20:24
Én is megkaptam 2,5 hónapja eddig 5-6 kilót híztam tőle csak az intenzív fogyó segít.
2013. jún. 16. 07:00

Szia!


Jól értem, ezek szerint másfél éve egyáltalán nem menstruálsz ?


Ha így van, én azonnal felkeresnék egy endokrinológust a helyedben és nem várakoznék arra hogy spontán megjőjjön, főleg ha babát is terveztek.

2013. jún. 16. 03:14

Sziasztok!

Sajna nekem sincs jo tapasztalatom a depo-val. En osszesen 2-szer kaptam, az elsot 2011. szeptemberben, aztan 2012. januarban,azota semmi. Meg mindig nem menstrualok, orvosnal voltam, elkuldott ultrahangra, mindent rendben talaltak, de sajna azota sincs semmi valtozas :( Szeretnenk babat a parommal, de egyszeruen lehetetlen. Szoval, szemelyes tapasztalatbol mondom, aki tudja, ne ezt a fogamzasgatlot valassza :(((

2013. jún. 12. 14:00

Szia, az injekció leállítja az egész ciklust, ne várd e menstruácódat mert nem fog megjönni,hisz éppen ettől leszel védett!

Az orvosod mielőtt beadta nem magyarázta el a működési elvét? Ha nem, az elég baj, ebből fakad késöbb a sok félreértés.

633. györgyi1026 (válaszként erre: 620. - Cleopatra5)
2013. jún. 10. 20:31
Szia! Én csak arról szeretnék érdeklődni, ha teljesen elmarad a menstruáció, akkor mikor és hogyan érdemes védekezni, ha nem tudod azokat a bizonyos napokat? Én az injekció óta várom az elsőt és már 6 napot késett! Mikor védekezzünk így, ha nem tudom, "mi mikor történik"? Várom mihamarabbi válaszodat!
2013. máj. 28. 20:45

Most néztem rá az adatlapodra és látom megtartottad a babát,--- gratulálok, kívánok nagyon jó egészséget és sok boldogságot a Kicsi Fiúhoz.:)

Eszter

631. 099c0bed40 (válaszként erre: 630. - Kisfiamlesz)
2013. máj. 28. 20:42

Szia, a folyamatos hízás sajnos sokaknál előforduló mellékhetás, ellenben a nem kívánt terhesség rendkívül ritka....félre ne érts,nem bántani akarlak, de meg kell hogy kérdeznem: előfordult-e a másfél év alatt olyan eset amikor kicsúsztál a 3 hónapos határidőből?


Sajnálom hogy így jártál, és még valami: nagyon rendes volt Tőled hogy őszintén megírtad a tapasztalataidat.

2013. máj. 28. 20:08
Én is adattam a depo proverát. Nálam jelentkező mellékhatások: Már az első szuri után egy hónappal elkezdtem hízni. Másfél év alatt kb. 18 kg jött rám. :( Na és ami nem hiányzott: Teherbe estem :(
629. manó62 (válaszként erre: 627. - Viki0817)
2013. máj. 6. 15:29
Milyen mellékhatásra gondolsz?
2013. máj. 5. 14:19

szia!


Ezt nem lehet megmondani, mert teljes mértékben egyéni dolog!

2013. máj. 5. 08:53

Sziasztok! Én 2 napja kaptam meg az első szurit, az lenne a kérdésem hogy kinek mennyi idő után jelentkezett mellékhatás?

Válaszokat előre is köszi.

626. 099c0bed40 (válaszként erre: 625. - Lázár zoltánné)
2013. márc. 31. 08:33

Szia, azt javaslom menj el nőgyógyászhoz egy hüvelyi UH-ra (és vizsgálatra), és Tőle kérdezd meg hogy ilyenkor mi a további teendő.


A hormonhiány valóban hajlamosít szív és érrendszeri bajokra, de csak akkor ha évekig fennáll plusz ha valakinek hajlama is van rá, emiatt tehát ne aggódj!


Üdv: Eszter

2013. márc. 31. 07:58
Szia.Régen írtam.Most ott tartok ,hogy negyedik hónapja szedem a NORCOLUTOT.Eddig meg is jött tölle.De most nem.Szerinted miért,és most mit csináljak,?Válaszod előre is köszönöm.UI:Azt hallottam hogy akinek nincs megfelelő hormontermelése hajlamosabb a szívinfartusra.Ez igaz?És nekem van?
2013. márc. 21. 14:48
Végülis a vizsgálat ingyenes, úgyhogy ha az embernek van egy szabadnapja rá, akkor nem veszít semmit.
623. manó62 (válaszként erre: 622. - Cleopatra5)
2013. márc. 21. 11:45

Értem, és köszönöm a válaszod!

Már én is gondolkodom rajta elkéne menni, bár 45 éves koromtol szedem a calciumot magamtol..

2013. márc. 21. 11:32
Szia. Nekem úgy volt, h a nőgyógyász mondta, h kérjek a háziorvostól beutalót az sztk-n belül azt hiszem a rheumatológia szakrendelésre.A rheumatológián pedig adtak beutalót erre a vizsgálatra, amihez már el kellett utaznom a megyeszékhelyre. Kb. 10 percig tart az egész vizsgálat. Mikor a háziorvoshoz bementem beutalóért, csodálkozott, h a nőgyógyász miért nem adott, mert elvileg adhatott volna. De végülis kaptam a házidokitól.
621. manó62 (válaszként erre: 620. - Cleopatra5)
2013. márc. 20. 07:26
szia)) én is kapom lassan 2 éve a depót, az én orvosom egészségügyi okokbol ajánlotta. soha nem szedtem semmilyen fogamzásgátlót igy én is tartottam tőle. nálam vannak időnként pecsételő vérzések, ami néha aggaszt, és felszedtem 10 kilót, de ezel nem foglalkozom már elfogadtam magam igy. örülök neki hogy neked tökletesen bevált.Azt szeretném tőled kérdezni, erre csontritkulásos vizsgálatra hogy lehet eljutni beutalót kell kérni? kitöl kérted ha kellet a nőgyógyásztol, vagy háziorvostol?
2013. márc. 18. 14:01
Sziasztok. Régen írtatok már ide, de talán néha valaki még olvassa ezt a fórumot. Megdöbbenve olvastam végig amiket írtatok a szuriról. Én kb 8 éve adatom be, és semmi mellékhatás, semmi hízás, nincs mensesem, aminek nagyon örülök, stb. Szóval csakis szuper jókat írhatok a deporol. Mielőtt elkezdtem beadatni én is sokat olvastam utána, sok nőgyógyásszal beszéltem. A lényege amit hallottam róla az, hogy kb. a nők 20%-ának jön be, a többinek nem. Hál'istennek én beleestem a 20%-ba. :)Amikor elkezdtem beadatni, nagyon féltem, mert azért brutál hatás lehet ha 3 hónapig hat. Ezért azt csináltam, hogy amikor ujbolmentem beadatni, mindig másik dokihoz mentem, és kifaggattam a véleméynéről, de általában megnyugtattak, látták, hogy nekem bevált, nincs panaszom. Még az a jó benne, hogy így 3 havonta tuti el kell mennem dokihoz, tehát ugymond szem előtt vagyok, cytológiát folyamatosan csinálnak ha eljön az idő, nincs kibúvó. Voltam már csontritkulásos vizsgálaton is, enyhén kimutatták egy helyen, írtak rá kálciumot. Szóval szerintem egy próbát megér, reménykedve, hogy beleesünk a 20%-ba. :)
619. 099c0bed40 (válaszként erre: 618. - Lázár zoltánné)
2013. jan. 26. 07:44

Szia, nem vagyok orvos, tehát a válaszomat semmiképpen ne kezeld "szakmainak", de szerintem simán okozhatja a panaszaidat a fokozatos progeszteroncsökkenés, plusz mellette az is hogy a saját hormondendszered is igyekszik feltápászkodni az őt ért "sokk" után. ( ez a két hatás meg pont egymással ellentétes, a szervezet ugyanis ösztönösen ösztrogéntúltermeléssel igyekszik mihamarabb kompenzálni a kapott progeszteronbombát)


Ha a tüneteid tartósak és elviselhetetlenek, azt javaslom minél hamarabb keress fel endokrinológust ( ne nőgyógyászt!), Ők tudnak csináltatni mindenféle speciális vizsgálatot, nem beszélve arról hogy jóval nagyobb rálátásuk és tapasztalatuk van az egész hormonális rendszerrel kapcsolatban mint a legtöbb nőgyógyásznak. (tisztelet a ritka kivételnek)


Mielőbbi jobbulást kívánok Neked, ha kérhetlek írd majd meg a fejleményeket mert érdekel.

Üdvözlettel: Eszter

618. lázár zoltánné (válaszként erre: 612. - 099c0bed40)
2013. jan. 25. 16:27
Szia.Megint én vagyok.Írtam neked ,hogy 2012 szeptemberétől nem kapom a depot.De utánna rosszulétek jöttek rám ,olyan mint heves szívdobogás ,rossz közérzet,magasabb vérnyomás.Volt ,hogy a fejem izzott olyan vörös volt,melegség ,szédelgés.már a kávérol is lemondtam .Voltam dokinál a oűpajzsmirigyem rendben van .Szerinted ezt okozhatja az hogy ürül ki a servezetemből a depo?A doki azt mondta hogy önmagában ez nem csinálhat ilyet.De semmi fizikai bajom nincs és nem is volt eddig.kérlek minél elöbb válaszolj.köszönöm.Lázár Zoltánné.
617. 099c0bed40 (válaszként erre: 616. - Vircsi122)
2012. nov. 15. 19:43

Szia Vircsi!


A Proverát lehet folyamatosan szedni, ám hogy kinek milyen adagban és mennyi ideig, az egyénfüggő, nincsen rá általános recept, az orvos utasítását érdemes követni.

2012. nov. 12. 20:23
Sziasztok! Mirenás fórumról jöttem át ide...:-( Nekem is Mirenám van, meg hozzá most már Provera tabletta (nem hagytam az injekciót beadatni, pedig doki azt javasolta, mert azt kivenni utána nem lehet, ha vmi nem válik be). Szóval a tablettát a Mirena melletti állandó barna folyás miatt kaptam. Egy hétig napi 2-öt szedtem, szépen le is állt a barnázás. Doki tanácsára most kb egy hete napi egyet szedek, na és erre mára visszajött....És érzem is, hogy fájdogál a hasam, mintha meg akarnak jönni, pedig nincs itt az ideje. Mennyit szokás a tabiból szedni, van ennek "normál" adagja? Térjek vissza a napi 2-re? És ha igen, időben ezt meddig lehet alkalmazni, évekik is akár? Köszi mindnkinek a tanácsot! Dokit is megkérdezem, de jó lenne hallani a Ti tapasztalatotokat is. Vircsi
615. 099c0bed40 (válaszként erre: 613. - Kcs00)
2012. nov. 6. 08:28

Szia!


Úgy múlik el a hatása, hogy egyszer csak kiürül a provera utolsó molekulája is a szervezetedből--de hogy mindez hány nappal-héttel-hónappal az utolsó injekció után következik be, az minden egyes nőnél más és más, azaz NEM megmondható.

A kiürülés egyik legbiztosabb jele az, hogy elkezdesz vérezni.

Egyáltalán nem biztos hogy az első spontán ciklusod mindjárt tökéletes lesz, ennek ellenére ha nem akarsz teherbe esni akkor amint letelt a 3 hónapos védóhatás, védekezzetek, mert lehet peteérés már ekkor is.

Magában a vérzésszünet nem kóros állapot és nem igényel kezelést, kivéve akkor, ha a méhnyálkahártya nagyon megvastagodott vagy petefészekciszták alakultak ki.

Mivel Nálad az Uh egyikre se utalt, nincs más teendőd mint kivárni míg visszaáll a szervezeted spontán hormonműködése.

614. manó62 (válaszként erre: 613. - Kcs00)
2012. nov. 6. 08:10
Szia! Megkérdezhetem milyen betegséget okoz az injekció?
613. kcs00
2012. nov. 6. 00:07

Szép estét. Egyszer már írtam.Én vagyok aki folyamatosan beteg az injekciótól.Nekem is kérdésem h.hogyan múlik el a hatás? Utána meg kell jönnie a vérzésnek? S a három hónap lejárta után meddig véd még a hormon? Voltam dokinál de ő semmit nem mondott. Voltam ultrahangon is ott mindent rendben találtak.csak épp a vérzéssel nem csináltak semmit.

Egyszer adattam be de többet soha.

2012. nov. 1. 20:06

Szia, nem bugyuta a kérdés, de sajnos erre is csak azt lehet írni hogy egyénileg változó kinek milyen lesz az első vérzése.

Volt ismerősöm aki szinte meg se érezte mert csak pecsételt, és olyan is aki annyira darabosan és intenzíven vérzett hogy kórházba került és megkaparták.


Ha nagyon idegesít hogy mi várható, annyit megtehetsz hogy csináltatsz egy hüvelyi ultrahangot, a méhnyálkahártya vastagságából ugyanis elég pontosan meg lehet jósolni hogy mennyire intenzív vérzés várható, és hozzávetőlegesen azt is hogy mikor.

611. lázár zoltánné (válaszként erre: 610. - 099c0bed40)
2012. nov. 1. 09:42
Szia.Köszönöm a válaszod.És arrol mit tudsz ,hogy erős vérzéssel jön-e meg ,vagy nagy görcsökkel?Vagy inkább csak úgy mint egy sima menstruáció.Tudom kicsit bugyuta a kérdés de mégis idegesítenek ezek a dolgok.
2012. nov. 1. 06:15

Szia.


Sajnos nem lehet megmondani hogy mikor jön meg, attól függ, mikorra ürül ki a szervezetedből a sok művileg bevitt progeszteron és áll vissza a saját hormonműködésed.

Van akinél mindez csak pár hónap, de olyant is imerek akinél egy év kellett hozzá.

Ha nem tevezel babát, a vérzéskimaradás önmagában nem egészségkárosító, ettől nem kell tartanod.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook