Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? fórum

Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2020. okt. 23. 12:02
Sziasztok. Én most kaptam meg ezt a szurit, vêrzêscsillapitas céljából . Tegnap kaptam meg a szurit. Eddig változatlan a helyzet, kíváncsian várom a folytatást ...
2020. okt. 11. 20:18
Sziasztok! Akink van ilyen surija és nincs már rá szüksége az írjon kérlek! :)
847. vicu74 (válaszként erre: 818. - Boszika44)
2020. okt. 2. 12:49
Szia, ma irtam egy véleményt ... pont erröl... olvasd el :)
846. vicu74
2020. okt. 2. 10:02

Sziasztok!

Olvasgattam itt a véleményeket, sokaknál azt tapasztaltam, hogy nem kaptatok kellö tájékoztatást erröl az injekcióról.

Nekem a nögyógyászom javasolta, mivel 46 évesen már évek óta nagyon erös és nagyon rendszertelen volt a menzeszem.

Április utolsó napjaiban kaptam meg az injekciót és az elsö vérzés június közepén keletkezett... de akkor sem olyan erös mint régebben. Durván 3 hétig vérezgettem aztán elmúlt.

A második injekciót augusztus elsö napjaiban kaptam meg és szeptember közepén jött a következö vérzés, ami még most is pecsételget, de nem vészes.

Egy hét alatt lement a java, azóta egy-két tisztasági betéttel kihúzom a napot.

A tájékoztatóban is benne volt és a doktornö is elmondta nekem, hogy ahhoz, hogy a méhnyálkahártya teljesen elvékonyodjon idö kell... mivel a hormontartalma nagyon alacsony ennek az injekciónak ezért ez hosszabb idöt is igénybe vehet.

Én 16 mm!!!-es méhnyálkahártya vastagságról indultam és 3 hete 3-6 mm-t mért az ultrahangon a doktornö... úgyhogy szépen haladunk!!!

Legyetek türelmesek!

Én ezt a kis kellemetlenséget el tudom fogadni, ahelyett, hogy az iszonyú fájdalmas és sok vérzéssel járó menstruációmmal küszködnék.

Semmilyen mellékhatással nem találkoztam! Se fejfájás, se hízás... semmmi.

A nögyógyászom készitette a Lady Vital teát (Herbária) aminek a fogyasztását javasolta a pecsételgetö vérzés megszüntetésére vagy csökkentésére, méhösszehúzó és vérzéscsillapitó hatása van.

Rendszeresen iszom amikor megjelenik a vérzés.

Kitartás :)

2020. szept. 18. 20:31

Sziasztok!

Mióma laparoszkópos műtétem volt júniusban. Ahhoz, hogy ne jöjjön meg és gyógyulni tudjak, megkaptam a Depo szurit, rá egy hónapra mégis megjott 😭

Már három hónapja nem jött meg, másik szurit nem adattam be. Az első adag mikor fog kiürülni a szervezetemből???

Egyébként nagyon hullott a hajam tőle, az egyik mellemből tejcsorgást tapasztaltam /nem szoptatok/.

2020. szept. 15. 20:53

Sziasztok

Január óta kapom a 3honapos injekciót. Pár hónapig minden szép és jó volt, 2honapja viszont kb nincs nap, hogy ne vereznèk... El fog ez múlni valaha?

843. Kiko00 (válaszként erre: 840. - Pearl2)
2020. aug. 28. 16:09
Eladtad???
842. Kiko00
2020. aug. 28. 16:08

Valakinek elado Depo Provera injekcioja esetleg??? Megvennem!!!

Pecs es kornyeke

841. Madika76 (válaszként erre: 840. - Pearl2)
2020. aug. 19. 08:45

Szia !Én megvenném.irj rám légyszi.06 70 36 00 177

Köszi!Ani

840. Pearl2
2020. aug. 5. 10:17
Sziasztok! Van egy bontatlan DepoProvera injekcióm eladásra. Felhasználható 2024.januárig.Ár:2500;
839. Lencsi.
2020. jún. 21. 13:20

Halihó!

Én most kifejezetten Depo-s fórumot kerestem, mert most kell majd megkapnom a 4. depo provera injekciót, de tapasztalok néhány mellékhatást, amiktől kicsit megijedtem.

Először is minimum 2 hónapja pecsételgetek, ami nem olyan sok, hogy tampon és csere és tampon, de ahhoz épp elég, hogy a fehérneműm foltos legyen. De ez még hagyján, mert olvastam 7-8 havi lehetséges pecsételgetést. Ami miatt aggódok, hogy mintha a libidóm alábbhagyott volna. Ez igazán aggaszt és nem szeretném, ha tartós lenne. Van valakinek esetleg ilyenről tudomása, vagy tapasztalata?

838. Niko20
2020. máj. 3. 16:18

Sziasztok!

19éves vagyok és felírta nekem is a Depo Proverát a nőgyógyász.

Az a tapasztalatom, hogy nem jött meg immár 4.hónapja amióta az első szurit kaptam, viszont allergiás lettem rá én is és tesóm is, tiszta allergiás kiütésem lett viszketnek a pöttyök és fájnak is, ráadásul alig 3 hónap alatt több mint 10 kilót híztam és ez folyamatosan gyarapodik hétrő hétre, hiába tornázok és diétázom,próbáltam fogyókúrázni de az se segített, sajnos nem jó a tapasztalatom ezzel a szurival :/ a 2.szurit már nem adattam be, alig várom, hogy kiürüljön a szervezetemből.

837. Effy50
2020. jan. 10. 11:27

Sziasztok! Decemberben kaptam meg az injekciot, azota megjott a menzeszem, semmit nem ereztem (elotte a gorcsoktol felallni alig tudtam, a mellem leszakadt stb)

8 napig pecsetelo verzes, 5 nap semmi, 2 napja ujra verzek.

Nekem teljesen elvette az etvagyam, fogytam 5 kilot, az elso heten pedig mindent kivantam.

Aggaszt ez az osszevissza verzes, remelem beall valahogy...

2020. jan. 6. 15:18
Novemberbe kellett volna a következő injekciót kapnom, az orvos leállította, azóta sincs egyelőre semmi problémám, nem jött meg, nem vérezgetek, a mellem időnként feszül, de mást nem tapasztalok. Most kezdek majd próbálkozni a fogyással, hátha megindul, de gondolom a három évi hormonnak ki kell menni a szervezetből. Remélem már soha nem fogok menstruálni, 52,5 éves vagyok.
2019. dec. 18. 07:45
Sajnos semmi jót nem tudok róla mondani .4 évig adattam .idegileg tönkretett.panikbeteg lettem és depressziós.mar két éve nem adatom de még mindig iszom a levét ennek a horror injekcionak.a derekamra nem bírok a szemeim kidullednek a menstruáció előtti napokban.a meg ölő ellensegemnek se ajánlanám
834. ksmkovacs (válaszként erre: 812. - Ksmkovacs)
2019. nov. 5. 09:12
Eloszor nekem se irta fel a hazidoki. Ujra elmentem receptert a nodokihoz es akkor adott egy papirt. Azt elvittem legkozelebb a hazidokihoz. Azota felirja.
833. Bibeszál (válaszként erre: 799. - Sackka)
2019. szept. 30. 13:29
Lányom 24 éves most hagyata abba az injekciót. Viszont kérdezném görcs nemvolt addig míg megnem jött újból? Mert 3 évig adatta most állt le vele.de szenved nagyon a görcsöktől. Nemszült még babát.Bizakodó vagyok de sajnos már egyre elborzadok attól hogy görcsől és szenved.
2019. szept. 30. 13:19
Sziasztok. Kislányom nemszült még 21 éves korától kapja a depoproverát 3/ havonta már 24 éves.egyszóval nagyon jó volt idáig. De! Most jön a borzalom. Abbahagyta a beadását és 1/ hónapja semmi vérzés még csak ilyen olyan színű folyások. D3 nemjön meg a menzesze. Viszont hatalmas gőrcsei vannak. Ami minden napos. De kitudja mennyit kell várni míg mensrtuál végre rendesen. Kérdés azis hogy ennyi év idő utáni beadatás után egyáltalán lehet e gyermeke? Szóval tudom és látom, hogy menni boltba sem tud annyira gőrcsöl. Görcsóldó nemsegít.Valami javaslat jól jönne ha írnátok és tudja valaki hogyan segíthetnék a lányomon. Soha többé injekciót szülés elött neadassatok gyermekeiteknek! Nemjó ! Én már ezáltal tapasztalom lánykámnál. Ha van vagy tud valaki írni valami jót kérem írjon.
831. kzoll (válaszként erre: 819. - Vassterez)
2019. júl. 14. 11:31
"Most választhatok az extrém csontfájdalom és az endometriózis között" Nem egyszerű a csontfájdalmakat rendbe hozni .Kb 7 év a csontsejtek osztódási ideje , vagy jó lenne valamit csinálni azért hogy a tévesen működő , fájdalmaidat okozó csontsejtek , rendbe jöjjenek , vagy természetes sejthalált válasszák ,és az össejtjeid a új csontsejtekekké osztódva rendbe tegyenek . Közben még az endo -t is el kéne kerülni . Mikor kezdesz hozzá ? Mert ez a lehetőség is elérhető .Keress meg kzoll591025@gmail.com
830. Boszika44 (válaszként erre: 826. - Zituska52)
2019. júl. 11. 06:19
Én 53 éves vagyok, június 24-én kaptam az első injekciót. A nőgyógyásznőm azt mondta, ez pontosan egy olyan injekció, amit ebben a korban is nyugodtan lehet alkalmazni, a tablettákkal ellentétben.
829. Boszika44 (válaszként erre: 825. - Zituska52)
2019. júl. 11. 06:16
Nagyon nem lenne jó, ha híznék, ettől nagyon tartok. Két kolléganőt találtam, akik ezt az injekciót kapják már több éve és mindketten azt mondták, semmilyen gondot nem okozott nekik, még fejfájást és hízást sem. Mondjuk az biztos, hogy nem híztak, hiszen azt én is látnám rajtuk.
828. Boszika44 (válaszként erre: 821. - Klenca)
2019. júl. 11. 06:11
Szia! Június 24-én beadattam az injekciót. Nagyon remélem, hogy nem fog gondokat okozni. Annyit szenvedtem már a nagyon durva menctruációim miatt, hogy fizikailag és mentálisan is teljesen ki voltam. Mivel a nőgyógyásznőm nagyon bátorított, hogy ne féljek beadatni az injekciót, bízom benne, hogy nem fog csalódást okozni.
827. Boszika44 (válaszként erre: 819. - Vassterez)
2019. júl. 11. 06:04
Szia! Atyavilág....! Nagyon sajnálom, hogy ilyen szörnyű dolgokat kell megélned, ez borzasztó lehet. Teljesen biztos, hogy mindezt az injekció okozta? Nekem a nőgyógyászom azt mondta, annyira elenyésző az injekció mellékhatása, hogy nyugodt szívvel ajánlja, mivel a páciensei közül mindössze néhány panaszkodott csak némi fejfájásra.
2019. júl. 10. 14:27
Van valakinek tapasztalata, tud valaki tanácsot adni, hogy hány éves korig javasolt a Depo-provera injekció? Most fogom tölteni az 52. Sajnos van miómám, most már harmadik éve kapom, így nincs vérzés és azon kívül, hogy híztam 10 kg-ot amitől sehogy nem tudok szabadulni nincs más gondom.
825. Zituska52 (válaszként erre: 818. - Boszika44)
2019. júl. 10. 14:22
Én már kb. harmadik éve kapom ezt az injekciót. Nincs panaszom, nem vérzek. Sajnos azonban híztam 10 kg-ot. Fogyni nem tudok, akár mennyit tornázom, és akármennyire is betartom az ilyen-olyan diétákat.
824. Zituska52 (válaszként erre: 823. - Klenca)
2019. júl. 10. 14:19
Valóban van ilyen hatása a Betaloc-nak? Én kb. 10 éve szedem, de erre senki nem hívta eddig fel a figyelmem.
823. klenca (válaszként erre: 822. - Vassterez)
2019. júl. 5. 12:57
Képzeld, egy alkalommal a háziorvosom azt mondta, a Betaloc vérnyomáscsökkentőmet le kell cserélni, mert túl régóta szedem. S a másik gyógyszer mellett 3 hónap alatt kb 16 kg-ot fogytam. Ha nem találod hogy miért nem fogysz, lehet egy mellékhatás.
822. vassterez (válaszként erre: 820. - Klenca)
2019. júl. 3. 14:35
Abba kell hagyni, és folytatni a diétát. Én nem tudok mást, mert hiába tartom a diétát, csak hízom és hízom. MInden napom egy kínszenvedés, sajnálom hogy még sok hónap, mire talán kicsit jobb lesz a helyzet... én még energikus sem lettem tőle, állandóan nyomott vagyok, aludnék egész nap. Itt kint tényleg egy rémnek hívják és óva intenek mindenkit tőle, közeli ismerősömnek nem lehet gyereke, mert ezt kapta és steril lett, előtte semmi gondja nem volt, csak még nem akartak babát...
821. klenca (válaszként erre: 818. - Boszika44)
2019. júl. 3. 14:13
Ami jó benne, hogy olyan energikus leszel tőle, mint huszonévesen,
820. klenca (válaszként erre: 819. - Vassterez)
2019. júl. 3. 14:12

Tudod, most egy embernek segítettél. Tudtam, hogy a napi kb 500 kcal mellett fogynom kellene, s rájöttem, hogy valami miatt nem tudok. Köszönöm, hogy felnyitottad a szemem!


Esteleg van arról hír, hogy mi lehet a Provera ellenszere? Mármint amitől leállna a hízás?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook