Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dagad a bokám fórum

Dagad a bokám (beszélgetős fórum)


1 2
28. Marita (válaszként erre: 27. - 9c8432d068)
2008. jún. 5. 10:05

Szia Bévi48!

+ 15-el idősebbb, s 45-ig én is gyógyszereken éltem, de utána fokozatosan leszoktam róla és vitaminokkal pótoltam... mostanra már elvétve van 1-2 ritmuskiesésem...STRESSZMENTES élet a legfontosabb.

Persze a ritmuszavar tipusától is függ, nekem szívizomgyulladás után jött, évekig cidriztem, de ezzel csak ártottam magamnak...s kezdtem nem foglalkozni a témával és könnyebb lett.. megpróbáltam idegeskedés nélkül élni, nem gondolni arra, hogy van valami probléma a szívemmel...a vérnyomásra viszont oda kell figyelni, nekem hál'istennek alacsony, lehet ez is szerencsés volt ebben a témában.

MIlyen tipusú a ritmuszavarod?????

27. 9c8432d068 (válaszként erre: 26. - Marita)
2008. jún. 4. 18:35

Szia Marita!


Hogy oldható meg,hogy nem szedsz a ritmuszavarra gyógyszert,és nincs gondod?

Neked is a gyógyszertől volt bokadagadásod? Korban hasonló vagy hozzám,vagy sokkal fiatalabb vagy?

Ezt csak a problémák miatt kérdezem

Örülnék,ha válaszolnál.

Üdvözöllek: Éva

26. Marita (válaszként erre: 25. - 9c8432d068)
2008. jún. 4. 17:00

Sziasztok!

Még itt a topicon új vagyok....Bévi48! nekem is sok éve van ritmuszavarom, de mióta gyógyszert nem szedek sokat javultam..a bokám időnként dagad, nem használ ha sokat ülök a gépnél, de mióta van a SPA méregtelenítő lábfürdőm, azóta sokat javult, "csinosodott"..a frontokat sem szerei a láb..

25. 9c8432d068 (válaszként erre: 23. - 831ad879a7)
2008. jún. 4. 13:48

Elfelejtettem kérdezni,mi a gondod a szíveddel?

Nekem állítólag csak ritmus zavaraim vannak,de az már vagy 30 éve,azóta szedek rá gyógyszert.

A háziorvosom szerint,lehet,hogy pont ez a gyógyszer okoz valami gubancot,és azért dagadok.

Ráadásul,hiába veszem be a vízhajtót,amit tegnap kaptam,nem hat semmit.

Majd hétfőn újra megyek,megkérdezem,miért nem hajtja a vízet ez a tabletta.

24. 9c8432d068 (válaszként erre: 23. - 831ad879a7)
2008. jún. 4. 12:54

Zsanett,mindenképpen jó lenne,ha elmennél orvoshoz.

Ezek szerint a kardiológus,az érsebész,vagy legelőszőr egy sebész jöhetne szóba.

Ne menj azonnal maszekhoz,próbálj valami szakrendelésre menni ezek közül,amiket leírta,ha már a háziorvosod olyan,amilyen.

Bár azt sem tudom,hol laksz,és milyen lehetőségeid vannak.

Nekem itt pécsett könnyebb dolgom van.

Azért mondom,ne menj mindjárt maszekhoz,mert akkor sem biztos,hogy többre jutsz,csak egy vagyont kifizetsz.

Így járt most éppen egy barátnőm a bőrgyógyásszal,kifizetett 25.000 Ft-ot,aztán végül is szakrendelésen hozték rendbe,nem használt a maszek kezelése,sőt.

Nekem is hidegek a végtagjaim,különösen a kezem,az abszolút nem bírja a hideget,teljesen elkékül.

Az viszont nagyon furcsa,és egyáltalán nem normális dolog,hogy télen is hűtened kellett a lábadat.


Ne halogasd sokáig a dolgokat,menj minél előbb.Örülnék,ha megírnád,mire jutottál.

majd én is megírom,hogy alakulnak a dolgok a dagadásom körül.

Üdv.: Éva

2008. jún. 4. 08:55

:-) Ez jó 5let! Lefényképezem a lábamat,mikor annyira el van szineződve, és dagadt, és elviszem magammal:-))

A vérnyomásom mindíg nagyon alacson, szerintem a koleszterinemmel sincsen gond, de lehet a szív probléma nem kizárt. Az a baj velem, hogy ilyenkor szenvedek, de mire összeszedném magam, hogy elmenjek orvoshoz, adígra jön az ősz, és nekem is elmúlanak a problémáim. Igaz néha éjszaka annyira beszokott a télen is melegedni a lábam, hogy néha fel kell kelnem hideg víz alá tartani, de mióta nem a meleg melett alszom, az sincs már.

Máskor meg tiszta hideg kezem lábam, mint a jég. Neked is hidegek a végtagjaid, ha éppen nincsennek bedagadva?

Szerintem nézek valami maszek dokit, talán az nem röhög ki. Kardiológust?

22. 9c8432d068 (válaszként erre: 21. - 831ad879a7)
2008. jún. 3. 15:32

Annyi idős vagy,mint a lányom! :) Örülök Neked!


Ma pl. az én lábfejem sem volt teljesen bedagadva,mikor a dokihoz mentem,mert a papucsom összefogta a lábfejemet. Viszont,ahogy az ujjával belenyomott,egyből lehetett látni,hogy vizesedés látszik.

Nekem is akkor jön elő,ha állok,sokat megyek,és ha meleg van. Példának okáért a télen semmi gondom nem volt. Csak mióta ilyen meleg van.

Biztos,hogy nem bőrbetegség amiről irsz,valószínű azért szineződik el a bőröd,mert a víztől elszorulnak az ereid.

A keringési zavart ki tudják mutatni érnyomás vizsgálattal (kis pici műszer,érsebészeten csinálják)

vagy

Vagy ahogy az én esetemben is,végignéznek minden olyan dolgot rajtad,ami okozhatja ezt: vérnyomás,vese,szív,bizonyos gyógyszerek,koleszterin,stb.

Sebészetre nem kell beutaló úgy tudom,és ott is foglalkoznak ilyen problémákkal.

Mondd el,hogy voltál a háziorvosnál,de az csak kinevet.

Tipp: ha valaki tud egy fényképet készíteni a bedagadt lábadról,még magaddal is tudod vinni.Mert persze,ha reggel mész,akkor nyílván még nem dagadt a lábfejed.


Írd majd meg,mire jutottál.!

Üdvözlettel: Éva.

21. 831ad879a7 (válaszként erre: 20. - 9c8432d068)
2008. jún. 3. 15:15

35 múltam februárban.

Az a baj, hogy ez a probléma akkor jelentkezik, ha állok, vagy nagyon melegem van. Mikor az orvosnál voltam, Ő pont nem látott semmit, mert ültem kint a hűvös váróban.

Ha elmegyek egy másik orvoshoz, és akkor sem lesz tünet, akkor mit mondjak? Az ember már tök hülyének érzi magát, ha valami baja van.

És ez az elszineződés is csak ilyenkor van, ugyhogy nálam ez biztos nem bőrbetegség.

De az én lábam is olyan dagi ilyenkor, hogy alíg fér a papucsomba. Érdekes , a bokám az nem dagad.

Gőzöm sincs, mit tegyek. Ha keringési zavar, az hogyan mutatható ki?

20. 9c8432d068 (válaszként erre: 18. - 831ad879a7)
2008. jún. 3. 15:07
Most látom,van pár bakim a szövegben,de siettem az írással. Elnézést,azért biztos megérted,mit akartam mondani.
19. 9c8432d068 (válaszként erre: 18. - 831ad879a7)
2008. jún. 3. 15:04

Szia Zsanett!

Nekem nem csak a bokám,de a lábfejem is erősen,nagyon csúnyán bedagad. Annyira,hogy alig bírok a papucsomba is belelépni.

Igaz,nekem mégnem bordó a lábfejem a dagadától,de nagyon fáj mindkét lábam,(a jobb lábam jobban dagad)és nekem is gyakran le kell ülnöm.

Viszont a lábszáramon keletkezett bordóvörös,viszkető,nagyon csúnya elváltozás egy jó tenyérnyi darabon.

Az orvos szerint ez valamiféle speciális ekcéma,amit a vízzel telt szövetek okoznak.Kaptam rá kenőcsöt.


Én azt ajánlanám,hogy menj el sebészetre,ha a háziorvosod nem foglalkozik Veled.

Nagyon hülye lehet az orvosod,ha ilyenek a reakciói.

Szerintem a sebész vagy tudja mit, tegyen,vagy elküld egy érsebészhez,ahol meg tudják nézni,hogy pl. nincs e érszükületed,vagy éppen trombózis gyanud.


Látod,én is kérdezgettem itt mindenkit,számítva pár vigasztaló szóra,de végül csak elmentem a dokihoz,és nem bántam meg.

Nem tudom a korodat,de saccolom,az van írva a neved mellé.

Akkor viszont még nagyon fiatal vagy,és talán ezért nem gondol a doki komolyabb problémára.

DE NE HAGYD MAGAD!!!

Menj,és nézess utána a dolgoknak.

Üdvözöllek: Éva

2008. jún. 3. 14:54

Szia!

Örülök, hogy Neked ilyen orvosod van! Én is voltam hasonló problémával az orvosomnál. Nekem a lábfejem dagad be, és szó szerint bordó lesz a nagy melegbe. A dokim kiröhögött. Azt mondta meleg van, és mindenkinek igy reagál a szervezete.

Közbe meg ha mosogatok, 5 percenként le kell feküdnöm a lábamat a magasba emelni, mert az egyhelybe állásnál a legrosszabb.

Én nem tudok róla, hohgy szívproblámám lenne.

Milyen orvost kell felkeresni ez ügyben?

17. 9c8432d068 (válaszként erre: 15. - Smudlaagi54)
2008. jún. 3. 14:44

Szia,Ági!

Ma,mint írtam is,voltam a háziorvosnál a bokadagadásom miatt.

Megnézte a vérnyomásomat,meghallgatta a szívemet és a tüdőmet,itt minden rendben volt.

A vizeletemben talált vért,ezt külön vizsgálják.

Valószínűnek tartja,hogy a szívritmus szabályzó tablettámtól van esetleg valami szövődmény.

Kaptam vízhajtót,és majd 1 hét múlva kell ismét visszamennem kontrollra.

Elküldött labor vizsgálatra is.

Hát majd kiderül,mi okozza a bajt,de legalább már tettem ez érdekében valamit. Üdvözlettel: Évi

16. 9c8432d068 (válaszként erre: 15. - Smudlaagi54)
2008. jún. 3. 09:08

Köszönöm a tanácsot,éppen ma készülök a háziorvoshoz menni.

Remélem,sikerül megtudnom a baj okát.

Nem tudok róla,hogy visszeres lenne a lábam,inkám valami más lehet az ok.

majd jelentkezem,mi az eredmény.

Üdv.: Évi

15. smudlaagi54 (válaszként erre: 1. - 9c8432d068)
2008. jún. 3. 07:05

Szia!


Bocs de azért irok privit is mert nem tudom nézed e a fórumodat,én most olvastam.Menj el orvoshoz,mert a lábdagadás sziv problémákra is utalhat,de a viszeres láb is bedagad,és nem kell hozzá túlsúly.

Szia Ági

14. smudlaagi54 (válaszként erre: 1. - 9c8432d068)
2008. jún. 3. 06:59
Menj el orvoshoz,mert a bedagadt boka sziv problémákra is utalhat,de nekem viszeres problémáim vannak,és attól is lehet.
13. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 12. - 9c8432d068)
2008. máj. 31. 20:32

Vizhajtasra ugy hallottam a petrezselyem hatasos, a gyakorlatban nem tudom, mukodik-e, de igyal sok folyadekot es probalj minel kevesebbet kint tartozkodni hosegben, ha bedagad a bokad, polcold fel oket.

Remelem nem lesz semmi gond!

12. 9c8432d068 (válaszként erre: 11. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 31. 20:07

Azt hiszem,nincs más választásom...

Köszi.

2008. máj. 31. 17:09
Mindenkeppen menj el orvoshoz! A sziveddel nincsenek problemaid?
10. 9c8432d068 (válaszként erre: 9. - 0c97fbb607)
2008. máj. 31. 14:19

Köszönöm,megszívlelem a tanácsot.

Bár nem eszem sósan,sok salátát,gyümölcsöt eszem,azt nem tudom,magas e a vérnyomásom,egy kevés súlyfeleslegem van,de nem annyi,hogy indokolná az állandó dagadást.

9. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - 9c8432d068)
2008. máj. 31. 13:53

Sok só,ami vizet tart vissza,súlyfelesleg,meleg ,vérnyomás problémák.

Léböjt,gyógyteákkal,gyümölcs levekkel ,salátás napok ,sokat segítenek a dolgon.

8. 7004ca251b (válaszként erre: 7. - 9c8432d068)
2008. máj. 31. 13:46
jobbulást!
7. 9c8432d068 (válaszként erre: 6. - 7004ca251b)
2008. máj. 31. 13:43

Azt hiszem,következő lépés az orvos lesz,mert a vízhajtó tea sem segít.

Köszönöm,Te legalább törődtél velem és a kérdésemmel.

6. 7004ca251b (válaszként erre: 5. - 9c8432d068)
2008. máj. 31. 13:36
semmi gond.Szerintem lehet,más sem tud sok okosat hozzá fűzni,ez tűnik a legésszerűbbnek a vizesedés.De ha már próbáltad a vízhajtó teákat,és utána sem javult a helyzet,akkor meg biztos már a gond,de akkor meg lehet jó lenne orvoshoz fordulni,mert akkor lehet komolyabb a probléma...
5. 9c8432d068 (válaszként erre: 4. - 7004ca251b)
2008. máj. 31. 13:20
Bocsi,a Te válaszodat köszönöm,csak látom,senki másnak nincs hozzászólása az ügyhöz.
4. 7004ca251b (válaszként erre: 3. - 9c8432d068)
2008. máj. 31. 13:19
szívesen!
3. 9c8432d068 (válaszként erre: 2. - 7004ca251b)
2008. máj. 31. 13:18
Látom,senki sem bölcsebb nálam a kérdést illetőleg.
2008. máj. 28. 20:55
A nagy hőségtől felmegy a vérnyomásod,megduzzadnak az ereid,amik nyomják egymást,és nem engedi,hogy elegendő vz távozzon a szervezetedből,és egyszerűen felvizesedsz...
2008. máj. 28. 20:32

Mióta melegebb idő lett,minden nap bedagad erősen a bokám.Szinte duplájára vastagszik,és ha benyomom az ujjammal,ott marad a nyom,tehát vizes is.

Mi lehet az oka?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook