Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csőtörést, vízszivárgást nem találnak mégis vizes a fal, mitől lehet? fórum

Csőtörést, vízszivárgást nem találnak mégis vizes a fal, mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Ágio8405)
2023. jan. 20. 11:24
Én másképp gondolom. És ha ilyen a hozzáállásuk, akkor váltok.
15. Ágio8405 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 20. 09:52
Ilyen nincs hogy mindenre bólogatnak aztán nem fizetnek. Le van írva mi tartozik bele mi nem.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Ágio8405)
2023. jan. 20. 08:20

Régi.

Tele a hócipőm a biztosítóval. Ha bemérőt hívok, és nem találják a hibát, nem fizet a biztosító. Ha gyorsszolgálatot hívok, szintén nem. Egyáltalán mire fizetnek???? Mert mikor szerződést kell kötni, akkor mindenre bólogatnak, hogy megkösd, ha baj van, akkor meg sz@rnak a fejedre! (már bocsánat, csak kicsit vagyok ideges.)

13. Ágio8405 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 19. 17:03
Akkor az sajnos tényleg talajvíz lehet 😞. Régi hàz? Vagy jó szokáshoz híven kihagyták a víz szigetelést?
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Ágio8405)
2023. jan. 19. 14:13

Nem:(

WC volt ott régen, amit megszüntettek. De az összes vízcső át lett nézve, és sehol nem találtak szivárgást.

11. Ágio8405 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 19. 12:17
Nem akril zuhanytálca van pont a fürdőszobában annál a falnál? Mi ilyennel jártunk így. Beépített akril zuhany tálca volt. Alatta nem volt burkolva. Az akrílon mindig vannak hajszál repedések, azon beszivárog a víz. Csempe épített zuhany lett helyette és megoldódott a probléma. Mondjuk a talajvizet nálunk ki lehetett zárni mert jó minőségű vízszigetelővel volt az egész ház alapja vízszigetelve.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Liliom10)
2023. jan. 19. 10:52

Tavasszal.

Nem külső fal, belső. A fürdőszoba és a szoba közötti fal.

Muszáj lesz az ultradrága vízszivárgás/csőtörés/repedés bemérőket kihívni, hogy meg tudjuk az okot.

9. liliom10 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 18. 13:31

Tavaly költöztetek oda ? És melyik évszakban ? Tavaly télen nem vizesedett ? Ez a szoba külső falnál van ?

Nálunk is van hasonló gond, de még nem jöttünk rá, mi okozza. A vízórát is figyeli a férjem. Mikor sehol nem engedjük meg a csapot, nem mozdul meg az óra. Lehet, hogy a járda felől vizesedik a fal, de már megszüntettük a járda és a fal közti rést.(Hosszú évek alatt alakult ki.)

8. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 17. 14:30
Arra emlékszem, hogy tavaly nyáron, az ország keleti felében 3 hónapig egyetlen csepp eső sem esett, tehát a talajvíz biztosan nem volt magas.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2023. jan. 17. 09:37

Elképzelhető. Az a furcsa, hogy tavaly mikor ideköltöztünk semmi probléma nem volt. És csak az egyik szoba (fürdőszoba melletti) részen van ez a "gond". Közvetlen szomszéd nins.

Köszönöm.

6. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 16. 21:07

Igen.

Nálunk az egyik szobánál az okozta a bajt, hogy a fal mellett lefutó ereszcsatorna vízelvezetése eltömődött (többek közt a szomszédunk, általam igen gyűlölt fenyőinek tűleveleivel), ezért a csapadék felkúszott a falon. Nem vettük észre, mert magasan voltak a fal mellett polcok. Festés alkalmával kirámolva tapasztaltuk, hogy a parketta is át van nedvesedve, ami azért nem derült ki, mert emeletes ágy volt fölötte, amit takarításkor nem mindig húztam el, csak porszívóztam alatta. Megoldottuk a csapadékvíz elvezetését, s imádkozunk, hogy a párnafás parketta száradjon ki. Szóval hiába jó az alap, ha az esővíz nincs körültekintően elvezetve.

5. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 16. 17:21

Sok volt az eső az utóbbi időben, ha nem jó az épület alászigetelése, meglehet annak szintje fölé emelkedett a talajvíz.

Talán, ha egy kőművessel megnézeted a alászigetelést, vagy csak rákérdezel, hogyan lehet megnézni különösebb bontás nélkül.

4. libikóka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 16. 16:45
Sajnos a talajvíz jöhet,,azt kellett volna tudni milyen az alap.
2023. jan. 16. 16:43
A biztosító miért nem fizet talajvízre? Én nem tudtam, mikor ideköltöztem, hogy esetleg vizes a talaj pl.
2023. jan. 16. 16:39
Ez a talajvíz nagyon elkeserít, ha ez így van.
2023. jan. 16. 16:39

Sziasztok, valaki esetleg hasonló cipőben járt?


A vízvezetékszerelő nem talált csőrepedésre utaló jelet a szobánk vizes falára, talajvíz gyanút állapított meg.

Kb. egy hónapja vizesedik a szobánk fala egy bizonyos ponton (se nem nagyobb a vizesedés, se nem kisebb), ami közvetlen a fürdőszobai vizes blokkal. Most mindent átvéstek, semmi szivárgásra utaló nyomot nem találtak. Ajánlották hogy szedjük fel a parkettát, de azt nagyon nem szeretnénk. A biztosító természetesen talajvíz miatti kár miatt nem fizet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook