Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » CSED jogosultság külföldi és magyar jogviszony esetén? fórum

CSED jogosultság külföldi és magyar jogviszony esetén? (tudásbázis kérdés)


3. aszparagusz (válaszként erre: 1. - BogyóBabóca87)
2023. aug. 16. 07:34

"Van új lehetőség a láthatáron. Februárban fogok szülni"


Az új lehetőségnél is próbaidővel indítsz. A 3 hónap alatt indoklás nélkül megszüntethetik a munkaviszonyodat, a terhesség sem mentség.


A csed-re jogosultsághoz az kell, hogy a szülést megelőző 2 évben legalább 365 nap biztosítási időd legyen, illetve ez akkor is fennálljon.

2. info1971 (válaszként erre: 1. - BogyóBabóca87)
2023. aug. 16. 00:18
azért az kemény, hogy valaki megfeledkezik, hogy próbaidőn van....
2023. aug. 15. 22:01

Sziasztok!

Nekem egy kicsit bonyolult kérdésem van.

Március végén jöttünk haza Ausztriából, 2 hónapig álláskeresőin voltam majd júniustól volt munkaviszonyom,de a munkahelyemen nagyon sok probléma volt(ha bárki kérdezi,nagyon szívesen elmesélem,de akár itt fórumok között is megtalálod),így elmentem táppénzre,viszont figyelmetlen voltam és 3 hónapos próbaidő volt,így kitettek.

Van új munkalehetőség a láthatáron.

Februárban fogok szülni.

A kérdésem az lenne,hogy a csed-gyed-re hogyan leszek jogosult,ha esetleg most kimarad a 1-2 hónap munkaviszony? Illetve ezáltal hogyan számolják majd,hogy mekkora összegre leszek jogosult?

Információk szerint(kormányhivatal,államkincstár) beleszámítják a biztosítási jogviszonyba a külföldi biztosított napokat is,erről gondolom egy igazolást majd be kell adnom az akkori munkáltatómnak?

Köszönöm a válaszokat! ☺️

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook