Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csatlakozz hozzám kezdjük a fogyást együtt! fórum

Csatlakozz hozzám kezdjük a fogyást együtt! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
12. 7e137d638c (válaszként erre: 5. - Dundy)
2014. jún. 12. 08:27

[link]


Lehet hogy van kalória-táblázatod, ide tettem, amit kezdet-kezdetén én is többször alaposan átolvastam. Kiválogattam belőle azokat az alapanyagokat a különböző étel-féleségek közül, amelyeknek a többihez viszonyítva alacsonyabb a ch-tartalmuk.


Pl. ha megnézed, hogy a húsok közül a belsőségeknek szinte 0 a ch-tartalmuk, kcal-értékük pedig van = megadja az erőt a napi fizikai mozgáshoz, utána a fehér húsok (baromfik) stb. stb. következik

A zöldségféléket, gyümölcsöket is átolvasva, ki tudod szűrni a legjobbakat, ill. meg lehet jegyezni, hogy melyiktől óvakodjunk.

Megnézheted a tészta-féléket, olvasd át a liszteket, zsírokat stb. stb.

Ha az otthoni főzéshez vásárláskor már ezek eszedbe jutnak, vagy akár egy-két dolog, már tenni tudtál valamit, és nem kell külön főznöd.

11. dundy (válaszként erre: 9. - Pasionella)
2014. jún. 12. 08:25
Nem mentegetőzés, de összezárva 20 emberrel szünetben káosz. Valaki elhint 1 poénnak tűnő baromságot, xy hozzáfűz valamit, elkezdődik a kuncogás és röhögés a vége, persze az én káromra. Sokszor már ezért utálok enni. Persze már volt olyan kolléga, hogy felnyomott, hogy az öltözőben eszem. Ezért is kaptam, ja meg hogy különc vagyok. Nem is sejtik miért. De a probléma még mindig adva van ettől függetlenül - fogyás, változtatás-.
10. vacsa (válaszként erre: 1. - Nikol28)
2014. jún. 12. 08:19
Írj naplót itt a hoxán. Nekem sokat segített.
9. Pasionella (válaszként erre: 5. - Dundy)
2014. jún. 12. 08:13
Szia!A kollégákat magasról le kell...a leírásod alapján az az egyedüli mentsvárad amit bent eszel, hát miért törődsz azzal más mit gondol? az meg, hogy mit is gondol vagy piszkálódik meg az Ő szegénységi bizonyítványa...
8. dundy (válaszként erre: 7. - Kantara)
2014. jún. 12. 08:07
Folyamatosan próbálkozom. de 1 megerőltető 6 napos éjszakai műszak után a saláta kevés.( próbáltam, de nem jött be.) A gond az is, hogy a fő étkezés éjszakára esik. A tésztát felcseréltem kölesre, lencsére, bulgurra. Tehát próbálok összességében változtatni, de az éjszakai kaját nem tudom megoldani. Az intoleráns kollégák gúnyos megjegyzései. Persze nem maradok adósuk verbálisan, de amikor 100x, 150x kell magyarázkodni, akkor a csomó már az ember gyomrában van. Próbáltam joghurt+ tk kenyér. Akkor csend volt, de mire hazaértem kopogott a szemem. Pont lefekvés előtt nem jó enni. Viszont szeretem az ízeket, és nem lemondással szeretnék változni.
7. Kantara (válaszként erre: 5. - Dundy)
2014. jún. 12. 07:50
hát ha nem főzöl külön akkor te csak a húst edd, mondjuk sárgarépasalátával vagy bármilyen salátával. Meg lehet ám oldani plusz idő nélkül is. Egyszerűen kihagyod a hízlaló elemeket.
6. 7e137d638c (válaszként erre: 1. - Nikol28)
2014. jún. 12. 07:45

Szia Nikol!

"Fogyjunk együtt, úgy könnyebb" fórumban vagyok. Szinte mindannyian más-más fogyis-módszert választottunk magunknak, de kb. ugyanabban megegyeztünk mindannyian.

Nem gyorsan, 1-2 hónap akarunk lefogyni 20-30 kg-ot, és utána visszaállni a régi "jólmegszokott" életvitelünkre, hanem időt adva magunknak, és a táplálkozási szokásainkat átalakítva, egy hosszútávú, egészséges étkezési szokást kialakítva, akarunk élni a továbbiakban. Ehhez társítjuk a napi mozgást, ki mit tud hozzátenni az eddigiekhez.

Tudjuk, hogy saját étkezésünkben mi a mumus: kenyér- és tésztaféle, vagy a sütik, vagy az esti nasik, stb. stb.

Megbeszéljük, amiben tudjuk segítjük egymást, lelkileg támogatjuk oda-vissza, együtt sírunk és együtt nevetünk!

Ha gondolod gyere közénk, vagy mielőtt végleg döntenél olvasd el a fórumot!

2014. jún. 12. 07:32

Én is benne lennék. DE!!!!!

6+1 műszakban dolgozom. Éjjel, nappal, délután, hétvégén. stb. Tehát 6 után semmi kilőve. Sokszor akkor kezdődik a napom. Aztán a "kedves" kollégák. Folyamatosan rácuppannak mit eszem. Tk kenyér, joghurt magvakkal, sok saláta. Sokszor már dugiban eszem. napi gyaloglás 3 km munkahely 3 vissza. Több nem fér bele. A sok éjszakázás felborította az étrendem teljesen. Próbálok folyamatosan változtatni, de a kilók makacsul ragaszkodnak. 2 nagyfiam van, akik a tészta+hús verziót létesítik előnyben szalmakrumplival. Időn nincs külön főzni. A kajarendelés álom. Gondoltam már dietetikus segítségére, de pénzem nincs rá. Bocs, hogy ilyen hosszú voltam.

2014. jún. 12. 07:01

Én csinálom már egy ideje, és ha lassan is, de haladok. Egy húszas nekem is leolvadhatna...


Részemről benne vagyok :)

3. Kantara (válaszként erre: 1. - Nikol28)
2014. jún. 12. 06:00

igen, tényleg 1-2 hét után megakad a fórumozás, nem tudom, mi lehet az oka.

Nap mint nap keletkezik egy új fogyós fórum. Én úgy látom, főként elképzelések után mennek, kalóriaszámlálás megy, de a szénhidrátokkal igazán egyik csoport sem tud szakítani. Én paleo életmóddal leadtam a magam 20 kilóját, most még szeretnék minimum 10-et, de 20-nak jobban örülnék.

A titok: fehérjealapú táplálkozás, kiegészítve zsírbevitellel, sok zöldséggel, kivéve hüvelyesek, és valamennyi gyümölcs, azon kívül mozgás. A szervezet kis mennyiséggel is beéri ezen a módon, és nagyon gyorsan megindul a fogyás, az életmód nem diéta, nem időleges, de aki ráérez, nem is akar visszatérni a hagyományos táplálkozáshoz. Aki nem próbálta, vagy rosszul fogott neki, általában kritizálja negatívan, főként, ha nem olvas és nincsenek ismeretei, hogy miért azt esszük, amit.

Egyébként mindenkinek sok sikert kívánok, aki fogyni szeretne. Nagy öröm megszabadulni a kilóktól, főleg több éves vagy évtizedes sikertelen fogyókúra után.

2014. jún. 12. 05:07

Szia!


Az a baj a legtöbb ilyen fórummal, hogy elhal...


Gyere a csúcsformásba, én is ott vagyok, nekem -10 kg a cél, de ott egy nagyon-nagyon jó kis csapat verbuválódott, megy már egy ideje a fórum és nagyon pörög! Nagyon tudjuk egymást motiválni, mi is írjuk, hogy ki mit evett, edzett, sőt mi lelkizni is szoktunk és támogatjuk, biztatjuk egymást! Ha van kedved szívesen várunk, kukkants be hozzánk ;)!

2014. jún. 12. 00:59
Szia!olyan emberkét keresek aki benne van abban, hogy lelkileg támogassuk egymást a fogyásban, minden nap megírjuk mit ettünk mit csináltunk, hogy bírjuk stb. Én most kezdeném, és kb 20 kg-tól szeretnék megszabadulni, vannak terveim, de egyedül nehéz.Már sokszor próbálkoztam.Kérlek ha úgy gondolod vagy gondoljátok írjatok.csináljuk együtt végig!!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook