Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csatlakozz hozzám kezdjük a fogyást együtt! fórum

Csatlakozz hozzám kezdjük a fogyást együtt! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
42. dundy
2014. jún. 13. 09:03
Kaptam olcsón ubit, spárgát, karalábét, paprikát parit. Ez is mind tiltólistás. Ma előrekészükök holnapra, panírozok, krumplisali. Magamnak húsos káposzta más módon. ( csirkeszárnnyal, rántás nélkül.
41. dundy
2014. jún. 13. 08:57
Nálunk aztán nem tartanak tiszteletben semmit. Más generáció, más mentalitás. Ami szívükön, szájukon. Ja, hogy rosszul esik valakinek, hát őket nem érdekli.Nem szoktam szó nélkül hagyni, mert vedelik a kólát, kettesével szívják a cigit, de van olyan nap amikor szakad a cérna. Nem szültek,nem felelős apák, ergo nem neveltek, nem vesztették el hozzátartozójukat. nem váltak, 10 végén égetik a gyertyát. Szólásszabadság van. Részemről is ámbár én megfontoltabb vagyok és ritkábban de jobban betalál.
40. 6b08b99072 (válaszként erre: 29. - Eb85e22a13)
2014. jún. 13. 07:18

A zsemlében sajtkrém és felvágott volt.


Alapból nagyon keveset eszem, a párom el is van halva rajtam, az alkatomon mégsem ez látszik.


Soha nem voltam nádszálvékony, szülés után visszafogytam, majd a válás miatt egyik napról a másikra letettem a gyógyszert, és rövid idő alatt felszaladt sok-sok kiló. Pedig az étrendemen nem változtattam. Amíg más esténként csokit és chipszet majszol, én nyers karalábét...

39. Kantara (válaszként erre: 38. - 388b941089)
2014. jún. 13. 06:56
mi?
2014. jún. 13. 06:55
Megint egy.... :D :O
37. Kantara (válaszként erre: 35. - A0c1361e44)
2014. jún. 13. 06:30
én sem értem ezt a kollégás dolgot. Nálunk is van-volt többféle "mániás", de mindenki tiszteletben tartja a másik étkezési szokásait, mert az magánügy.
36. Kantara (válaszként erre: 34. - Dundy)
2014. jún. 13. 06:29

Hát persze hogy lehet. Nem tudom mit javasoljak hirtelen, pl leírom, én mit eszem. Holnap hét vége, úgyhogy egyszerűbb a helyzet mert nem kell dobozolni, hét közben a reggelim azonos az ebédemmel, így egy dobozba belefér. Hét vége az más. Mondjuk én sokszor elfelejtek reggelizni.

De tegyük fel, hogy holnap eszem. Mondjuk egy szalonnástojást (jaj mindig ezzel jövök) két tojásból, lehet bele vágni spenótot, rukkolát, sárgarépát, kicsit megfűszerezni ezzel-azzal, pl bosrikafű, kakukkfű, bazsalikom. Vagy 2 főtt tojás kolbásszal vagy sonkával. Ebéd lehet pl. Sült csibecomb salátával. A saláta nálam apróra vágott salátalevél, paradicsom, paprika, reszelt sárgarépa, reszelt cékla ha van, uborka. Pici só, olivaolaj, balzsamecet. Múlt héten lányom szórt bele málnát, marha finom volt benne. Aztán vacsorára lehet ugyanez, vagy párolt csibemell savanyúsággal vagy salátával. Nap közben olykor gyümölcs. Csinálni szoktam jégkrémet is vagy fagyit. A fagyi: valamilyen gyümölcsöt összeturmixolok egy fagyasztott banánnal, pici mézzel, vagy lehet csinálni tojásfehérjés gyümölcshabot, kicsit betenni a fagyasztóba. Finom bele a fahéj, rumaroma...

35. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Dundy)
2014. jún. 13. 06:25

Nem értem a problémádat és, hogy a kollégák mivel piszkálnak....

Én a cukrom miatt "diétázgatok". Senki nem tesz megjegyzéseket arra, hogy TK kenyeret eszek vagy rozsosat, senkit nem zavar, hogy édesítőt használok és az sem, hogy már nem tejjel iszom a kávémat, hanem tejporral. A másik kollégám (fiú), meg vegetáriánus, de erre sem tesz senki megjegyzések, a harmadik kollégánk pedig csak húst eszik és salátát és rá sem tesz senki megjegyzést.

Milyen megjegyzéseket tesznek?

34. dundy (válaszként erre: 31. - Kantara)
2014. jún. 13. 06:16
A holnapi kajám lehet paleos? A fiúknak okè. Nekem mit szabad. Fontos az anyagiakat is néznem, mindjárt indulok a városba
2014. jún. 13. 05:55

jaaaj, bocsánat, azt hittem itt félkómában (még nagyon álmos vagyok) hogy a paleos fórumon vagyok :)

attól függetlenül igazat írtam. :)

2014. jún. 13. 05:51
már megint mellégépelek. Az ott: nem baj akart lenni.
31. Kantara (válaszként erre: 30. - Dundy)
2014. jún. 13. 05:50
az elején mindenki meg van zavarodva. Aztán ahogy az ember utánaolvasgat, rájön, hgy nem érdemes kockáztatni, de lassan tisztul a kép. A tenyek-tevhitek.hu-n nagyon sok info van, többek között a krumpliról is, a tejről is. Nem gaj, ha az ember nem tud egy csapásra átállni, apró léptek is vezethetnek a célhoz. Ha úgy érzed, hogy neked most még épp elég az adalékanyagos kajákat, a lisztes dolgokat és a cukrot elhagyni, már azzal is előre mész. Aztán ahogy jönnek az infok, magadtól is elhagyod ezeket. Én már nem is tudom pl. a tejtermékeket megenni, úgy érzem, gusztustalan nyálka borítja a nyelvem tőle. Végülis váladék. Egészségtelen mivolta meg már bizonyított.
30. dundy
2014. jún. 13. 05:35
Köszi a bíztatást. Tetszik a paleo és a harcosok is, de annyi az info, hogy csak kapkodom a fejem. Szeretem a tejet, min ch -t igényli a stervezetem még a salihoz is. Holnap rántotthúst, krumplisalit kell főzzek a fiúknak. Nem tudom hogy jövök ki jól belőle.
29. eb85e22a13 (válaszként erre: 28. - 6b08b99072)
2014. jún. 12. 21:52

Feherje, zsir igy hogy kerult ma a szervezetedbe?

De ha az nem szempont, hogy egeszseges is legyen az etkezes, csak a fogyas szamit, nem szoltam semmit.

Raadasul ez nagyon keves is. Nem sokaig tarthato, csak ehseg aran.

Nem ertem miert nem jobb ugy fogyni,hogy nem ehes az ember, es meg hiany betegsege sem lesz.

2014. jún. 12. 20:32
Én ma dinnyét ettem délelőtt, 1-kor és 3-kor 1- zsemlét paradicsommal, újra dinnyét, majd este gyerkőctempóban letekertünk 8.5 km-t 46 perc alatt (egyedül ennyi idő alatt tegnap 14 km volt).
27. Kantara (válaszként erre: 11. - Dundy)
2014. jún. 12. 20:15
ne figyelj oda. Eleinte én is csodabogár voltam, ma meg már elismerően nyilatkoznak. Mert nem hagytam magam. Nem figyeltem oda.
26. eb85e22a13 (válaszként erre: 25. - Dundy)
2014. jún. 12. 19:59

Nem is kellene letenni feltetlenul,csak rossz idoben eszed. De forditva csinalhatnád, hogy delelott enned a kenyeret, este pedig a lecsot hussal. De egyebk.ez egy napra tul keves kaja.

Sajnos a ch.hiany nem fog elmulni,ha este eszel kenyeret,de ha kibirnad, hogy csak delelott, gyorsan beallna az inzulinod,es nem hianyozna ugy a ch.

Remelem a legfontosabbat, a reggelit nem hagyod ki.

25. dundy (válaszként erre: 24. - Eb85e22a13)
2014. jún. 12. 19:35
Jövő héttől kiderül. Ebédem lecsó,1 nagy szelet hússal. Fele csúszott le ( müzlis tálnyi fele). Másik fele 5-kor. Most ettem 1 vékony glyx kenyeret sok kőrözöttel, paradicsommal. Egyből nem tudomletenni a kenyeret. Ch hiányom van.
24. eb85e22a13 (válaszként erre: 8. - Dundy)
2014. jún. 12. 17:49

Sz.rd le a sok buta, hulye embert! Csinald mindig azt, amit jonak latsz dieta teren. En tobb dietat csinalok evek ota. Senki nem tamogat benne, sokan hulyenek neznek miatta, van,h.gunyolodnak,stb..

De tolem aztan nyomhatjak a dumajukat, nem erdekel.

Sok szerencset kivanok a fogyashoz, es jo egeszseget! :)

23. Kantara (válaszként erre: 15. - Anihorgol)
2014. jún. 12. 12:57

hajrá!

esetleg, ha kell segítség, gyere a paleos fórumra.

22. Sofya
2014. jún. 12. 12:43

[link]


Engem ő motivál! Fitnessversenyző volt egyszer, elhanyagolta magát, aztán újra kezdett mindent. Ő története igazi motiváció!

21. Rubiny
2014. jún. 12. 12:06
Én is fogyóban,nekem 5-6 kiló is elég lenne,de sokszor nehéz megállni hogy ne csábuljon el az ember.Én is inkább életmódot igyekszem váltani.
2014. jún. 12. 12:06
Sziasztok! Sajnos nekem is fogynom kellene minimum 10 (14)kilót.viszont a bökkenő az egészben epés is vagyok így nem nagyon ehetek semmit szinte.vagy görcsölök ,vagy puffadok vagy a hasam megy.(ez még a jobbik eset). ilyenkor mit tehetnék? mozgás szempontjából kicsit korlátozva vagyok.de ha összeszedem magam itthon is menni fog a torna.
2014. jún. 12. 11:11

Sziasztok!


Ajánlom a kaloriabazis.hu-t, ott van fórum is, lehet kérdezni, hasznos tanácsokat olvasni!

18. Sofya
2014. jún. 12. 10:27

Életmódváltás és rengeteg mozgás! Pont most olvastam a kapszulás fogyókúrás fórumot. Bocsánat a kifejezésért de a sok buta embernek h rl lehet adni ezeket a tablettákat.

Egy ismerősöm 1 év alatt 120 kiloról fogyott le 65kilora. Szinte hihetetlen és csak életmódot váltott. Nem kell plusz segítség ink erős elhatározás és kitartás. De hajrá Mindenkinek 

17. dundy
2014. jún. 12. 09:44
Én is többször keveset eszem, de nekem sokszor kell 6 után ennem. Még mindig az éjszakában gondolom a problémát. Ill az éjszakai evés is 1 nagy kapkodás.
16. dundy (válaszként erre: 14. - 7e137d638c)
2014. jún. 12. 09:41

Tegnap este 2 tükört. volt a vacsi parival, ubival.

De azon is gondolkodtam,hogy veszek 1 sz. húst a tegnapi maradékból, teszek hozzá csilit, gyömbért + lecsó. Most szabin vagyok ezért könnyebb, de nyomok vasárnaptól 6 éjszakát. Az lesz a kemény.

2014. jún. 12. 09:30
Sziasztok! Jönnék én :) Többször neki kezdtem,már,de most már elég elszánt vagyok....legutoljára másfél éve volt ilyen,akkor 13kg-t fogytam le ,akkor lettem terhes a lányommal,szülés után -3kg-val voltam kevesebb,mint a terhesség kezdetén,aztán a szoptatás alatt kamatostul jöttek a kilók :(. Nekem bevált a többször keveset elv,kenyér kiiktat, eleinte 6,majd később 5 után nem evészet. Nem fogok hamletet enni 1 szelet gépsonkával,mert csak éhesebb leszek, a paleo étrend nekem elég szimpatikus,így úgy gondolom,hogy most azt fogom kombinálni a saját módszereimmel :) Sok sikert mindenkinek!
14. 7e137d638c (válaszként erre: 13. - Dundy)
2014. jún. 12. 08:53
Szia! Ha rajtam állna, inkább tojást választanék: = a tojásban több a fehérje, márpedig az izmok építéséhez, erőnlét fenntartásához a szervezetnek rengeteg fehérjére van szüksége. Másrészt a virsli, parizel, főzőkolbász, előre panírozott korongocskák és hasonló dolgokba annyi minden olyan dolgot beledarálnak, amelyek egyáltalán nem alkalmasak emberi étkezésre, hogy ... szóval én szeretem tudni, mit eszek!
13. dundy
2014. jún. 12. 08:49
Mai reggelim 3dl tej+ 2 puff búza. Ebédem cukkinis lecsó.( 1 virsli, vagy 1 tojás?) A fiúknak maradt tegnapról édes savanyú sertésszelet tészta. Én azt kölessel ettem. Olajjal főzök, de inkább párolok. A főzeléket habarom, de keverem a lisztet ( sima+ szója+ diawellness). Sajnos a fiúk hamar kiszúrják.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook