Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csatlakozz hozzám kezdjük a fogyást együtt! fórum

Csatlakozz hozzám kezdjük a fogyást együtt! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
72. Kantara (válaszként erre: 71. - Dundy)
2014. jún. 13. 11:42

én sem fogyasztok gyógyszereket sem. Tartós tejet sem. Szójatejet sem.

Amúgy tényleg, a vegyszerek gyorsabban rombolnak.


Kávéba vagy kókusztejszínt higítok kókusztejnek, vagy csinálok tojástejet: forróvíz-tojássárgája-kókuszzsír-vanília: botmixer.

71. dundy (válaszként erre: 67. - Kantara)
2014. jún. 13. 11:25
Most aztán KO, game over. Eddig sem fogyasztottam, sokat, 1 l/2 hó, ha sikerült kapnom akciósan.De még valahogy jobban irtózom a gyógyszeripar elleni hormonoktól, kemikáliáktól. Méreg kontra méreg. Melyik ujjam harapjam meg, hogy ne fájjon. Egyébként nekem nem volt bajom anno a szójatejtől. Most van 3 l, szav ideje jó. Többet csalódtam már az ún tartós tejektől.
70. Kantara (válaszként erre: 69. - 7e137d638c)
2014. jún. 13. 11:20

de hát ez az! A szója töményen!!! Hiszen maga a szója a szörnyűség! És belekeverik egyéb élelmiszerekbe is ráadásul.

Hát ha neked nem okoz problémát, úgy érzed, akkor edd néhanap, én ha lekötöznének se lennék hajlandó egy falatot sem. Nem olvastad, mit ír a szójáról? A leggonoszabb hüvelyes.


(dobáljatok meg kővel, de nem tudom milyen a brassói :D )

69. 7e137d638c (válaszként erre: 68. - Kantara)
2014. jún. 13. 11:04

Bocsi!

Szerintem a szója-kockába nincs belekeverve semmi

Az önmagában a növény, kocka alakra feldolgozva, gondolom szárítva!


Azt, hogy granulátumba, vagy más hasonló formában esetleg kavarnak hozzá valamit, meglehet!!!!


Ezért is van, ahogy írtam korábban valahol, hogy esetenként kizárólag szója-kockából, de én is szoktam főzni, kizárólag brassóit!!! :)))


Sok nem jó, mert igen magas a fehérje-tartalma, ill. előfordulhat, hogy valakinek a bőre kicsattog tőle, vagy puffadást, egyéb hasonló problémákat okoz nagyobb mennyiségben.

De szerintem esetenként, néha-néha még elmegy!

Ez az én véleményem!

68. Kantara (válaszként erre: 60. - Dundy)
2014. jún. 13. 10:41
nem is kell a családot erőltetni, én sem tettem.
67. Kantara (válaszként erre: 61. - Dundy)
2014. jún. 13. 10:40

itt az egyik szójás.

szóval azt mondom, az se egyen szóját, aki nem paleozik.

sőt, azt mondom, nem muszáj paleozni (nekem bejött) már az is elég, ha olyan ételeket eszünk, amiben nincsenek ilyen belekevert ipari förmedvények.

[link]

66. Kantara (válaszként erre: 60. - Dundy)
2014. jún. 13. 10:36

nálunk is az volt hogy "anyátok vallása" :)

Ma már igazat ad. A lányom teljesen paleos lett közben, múltkor számoltuk ki hogy egy év alatt 30 kilót fogyott, hozzáteszem ő rákapott az edzés ízére is. A fiam félig meddig, a férjem magára maradt a hagyományos gyomrával, de hízott is. Amúgy teljesen igazat ad nekem, csak nem foglalkozik ezzel, eszi amit szeret. De nem piszkáljuk egymást.

65. Kantara (válaszként erre: 61. - Dundy)
2014. jún. 13. 10:34

ez a fitoösztrogén nagyon sok bajt tud okozni.

mindjárt megkeresem megint azt a cikket amit már valahova bemásoltam korábban.

64. Kantara (válaszként erre: 62. - Bibity)
2014. jún. 13. 10:30
na, azért már ez is valami. Hogy nem azt mondod hogy hülyeség, hanem hogy oké, de én így döntöttem.
63. Kantara (válaszként erre: 56. - 7e137d638c)
2014. jún. 13. 10:29

Hát télen én is erősen ki vagyok fogyva a fagyasztóból is. Káposzta akkor tudomisén 150 kilója, répa se drága, zeller is gyakorta akciós.

A lisztekkel mondom, úgy voltam, hogy havonta vettem egyet. Másfélét. Kenyérsütőm nincsen. Őzgerincforma megteszi ha épp kenyeret sütök egy hónapban egyszer. Zsemlének meg jó a tepsi.

De én már két éve paleozom. Elején én is el voltam veszve rendesen, most már rutinosnak vagyok mondható. De 4-5000 ft-ot én sem költök lisztre, induláskor sem tettem. Ha csak egyet lehetne választani akkor a tápiókát választanám, aztán hónapokig elég a fél kiló. Ha jól tudom, a búzakeményítő sem olcsóbb. De én nem ragaszkodom a kenyérhez, magamnak nem is sütök, csak ha valamelyik gyerekem kéri. Az is ritka.

Mondom, ugyanannyit költök élelmiszerre, mint amikor nem paleoztam. Csak át van csoportosítva, hogy mit veszek, mit nem.

62. bibity (válaszként erre: 56. - 7e137d638c)
2014. jún. 13. 10:24
Én sem paleózok, de sok Szendi könyvet olvastam, és sok igazsága van. Én most találtam egy cikket, miszerint a gabona káros anyagait az igazi kovász le tudja bontani. Ezért én egy kevés kovászos rozskenyeret eszem. Megkockáztatom, hogy sok betegségért valójában az élesztős kenyerek a felelősek, mert a pékek lusták kovászt készíteni. Én a kefirt, túrót és a paradicsomot nem bírom elhagyni, ezért nem vagyok paleo, de az alapelveit jónak tartom.
61. dundy
2014. jún. 13. 10:24
Egyébként a szója miért káros? Fitoösztrogén tartalma miatt sztem jó a klimaxhoz közeledőknek. Legalábbis jobb mint a gyógyszeres hormonpótlás.
60. dundy
2014. jún. 13. 10:22
Tápiókakeményítőt, amarantlisztet beszerzem. Jelenleg még van maradék szója, és diawellness lisztem. Fokozatos leszek mert a fiaim, nem értékelik. Anno a férjem nevelte beléjük" anyátok idióta fogyókúrája" címszóval. Azóta észre sem veszik, hogy a töltötthús nem zsemlével hanem zabpehellyel ill a fasírt is is ezzel készül. Még pár okosság ránk férne Tisztelt Kantara.
59. Kantara (válaszként erre: 57. - Honeywald)
2014. jún. 13. 10:21
oké, végülis ez sem egy paleofogyis fórum, csak beszélgettünk erről is. Inkább az a lényeg, hogy egymás sikereiből merítkezzünk vagy ha valaki elszontyolodik, bátorítsuk. Az is valami.
58. dundy (válaszként erre: 53. - Kantara)
2014. jún. 13. 10:16
Ezt nem lehet megunni, ez az amit nem lehet megunni. Ismeritek a reklámszlogent. Hála istennek verbálisan csuklóból tudok válaszolni, de amikor ua. az embereket látom, meg sem kell szólaljanak, fel áll a szőr a hátamon, elmegy az étvágyam.
2014. jún. 13. 10:14
Én nem paleozok, meg semmi ilyen. Tudom mitől fogytam régen sikeresen egészségesen, és azt követem. Persze azóta sok minden mást is megismertem, és pl már magamnak sütök kenyeret, bár nem jellemző rám hogy szénhidrátot ennék amúgyse :)
56. 7e137d638c (válaszként erre: 52. - Kantara)
2014. jún. 13. 10:12

No ez az!

Hogy amikor én is megpróbálkoztam a paleoval, és kiderült ha valóban jól akarom csinálni, első lépés: el kell hagyni a búzaliszt-alapanyagú kajákat.

És amikor hosszas kutakodás után világossá vált előttem, hogy egyik célra (pl. kenyérféle) az egyik fajta liszt a jó, (+ kell egy kenyérsütő-gép) a másik célra (pl most ismét csak a nokedlit !!! írom), mert arra meg a másik fajta lisztet kell venni. De pl. rántást, vagy piskóta-szerű akármit akarsz egy falatkát ismét csak másfajta lisztet vegyél.

És mire mindezt összeírtam, és utánajártam, hogy melyik mennyibe kerül, és kijött, hogy csak lisztre legalább indításkor kb. 4-5 ezer Ft-ot költhetek, míg a búzaliszt ugye 100-110 Ft. És még ehhez jön, hogy naponta zöldségesnél veszem a zöldség-gyümölcs szükségletet, nem a kertből... (már bocsi!)

Szóval nem biztos, hogy bírnám ezt anyagilag!! Elvesztegettem a fogyómból kb. másfél hónapot!!!


Mert valóban, akinél ez nem gond, egész biztosan jó és hatásos, de az anyagi háttér is kell hozzá!

Bocsi, nem lebeszélni akarok senkit!

De ahogy tegnap is írtam egyik helyen, hogy az ország különböző részeiben igen-igen éltérő árakon lehet megvásárolni ugyanazokat a dolgokat... szóval elkerülendő az enyéméhez hasonló vargabetűket, nem árt előtte alaposan utánaszámolni a dolgoknak!

55. Kantara (válaszként erre: 54. - Honeywald)
2014. jún. 13. 10:11
szia, hajrá! :)
2014. jún. 13. 10:06
Sziasztok, csatlakozom! :) Tegnap este óta írom a naplót, de már múlthéten ráhangolódtam a dologra étkezés, stb ügyileg, és hétfő óta aerobicozom. A legrosszabb súlyomhoz képest 3kg-t már fogytam, de a legrosszabb súlyomat nem ma mértem :D De azt tudom, hogy az volt a tető...
53. Kantara (válaszként erre: 51. - Bibity)
2014. jún. 13. 10:03

köszönöm :)

én úgy veszem észre, hogy ha látszik, hogy nem foglalkozom vele, megunják.

Igazából nem is értem, miért foglalkoznak azzal, hogy a másik mit eszik. Én is mondhatnám, hogy hogy bírod azt a gusztustalan izét megenni? De nem teszem mert nem velem akarja megetetni, hát ő dolga.

2014. jún. 13. 10:01
ja meg vettem tökmaglisztet, ezt is zsemlébe teszem, keverem lenmaggal vagy lenmagliszttel.
51. bibity (válaszként erre: 49. - Kantara)
2014. jún. 13. 10:00
Oké, köszi, én is megpróbálom így, ha gyesről visszamegyek. Majd röviden azt mondom, mindenki azt egyen, ami jól esik! Gratulálok a sikeres életmódváltásodhoz! Úgy néz ki, most nekem is sikerûl, így talán engem sem találnak meg annyira a beszólásaikkal.
50. Kantara (válaszként erre: 48. - Dundy)
2014. jún. 13. 09:59
Hát hosszú ideig nem használtam semmilyet, de én az a típus vagyok, aki egyszerre változtat, mert könnyen visszaesem. Aztán időlegesen beemeltem a főzésbe a zabpelyhet, pl. ledaráltam és csináltam belőle nokedlit, azt kapta a család is, vagy kekszet sütöttem belőle. Aztán hosszabb idő elteltével már úgy gondoltam, étel sűrítésre azért kéne valami. Meg nem árt ha van otthon lisztféle. Apránként beszereztem kókuszlisztet, ezt süteménybe és zsemlébe, tápiókakeményítőt, ételsűrítésre, gesztenyelisztet süteményhez, de ezt csak ünnepekkor, vagy ha sütök pár szem palacsintát. Mert azért nem olcsó. De ha belegondolok, régen havi 10 kiló lisztet vettem, ma csak kettőt (búza) ha a férjemnek csinálok valami olyat, kiflit sütök neki vagy ilyesmi. Meg egy csomag valamilyen liszt, ami épp kifogy, így árban kb ugyanott vagyok. Panírozáshoz pl. amarantlisztet használok. Az a fél kilós is most fog elfogyni, még karácsony előtt vettem.
49. Kantara (válaszként erre: 46. - Bibity)
2014. jún. 13. 09:53

nem állok le vitatkozni, max elintézem azzal, hogy mindenki egyen azt, amit akar. Nem nagyon támadtak szembe, azt éreztem, hogy a hátam mögött azért téma vagyok, meg hülye hóbort ez, hogy én ezt sem eszem meg azt sem eszem, de tényleg szembetűnő változáson mentem keresztül, aminek még nincs vége, most már jönnek kérdezni, egyik kolléganőm paleos lett, pedig nem térítettem, csak feleltem, ha kérdezett. Múltkor a másik azt mondta, hitelessé tettem a szemében a paleot. Ha nem szeretné ennyire a kenyeret, ő is az lenne.

Szóval inkább hallgattam, mosolyogtam, aztán az idő igazolt.

48. dundy (válaszként erre: 43. - Kantara)
2014. jún. 13. 09:49
Te milyen lisztet használsz?
47. Kantara (válaszként erre: 44. - Dundy)
2014. jún. 13. 09:49
ja, azt hittem, hogy tiltottnak véled. Jó a spárga és egészséges. Nálunk annyira nem jött be, de azért, mert nem vagyok gyakorlott spárgakészítő, annyira nem ismerem és elbénáztam a főzését.
46. bibity (válaszként erre: 27. - Kantara)
2014. jún. 13. 09:48
Semmit nem válaszoltál, vagy valahogyan megvédted magad azért?
45. bibity (válaszként erre: 37. - Kantara)
2014. jún. 13. 09:46
Nálunk is divat ez, a férfi kollégák egész ebédidő alatt elcsámcsognak azon, hogy melyik csaj milyen diétás kaját eszik. Én már nem is tudtam jóízűen ebédelni a munkahelyemen. Ha 2-3 napig ugyanazt ettem, mert addigra fogyott el, akkor az a baj... Egy csaj, aki érzékenyebb, totál kiborult.
44. dundy (válaszként erre: 43. - Kantara)
2014. jún. 13. 09:20
Kérdezem, mint kezdő. Imádom a spárgát. lenne jó kis tavaszi zöldségleves. Kacsanyakat vettem a kutyának de a húslé jó lenne levesalapnak.
43. Kantara (válaszként erre: 42. - Dundy)
2014. jún. 13. 09:06

Honnan veszed, hogy ezek tiltólistásak?

hát a csirkeszárny nem rossz, de túl sok husi nincsen rajta. Bár végülis elégséges, ha belegondolok.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook