Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszést idén intézett már valaki? fórum

Császármetszést idén intézett már valaki? (beszélgetős fórum)


2021. jún. 14. 14:45
Azt intézni kell manapság?Nekem a vajúdás közben dőlt el,probléma miatt.
16. Katuska1982 (válaszként erre: 15. - Dreamerlady)
2021. jún. 14. 14:37
Persze,írhatsz privit!
15. Dreamerlady (válaszként erre: 14. - Katuska1982)
2021. máj. 24. 19:11
Szia! Először is szeretnék gratulálni a babóhoz!! ♥️ Engem nagyon érdekelne az élmény beszámoló, vélemény. Leírod itt a tapasztalatodat, vagy lehet neked írni privátban?
2021. máj. 22. 15:06
Én megtapasztaltam egy hete a császárt a második babánkkal,de volt egy normál szülésem is,2018-ban. Ha érdekel,elmondhatom a véleményem.
13. Dreamerlady (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 1. 22:40

Tök jó ötlet ez a szakmai vélemény kérés, remelem sikerülni fog! 😊


Nekem ez a doki nagyon szimpi, tényleg elég emberségesnek tűnik.


Durva amúgy, hogy felmondtak a dokik. Jót akartak tenni a törvényalkotók, de egyelőre összezavarni sikerült inkább az anyukákat és az orvosokat is.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Dreamerlady)
2021. febr. 1. 18:00

Köszi.:) Nem vagyok budapesti, de ez sem akadály. Azt a Novák Zoltánt én is néztem, és nagyon szimpatikus a szakmai szemlélete, csak nem tudom, hogyha ő ír szakvéleményt, és elmegyek a területi kórházba, hogy az alapján írjanak ki császárra az úgy működhet e.

Mert most nem lehet orvost fogadni, meg a pénzt adó nő is büntethető, az első kórház ahol volt kontaktom, ott konkrétan felmondtak azok akik maganrendelest is akartak folytatni a jövőben.

De örülök az infocserenek sejtem hogy többen is érintették a témában, csak ezt nem szokás terjeszteni, és aki nem elég magabiztos azt bedaraljak...

11. Bless the child (válaszként erre: 8. - Dreamerlady)
2021. febr. 1. 17:18
A szülészek nem császárellenesek, hanem jó esetben a tanultak alapján végzik a munkájukat. Aztán van az a pénz, ami felülír mindent. Jól kell tudni dokumentálni
10. birebora (válaszként erre: 5. - Cicaaa65)
2021. febr. 1. 15:48
Ezek szerint majdnem:)
9. Lávli* (válaszként erre: 5. - Cicaaa65)
2021. febr. 1. 15:29

Igen.

Van az a pénz és az a kiskapu.

8. Dreamerlady (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 1. 15:10

Megértem a félelmedet, én is aggódva fogom megkérdezni majd a dolgot.


Te esetleg budapesti vagy? Találtam egy dokit, Dr. Novák Zoltán, aki szerintem elég szelíden vélekedik az ügyről. Az oldalán ezt olvastam:


“ Hazánkban lassan a szülések felét császármetszéssel végezzük. Ellentétben az általános közvélekedéssel, véleményem szerint túlbecsüljük a veszélyeit és hajlamosak vagyunk diabolizálni a természetes hüvelyi szüléssel szemben. Nem kérdés, hogy egy problémamentesen és jó tempóban lezajlott hüvelyi szülés mindenki számára optimális lehet, azonban az a baj, hogy a szülés során sosem látjuk előre, biztosan rendben fog-e minden menni. Azokban a családokban, ahol alapvetően kevés (1-2) gyermeket terveznek, a választott császármetszés nem jelent veszélyes alternatívát sem a jövendő édesanya, sem az újszülött számára.”


Viszont ő jó eséllyel fizetős.


Én még nem várok babát, de pont fogok menni nőgyógyászhoz 3 hét múlva. Rákérdezek, mert már előre olyan dokit keresek, aki nem császár ellenes. Ha pozitív a fogadtatás, megírom majd Neked a nevét.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Dreamerlady)
2021. febr. 1. 11:42

De, kicsit tartok attól, hogy minősíteni fogja a kérésem.

Most bejelentkeztem egy másik nőgyógyászhoz is, kíváncsi vagyok különböző véleményekre. Meg nem voltam azóta, elég nehéz időpontot egyeztetni.

6. Dreamerlady (válaszként erre: 5. - Cicaaa65)
2021. jan. 31. 09:07
Szia, nem maradtál le, jelenleg sem választható a programozott császár Magyarországon. Ezt leginkább akkor végzik el, ha a baba túl nagy, vagy pl. farfekvéses. Vagy az anyukának ismert betegsége van, pl. komoly szemészeti probléma, szívbetegségek, porckorongsérv, stb. Ettől függetlenül mindig akadnak olyan "anyai kisebb betegségek", melyek megosztóak, hogy most menjen normál szülés, vagy az már túl kozkázatos. Ilyenkor szerintem teljesen érthető, ha egy anyuka fél és inkább megpróbálja elérni a császármetszést.
2021. jan. 31. 08:28
Azt hiszem egy kicsit lemaradtam... ez mostanában kívánságlistás, hogy császárt akar valaki, vagy normál úton szülni??
2021. jan. 31. 08:01
Szia! Sajnos tapasztalatom nincs a dologban, mivel még nem szültem. Hogy fogod ezt megkérdezni az orvostól? Nem félsz, hogy “kiakad”? Amikor terhes leszek, én is császárt szeretnék. Nekem velem született nyaki érszűkületem van, de félek, hogy a császár kérésem miatt az orvos leszíd majd. 😕
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Ba7da9cfc0)
2021. jan. 29. 17:18
Sajnos épp úgy van, hogy a kórházban felmondott tobb orvos, mert csak akkor folytathatnak maganrendelest a továbbiakban.
2. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 29. 11:35

Attól, hogy nincs orvosválasztás, még tudsz magánban menni egy olyan dokihoz, aki egyébként a kórházban is dolgozik.

Mivel a császár tervezett, így majd akkor írják ki amikor ő is dolgozik. Persz ehehz olyan doki kel a,ki szokott műteni, császározni. Ezt pedig a saját városodban tudod megérdeklődni, akár így forum keretein belül.

2021. jan. 29. 10:09

Sziasztok, az érdekelne, hogy ha valaki császármetszést szeretne, az most hogy tudja megtenni, hogy nincs orvosválasztás? Magankorhaz sajnos elég megterhelő lenne anyagilag, ezért ha lehet kerulnem.

Olyan problémám van amire a legtobb orvos csak legyint hogy nyugodtan lehet hüvelyi szülés de én nem vagyok nyugodt, és nem is szeretném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook