Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csalántea fogyasztók ide...! fórum

Csalántea fogyasztók ide...! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2017. ápr. 1. 21:01

esztella100, akác56! Ha olvassátok, jártok erre?


" Én sokszor iszom, erős vizhajtó hatása van, és rheumatikus panaszokat is enyhíti a hisztamin tartalma miatt ".

Naggyából tudom, mire jó, mindent azért nem tudok róla.

Azt is inni 2 és 4 hétig igyuk.

Inkább ülőfürdőnek gondoltam, elsősorban.

Nem tudni a fájdalom milyen jellegű. Reuma dokihoz pár nap múlva megy a férjem. Csípő, deréktáji.

Csalán ülőfürdő jó lehet?

Saját szedés megoldható.


Nekem inhüvely gyulladásom lehet. Ujjcsontjaim fájnak... Kézásztatás?

Vélemények érdekelnének.

140. ina87
2013. szept. 17. 14:56
Sziasztok!én naponta egy szer max 2szer ittam a teát,sok változást nem vettem észre pedig ugy 2évig iszogatam...
2013. szept. 17. 14:29
VOlt akinek kitolta a ciklusát a tea fogyasztása? minimum mennyit kell inni naponta hogy hatékony legyen?
138. hagabi1 (válaszként erre: 137. - B.Ann)
2012. ápr. 23. 08:37
Üdv!Köszi!
137. B.Ann
2012. ápr. 17. 12:35

Sziasztok!

Itt vannak válaszok a kérdéseitekre:

[link]

136. hagabi1 (válaszként erre: 135. - LondonEye)
2012. ápr. 11. 08:21
Szia:)Köszi,akkor megfogadom a tanácsodat.Legyen szép a napod!
135. LondonEye (válaszként erre: 134. - Hagabi1)
2012. ápr. 10. 11:31
én úgy tudom, hogy 4 hétnél tovább nem ajánlanak semmiféle gyógynövénykúrát egyhuzamban
134. hagabi1
2012. ápr. 5. 10:19
Üdv mindenkinek!Már 2 napja fogyasztom a csalánteát,frissen szedett csalánbol készitem.Kb 2 hónapos kurát terveztem méregtelenités szempontjábol.Elég vagy több idő kell szerintetek?Szép napot!
133. LondonEye (válaszként erre: 132. - Niki001)
2012. márc. 1. 12:23
a méreganyagokat hajtja ki elsősorban, semmi köze a fogamzásgátlóhoz-szerencsére:-)
132. Niki001
2012. febr. 6. 12:15
Sziasztok! :) Nekem az lenne a kérdésem, hogy mivel mindent kihajt a szervezetből vajon a fogamzásgátlót is?:S Napi fél litert kell innom (masszőr tanácsolta) Mert az nem lenne valami jó. vagy csak az ásványi anyagokat, vitaminokat? Valakinek valamilyen tapasztalat ezzel kapcsolatban? :(
2012. jan. 13. 07:28

Sziasztok!

a felnőtt fiam kb. 1.5 hete iszik csalán teát nagy higításban (1 filter/1l víz), de kb. 1-2 l/nap. Tegnap óta elkezdett viszketni és megjelentek a térdhajlatában, a füle mögött, sőt a törzsén is az allergiás kiütések. Hallott már valaki arról, hogy ez a csodálatos tea ilyen hatást is kiválthat?

2011. okt. 23. 13:39

Sziasztok!

Tud nekem valaki segíteni? Csalántea fogyasztása megoldás lehet csalánkiütésre is? Hallottam már ilyenről, de nem vagyok benne biztos.

2011. okt. 21. 15:14
Tévhit,hogy a citrom elveszi a gyógyteák hatását.Viszont a legtöbb teát óvatosan kell fogyasztani,ahogy a csalánteát is.Túladagolva bőrégést,vizeletpangást,gyomorpanaszt eredményez.A napi megengedett mennyiség 3-4csésze,de akkor csak 4héten át szabad rendszeresen fogyasztani,vagy pedig csökkenteni kell napi egy csészére.A pattanások valóban azért jönnek elő,mert tisztít.Övsömörre és ekcémára is jó.Valamint még reumára,hólyaghurutra,szénanáthára,hugyuti gyulladásra,epebántalmakra jó a teája.Gyökere vércukorszint csökkentésére is alkalmas,mert kedvező hatással van a hasnyálmirigyre.Tinktúraként hajhullásra is alkalmazható mivel serkenti a fejbőr vérellátását,erősíti a hajhagymákat.Nagyon hasznos növény,sok mindenre jó,de a legfőbb tulajdonsága,hogy a legerősebb vértisztító,vérképző.Általános erősítőként is lehet inni.
2011. okt. 9. 22:35

Én is szoktam csalánteát inni, de nem mindennapos.

A csalánteának vízhajtó hatása van és kihajtja a szernevezetből a fontos vitaminokat, ezért ritkán fogyasztom.

2011. okt. 5. 08:32

Sziasztok!

Látom, hogy régen írtatok utóljára, de azért gondoltam, leírom, hogy én hogy szoktam csinálni a csalánteát.


Ugye fémmel nem érintkezhetnek a gyógyteák, ezért én egy bögrébe beleteszek műanyag kanállal 1 teáskanálnyit, leöntöm forró vízzel , majd 10 perc múlva műanyag szűrővel leszűröm.


A citromlé is elvileg elveszi a hatását, illetve cukorral sem ajánlatos ízesíteni, úgyhogy ha nagyon nem bírjátok meginni magában, akkor mézzel édesítsétek inkább.


A hatásáról még nem tudok mit mondani :)

2011. febr. 25. 10:49

Sziasztok, én vérszegénységre vagyok hajlamos, és azt olvastam, a csalánteáben elég sok van.

Pár napja iszom, de csak citromlével bírom, ami sztem nem is túl nagy baj, hiszen a C vitamin segíti a vas felszívódását.


Van valakinek ilyesmi tapasztalata?

A vas tablettát nem szeretem, mert olyan, de olyan étvágyam lesz tőle, hogy tényleg a vasat is megenném...

125. mendmel
2010. nov. 23. 20:10

NEm régóta kezem el inni egy 3 napja. Már jöttek ki újjabb patik . Az jó? Én a filtereset iszom nap 2 filter.

És még mindig érdekelne hogy mikor kezdődik a tisztulás.?

Ha tudnátok válaszolni nagyon hálás lennék.

Előre is Kösz.

124. mendmel
2010. nov. 22. 20:28
Mennyi idő kell míg beindul a tisztulás ? Hetek? Hónapok?
123. Satc235 (válaszként erre: 122. - Krisztie)
2010. aug. 30. 19:57

szia,

én úgy tudom 1 hónap a határidő. én úgy szoktam h évente 2-3 ilyen havi periódusban iszom.

amikor elkezded inni azért mindig előjönnek a ragyák, de ha tisztulsz akkor azért egyre kevesebb lesz..

122. krisztie (válaszként erre: 121. - Satc235)
2010. aug. 30. 18:46
szia! és te meddig ittad? olvastam hogy 1-2 hétig szabad csak folyamatosan.ha abbahagyom nem jönnek vissza a ragyák?
121. Satc235 (válaszként erre: 120. - Krisztie)
2010. aug. 24. 19:12
Nekem is sok volt az elején, de hamar elmúlnak. A vízhajtás meg változó egyénenként. De hidd el, hatásos :)
2010. aug. 24. 17:19
több mint egy hete iszom már, bár nemtudok mindnnap meginni 1 litert belőle, de amikor igen akkor se érzem a különösebben a vízhajtó hatását :D amikor zöld teát ittam akkor jobban éreztem ... pattanásból most sokkal több jött ki de gondolom ez a tisztulás miatt, legalábbis remélem :))) az ize nemis olyan rossz egyébként ;)
119. db4f1eff6b (válaszként erre: 118. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 13. 19:54
Jav.: ...az íze hasonlít a spenótéhoz.
2010. aug. 13. 19:53
Egyszer csalánfőzeléket főztem, azt ugyanúgy kell elkészíteni, mint a spenótfőzeléket. Nekem ízlett, az íze hasonló a csalánéhoz. Persze csak a csípős csalán jó teának is meg főzeléknek is. Szedni úgy kell, hogy a két ujjunk közé fogjuk a levelet, és leszakítjuk a szárról. Így nem csíp meg , mert a csalánszőrök a levél szélén helyezkednek el. Egyébként a csalánt régen érszűkületre is használták, megcsapkodták vele az emberek a lábuk szárát, és az vérbőséget idézett elő rajta.
2010. aug. 13. 15:50
sziasztok! én most kezdtem el inni a csalánlevél teát (tegnap óta),vettem filterest. 1 litert iszok meg naponta.elsősorban a pattanások miatt kezdtem el inni,hátha segít valamit :)
116. Panna89
2010. ápr. 18. 11:18

Sziasztok!


Nagyjából végig olvastam minden hosszá szólást, de sehol sem találtam választ arra hogy ha én frissen szedett csalánból akarok teát készíteni, azt hogy kell. Az érdekelne, hogy csak a levelét kell leszedni vagy mehet a szára is, aztán gondolom jól megmosni, hogy ne maradjon "csípős" :D, leforrázom...stb. Ja és hogy kb. mennyit szedjek egy bögréhez. Köszi előre is a válaszokat! :)

2010. febr. 27. 12:53

Szia Bella!


Szerettettel várunk. Szép napot mindenkinek!

2010. febr. 26. 21:59
Sziasztok, majd jövök én is! :) Holnap végigolvasom a fórumot, amit eddig írtatok, csak most már picit álmos vagyok!
113. 8264513f31 (válaszként erre: 112. - Sgizus)
2010. febr. 26. 21:51

Köszi a tanácsot, akkor talán váltani fogok.

Másik dolog:

Nálam sem érintkezik fémmel, hiszen a vízforraló műanyag.

112. sgizus
2010. febr. 26. 21:49
Kapcsolódom: a csalán tea jó vízhajtásra, ezt próbáltam, de nem fogyaszt, jó a filteres is jobb lenne a leveles, az amit mi szednénk. Van müanyag szűrőke is. Énnekem a gyomrom nem sokáig bírta ízesítés nélkül. Naturland, is jó de a Herbária termékekbe jobban bízom. Fogyásra teát nem hallottam még, a gyógyvizek a jók, evés után 2-3 deci az fogyaszt, a has a horpasz eltünik.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook