Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi adókedvezmény, hogyan is működik? fórum

Családi adókedvezmény, hogyan is működik? (tudásbázis kérdés)

99. kobagabi (válaszként erre: 98. - Pen80)
2011. jan. 13. 12:46
3 gyereknél meg olyan magas ez az összeg, hogy szerintem csak a Minisztériumban keresnek annyit, az átlag ember nem, így rengetegen vannak, akik 3 gyereknél is szinte csak annyit tudnak érvényesíteni, mintha 1-2 lenne:( Hát ez van! A lényeg, hogy az okosok jól járnak így...
98. Pen80 (válaszként erre: 90. - Kiss Mária)
2011. jan. 13. 12:25
Nekem meg nem volt igazam, mert az adójóváírás miatt a 106ezernél nem tudja érvényesíteni az egész kedvezményt, pár száz Ft-tal kevesebbet fog kapni. 109.000 az alsó határ, ahol egy gyerekre jutót teljesen ki lehet használni.
2011. jan. 13. 11:56

Sziasztok. :)

Még nem nagyon volt időm visszaolvasni, de leírnám az én helyzetemet, hátha tudna valaki segíteni. :)


9 hetes kismama vagyok. :) Van egy hatéves kisfiam, aki a csodálatos nevelőapukájával nevelünk. :)

Kb. júniusig szeretnék dolgozni, ha Isten is úgy akarja. :) Érdeklődnék, hogy ez az adókedvezmény a táppénzre, meg a gyedre is vonatkozik? Gondolom a magzat után (ha 91 napot betöltötte, az még négy hét) inkább az apukája igényelje az adókedvezményt ugye?

Kinek érdemes igényelni? Számít valamit, hogy valamelyikünknek nagyobb a jövedelme?

2011. jan. 13. 10:30
Még annyit, hogy én 800 ember bér- és TB ügyét intéztem. Sokszor nagyon nehéz volt, de szerettem csinálni.
95. éva1951 (válaszként erre: 93. - Fd8e423e9e)
2011. jan. 13. 10:28
Hát igen a bérelszámolókat ilyenkor még az ág is húzza.De azért jó dolog, ha egy hozzá nem értő embernek segítünk, hogy jól járjon és ne veszítsen. Én mindig örültem, ha egy nehéz helyzetben lévő embernek sgíthettem. Ne felejtsük el, még akinek ez a szakmája, hogy az adóval, stb. foglalkozzon még sokszor neki sem elég nyilvánvaló minden azonnal.
94. babli (válaszként erre: 91. - Éva1951)
2011. jan. 13. 09:26
Köszi a választ
93. fd8e423e9e (válaszként erre: 92. - Sajert)
2011. jan. 12. 20:33

Én 300 ember ügyeit intézem, és tudom, hogy mik azok a "kényelmi" határidők. Jah és tutujgatós fajta munkavállalókkal kell megküzdenem. De nem nyitok vitát.


Egyébként alapból egy mezei ember nem tudja, hogy mit-mikor-hogyan-hol kell ügyintéznie.


Nekem nem kell a január-februárt bemutatni (éjszakáztam én több évig ilyenkor).

92. sajert (válaszként erre: 84. - Fd8e423e9e)
2011. jan. 12. 20:24

Eddig értelmes dolgokat írtál, de az utolsó mondatod befejezése kicsit brutál.


Ez nem neked szól, csak írom, a munkáltatónak NEM kötelező nyilatkoztatnia a munkavállalóit, hanem a munkavállaló nyilatkozik, ha akar. Kérheti a munkáltatótól a nyilatkozatokat, illetve az apeh.hu weboldalról letöltve, kinyomatva, kitöltve odaadhatja a munkáltatónak.


A kényelmi részre visszatérve: ahol nem egy-két munkavállaló dolgozik, hanem azt teszem azt 80-120 ember, ezeket a nyilatkozat hegyeket (adójóváírás, adóelőleg, családi kedvezmény) fel kell dolgozni. Rögzíteni kell a bérprogramban. Ha rosszul rögzíti (ő is ember ám), és teszem azt adóhiány lesz, azt a munkavállaló bánja, mert neki kell befizetni apeh-nak (bocsi, tudom most már NAV (Nemzeti Adó és Vámhivatal)). Adótöbblet jobb, mert egyösszegben jövőre visszakapja a NAV-tól a munkavállaló. Közben bevallási határidők, munkavállalók kérdései. Ja, és január 31 ugye a tavalyi évről való elszámolások kiadásának is a határidejei. Szóval ez a hónap eleve nem a s...vakarászásról szól.


Arról nem is beszélve, hogy a törvények olyan gyorsan változnak, hogy már lassan ott tartunk, hogy ami hétfőn még kék volt, pénteken már zöld...

91. éva1951 (válaszként erre: 89. - Babli)
2011. jan. 12. 17:54
Csak annyi kedvezményt lehet érvényesíteni, mint amennyi a fizetendő adó, A többi "elveszik".
90. Kiss Mária (válaszként erre: 80. - Pen80)
2011. jan. 12. 17:37
Ok elírtam bocs
89. babli
2011. jan. 12. 16:32

sziasztok,én gyesen vagyok ,s nekem azt mondták,hogy mivel 2011-től nem vonnak adót így én nem vehetem igénybe egy gyerekre sem.Akkor apa fogja igénybe venni mind a 3 gyerkőcre?Neki kb 18-20 ezer amit levonnak adóba a többit pluszba megkapja?

Köszi a segítséget

88. fd8e423e9e (válaszként erre: 86. - Ági05)
2011. jan. 12. 16:21
akkor a következő hónaptól beállítják a bérprogramba, az "elvesztett" hónapot meg a jövő évi bevallásnál tudjátok érvényesíteni
87. Pen80 (válaszként erre: 84. - Fd8e423e9e)
2011. jan. 11. 11:01
Na, én is így gondoltam, akkor ezek szerint jól :) Köszi!
86. Ági05 (válaszként erre: 84. - Fd8e423e9e)
2011. jan. 11. 10:41
Nálunk nem nagyon lehet értelmesen beszélni a gazdaságissal.Ha mégsem tudom határidőre leadni a papírokat,akkor mit tehetek?
85. fd8e423e9e (válaszként erre: 82. - Hhornet)
2011. jan. 11. 09:39

Véleményem szerint egy nyomtatványon kell feltüntetni, viszont abból mindkét munkáltatónál (esetetekben lehet az OEP-nél is) kell egy-egy példányt hagyni. Vagy külön-külön fognak nyilatkoztatni, értelemszerűen akkor úgy kell kitölteni az apeh-os nyomtatványt.


A másik kérdésedben nem tudok tanácsot mondani, fel kell hívni a munkáltatódat és/vagy az OEP-et is.

84. fd8e423e9e (válaszként erre: 81. - Pen80)
2011. jan. 11. 09:36
Bármelyik hónaptól lehet igényelni! Nem kell januártól-decemberig. Sőt! pl. ha a gyerek már nem eltartott, akkor rá nem is vehető igénybe, pl. befejezi a tanulmányait júniusban, akkor pedig le kell állítani év közben - szóval ezeket a határidőket a munkáltatók "kényelmi" okokból szabják meg.
83. boglargica (válaszként erre: 82. - Hhornet)
2011. jan. 11. 08:11

Szia! Én tegnap kérdeztem meg a HR-eseket a cégnél, hogy ez hogysimnt, azt mondta a srác, hogy nálunk kipostázzák a családi adókedvezményes és adójóváírásos papírokat. (Én még táppénzen vagyok, de még kb. egy hónap, és gyed vagyis tgyás lesz.)


Persze - feltételezem ehhez kell, hogy a cég kifizető hely legyen. Vagy nincs igazam? Végülis a fizuból számolják a gyedet is... :-s

2011. jan. 10. 23:30

Sziasztok!

Mi megosztanánk az adókedvezményt a férjemmel 2 gyermek után, mert az ő adója nem elég, én viszont gyeden vagyok. A kérdésem az lenne, hogy nekem a MEP-el kell aláíratnom a férjem példányait? A munkahelyem megvan, de a gyedet a MEP utalja! A másik kérdésem, hogy ha megosztjuk, akkor nekem ugyanezt a nyomtatványt kell kitöltenem, és a férjem munkahelyével igazoltatva a MEP-hez beadni? Vagy aki gyeden van, az hogyan tudja a kedvezményt igénybe venni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Jó éjt mindenkinek!

81. Pen80 (válaszként erre: 78. - Ági05)
2011. jan. 10. 21:24

Hát én nem tudok ilyen határidőről. Nem lehet, hogy azért mondták, mert a ti bérszámfejtéseteknek már most kell?

Ez maximum munkahelyen belüli határidő lehet, ami erre a hónapra vonatkozik.

Ha ilyen lenne, akkor mi lenne azzal, aki csak jövő hónapban válik jogosulttá? :)

De javítsatok ki, ha tévedek és van valami ilyen határidő :)

80. Pen80 (válaszként erre: 69. - Kiss Mária)
2011. jan. 10. 21:18
Nem az SZJA-t csökkenti, hanem az adóalapot. A párja adóalapja 106.000+27%, akkor az adóalapja eléri a 62.500 Ft-ot, akárhogy számolom.
2011. jan. 10. 20:44
Ha jelenleg gyesen vagyok, kivel irassam alá a papírt? hiszen a gyes nem is adózik...
78. Ági05
2011. jan. 10. 20:07
A leadási határidő valóban most csütörtök?Holnaptól adja ki kitöltésre a munkáltatóm a papírokat.A férjem fogja igénybe venni (én GYED-en)vagyok.Az ő munkáltatója még nem foglalkozik ezzel,csak a jövő héten.Ha nem tudom a időben leadni,akkor csak jövőre igényelhetem adóbevallásnál?
2011. jan. 10. 19:15

Gondom,kérdésem volna!Segítség!

Van itt olyan köztetek aki hozzáértő,esetleg könyvelő,mert adókedvezményes kérdésem lenne.

Privátban kinek írhatnék kérdést?

76. kikata (válaszként erre: 75. - Panni58)
2011. jan. 10. 16:06
Igen, azt tudom és köszönöm:)
75. Panni58 (válaszként erre: 74. - Kikata)
2011. jan. 10. 16:06
úgy, ahogy írod. de mindkettőtök nyilatkozatát mindkét munkáltatóval alá kell íratni.
74. kikata
2011. jan. 10. 15:59

Sziasztok. Tud nekem valaki abban segíteni, hogy ha nekem három gyerekem van, de nem tudom kihasználni a családi kedvezményt, és szeretném ha egy részét a férjem venné igénybe, akkor a nyilatkozaton az I. blokknál a b)-hez én beírom a sajátomhoz, amit én adok le a munkáltatómhoz, hogy kettő gyerek után, a férjem meg beírja ahhoz amit ő ad le, hogy egy gyerek után kívánja igénybe venni a háromból?

Remélem érthetően írtam le:)

73. Kiss Mária (válaszként erre: 72. - Fd8e423e9e)
2011. jan. 10. 13:28
Ez így van, és az adójóváírás 2.750.000 ft jövedelemig jár teljes egészében ami 12100/hó
2011. jan. 10. 13:19
családi kedvezmény és adójóváírás - MINDKETTŐRŐL kell a munkáltatónak januárban nyilatkoztatnia a munkavállalót, hogy igényli-e
71. fd8e423e9e (válaszként erre: 46. - Hancsalean)
2011. jan. 10. 13:17
én a héten néztem a netjogtáron az aktuális szja törvényt, és még maradt az adójóváírás (részben azért, mert a 16%-os szja kulcs pont a kevesebbet keresőket sújtotta - ennek kompenzálására)
70. fd8e423e9e (válaszként erre: 63. - Scszsuzsa)
2011. jan. 10. 13:14

mindenképpen megosztható, de bármelyik fél érvényesítheti külön-külön, vagyis a férjed is - erről köteles nyilatkoztatnia a férjedet a munkáltatód, ha nem tenné meg, akkor kérje!

semmiképpen se várjatok jövő márciusi adóbevallásig!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook