Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » (Csak?) egyházi esküvő fórum

(Csak?) egyházi esküvő (beszélgetős fórum)


1 2
50. flasch (válaszként erre: 49. - Egypt)
2010. márc. 30. 14:06
Igy van!:)
49. egypt (válaszként erre: 45. - Flasch)
2010. márc. 30. 14:04
Egyébként a te dolgod, szóval akkor egyelőre polgári.
48. egypt (válaszként erre: 45. - Flasch)
2010. márc. 30. 14:04
Nem anyagiak kérdése a dolog... Ha neked a polgári fontosabb, akkor nem érted, mi az egyházi szertartás lényege.
47. flasch (válaszként erre: 46. - CsillagTM)
2010. márc. 30. 13:58
néztem, de eddig nálam az vezet amit én irtam, láttad, az Enya.
46. CsillagTM (válaszként erre: 44. - Flasch)
2010. márc. 30. 13:57

oké, értelek! nekünk gólyabálon volt ez a zene. egyébként én spec. mindig elszomorodok tőle, mert nem volt jó az a bál :)

az a baj, h fejből nem jut több az eszembe! a flatleyt nézted?

45. flasch (válaszként erre: 43. - Egypt)
2010. márc. 30. 13:51

nem jól látod, de mindegy. örülhet akinél az anyagiak mindkettőt egyidőben teszik lehetővé...

de már nem ez a kérdés, mert ezt eldöntöttük.

:) már csak zene kell... a polgárira!:)

44. flasch
2010. márc. 30. 13:49

loona: hijo de la luna. Ennél nem is tudom miért, szomorúság jut eszembe, pedig a dallam valóban szép, de valahogy esküvőre nem választanám.

Nem is tudom elmagyarázni milyet keresek, legyen lágy, de ne melankólikus, szomorkás hangvételú. De nem jut eszembe semmi jó :(

43. egypt
2010. márc. 30. 13:47
Ha nem a hitetek miatt akartok egyházi esküvőt (úgy látom, nem), akkor csak képmutatás az egész, és semmi szükség rá. Aki hitből, annak fontosabb, mint a polgári.
42. flasch (válaszként erre: 41. - CsillagTM)
2010. márc. 30. 13:46
szia! meg is nézetm most, előre is köszi!)
41. CsillagTM (válaszként erre: 40. - Flasch)
2010. márc. 30. 13:39

loona: hijo de la luna

michael flatley: dance of love

ja és a moulin rouge-ban is vannak szép lágy dalok:)


hirtelen ezek jutottak eszembe, youtube-on fenn vannak. majd írj, h h tetszenek!:)

40. flasch
2010. márc. 30. 13:29
Senkinek nincs ötlete zenére? Légyszi segitsetek nekem ebben, mert igazán tanácstalan vagyok...hogy mik jöhetnek még szóba.
39. flasch
2010. márc. 24. 11:57

A templomi esküvőt nem azért nem szeretnénk, mert egyáltalán nem, hanem mert egy nagyobb lélegzetvételű lakodalomra most nincs pénzünk.

Amúgy vallásosak vagyunk mindketten, bár az igaz, hogy nem minden vasárnap ülünk a templomban, de hiszünk Istenben. Igaz, hogy a vallásunk sem egyforma, igy talán még ez is bonyolitani fogja majd az egyházi szertartást, de még egyszer mondom, szeretnénk egyházi esküvőt is, annak rendje, s módja szerint, de ahhoz előbb még gyűjtögetni kell...:)

Viszont ahogy látom nem mi lennénk az első pár akinél ez külön-külön zajlik!

Milyen esküvői zenék vannak a polgári szertaz? Irnátok néhányat?

Enya: Only Time eddig ami biztos, de több is kell/lehet, nem?

38. koptatottfarmer5 (válaszként erre: 1. - Flasch)
2010. márc. 23. 20:33

Templomi esküvőt két okból szoktak tartani:


1. szép, megható esemény, vagy/és azért, a mert szülők, nagyszülők lelkének megnyugtató, vagy hogy meg ne szólják az embert... Ha ez az indíték, akkor én nem tartom helyesnek a templomi esküvőt, mert ez az indíték felületes. Mert a templomi esküvőből nem lehet kizárni az Istent, aki jelen van...


2. Azért, mert két ember hisz abban, hogy a házasságukban nem kettő, hanem három személy (ők és Isten) van jelen, és akarják is, hogy Isten aktív részese legyen az életüknek. A vallásos embernek az egyházi esküvő hálaadás, hogy Isten elvezette őket egymáshoz, és, hogy megadta nekik a kegyelmet, hogy innentől örökre egy test egy lélek legyenek.


Magyarul én is bővítem azok táborát, akik úgy tartják helyesnek, ha vallási indíttatásból tart a pár egyházi esküvőt :)


Illendőségből semmiképp nem tartanék Egyházi esküvőt, egy csomó ismerősömnek is csak polgárija volt és utána lagzi. Régebben talán megszólták az embert érte, de nem hiszem, hogy ma is ez lenne a helyzet. De tényleg az a lényeg sztem, hogy azonosulni tudtok-e a templomi esküvő lényegével. Ha igen, akkor azt hiszem megvárnám, hogy tudjunk egyházit,polgárit is tartani.

37. Anka71
2010. márc. 19. 19:31

Tesóm így oldotta meg:

Áprilisban volt a polgári (munkahelyi lakáskölcsön miatt, mert egy cégnél dolgoztak mind a ketten).

Polgárin ők voltak, tesóm fehér kosztümben (amit máskor is tud hordani). A szülők voltak, és két tanú, utána pedig délutáni ebéd-féle egy étteremben 8 főre, ugye.

Erről a polgáriról fénykép is készült. Ezután nyomtattak értesítő kártyákat, mely kb. akkora, mint a meghívó. Ezeket elküldték egy fénykép kíséretében, a következő szöveggel: "Tudatjuk Veled, hogy ekkor és ekkor szerény polgári szertartás keretében házasságot kötöttünk. Egyben meghívunk ősszel tartandó egyházi esküvőnkre és az azt követő mulatságba, melynek időpontjáról később még értesítünk."

Aztán szeptember végén volt egy szép egyházi esküvő, hosszú ruhával, fátyollal, hajnalig tartó éttermi lagzival.

Szerintem elegáns megoldás.

36. 9925394c3b (válaszként erre: 13. - Fiatal nő)
2010. márc. 19. 19:18
Egyetértek teljesen ezzel. Templomban az tartson esküvőt aki tényleg komolyan gondolja a hitét, csak azért ott tartani, mert hú de szép az képmutatás....
35. babszibobó (válaszként erre: 1. - Flasch)
2010. márc. 17. 15:20

Szia!Nekem a polgári és az egyházi esküvő között volt majdnem egy év!

A polgárin csak a szűk család, majd egy kis gyűjtögetés és úgy tartottuk az egyházit +lakodalom.

Senki nem vette zokon hisz tudták lesz később folytatás!

Sok Boldogságot Nektek!

34. a74de3d08a (válaszként erre: 13. - Fiatal nő)
2010. márc. 16. 13:24
Ezzel nagyon egyetértek.
33. flasch
2010. márc. 16. 12:38

köszönök minden hozzászólást, megerősitettetek, hogy nem muszáj úgy tenni, mint ahogy "szokás".

biztosan lesznek akik ezen megbotránkoznak, sőt...de ezzel próbálok nem törődni, és nem hagyni elrontani majd a szép napot!:)

32. Fiatal nő (válaszként erre: 24. - 864c5534c9)
2010. márc. 16. 12:22
:-))))
31. 864c5534c9 (válaszként erre: 29. - Flasch)
2010. márc. 16. 12:14
Ha ma bementek bejelentkezni, akkor 30 nap múlva házasodhatsz, de jobb előbb bemenni, ha van fix időpontotok, hogy akkor jó-e az anyakönyvvezetőnek...;D
30. 864c5534c9 (válaszként erre: 29. - Flasch)
2010. márc. 16. 12:10

Nem hangzik lükén...

Van súlya annak az igennek...;)))

Attól kezdve hivatalosan is 1 pár lesztek...;DDDDD

29. flasch
2010. márc. 16. 12:06

értem, szóval biztosabb utánanézni, mert változó, hogy 1 hónap elég vagy több kell.


olyan fura, de komolyan izgulok, ha erre gondolok, pedig már nem tegnap óta vagyunk eggyütt:) valahogy ilyenkor érzi az ember a felelősséget, hogy valóban komolyan gondolom. meg valahogy kétséget is, hogy hűha, most mi lesz:)

:) ez most biztos lükén hangzott :)

28. 864c5534c9 (válaszként erre: 25. - CsillagTM)
2010. márc. 16. 12:02
Hivatalosan nem kell, csak 1 hónap. Csak ha konkrét időpontban szeretne valaki esküvőt, akkor jobb, ha hónapokkal előbb megy, s bejeltkezik, hogy lefixálja az anyakönyvvezetővel...
2010. márc. 16. 12:01

bocs, tévedtem, elég az 1 hónap:


[link]


itt vannak a termek:


[link]

26. 864c5534c9 (válaszként erre: 22. - Flasch)
2010. márc. 16. 12:00

Nekem a hugom anyakönyvvezető, ezért értek egy kicsit ehhez a dologhoz. Nála elég csak az esküvőkor ott lenni a tanuknak. De akkor kell vinniük a személyit!!!


Volt hogy elmentem megnézni, hogy ad össze ismerős párosokat.

S volt úgy, hogy nekem kellett fényképezni, mert csak a tanuk, meg a pár voltak, és hogy rajta legyen mindenki a képen...:))))Jó, hogy ott voltam "kukkolni"...


Ahol nem kell fizetni, ott sokszor visznek 1 kis doboz sütit az anyakönyvvezetőnek ajándékba, de volt, ahol házhoz kellett menni a hugomnak, mert a kertben tartották az esküvőt, ott ott is maradhatott kajára...:)))


Na, jól eltértem a témától...Csak van, hogy irigylem a hugom, mert szép munkája van szerintem...

25. CsillagTM (válaszként erre: 22. - Flasch)
2010. márc. 16. 11:57
én úgy tudom, hogy leghamarabb 6 hónappal az esküvő előtt, de LEGALÁBB 3 hónappal előtte kell...nézz utána!
24. 864c5534c9 (válaszként erre: 20. - Fiatal nő)
2010. márc. 16. 11:55
Hogyne!!! Hagyj botránkozzon meg az anyakönyvvezető is...!!!;DDDD Hogy nekem ez nem jutott eszembe!!!;))))))))
23. CsillagTM (válaszként erre: 17. - Fiatal nő)
2010. márc. 16. 11:54
így már egyetértünk:)
22. flasch (válaszként erre: 19. - 864c5534c9)
2010. márc. 16. 11:54

elég az egy hónap??? hű, ez nagyon jó, azt hittem sokkal több idővel előtte le kell "foglalni".

:)

azt én is olvastam, hogy helyenként, szokásonként eltérő, hogy fizetős-e vagy sem.

Amikor belejelentkezünk, a tanuknak is személyesen ott kell lenni, vagy csak adatok kellenek akkor tőlük?

Nálunk nem lenne sok ember, csak mi ketten, szülők, tanuk...legalábbis igy tervezzük.

21. 864c5534c9 (válaszként erre: 18. - Flasch)
2010. márc. 16. 11:54

Jaj, rám is mondták, hogy biztos terhes!!!;DDD

Aztán 3 év múlva született csak gyerekünk..Hehehe...

Én komolyan írtam, hogy nem foglalkoztam senkivel, de úgy könnyű is volt, hogy elköltöztünk a faluból!!!

Én az esküvőmön olyan boldogságban úsztam, mintha a lottó 5-öst nyertem volna meg!!!;))) Még az anyósom fancsali képén is jókat vidultam magamban. Látszik is a képeken... : én teli szájjal nevetgélek, mosolygok, ő meg csak ül búval bélelten...Jaj, annyira mókás...Lesz mit mesélnem majd az unokáimnak...


Én amúgy vettem szép kosztümruhát magamnak, fodrásznál is voltam kontyot csináltatni (nem is tudta a fodrász, hogy az esküvőmre lesz), előző nap bementem 1 virágüzletbe, s csináltattam magamnak fehér virágokból csokrot (a férjemnek horror áron akartak csinálni, nekem csak 4ezerbe jött, mert nem mondtam, hogy menyasszonyi csokor, csak utólag...hihihi), rendeltünk szív alakú tortát, étteremben foglaltattunk 6 főre asztalt).

Aztán nászúton is voltunk. Szóval nekem így volt tökéletes az esküvőm...:)))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook