Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ciki, ha nincs nálad cigi?! fórum

Ciki, ha nincs nálad cigi?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ciki, ha nincs nálad cigi?!

1 2 3 4 5 6 7
93. a0c1361e44 (válaszként erre: 91. - 4b138bec0c)
2011. febr. 24. 14:41

Köhögés: Ne tedd rá a fejed, mert elveszted:)

2 éve köhécselek, akkor volt egy problémám, de ez megmaradt, és jó, hogy csak ennyi:)


Persze, hogy nem most hálálja meg, de mint irtam genetika:) Én már örülhetek, mert a korom alapján jó pár ráncomnak kellene lennie, de hiába hunyorgok, vigyorgok a ráncok nem látszódnak:) megnézve a családomban dohányzókat, nem dohányzókat a bőrünk hasonlóan öregszik:))))

És nem rég voltam mellkas röntgenen is. Gyönyörű dolgokat irtak a leletemre:)


Persze ez nem a dohányzás reklámozása akar lenni!

2011. febr. 24. 14:40

Vázlatosan a cikkről:

-Miért lenne ciki? Már a cím értelmezésénél fennakadtam. . .

-Egy nem dohányzó ember soha nem fogja ezt megérteni. A fuss egy kört, vegyél két nagy levegőt. . . rózsaszín tizenéves leányeszme.

-Nem ért negatív behatás, szimplán úgy gondoltam, hogy rágyújtok, majd ezt huzamosabb ideig ismételve dohányossá váltam.

-A másik, hogy nyilvános helyen nem dohányzom, csikket soha el nem dobok.

-A dohányosokra való ujjal mutogatást nem bírom megérteni. És hogy betegség? Akkor eszerint az értelmezés szerint, beteg a körmét rágó, bütykét dörzsölő. . . Szoktassuk le őket is!

-Attól hogy valaki dohányzik még nem előírás annak ártalmai miatt elhalálozni. Dohányzom, sportolok, nem eszek zsírosan-cukrosan, kerülöm a mesterséges színezéket-tartósítószert tartalmazó élelmiszereket. A nem dohányzók is így élnek? Kötve hiszem. Én jobban izgulok amiatt, hogy nem tudni miből készülnek az ételek, milyen vegyszerrel védték a növényeket,milyen tartósítószert használtak fel a tartósításhoz és a mesterséges ízfokozókról, színezékekről akkor még nem is beszéltem.


Összességében: becsülöm az indíttatásod, hogy véded a fiatalságot a dohányzás ellen. Valóban káros szokás. De olyan ember, aki nem jártas ebben, nem élte meg, annak nem feltétlen bölcs dolog ebbe kezdenie, mert nevetségessé válik nem helytálló megállapításai miatt.

91. 4b138bec0c (válaszként erre: 86. - A0c1361e44)
2011. febr. 24. 14:36

Sziasztok!

Ezek mind csak szavak: a nikotin alattomosan támad: azt hiszed, minden rendben van, mert úgy tűnik.

A bőröd sem most "hálálja meg" a sok nikotint, hanem, majd később: a bőr sosem felejt.

Jó, ha genetikailag szép a bőröd, kezed, fogad, még...

Köhögés: de, hidd el, a cigizéstől van, a fejemet teszem rá:(

90. bettike2007 (válaszként erre: 89. - 4b138bec0c)
2011. febr. 24. 14:34
az a jó!
2011. febr. 24. 14:32
Szerintem, nem az ciki, ha nincs nálad cigi: ma már az a ciki, ha valaki dohányzik...
88. bettike2007 (válaszként erre: 86. - A0c1361e44)
2011. febr. 24. 14:31
igen példa arra hogy meghalnak tüdőrákban cigi nélkül is,mindig ezt hozzák példának a dohányosok,d ez még 1-2ritka kivétel a dohányosok 70%-a ebbe hal bele,lehet te kivétel vagy de sok olyat látok akinek sárgák a fogai körmei.És az aki beszáll a liftbe mert annyit sem bír ki hogy lenn gyújtson rá,és óvná mások egészségét igenis bunkó!
87. bettike2007 (válaszként erre: 83. - Cippora)
2011. febr. 24. 14:28
hát nem,most még azt mondják mi baja lehet tőle,asztma,tüdőbetegségek egyéb igen is lehet baja a picinek,az egy dolog hogy magukat károsítják de egy pinduri életet??Mi lesz később,ha most nem fontos a baba egészsége?Nagyon ügyes voltál!
86. a0c1361e44 (válaszként erre: 79. - Bettike2007)
2011. febr. 24. 14:26

Hát igen csak sarkos vélemény lett.

43 éves vagyok és cigizek. A bőröm szép. Sosem volt pattanásos, foltos, stb. És még ráncom sincs! Nem sárgák a fogaim, nem büdös a szám.

Sok 20 éves szeretne olyan bőrt, amilyen nekem van:)

A szájszag sok dologtól lehet, a sárga fogak is.

Nekem mindig szépek voltak a fogam, igy most is. Ez genetika:) A szájszag ellen pedig a fogmosás, szájviz, rágó tökéletes. Ez igényesség kérdése, nem pedig dohányzik vagy nem.

A körmeim és a kezem is szépek. Saját körmeim vannak és nem sárgák, mert ugye kezet is szoktam mosni, minden cigi után:) Ha nem gyújtok rá senki sem gondolja, hogy dohányzom. Igaz, köhécselek, de ez nem a cigitől van, hanem más problémáim miatt.

Hogy nem hisszük el, hogy bajunk lehet? Dehogynem. Bár azt sem hittem volna, hogy 13 éves gyerek meghalhat tüdőrákba úgy, hogy sosem dohányzott.

Már irták itt többen, hogy a dohányos nem összekeverendő a bunkó emberekkel!

85. pocokfarok (válaszként erre: 84. - Pocokfarok)
2011. febr. 24. 14:14
vagyis a linket na
84. pocokfarok (válaszként erre: 56. - Veronika27)
2011. febr. 24. 14:14
Bocsi, nem figyeltem es nem nyittam meg a cikket. :$
83. Cippora (válaszként erre: 82. - Bettike2007)
2011. febr. 24. 14:11
Nekem is vannak ismerőseim akik dohányoztak/dohányoznak a terheség alatt.Állítólag van olyan orvos aki azt mondja napi 2-3 szál nem olyan káros,mint ha valaki hirtelen lerakná,mert sokként reagál rá a szervezet.Védőnőm szerint viszont ezzel takarózni felelőtlenség,mert nem igaz.Én soha nem tudtam volna kockáztatni,azért szoktam le a pozitív teszt előtt.Ha nem tudtam volna lerakni,tuti nem esek teherbe.Nem azt mondom,hogy elítélem,de nem értem azokat a nőket,akik önként veszélyeztetik a gyerekük életét,egészségét.Azért annyit nem ér a cigi...
82. bettike2007 (válaszként erre: 80. - Cippora)
2011. febr. 24. 14:03

ezért csak gratulálni tudok!

Nincs rosszabb látvány mint egy nagy pocakkal bagóző nő.


Barátnőm erős dohányos,csavartat szív,igaz mikor terhes lett csökkentette,de nem tette le,nem biztos hogy ezért volt a baj,de nem tudhatta meg milyen a lányát kézbe fogni:(

Én ellenzem egy kismamának akár ha csak 1szálat szív is!

81. Cippora (válaszként erre: 47. - Mágnes74)
2011. febr. 24. 13:54
Párom is dohányzik,mellette focizik,és edz,sportolt világéletében,én sem értem miért gondolják,hogy aki cigizik az képtelen megmozdulni...mondjuk ettől függetlenül nem bánnám ha leszokna ő is,mert azért úgy az igazi a sportolás ha az ember egészségesen is él mellette (már amennyire a mai világban lehet)
80. Cippora (válaszként erre: 42. - 6b006fc769)
2011. febr. 24. 13:51
Ez nekem már túl sarkos vélemény.Persze a dohányzás káros,okozhat rákot stb.de kaphat egy ember akármilyen rákot,aztán meghal...szóval szerintem nem kell ezt ennyire kivesézni,de mindegy.A lényeg,hogy szerintem a drog az alkohol és a cigi nem hasonlítható össze.Én 2010.július 26.-án reggel nyolckor elszívtam az utolsó szálat,azóta nem dohányzom.Ha drogfüggő lettem volna,akkor nyilván ez nem így ment volna.A cigit mindenki le tudja rakni,ha (és ez a lényeg) AKARJA!Nekem ebben van tapasztalatom,erős dohányos voltam,szerettem nagyon cigizni,de a lányomért mindent!
2011. febr. 24. 13:43

Csak néhány hozzászólást olvastam el,de valóban igaz aki cigizik azt ez nem érdekli,nem hiszik el hogy bajuk lehet!

Én sosem szoktam rá,párszor kb 2-3szor kipróbáltam de mivel csak köhögtem tőle és egyáltalán nem esett jól,nem is gyújtottam rá többet,az a pár szál bebizonyította semmi jó nincs benne!

Anyukám,apukám és párom is dohányos volt,már évek óta nem gyújtanak rá,nem érdekli őket.Anyu és párom sem használ helyette mást,apu aki azóta rágózik.Le tudtak szokni és más is letud!

Nem akartam volna ezért elveszteni őket,mert magukat károsítják,milyen jó hogy rájöttek!

Plusz marhára sajnálnám még 1dobozra is a pénzt elszórni!És azt is utálom,ha a liftben ha beszállunk a lányommal dohányoztak,illetlen tahó bunkó az ilyen!Mérgezze magát de ne egy 1.5éves szervezetét!A bagósok bőre csúnya,büdös és a szájuk is ez is tény!Plusz az a sok eldobált csikk mindenütt kiábrándító..

2011. febr. 24. 13:39

Egyébként én is kétszer sikeresen leszoktam.:)

Most a harmadiknál tartok, de ez remélem végleges, már több, mint másfél éve tart.

Egyébként azért is hasonlítom az alkoholhoz és a droghoz, mert szerintem ez is olyan, hogy "épp tiszta" valaki.

77. Tomi9046 (válaszként erre: 73. - Szilvita)
2011. febr. 24. 13:39

Szívesen! :)

Hát anyukám kétszer rászokott és kétszer le. :)

76. Tomi9046 (válaszként erre: 74. - A0c1361e44)
2011. febr. 24. 13:38
Tényleg nem te írtad, elnézsét! :D
75. a0c1361e44 (válaszként erre: 73. - Szilvita)
2011. febr. 24. 13:34

Ez a kezdet a férjem a szerint:)

6 éve nem dohányzik.

Nyaralni voltunk, rossz volt az idő, többet dohányzott, mint általában. Egyik reggel nem gyújtott rá, mert már napok óta azt mormolta magában, hogy büdös, nem esik jól, stb.

74. a0c1361e44 (válaszként erre: 71. - Tomi9046)
2011. febr. 24. 13:32

Nem, én nem akarok üvölteni:)

Ez nem az én stilusom:)

Ha kicsit hangosabban sikerül beszélnem, már ledöbbennek:)

Nem kérdeztem, hogy vezessem le a feszültséget, mert erre vannak saját módszereim:)

2011. febr. 24. 13:29

Az egész cikkben az a legjobb, hogy "anyukám már kétszer is leszokott":))) Hogy lehet kétszer leszokni?:D

Egyébként tényleg fejben dől el, én is mindig leteszem, aztán visszaszokom, bár ez nem is jó szó, ahogy a cikkíró is írta, bármikor rá tudnék gyújtani, akkor is, mikor már másfél éve nem dohányoztam. Viszont egyvalami megváltozott, míg régen imádtam cigizni, mára nem szeretem, büdös lesz mindenem. Rá kéne szánni magam a leszokásra... Köszönöm a cikket, minden ilyen egy kis lökés számomra!

72. a0c1361e44 (válaszként erre: 70. - 6b006fc769)
2011. febr. 24. 13:29

Nem, nem vagyok feszült, ha nem gyújtok rá:)

De ha feszült vagyok valamiért, akkor segit:)

Pótcselekvés: lehet, hogy az, de miért lenne jobb, ha a cigi helyett futnék? Azt amúgy is megteszem. És bár ezt csak az tudja, aki sportolt versenyszerűen életében, a sport nagyon káros az egészségre. Igaz, fizikálisan, de ártalmas.

71. Tomi9046 (válaszként erre: 69. - A0c1361e44)
2011. febr. 24. 13:25
Utálam, ha ordít valaki velem. Feszültség levezetést kérdeztél. Amikor nincs otthon senki, akkor tessék ezt végrehajtani.
70. 6b006fc769 (válaszként erre: 59. - A0c1361e44)
2011. febr. 24. 13:23

Kicsit belédkötök, rám mordulsz, majd ráfogom a cigire.:D

Viccet félretéve: ha nem gyújthatsz rá azért feszültebb vagy? Persze, nem válsz deviánssá a dohányzástól, de azért a rabja vagy. Hiába büdös, egészségtelen és drága, attól még nagyon jó, ezért vagy a rabja:)

Nem egyenrangú az alkoholizmussal, persze, de attól még pótcselekvés. Igaz is, mondjuk mutasson nekem valaki olyan embert aki mentes a pótcselekvésektől.

Ha a dohányost felbosszantják rágyújt. Ha a kényszerevő mérlege többet mutat, bánatában eszik. Ha az alkeszt elhagyta az asszony leissza magát még jobban...

69. a0c1361e44 (válaszként erre: 67. - Tomi9046)
2011. febr. 24. 13:20
Mennyivel klasszab, amikor az ember üvölt a családjával, vagy hisztizik, vagy földhöz vág valamit...
68. a0c1361e44 (válaszként erre: 64. - Tomi9046)
2011. febr. 24. 13:19

És kit zavar az én függőségem?

Ha engem nem, akkor mást miért?

Én nem leszek ettől a függőségemtől rossz ember!


Én pl. utálom az energia italokat, még a szagától is hánynom kell (bocs), ennek ellenére rengeteg ember mellettem issza. Senki nem kérdezi meg, hogy engem ez nem zavar e, jól vagyok e, tegyünk e ellene bármit? És a pia szagról ne is beszéljünk, meg többi gyomorforgató dologról.

67. Tomi9046 (válaszként erre: 60. - Nana22)
2011. febr. 24. 13:18
Ha ideges vagy bizony le kell valamivel vezetni. Én legtöbbször beveszek egy rágót. :D Vagy gyorsan elmész sportolsz valamit. Akár otthon üvöltesz egyet a lakásban és tessék megvan oldva. :DD
66. Tomi9046 (válaszként erre: 63. - Huldra)
2011. febr. 24. 13:16

Ami nem esik jól, azt nem kell erőltetni. ;)

Amúgy az szerintem nagyon nagy baj, hogy az EU-ban az utolsó helyek közt lavírozunk...

65. mágnes74 (válaszként erre: 62. - Vikucka)
2011. febr. 24. 13:16

A hangsúly nem jött át biztos:)

Így már értem a mozgásos mondatot.

Persze, a hízás. Mintha feladná az ember a cigit, és pótcselekvésként eszik. Erre nem gondoltam.

Igazad van.

64. Tomi9046 (válaszként erre: 59. - A0c1361e44)
2011. febr. 24. 13:15
Nem leszel erőszakos, de ugyanolyan függővé válsz!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook