Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Candida Parapsilosis/Candida diéta segítség fórum

Candida Parapsilosis/Candida diéta segítség (beszélgetős fórum)


5. 55Judit (válaszként erre: 4. - 55Judit)
márc. 17. 15:05
Én nyersen az exraszőz kókuszolajat használom, mennyei finom. Nyers csokoládét is készítek vele. :)
4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Health79)
márc. 17. 15:03
Azt gondolom, ezen a candidadieta.com oldalon sok értékes információt kapsz, köztük ezt a kókuszolajat is, amit én is nagy előszeretettel használok: [link]
3. Móka67 (válaszként erre: 1. - Health79)
márc. 17. 14:42
Bocsánat, egy dolgot félreérthetően írtam: mindent kerülni kell ami élesztővel készült mint pl. a sör!
2. Móka67 (válaszként erre: 1. - Health79)
márc. 17. 14:37
Kedves candidás! Azért csatlakoztam az oldalhoz mert úgy gondoltam hogy a több mint 20 éves tapasztalatommal talán tudok segíteni a sorstársaimnak. 2005-ben diagnosztizáltak Candidával. Belebotlottam Dr. László Mária könyvébe aminek segítségével próbáltam magamat kikezelni(segítséget nem kaptam). A 20 év alatt 4-szer visszaestem, részben a tudásom hiánya részben a kitartás hiánya miatt. Amit tapasztalatból tudok mindani az, hogy a Candida elleni harcnak 4 alap pillére van: 1. diéta, 2.probiotikum szedése, 3.colonhidroterápia, 4.gyógyszer. Ha ezek közül bármelyik hiányzik a folyamatban, akkor nem lesz hatásos. A diéta: amit kerülni kell: fehér liszt, élesztő, sima cukor és a tej meg a zsíros tej termékek: zsiros sajt, tejszín. Amit lehet: bármilyen más liszt mint a fehér, mozzarella vagy feta sajt, sima joghurt, húsok, élesztő nélküli kenyér, és minden ami élesztővel készül mint a sör!, lehet nyírfa cukrot, stevia édesítőt, Egyébként Dr. László Mária szépen dokumentálta azt hogy mit lehet és mit nem a könyvében. Ha bővebb informcióra lenne szükség akkor szívesen segítek! A gyógyszerről csak annyit hogy 2 évig szedtem a Nystatint. Mostanra abbahagytam mert felvitte a máj funkciómat (úgy hogy én nem iszom csak nagyon alkalom szerűen) a felső elfogadható határig és a vese funkciómat pedig(minden egyéb ok nélkül) levitte 63%-ra a 90-ről. Most egy Nodida nevezetű természetes kapszulát szedek ami direkt a candida és élősködők ellen lett kidolgozva. Ez az első időszak kb. 20 éve hogy nem puffadok már hetek óta! Nincs elég hely itt hogy leírjam az összes tapasztalatomat ezzel a problémával kapcsolatban ami felgyűlt a 20 év alatt.
2023. márc. 29. 16:43

Sziasztok!Mire kiderült mi a baj,kezdődött a lábkörmeimen és a lábfejbőrömön,addigra már a füleim is ettől betegek.

Minden ban a neten,de én brvált Candida-diéta módszert szeretnék megismerni..

Kérem aki tud segítsen!Köszönettel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook