Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Campleaders-es tapasztalatok? fórum

Campleaders-es tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
6084. ego006 (válaszként erre: 6083. - Dodeedo)
2012. jan. 11. 16:35
Március közepe,vége. Akkor dobják ki a nyári árakat!
6083. dodeedo
2012. jan. 11. 16:20

Sziasztok.

Kedves visszatérők, mondjátok meg nekem a tutit! :) Mikor érdemes megvenni a repjegyet?

6082. samantha1 (válaszként erre: 6077. - Ale$zka)
2012. jan. 10. 20:25
Nem nevezném kevésnek elsőévesként!:) Mi anno csak NYC-ban voltunk 10napot de annak is örültünk, mint majom a farkának. Sztem azért egy nyári kemény munkáért ezeket látni, nem rossz üzlet!Bruce Willist nagyon irigylem!!!!!
6081. Ale$zka (válaszként erre: 6080. - Vviktor)
2012. jan. 10. 14:48
Nagyon szívesen! :) Persze, nyilván át kell gondolni a dolgot, nekem kb 5-ször változtak a terveim a nyár folyamán... :D
6080. vviktor (válaszként erre: 6077. - Ale$zka)
2012. jan. 9. 23:09
Köszönöm :) hát nem tudom még hogy alakul a dolog.. lehet hogy én is a nyugati parton kötök majd ki :D
2012. jan. 9. 18:14
Forest and Indian Acresről tudtok valamit?
6078. Lorsi91
2012. jan. 9. 11:53
on review vagyok a Equinunk and Camp Blue Ridge-nél. valakinek van róla tapasztalata? kb. mennyi ideig gondolkodnak, hogy fekvegyenek-e? és kb mikor szokták felvenni a staffot? mindenre kíváncsi vagyok! :)
6077. Ale$zka (válaszként erre: 6076. - Vviktor)
2012. jan. 9. 08:15
Húha így hirtelen maximum olyan jut eszembe aki Miamiban volt. A táboromban csak hárman voltunk elsőévesek, és mi is több időt töltöttünk a nyugati parton, a sokadévesek meg leginkább már csak lementek egyet bulizni Floridába, nem utazgattak. Én is csak a keleti partot terveztem a kevés fizu miatt, de aztán tervet változtattam és jól is tettem (vmi hurrikán volt, ami miatt lezárták augusztus végén a rengeteg repteret keleten, én előtte egy nappal repültem San Diegoba, de sokan ott ragadtak sajnos). Így végül elsőéves fizuból Bostonból San Diegoba, onnan LA, onnan SF (össz. 10 nap), onnan New York (5nap) jött ki, persze el is ment minden, 1 dollár 49 centtel jöttem haza... :D
6076. vviktor (válaszként erre: 6075. - Ale$zka)
2012. jan. 9. 05:07

Hu ezt nagyon jó volt olvasni.. Bár én még idén csak a keleti parton terveztem maradni mert az első éves fizetésből az jobban kijönne..

Tudsz esetleg valakit aki itt utazgatott és ugyanígy vannak élményei, tapasztalatai? Köszi:)

6075. Ale$zka (válaszként erre: 6073. - Ale$zka)
2012. jan. 8. 20:19

Egy kis segítség annak, aki a nyugati partot tervezi: én voltam San Diegoban, Los Angelesben, San Franciscoban. San Diego nagyon szép város, érdemes megnézni a SeaWorld parkot, ott van Shamu, a leghíresebb kardszárnyú delfin (én 3szor láttam a showt... :P), delfinsimogatás és show, hullámvasutak, sztem egy napot simán el lehet tölteni. Aztán ott a Petco park, a San Diego Padres baseball csapat stadionja (viszonylag olcsók a jegyek), USS Midway anyahajó, San Diego Zoo. Olcsó és fantasztikusan jó szállás a városközpontban: USA Hostel San Diego. Ugyanebben az utcában rengeteg bár, kocsma (nem kell messzire menni :D). A fontos látnivalók gyalog bejárhatók, tömegközlekedés a SeaWorldbe kell, kb 20 perc az út.

Los Angeles nekem személy szerint nem jött be, de ízlések és pofonok. Borzasztó mocskos és zsúfolt. Egy szállás amit sztem semmiképp ne válasszatok: Orbit Hostel a Melrose Avenuen. A Hollywood Boulevard, Walk of Fame mindig tömve van turistákkal, még éjjel is. Az utca baromi hosszú, ha valami konkrét sztár csillagát keresitek, jó időbe is beletelhet mire meglesz. Persze lehet kapni térképeket, de a fene se költött rá. :D Városnéző buszos túrákat szinte dobálják az emberek után, mi 20 dodóért voltunk egy 2 órás Beverly Hills-Hollywood Hills-Hollywood túrán, ami a fickó szerint "36 dollár, de nekünk odaadja a jegyet 20-ért is, mert olyan szimpik vagyunk, csak ne mondjuk senkinek". Nagyon szórakoztató volt, a sofőr idegenvezető rengeteg érdekességet mondott,jó volt a humora és Beverly Hillsben Bruce Willis ment el mellettünk kocsival. :D Este voltunk még a Madame Tussaudsban, ott van a Hollywood Boulevardon, nekem tetszett mert még sose voltam, de aki már járt a londoniban mondjuk, annak nem hiszem, hogy sokkal többet mutatna. Másnap Universal Studios, EZ KÖTELEZŐ!!! Ilyet Európában nem látsz, szóval mindenképp megéri. Egy tipp: aki a SeaWorldbe is megy, annak érdemes kombinált jegyet venni a Universal Studiossal, 110 dodó körül van (pluszmínusz pár dollár), és 14 napig korlátlan belépést biztosít mind a két parkba, olcsóbb mint ha külön veszi az ember a jegyeket. Most nem írok élménybeszámolót, akit érdekel bővebben az írjon üzit. Természetesen ez is egész napos program, sőt nyitástól zárásig se volt időnk mindent megnézni.

San Francisco is nagyon szép város, de az időjárással lehetnek bajok, állati szerencsésnek kell lenni, hogy kifogja az ember a jó időt. Én voltam olyan hidegben is, hogy farmer-pulóver-kabát-sapka-sálban majd megfagytam. Látnivalók: Alcatraz, Golden Gate, a régi kis villamosok meg a dimbes-dombos utcák mint a filmeken. Ha viszont az időjárás rossz, és köd van, akkor semmit nem látni a börtönből meg a hídból. Az Alcatraz hajótúrára elővételben kell jegyet venni (napokkal előre), a helyszínen nem igen kapni már, ebben ugye börtönlátogatás is van. Én egy Bay Cruise-on voltam, nekem bőven elég volt: megkerültük az Alcatraz szigetét, átmentünk a Golden Gate alatt, aztán a part mentén visszakanyarodtunk a kikötőbe, kb egy-másfél óra volt. Van egy nagyon híres cukrászda a belvárosban, Ghirardelli, eszméletlen fagylaltkelyhek vannak. A kilátást meg simán meg lehet nézni az egyik égimeszelő szálloda legfelső emeletéről ahogy mi is tettük, az egész San Franciscoi térséget belátni. Sportrajongóknak ajánlom a CandleStick stadiont (futball), vagy az AT&T stadiont (baseball).

Remélem tudtam egy kicsit segíteni, akinek van még kérdése, ne féljen feltenni! :)

6074. samantha1 (válaszként erre: 6056. - Staple)
2012. jan. 8. 19:48
Ez tetszett!Vagyis izé!Nagyon ugaz, hogy ha valami nem jó az általában az embereken múlik. Az én táborom nem dícsérték agyon, mielőtt mentem, de SEMMI baj nem volt, tényleg. Akik jól dolgoztak, azoknak mindíg volt minden, akik nem...na jó őket szivatták néha, de ilyen az élet. Nem a faházak elrendezésén vagy a lovak számán múlik a nyarad, hanem rajtad.Ha jól dolgozol és normálisan állsz a dolgokhoz életed legjobb nyara lesz. (és legmelóssabbak egyike is vaéószínű)Voltak gáz napok, de soha nem bántam meg. Megyek vissza, tesómmeg már 3ik alkalommal megy vissza.
6073. Ale$zka (válaszként erre: 6055. - Jankus17)
2012. jan. 8. 19:48
Szia! Szerintem valamit elnéztél, Martha's Vineyard a keleti parton van, Cape Cod-on, nekem ott volt a táborom.
2012. jan. 8. 19:32

Hát visszatérőként mindenképp jobban jársz, főleg ha jó munkát végeztél előző évben.

Elsőévesként fizettél repjegyhozzájárulást meg vízumdíjat.Kb 600 usd volt a költség, nem emlékszem pontosan. 1200-600 = 600usd. (Bár hülyeség így számolni.)

Visszatérőként ha 2400-140-400-700(jegy)=1160

Tehát nettóban duplája.De sztem is úgy érdemes számolni, hogy kint mennyi pénzed marad elkölteni. Sokkal dárgább kijutni ez igaz, de én diákmelóból egy év alatt pont összeszedem.

6071. americandani (válaszként erre: 6068. - Linaaa_3)
2012. jan. 6. 18:35
igen meg van olyan is aki 6000$-t kap harmadszorra. tényleg tábora válogatja.
2012. jan. 6. 18:33
Egy hasznos tanácsot megosztanék veletek. Érdemes utánajárni illetve elkezdeni kiépíteni a Couchsurfing profilotokat. Nyáron New Yorkban Manhattanben gyakorlatilag az Empire State Building és a hajdani WTC között félúton laktunk 3-an 4 napig teljesen ingyen egy belgyógyász rezidens srác lakásán, aki ráadásba otthagyta nekünk teljesen a kecót mert valami konferenciája volt és ott aludt a kórházban, összvissz egyszer jött be a lakásába, szóval ott se volt. Mindenképpen javasolnék egy helyes lányt aki szervezi, és fiuknak érdemes csapódni hozzá. Nekünk is ez volt a titka, a csaj attraktiv volt, jo képei voltak feltöltve, és a srácnak szerintem tetszett ezért ment bele hogy még 2 ember mehessen. Nagyon sok pénzt takarított meg. Mondanom se kell nagyon szkeptikus voltam végig az egésszel kapcsolatban a legrosszabbtól tartva, mert annyi rossz kering a couchsurfinngel kapcs. Óriásit csalódtam és pozitiv értelemben. Mindenben segitett nekünk, elmondta hova érdemes menni, kaptunk töle mosodakártyát,mert a házban volt mosodaszint, lakáskulcsot, illetve volt wifije is. A sráccal azóta is tartjuk a kapcsolatot és nagyon hálásak vagyunk neki, lehet hogy meg is látogat minket a nyáron. Szóval én erröl a lehetöségről nem tudtam, és nyilván ez mindenhol megérheti de New Yorkban ahol a legdrágább a szállás és eleve minden egy nagy elöny.
6069. drkokto
2012. jan. 6. 08:57
Sziasztok!Én is visszatérő vagyok, Camp Takajo, mi 3300 $ keresünk visszatérőként tavalyiaknak kifizettek minden költséget 1000$ ig! Irni kell a tábornak mit tud állni és utána lehet kalkulálni , persze ha hamarabb mész ki több pénz, most idén olyan 4000 dolláral számolunk
6068. Linaaa_3 (válaszként erre: 6067. - Nori-t)
2012. jan. 6. 07:41

Szia!

Szerintem akkor éri meg igazán ha az ember a kijutás költségeit tudja fedezni más forrásból Pl: szülők, saját kereset diákmunkából....

A kint megkeresett pénzt pedig el tudod költeni akár teljes egészében utazgatásra.

Amúgy szerintem eléggé tábora válogatja hogy ki mennyit kap. Nekem 2. évben 2400 volt a fizum és kifizették az utiköltségem felét is. Most harmadik évben 2600 lesz a fizu + utiktg fele ismét. Ez szerintem elég jó.

De hallottam már olyanról is hogy 1950es fizu + kifizetik a 400$ a munkavállalásira meg biztosításra és annyi.

Szóval nagyon változó! A saját táborodtól függ hogy mennyire éri meg!

6067. nori-t
2012. jan. 5. 22:07

Sziasztok!

Azoktól kérdezném, akik visszatérők. :)

Mindig azt hallottam, hogy második, harmadik évben sokkal jobban jönnek ki anyagilag az emberek, de nem is tudom, utánaszámoltam és kicsit elbizonytalanodtam... Első évben ugye befizeted a programdíjat + vízum, és kapsz a tábortól 1200-1300 dollárt.

Második évben meg befizeted a munkavállalásit (400USD) + repjegy (nekem kb 700USD) + vízum (140USD), (ami iszonyat sok együtt!) és kapsz a tábortól a CL szerint kb 1600-2500 dollárt.

Na most vagy bénán számolok, vagy ez kb u.annyira jön ki mint első évben...

Szóval a régi visszatérőket kérdem, ők ennél többet kerestek a táborban, vagy hogy érte meg nekik? Mert gondolkoztam a visszatérésen én is! Főleg egy nyugati parti tripen! De nem látom h több dollárom lenne rá, mint tavaly...

Köszi a válaszokat! :)

2012. jan. 5. 18:52
Irtam privibe:) nem szeretnem ha egy egesz varost lezerjanak h csak lassanak az emberek:)
6065. drkokto
2012. jan. 5. 09:47
Mikor iszunk?????????? mikor vagy Debrecenben?
2012. jan. 5. 08:10

Azzem en vagyok:)

Miben segithetek:)

6063. drkokto
2012. jan. 4. 17:56
Van itt akit túlélőnek hívnak? és Miamiban neki volt a legnagyobb az ágya és az ottani bennszülöttek is befogadták kérem jelentkezzen!
6062. nikolka.
2012. jan. 3. 13:26

Sziasztok !

Camp Wah-nee ba valaki?

6061. dodeedo (válaszként erre: 6059. - Gness)
2012. jan. 2. 21:37
Én is kb addig szeretnék maradni, postcampen. Tavaly szeptember 2-án végzett a táborom, gondolom, ez idén sem lesz másképp.
6060. jankus17 (válaszként erre: 6058. - Vviktor)
2012. jan. 2. 16:45
Én körülbelül 2hétre gondoltam :)
6059. Gness
2012. jan. 2. 12:44
Ha már ilyen sokan lennénk a nyugati parton, én is ecsatlakoznék. Az én táborom Californiáan van, viszont a legkésőbbi dátumig dolgoznék, ami idén azt hiszem szept. 3 vagy 5. Ilyen későn esetleg valaki?
6058. vviktor (válaszként erre: 6055. - Jankus17)
2012. jan. 2. 01:28
Ezt milyen hosszúra tervezted? Engem is érdekelne a nyugati part, viszont a hazautazás előtt pár napot szeretnék eltölteni a keleti parton (rokon miatt), és szeretném ha maradna rá idő.
6057. vviktor (válaszként erre: 6052. - Dodeedo)
2012. jan. 2. 01:23
Örülök, hogy nektek is van kedvetek hozzá :) Így talán még jobb az utazgatás a munka után. Szerintem össze lehet hozni egy jó csapatot, meg útvonalat. Ha visszatérő vagy, akkor biztos több tapasztalatod van, mint nekem, mert én most mennék először.
6056. staple (válaszként erre: 6054. - Lorsi91)
2012. jan. 1. 23:21
Nos, nekem volt negatív élményem, bár nem konkrétan a táborral. Inkább néhány magyar társammal. Ennek ellenére életem egyik legszebb nyara volt (annak ellenére, hogy nekik köszönhetően az egyik legszörnyűbb is egyben), életre szóló barátságok, felejthetetlen élmények és sok-sok kaland. Természetesen a tábor is hibás volt abban, hogy ami rossz volt, az rossz lett, nem is lenne kedvem visszamenni, de hazudnék, ha azt mondanám, nem élveztem minden egyes percet, amikor nem voltak ott a magyar lányok és hogy ne gondolnék még most is könnyes szemekkel vissza. Azt viszont tervezem, hogy Kanadába térek vissza egy táborba...
6055. jankus17
2011. dec. 31. 17:07
Én is visszatérő vagyok. A nyugati partra szeretnék menni, augusztus 13-án már végzek a táborba. Leírnám az én útitervemet, ha esetleg valakit érdekelne. Las Vegas majd onnan busszal Grand Canyon, és majd busszal Los Angeles, amúgy Las Vegasba szállnék meg, mert Los Angelesbe nem szeretnék hosszú időt eltölteni.Aztén Las Vegasból szintén busszal San Franciscoba és onnan átrepülve,hajózva Martha's Vineyardba. Akit esetleg érdekelne, írjon nekem :)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook