Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bunkó, agresszív, verekedős szomszédokkal mit lehet csinálni? fórum

Bunkó, agresszív, verekedős szomszédokkal mit lehet csinálni? (beszélgetős fórum)


1 2
19. Eby92 (válaszként erre: 14. - Simple)
2013. okt. 11. 21:11

Egyébként a 3-ból 2 szomszéd pont ez csináltatta meg.

Az egyiknek meg olyan szellőzője volt, hogy nem volt áthidaló,csak lazán kiütötték a téglát, be a kertünkbe, meg az ereszük is rohadt, így a eső beömlött, és kimosta a földet és a virágokat...Szóval volt itt bőven probléma. Szerencsére az megoldódott, csak az nem hogy a tetőről a deszkák/azokkal együtt cserepek is/ esnek be hozzánk, és szerintük az nem veszélyes..

18. bd55e3f068 (válaszként erre: 7. - Eby92)
2013. okt. 11. 21:10

Azt mondtad, a műkörlével beléd vájt. Szal nem csak 2 tanú lett volna. A munkást meg lehet, hogy jobban fél a hamis tanúskodásért meglebegtetett börtöntől, mint attől, hogy nem fizetik ki.


De mindegy... Ha a hatóságra nem hagyatkozol, akkor költözz, vagy iratkozz be önvédelemre!

17. bd55e3f068 (válaszként erre: 8. - Temmp)
2013. okt. 11. 21:06

Csak majdnem mindegy. Nyilván el lehet őket intézni így is-úgy is, de ha kijönnek egyszer a rendőrök, akkor utána nem biztos, hogy olyan nagy lesz a pofájuk. Valamivel próbálkozni egy fokkal jobb, mint csendben várni, hogy mikor jönnek.


Nálunk volt egy szomszéd, aki a ház előtt szétvert cserepeket meg virágokat. Korábban "csak" ordibálni szokott, mert szerinte mi rosszkor nyírtuk a füvet, direk azért hogy őt bosszantsuk. Kertvárosban annyira azért nem ritka a hétvégi fűnyíró hang... Kijött a rendőrség, jegyzőkönyvbe vették tanúkkal együtt az esetet, aztán mentek a nagypofájúhoz. Lapított a zárt ajtó mögött. Azóta nem is ordibál.

16. temmp (válaszként erre: 11. - Eby92)
2013. okt. 11. 21:04

A fehérre meszelést nem kérheted, csak azt lehet megjavíttatni, ami élet- vagy balesetveszélyes.

Szerintem a jegyzőnél ha új bejelentést teszel, akkor kérd, hogy ne mondják meg nekik, hogy te voltál (adatok zárt kezelését is lehet kérni), ha rendesek akarnak veled lenni, akkor megtehetik, hogy maguktól mennek ki szemlézni ellenőrzés képpen, és akkor jegyzőkönyvbe vehetik, hogy nini a tető meg szintén balesetveszélyes.

15. simple (válaszként erre: 12. - Eby92)
2013. okt. 11. 21:04
Ja ok már értem.
14. simple (válaszként erre: 11. - Eby92)
2013. okt. 11. 21:03
Na ez meglep. Egyébként arra kötelezhetik, hogy megcsináltassa, ha tényleg veszélyeztet titeket. De arra például már nem, hogy bevakolja, és lefesse.
2013. okt. 11. 21:03
Ebből lesznek az ún. UFÓ-perek. Sajnos vagy nem veszed fel,amit mondanak, vagy elköltözöl. Hülyeség ellen nincs orvosság. A pereskedés pedig tovább rontja a helyzetet. Bocs, hogy építő jelleggel nem tudtam hozzászólni. Több ilyen esettel találkoztam, normális, mindkét félnek kedvező megoldás sosem született, sajnos.
12. Eby92 (válaszként erre: 10. - Temmp)
2013. okt. 11. 21:02
Pontosan telekhatáron van a házuk, kerítés nincs.
11. Eby92 (válaszként erre: 5. - Simple)
2013. okt. 11. 21:01
Fehérek, csak nagyon agresszívek. Amiért szólni mertem nekik, azért megkaptam, hogy "hogy de kinyílt a csipám". Azért mert nem hagyom, hogy ránk/szétrohadjon a házuk, és még ők tesznek nekem szívességet azzal, hogy rendbe hozzák a falat. Meg olyanokat mondtak, hogy mégis mit akarok kacsalábon forgó palotát, holott csak azt szeretnénk, hogy normálisan be legyen vakolva, netán, tényleg csak netán egy sima fehérre lemeszeljék.
10. temmp (válaszként erre: 9. - Simple)
2013. okt. 11. 21:01
Szerintem oldalhatárosak az éplületek, magyarul a szomszéd egyik fala a telekhatáron, vagy a köelében áll és kerítés nincs, vagy ha van is, a tető attól még a kérdező telkén landol, ha megindul.
2013. okt. 11. 20:59
Egyébként nem annyira értem, egy telken áll a házatok az övékkel? Vagy miért érint titeket az, hogy rájuk dől a tető?
8. temmp (válaszként erre: 4. - Bd55e3f068)
2013. okt. 11. 20:59
Az a baj, hogy hiába hívja a rendőrséget, a nap 24 órájában nem fogják őrizi őket, és ha ilyen agresszívak, akkor simán elkapják, amikor épp senki sem jár arra. Ennél kevesebbért is vertek már agyon valakit.
7. Eby92 (válaszként erre: 4. - Bd55e3f068)
2013. okt. 11. 20:58
Az a baj, hogy tanú nincs, mert 2-2 ellen. A munkásokat meg ők fizették, úgyhogy bár azok normálisak voltak, de nem folynak bele a dologba. Mert meg is kérdeztük, hogy most látták ezt? Erre az egyik csak rosszallóan csóválta a fejét, szólni, ugye nem szólhatott, a másik meg mondta, hogy "pont nem látta".
6. Eby92 (válaszként erre: 2. - 103cacdfd2)
2013. okt. 11. 20:57
Elköltözni sajnos nem tudunk, mert édesanyámnak most teljesen bizonytalan a munkahelye, én meg még tanulok, így sajnos ez lehetetlen. :(
5. simple (válaszként erre: 1. - Eby92)
2013. okt. 11. 20:57
Nem fehérek igaz? A leírtak alapján....
4. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Eby92)
2013. okt. 11. 20:54
Ki kellett volna hívni a rendőrséget azonnal, mikor ez történt. Szerezz be paprika sprayt vagy hasonlót :(
2013. okt. 11. 20:53
Sajnos csak elköltözni. Ha fel is jelented őket, ezért nem zárják be őket és bármikor agyonverhetnek hobbiból.
2013. okt. 11. 20:50
elkoltozni
2013. okt. 11. 20:44

Évek óta rohadt a szomszéd ház fala(amelyik a mi udvarunkra néz) és tetője, oly mértékben, hogy már a leszakadó deszkák is életveszélyesek voltak.

3-szor mentem át szólni az édesanyámmal 3 tulajnak, de közölték, hogy nincs pénzük rá (kívülről persze a legmodernebb szigeteléssel, meg terméskővel van bevonva, az udvaron meg egy hatalmas terráriumban vagy 10 teknőst tartanak, stb.).

Ezután a jegyzőhöz fordultunk, és birtokvédelmi eljárást kezdeményeztünk. Amikor kijöttek helyszínelni, a 3-ból 2 tulaj jelent csak meg, holott a harmadik is otthon volt, csak nem volt hajlandó megjelenni. Az ügyintéző mondta, hogy akkor majd kényszerítik őket, hogy csinálják meg. Nos nekem is ezzel a "harmadik szomszéddal", egy nővel és a "kedves" lányával van a bajom. A helyszínelés után egy héttel átjöttek, hogy ő hallották, hogy mi a helyzet, erre édesanyám mondta, hogy jobb ha bemennek a tanácsra, az ő érdekük is, mert különben megbüntetik őket. Ezután nem találkoztunk.

Mikor a 2 másik szomszéd felfogadott embereket,hogy csinálják meg a falat, a munkások az ő részüket is megcsinálták. Ma, a munka végén ez a nő és a lánya átjött, hogy megnézzék a végeredményt, és akkor normálisan megkérdeztem, hogy mikor fogják megcsinálni a leszakadó deszkás/gerendás részt, erre a nő meg a lánya elkezdett üvöltözni, hogy mit képzelek magamról, örüljek, hogy ennyit megcsináltak, és nem fogom elvenni a pénzt a nő unokájától. Holott a nőnek van munkája, csak őt neveztük meg a birtokvédelmi kérelemben, direkt tekintettel voltunk a lányára meg az unokájára,a lányának egyébként is van élettársa, ráadásul a gyerek 5 hónapos, a házuk meg vagy 20 éve így néz ki. Szerintük a magasról leszakadó nagy deszkák nem életveszélyesek, majd aztán azt mondták, hogy lehet, hogy azok, de úgyse sétálunk alattuk. Mondtam, hogy de van 2 kutyám és 2 macskám is, szerintük azok nem számítanak, ergo nyugodtan agyonütheti őket..

A nőnek a lánya ezek után még háromszor elmondta, hogy nem fogom elvenni tőlük a pénzt, és vigyázzak mert még meg is cibál. Én meg azt hittem rosszul hallok, erre vissza kérdeztem, hogy igen, tényleg? Erre a csaj (finoman szólva elég nagydarab), nekem ugrott, a műkörmeit a kezembe vájta és le akart lökni a földre, mikor próbáltam lefejteni magamról, akkor meg az anyja is rám támadt, és kiabálva ütni kezdett,hogy szálljak le a lányáról, mindezt a saját házunk kapujában! Erre odaszaladt az édesanyám is, és leválasztotta rólam a két nőt, mire ők közölték, hogy bolond vagyok, vigyázzak magamra, és húzzak be a házamba, ha jót akarok magamnak. Mindezt a munkások szeme láttára, akik csak csóválták a fejüket.

Nos ezek után mit lehet csinálni? Mert hogy még rám fognak támadni az tuti, és valószínűleg akkor, amikor egyedül megyek haza, és van egy olyan sejtésem, hogy a csaj az anyja után a barátját (nagy darab kopasz benga állat) is segítségül hívja, hogy megverjen.

A félreértések elkerülése végett, egy 20 éves lány vagyok, tehát nem egy erős birkózó, aki 3 ember ellen ki tudna állni. Édesanyámmal élünk ketten, férfi nincs a háznál.

Hétfőn megyünk a jegyzőhöz, hogy elmondjuk a fejleményeket, ott majd megemlítem az esetet. Ezek mellett még lehet valamit csinálni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook