Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Buktam a kauciót? fórum

Buktam a kauciót? (tudásbázis kérdés)


12. gassi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 23:24

Pár éve laktam albérletben, a bérbeadó egy ügyvéd volt, úgyhogy szép részletes szerződést írt. 2 hónap volt a kaució. A szerződésben az volt, hogy ha 6 hónapon belül lelépek, akkor 2 havi kaucióm vész el, ha 12 hónapon belül, akkor csak 1 hónap. Szó nem volt lelakásról, vagy kiköltözés utáni festésről. Bő másfél évig laktam ott, és kulcs átadáskor variálás nélkül visszaadta a kauciót.

Ha kitöltöd az 1 évet, és nem okozol kárt vagy nem csinálsz hátralékot,akkor köteles visszaadni a pénzed.

11. df1e1c376c (válaszként erre: 7. - Vivo44)
2021. febr. 3. 21:08
Ez egy teljesen atlag kitetel. Ha semmi veszteni valoja nincs a berlonek, ha elobb bont szerzodest, mint a minimum ido, mi ertelme lenne az intervallumot beleirni?
2021. febr. 3. 19:52

A kauciót vegül gyakorlatban br szokták számitani az utolsó hónap(ok) albérleti díjaként. Igy a főbérlő sem rövidül és az albérlőnek is könnyebb pl.egy új lakás kaucióját kifizetnie, mert az albérletre költött összege így felszabadul.

De az, hogy a kaucióból akarja kifestetni a lakást, feltéve, ha sima tisztasági festésről van szó, nem etikus. Ha kár tortént, és muszáj lefesteni és rendbehozatni a megrongált ingatlant, akkor jogos, hogy visszatartja. Jól írták, ez a kaució lényege.

Ha az ingatlan olyan állapotban van, mint beköltözéskor, akkor vissza kell adnia a kauciót.

9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 19:47

Írod is, hogy a szerződésben szerepel, hogy ha idő előtt elhagyod, mint letelne az egy év, akkor nem kapod vissza a kauciót.

Mi a kérdés?

8. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 19:25

De a kiadód mondta, hogy a 12. hónap neki kell a festésre, rendezésre.

erre kell finoman emlékeztetni.

7. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 19:19

Igen buktad!

Valójában már az effajta szerződés aláírásakor elbuktad! Épeszű ember ilyet alá sem ír.

Megadtad a választ saját kérdésedre! (11.hónapban....majd 12.-ikben költözöl, tehát egy éven belül.

6. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 19:09

Fogalomzavar van,a kaució nem albérleti díjazás és javadalom/jövedelem,hanem biztosíték-ként fizetett és félretett összeg.


VÁROM a fotelszakértők véleményét újra (Katt2 és Regin_a)

5. Amaunet (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 19:01
"A szerződésben annyi szerepel,hogy ha idő előtt elhagyom mint letelne az egy év,akkor nem kapom vissza a kauciót."
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - D8cdc21100)
2021. febr. 3. 18:57
Még nem telt le az egy év,ezért érdeklödőm.
3. d8cdc21100 (válaszként erre: 2. - D8cdc21100)
2021. febr. 3. 18:53
Szerintem most húzta be a kauciót :/
2. d8cdc21100 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 18:52

Ha így van leírva, hogy idő előtt mész akkor nem jár vissza. Akkor ha idő előtt mész akkor igen bukod.


Viszont ha letelik az egy év nem értem miért nem akarja vissza adni..

2021. febr. 3. 18:35

Albérleti szerződés!

sehol nincs leírva hogy nem jár vissza a kaució,de az sem hogy visszajár.

Szóban azt mondta egy hónapot lelakhatunk,de csak a 11.hónapban,egy meg a költözés utáni állapotokra kell pl festés.

Ilyenkor tudok valamit tenni?

Elbukom a kauciót?

Tehát ha 2021 áprilisig van szerződésem,márciusban csak lelakhatom azt a hónapot,egyet buktam a munkálatok miatt.

Ez így van?

A szerződésben annyi szerepel,hogy ha idő előtt elhagyom mint letelne az egy év,akkor nem kapom vissza a kauciót.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook