Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bromocriptin vélemények? fórum

Bromocriptin vélemények? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1030. Választott (válaszként erre: 1027. - Aliana678)
2014. nov. 10. 22:37

Szia!


Nekem régen hiperprolaktinaemiám volt ( a megengedettnek a 10 szerese volt a Prolaktin hormonom. Arr a kaptam Serocriptint, azt bírtam, csak az sajnos megszünt. Helyette kaptam a Bromot. Egy szemet bevettem és elájultam. Én is attól tartok, hogyan fogom bírni, de az ágyhoz odakészítettem a kalcium pezsgőtablettát, gyógyszerérzékenységre és egy pohár vizet.

Nekem Pécsen a Meddőségiben Ildikó mondta, hogy este lefekvés előtt vegyem be, tegyek oda vizet az ágyamhoz és már utána úgyis alszom, nem fogom érezni a mellékhatást. Este 1/2 szemet kell szednem.

1029. Zsuzsus4
2014. okt. 21. 16:09

Sziasztok,

a 3. sikertelen lombik után derült ki, hogy a prolaktin szintem a referenciatartomány felső érétkéhez közel van, 29,74 mikrogramm/l. A beültetést követően minden tünetet éreztem ami sikeres beágyazódás jelei. Úgy érzem, h a magas prolaktin miatt nem sikerült. A lombikot végző doki szerint nem kell rá gyógyszert szednem. A nőgyógyászom szerint napi 1 bromo-t kell rá szednem. Most akkor mit csináljak szerintetek? Ez az érték már megakadályozhatja a beágyazódást?

1028. fi-fi
2014. okt. 20. 18:14
új vagyok ezen a fórumon de már 4 éve szedem a bromót.Most gondoltam abba kellene hagyni a szedését de nem tudom mi lesz a következménye?Valaki hagyta már abba orvos utasítása nélkül?
1027. aliana678
2014. okt. 12. 23:36
Sziasztok! Én is magas prolactinra kaptam még márciusban (730 volt). Beszedtem egyből egy db-ot és elájultam tőle. (a kedves orvos nem figyelmeztetett, hogy először kisebb adaggal kell hozzászoktatni magam). Többet be se szedtem. Emelett endometriózisom is van, csak hogy ne unatkozzak. Dokit váltottam és holnaptól újra kell kezdenem a bromót, mert már 900 körüli a prolactinom.A doktornő mondta, hogy negyeddel kezdjem 4 napig, majd 4 napig fél és utána 1 db. Kicsit parázom. Jövő héten derül ki az MRI eredménye. Remélem azért használni fog, nem baba miatt, hanem szőrösödés, pattanások, hízás... Valaki szedte emiatt??
1026. rekuczy (válaszként erre: 1025. - Minyacska)
2014. okt. 11. 12:03
Nekem is napi 2x kellet bevenni es ugyancsak jelenteztek az osszes mellekhatasok gondolom a nagy mennyisegtol de nekem nem maradt ki tole a menzi es meg a tejcsorgas se allt el tole ja es honapokig szedtem nekem nem hasznalt en vegul mas gyogyszert kaptam. Kitartast remelem neked hatni fog
1025. Minyacska
2014. okt. 3. 17:43
Napi 2-t. Most egy napot kihagytam. A magyar haziorvos javasolta mert nagyon szenvedek. Majd csokkentjuk napi 1 re ha elmult a tejcsorgas. 1 honapig kell szednem. Ma a mensim is megjott ugyhogy tuti ez is rajatszott. Valahogy tul elem
1024. mackólány79 (válaszként erre: 1023. - Minyacska)
2014. okt. 3. 09:00
mennyit kell szedned? az én dokim azt mondta, szerintem a tájékoztatóban is az van, hogy este kell beszedni lefekvés előtt, így átalusszuk a mellékhatásokat. egyszer elfelejtettem bevenni este és reggel vettem be a bogyót, úgy mentem melózni, azóta mindig beveszem este, mert aznap délelőtt nem voltam jól :) de nekem csak egy felet kell bevennem. olvastam itt a fórumban, hogy akiknek napi kétszer kell ők szenvednek a mellékhatásoktól, sajna tűrni kell, de ha nagyon extrémek a mellékhatások akkor írj a dokidnak szerintem
1023. Minyacska
2014. okt. 1. 21:43
Sziasztok, lenne egy kicsit eggyugyu kerdesem. Kimaradhat a mensim ettol a gyogyszertol? 2 hete szedem. Az osszes mellekhatas jelentkezik a gyogyszer beveteletol szamitva kb 1 ora mulva. Sajnos visszamenni a dokihoz nem tudok mert nem otthon elek. Februarban megyek legkozelebb haza. Terhessegi teszt negativ lett. De meg csak 2 napja kesik.
1022. hiden (válaszként erre: 1021. - Kostimke)
2014. szept. 28. 23:29
Köszönöm szépen,aranyos vagy nagyon! :) Okés,olvasgatni fogom a fórumot.
1021. kostimke
2014. szept. 28. 21:07

Szia! A Bromot valószínűleg az adenóma miatt kaptad, hogy teljesen visszafejlődjön, mert valószínű ez okozza a zavart a mezitben. Úgy tudom az agyalapi mirigy irányít minden olyan hormont ami a ciklusért és később egy baba kihordásáért felelős. Első sorban gondolom ezért szeretnék ezt helyre tenni nálad. Nekem a dokim azt mondta 3 hónapig kell szednem, hogy visszamenjen az érték, ő sem számított rá, hogy a szervezetem öngyógyulásra is képes és szerintem mire elkezdem szedni a gyógyszert közel sem volt már olyan magas. A tied is a referencia tarományban van leglaábbis a lelet alapján. A fóumot olvasgasd át, a lányok rengeteg mindent leírtak már ezügyben- AZt hiszem mintha valahol írták volna a hajhullást is és az is egy idő után abbamarad.

Én sokat olvastam ezügyben. A hajhullás gyulladás esetén is jelnek számít, mármint hogy gyulladás van a szervezetedben. NEkem így derült ki a méhnyakrák megelőző állapotom, hogy nagyon hullott a hajam.....

Nyilván neked nem ettől van, de szerintem egy idő után abbamarad. AZ orvosban nem tudok segíteni nem vagyok Pesti, de én a helyedben kérdeznék tőle, ha valamiben bizonytalan vagyok, legyél rámenős,. mert ők azt hiszik mi mindent tudunk,csak elfelejtik, hogy nekünk nem ez a szakmánk. Bátran kérdezz, írd össze mit szeretnél megtudni...és ne félj, mert ez a te egészséged és akármit ne etessenek már meg veled ha nem szükséges. Olvasd a fórumot, mert a lányok sok jó tanáccsal elláták már itt egymást a régebbi hozzászólásokban....

1020. hiden
2014. szept. 28. 20:22

Sziasztok!


Új vagyok még itt,ebben a témában.23 éves lány vagyok,és az endokrinológusom nekem is Bromoprictint írt fel,mert microadenomát mutatott ki az MRI.Az orvosom szerint ez még prolactint termelő microadenoma is,hogy ne legyen olyan egyszerű a dolgom...:/ Prolactinom legutóbb 210 volt.Nem értem,ez soknak számít? Mert a labor ref.értéke szerint 102-496 ig van,de gondolom akkor nem ezt kell nézni.Leírom a többi hormonomat is,ha nem baj,hogy össze lehessen hasonlítani:


inzulinszerű növekedési faktor: 316,20-referencia érték:111,00-330,00

pajzsmirigy hormonok:

T4 szabad frakció:15,770 - ref.érték: 12,000-22,000

T3 szabad frakció:5,410-ref.érték:3,100-6,800

TSH(szuperszenzitív meghat.):2,340-ref.érték:0,270-4,200

anti TPO: ,kacsacsőr mutat az 5-ös felé ,a ref. érték: 0,00-35,00

TSH:receptor autoantitest:0,65 -ref.érték: 0,00-1,75

Nemi hormonok (itt volt egyébként vmikor valami "bibi", azt mondta a doki)

FSH: 3,6

(folliculáris fázisba a ref.érték:3,5-12,5

középidőben:4,7-21,5

luteális fázisban:1,7-7,7

menopausa után: 25,8-134,8


LH: 6,6(itt írja egyébként,hogy még régebben mikor voltam,de nem tudom,akkor hol jártam a menziben,1,8 volt...)

ez folliculáris fázisban 2,4-12,6 a ref.érték

középidőben:14,0-95,6

luteális fázisban:1,0-11,4

menopausa után:7,7-58,5

Prolaktin:210,(196 volt egyszer,egyel előtte,amikor nézték) -ref. érték: 102-496

DHS:5,7 -ref.érték:4,0-11,0

egyéb hormonok:

ACTH :6,68 -ref.érték: 1,10-10,12

kortizol:

szérum kortizol: 628

reggel a ref.érték:171-536 (ezek szerint itt túl lépte,mert ezt reggel vették,de még sincsen megcsillagozva..)

este a ref.érték:64-327

kortizol ideje 8 (?) (ez nem tudom mi,talán,hogy nyolckor vették le,nem tudom)

növekedési hormon: 0,990 -ref. érték: 0,000-8,000


Ami nagyon elkeserít,hogy ugyan még csak egy hónapja szedem a gyógyszert,de még mindig nagyon hullik a hajam,és a szőrösödés sem csökkent.:( Szerintetek várhatok ezen a téren javulást?

Az orvos szerint nem PCOS ,de pedig a nőgyógyász azt írta a leletemre,hogy PCOS jellegű óvárium...

Egyszer,a terheléses inzulinom 165 volt 60 percnél,amire több orvos is kiakadt... Egyébként ez az orvos most szedet még velem napi 1 szem merckformin xr-t is,750 mg-ot.Menzim ilyen-olyan... Van ,amikor jól megjön,bár barnázással indul,ami úgy hallottam,hogy nem túl jó,de van amikor,egy teljesen ki is marad ,és csak a következő jön meg.:/

Még annyit szeretnék kérdezni,hogy nem ismeri-e valaki Dr. Németh Attila endokrinológust,aki a János kórházban rendel.Hozzá járok,2 éve,és már néha nem tudom,mit is gondoljak róla,mert valahol nagyon okosnak látszik,mmint úgy értem,hogy úgy tűnik ,ért ehhez az egészhez ,csak nem sok mindent közöl velem,és ez bánt.


Nagyon köszönöm előre is ,ha valaki segít!!

1019. kostimke
2014. szept. 26. 18:38
Sziasztok! Meglett a vérvétel eredménye, nem hiába szenvedtem :) a prolaktinom a 69-es tartományból 9.33-ra csökkent. Nagyon örültem neki, hogy két hét után így állunk. Bár az is megfordult a fejemben hogy lehet már nem is volt olyan magas mint régebben. Örülök, hogy nem adtam fel és mindenkien csak ezt mondom. A mensim még mindig sehol, ha keddig nincs akkor ultrahang.
1018. kostimke
2014. szept. 26. 06:34
Köszönöm a válaszokat! AZ adenómát az MR kizárta, nem találtak elváltozást a doki se nagyon hiszi el, de hát ez van. MOst emeltem az esti adagot 1 re de nem nagyon bírom a gyógyszert, egész nap hányingerem van tőle. Most megyek vérvételre, mert nem jött meg, 41. nap. Nekem azt mondta a doki ne várjam meg a mensit. Szivem szerint megvártam volna, mert éreztem hogy készülődik, most is érzem, de.....nem tud valamiért. Kiváncsi leszek mit mond a vérvétel. A tegnapi tesz is negatív lett....
1017. probako (válaszként erre: 1014. - Egykisma)
2014. szept. 24. 15:53
köszönöm én is így tudom, de majd azért rákérdezek az orvosnál is!
1016. mackólány79 (válaszként erre: 1013. - Kostimke)
2014. szept. 24. 09:54
szia, nekem a ciklus első napjától kellett szednem a bogyót, szóval meg kellett várni a menstruáció első napját, lehet, hogy ez miatt maradt ki vagy csúszik a vérzésed
1015. egykisma (válaszként erre: 1013. - Kostimke)
2014. szept. 23. 17:14

Szia,

nincs adenomád és olyan magas a prolaktinod, hogy 2x2-öt kell szedni? Ez irgalmatalanul nagy dózis basszus... Nekem ötszöröse volt a normálisnak a prolaktin értékem és akkor szedtem rá napi 2-öt, egyet reggel, egyet este... Meglep, hogy ilyen nagy dózisban is szedetik basszus.

A ciklus kimaradáshoz nem tudok hozzászólni, amikor szedtem a gyógyszert, én nem tapasztaltam ilyet.

Sok sikert a baba projekthez, reméleme hamarosan beköszönt a gólya! :)

1014. egykisma (válaszként erre: 1012. - Probako)
2014. szept. 23. 17:12
Szia, megoszlanak a vélemények, de saját bőrön tapasztalva azt javaslom, hogy leglaább a 12. hétig mindenképp szedd!! 12. hétig a magas prolaktin vetélést okozhat. Én a mostani terhességem során szedtem a 16. hétig nagyjából.
1013. kostimke
2014. szept. 20. 11:59

Sziasztok! Én még új vagyok itt, de jó érzés olvasni a hozzászólásaitokat.NAgyon sokat keresgéltem a neten a problémám miatt így kerültem ide. Nálam fél éve diagnosztizálták a magas prolaktint, de csak most kezdtem el szedni a bromot. Sokat kellett várnom az Mr eredményre, de szerencsére negatív. Nekem a doki Probako azt mondta, hogy kell szedni a terhesség alatt is, legalább a 12-ig hétig mindenképp, hogy ne történjen meg a vetélés. Elég nagy adagban kellene szednem, napi 2X2-őt, de én sem bírom a gyógyszert. Igaz másfél hete szedem, de gondoltam leírom nekem milyen volt az első nap, hogy másoknak információt adjak hogy ilyen is van. Első nap este vettem be egy egészet mert az orvos ezt javasolta. Nos éjjel felébredtem irdatlan szájszárasságra, kimentem a mozsdóba előbb, ahol elájultam a vécén ülve, mert annyira rosszul voltam tőle. Miután magamhoz tértem, 15 percik elég erőteljes szívdobogásom volt. Ittam és lefeküdtem. Reggel két óra hányás következett fejfájással, és ezután mentem el dolgozni. Lecsökkentettem az adaogot, negyedre, és így emeltem félre. MOst reggel és este is felet szedek már, de még mindig nem az előírt adagot. Félek az emeléstől, de bátornak kell lennem ha szeretném a babát mielőbb. Sajnos mi már 10 hónapja próbálkozunk mindhiába.

Egy kérdésem lenne, valakinél előfordult olyan, hogy a ciklusa kimaradt. Én 5 nappal a mensi előtt kezdtem el szedni, és azóta sem jött meg. Teszt negatív és nem tudom mit tegyek. Lehet a gyógyszertől?

1012. probako
2014. szept. 17. 17:24
sziasztok, terhesség alatt nektek kellett szedni a bromot? ha igen, meddig?
1011. tdtünde
2014. aug. 10. 21:12
Sziasztok! Nekem olyan problémám van h már február 23-ka óta nem védekezünk! Júniusban még mindig nem jött össze voltam dokinál és kiderül h 946 a prolaktin szintem amire kaptam a bromocriptint, illetve akkor terhes voltam...már egy hónapja szedem, kB 34-36 napra szokott megjönni ez most csúszott 1 hetet, közbe csináltam tesztet de negatív! Ahogy meg jön, el múlik a mell feszülésem, derékalj minden.de most nem 2 napja múlt és egyre intenzívebb a mellfeszülés és a hasam is feszül,érzékeny! Az lehet hogy attól függetlenül hogy megvolt terhes legyek?
1010. tkatlin (válaszként erre: 1009. - Devonshire)
2014. aug. 7. 07:30

Szia,

köszi szépen, megfogadtam tanácsodat és is sokkal jobban érzem magam a csökkentett mennyiséggel.

1009. devonshire (válaszként erre: 1008. - Tkatlin)
2014. aug. 6. 21:26

Ez elég durva, hogy nem szólt az orvosod, mert elég erős gyógyszer. Próbáld úgy ahogy írtam, szépen lassan, és még így is lehet rosszullét.

Remélem menni fog.

1008. tkatlin (válaszként erre: 1007. - Devonshire)
2014. aug. 5. 20:00

Szia,

nem, nekem nem mondta a doki, hogy fokozatosan szoktassam magam a gyógyszerhez. Napi kétszer, azaz reggel és este egy egészet.... ennyi.

Szóval akkor valószínű a hirtelen nagy dózis lehetett az ami így kiütött?!

Amúgy ma reggel tényleg csak egy felet vettem be, mert dolgoznom kell és így nem tudnék, de nem is voltam olyan rosszul ma.


Köszi a tanácsot!!

1007. devonshire (válaszként erre: 1006. - Tkatlin)
2014. aug. 5. 09:38

Lassan felépítve kezdted szedni?

Először fél szem este lefekvés előtt, amikor már majd leragad a szemed?

Így 4 napig, aztán 1 szemet 4 napig ugyanígy és utána lehet megpróbálni reggel felet, este egészet.


Nagyon lassan kell hozzászoktatni a szervezetet.

Én mondjuk csak napi 1-et szedtem este, és csak egyszer émelyegtem tőle ezzel a módszerrel.

1006. tkatlin
2014. aug. 4. 10:00

Sziasztok, kérdésem lenne, hogy ki tapasztalt mellékhatásokat a Bromocriptin szedésekor?

Nekem durva hányingerem van és ideges vagyok olyan mint, pl. államvizsga vagy egyéb komoly dolog előtt állnék.

Ja, napi adag 2 x 1 tabletta 2,5 mg-os

Köszönöm!

1005. Vámpír
2014. ápr. 7. 14:42

Sziasztok,

Köszi a hozzászólásokat. Nekem csak fél tablettát kell szednem naponta. 2014 máricus 06-a óta szedem és a szédülés a szívritmuszvarok is szünnek. Életkedvem is nagyon jó. Elvileg csak 2 hónapig kell szednem és május 28-án megyek vissza az endokrinológushoz. Előtte kell csinálnom megint egy vérvételt.

2014. márc. 15. 18:37

Sziasztok,


tudja valaki, hogy a Bromo és a Norprolac között mi a különbség? Én Norprolacot szedek agyalapi mirigy daganatra, magas prolaktinre. Az a helyzet, hogy a daganatot is szeretném, ha eltűnne, ne csak a prolaktin csökkenjen. Emellett nagyon durva székrekedésem van tőle....Bromo jobb?

2014. márc. 11. 10:32
Kitartást neked:-) Akkor már csak napok kérdése!:-)
2014. márc. 10. 18:07
Ja, a hőmérőzést hssználtuk, mert 35 napos ciklusaim lettek végül, és így derült ki hogy 21. napon van peteérésem.
1001. devonshire (válaszként erre: 1000. - Szamóca85)
2014. márc. 10. 18:06

Igen.

2,5 év küzdelem után végül jó helyre kerültem, ott 5 hónap alatt diagnosztizáltak, kezeltek. És sikerült, pedig összetett problémák voltak.


Most 40+3 kismama vagyok, vagyis mindenórás, és egy kislány van a pocakban.

Mindenkinek ezt kívánom :)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook