Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Bromocriptinről lenne pár kérdésem... Segítenétek? fórum

A Bromocriptinről lenne pár kérdésem... Segítenétek? (beszélgetős fórum)


2011. jún. 30. 20:22

Szia

Sajnos nekem is magas volt, a foggátló miatt. Kb. 2 évig nem sikerült teherbe esnem, és össze-vissza menstruáltam, mire eljutottam egy enokrinológushoz, aki felírta.

Iszonyatosan szenvedtem, két-három napig negyed-et vettem be, aztán fél szemet kb egy-két hétig, és aztán egy szemet. Kb. 1,5 hónap alatt szokott hozzá a szervezetem, de addig rosszul voltam.

A magas prolaktin nem engedi a peteérést, sőt, ha mégis megfogansz, elvetélhetsz tőle, ezért ajánlott akkor is szedni, ha megfogan a baba, nekem is kellett, nem emlékszem meddig, de lehet, hogy talán a 12. hétig....

És aztán fokozatosan hagytam abba, újra fél szemet kellett két hétig szedni, és aztán abbahagyni.


Mindenesetre tényleg ez volt a baj, mondjuk clostyt is kellet mellette szednem, és most 26 hetes állapotos vagyok.

2011. jún. 30. 18:58

Szia! Nekem az eslő csemetém előtt szednem kellett folyamatosan, és egészen a betöltött 12. hétig... Nem árt egyáltalán a babónak!


Most megint szedem, és ha összejön a tesó, megint a 12. hétig fogom. Ez azért fontos, mert ha közben nagyon megemelkedne a prolactin szinted, akkor vetélés is bekövetkezhet!

2011. jún. 30. 10:06

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Ma voltam megint vérvételen, hétfőn lesz meg az eredménye. Ha ez is magas lesz, akkor elkezdem szedni. Nekem azt mondta a dokim, hogy az inszemeseknek is szokták adni még akkor is ha nincs gond a prolaktinnal, mert jó hatással van az alacsony prl a peteérésre és ezáltal jobb lesz a progeszteron érték is!

Szóval én a pozi tesztig biztos hogy szedni fogom, utána meg majd meglátjuk.


De ugye nincs ennek a gyógyszernek semmilyen negatív hatása a Babára? A dokim szerint nincs. Nektek is ezt mondták?


Bár azure-nek a dokija azt mondta ki kell tisztulni... én már nem értek semmit... :(

2011. jún. 29. 23:21

Szia!

Mikor magas volt a prolaktinom,akkor szedtem,de ilyeneket nem vettem figyelembe.Kb 4-5hónapig vagy fél évig szedtem,és lement a prolaktinom,így abba is hagytam.

2011. jún. 29. 21:52
szia!Én is akkor kezdtem amikor az orvos felírta.Napi fél szemet szedek és este veszem be. A mellékhatása hányinger és fáradság legalábbis nálam 3 hétig tartott.Endokrinológus írta fel és a nőgyógyász is azt mondta ha szedem hamarabb esem teherbe.Abbahagyásával megemelkedhet a prolaktin szint és vetélés lehet a vége.Én úgy tudom,ha már teherbe estünk 12.hétig kell stedni és fokozatosan kell abbahagyni.
2011. jún. 29. 21:39

Szia! Én amint felírta a doki elkezdtem szendi és végig szedtem amíg egyszer csak meg nem gondoltam magam és abbahagytam mert rosszul voltam tőle. Igaz állítólag úgy kell fokozatosan leállni róla de ezt nemrég tudtam meg. Nálam teljesen kiürült a gyógyszer és utána próbálkoztunk a babával és 3 hónap alatt összejött de ez egy másik történet. :)

Nekem azt mondta a doki, hogy ki kell ürülnie a szervezetből csak utána próbálkozzunk.

2011. jún. 29. 21:30

Sziasztok!


A prolaktin szintem enyhén emelkedett (kétszer nézték: 625 és 494 lett) az endokrinológus Bromot írt fel napi felet. A gyógyszert hanyadik ciklusnapon érdemes elkezdeni? A doki azt mondta bármikor, de érdekelne mások tapasztalata is. Tényleg így van?

A másik kérdésem, hogy egész ciklsuban szedjem? Vagy csak ovulációig?

Aki szedte, a pozi teszt után is kellett?


Köszi előre is mindenkinek a válaszokat!!! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook