Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bromocriptin vélemények? fórum

Bromocriptin vélemények? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1090. nyuszmó84 (válaszként erre: 1089. - Majdnem anyuka)
2015. dec. 30. 14:25

Már az első fél vagy egy szem után érezhetsz mellékhatást, bár ez jöhet pszichésen is. Próbálj meg nem ráparázni, ja és tedd el a gyógyszerismertetőt. Ez a gyógyszer befolyásolja a hormonjaid termelődését, tehát nem egy vitamin.

Csak fél szemmel kezd szedni pár napig, aztán térj rá az egész szemre. Tipp: este vedd be étkezés után, lefekvés előtt, így talán kevesebb kellemetlen tünettel találkozol.

2015. dec. 30. 09:20

Nektek hányadik szem bromotol jöttek a mellékhatások?

Mert van egy ismerösöm aki azt álitja hogy már beszedéstől kezdve első órára jönnek a mellékhatások

1088. majdnem anyuka (válaszként erre: 1087. - Nyuszmó84)
2015. dec. 29. 22:25

A Prolaktinom 731 lett nekem napi egy szemet kell szedjek,és beszéltem a dokival azt mondta hogy nyugodtan szedhetem de azért van bennem egy kis para ,de viszont sok jót olvastam a bromorol

Hogy sok hozzám hasonló babára vágyó nőknek sikerült a bromo után a baba

1087. nyuszmó84 (válaszként erre: 1086. - Majdnem anyuka)
2015. dec. 29. 20:23

Szia majdnem anyuka!


A Bromociprint a magas prolaktin szint csökentésére írják fel. A progeszteron az egy másik hormon.

Ha aggódsz a Bromo szedése miatt kérd ki annak az orvosnak a javaslatat, aki a szívedre írt gyógyszert.

Ami nagyon fontos, hogy a Bromo-t csak fokozatosan szabad elkezdeni szedni és abbahagyni is, így lehet a tüneteket minimálisra csökkenteni.

Neked mennyi lett a prolaktin eredményed?

Sok sikert kívánok a babához! 🍀

2015. dec. 29. 14:01

Sziasztok!

olvasgatom itt a véleményeteket a Bromorol ki jó véleményel ki kevésbé jóval ,nos mi a párommal már 12 éve vagyunk egy pár és 3 éve vagyunk jegyben ,már nagyon szeretnénk kisbabát,az orvosom el küldött hormon vizsgálatra ahol kiderült hogy sok a progeszterinem ezért fel írta a Bromot még nem vettem be egy szemet sem mert meg mondom őszintén nem mertem ,félek a mellékhatásaitol ,meg aztán nekem szívbillentyű zavarom van amire gyogyszert szedek ,bár a védönőm és a doki is azt mondta hogy nyugodtam szedjem mert semmi bajom nem lesz tőle

ezért szeretném kérni a tanácsotokat ,hogy mit tegyek

1085. Tulli (válaszként erre: 1082. - Manka84)
2015. dec. 22. 23:25

Szia!

Új vagyok ezen a fórumon, épp, hogy csak beugrottam, mert volt, hogy engem is érintett a téma. Íme, az én történetem:

Amikor abbahagytam a fogamzásgátlót és "pihentem" pár hónapig a baba-ügy előtt, felborult a ciklusom. A doki diagnosztizálta a magas prolaktin szintet, ill. a hőmérőzésből látta, h itt bizony nincs peteérés. Bevettem a híres bromót. Mondjuk én szinte rögtön elájultam, a tüneteim szintén szélsőségesen borzalmasak voltak. Vissza dokihoz kb. 10 nap múlva. Levett vért ismét, írt egy gyógyszert (talán norcolutot), h vegyem be, meghozza a már 40 napnál is többet késő vérzést. Nagyon bizalmatlan voltam az újabb pirulával, gondoltam, biztos, ami biztos csinálok egy tesztet. Hozzáteszem, hogy ekkor már percenkét éreztem, h megjön, hányingerem volt és puffadás is jelentkezett, verejtékezés, gyengeség, émelygés, mellfeszülés stb. De akkor én nem tudtam ezt mire vélni... No, egy szó, mint száz egyáltalán nem is reméltem, de + lett! Ennek most lesz 12 éve, van egy csodálatos fiam, és aztán még lett két csodálatos lányom is, úgyhogy fel a fejjel! Szorítok!!!! A pozitív történetek feltöltenek! +++++

1084. egykisma (válaszként erre: 1082. - Manka84)
2015. dec. 22. 21:27

Szia,

én fél évig teherbe esés előtt és 20 hétig a terhesség alatt is szedtem a bormot. Amíg nem estem teherbe, egyszer sem késett miatta a menszeszem, így lehet mégiscsak lapul valaki a pocakodban? :) Drukkolok nagyon!

Milyen értéked volt? Nekem ötszöröse a normális középértéknek, de pár hónap alatt teljesen normalizálódott. Hajrá!! :)

1083. nyuszmó84 (válaszként erre: 1082. - Manka84)
2015. dec. 22. 19:40

Szia Manka84!


A mellékhatások tényleg gázosak, de ha az értékeid nem jók, akkor muszáj szedni.

Én ugyan csak egy havi adagot szedtem, de nekem nem késett a mensim. Sajnos azóta sem sikerült összehozni a babánkat.

Mennyi a prolaktin szinted?

Hány szem Bromot kell szedned naponta?

Mondta a dokid, hogy meddig kell szedned?

Ha továbbra sem jön meg csinálhatsz még terhességi tesztet. Vagy beszélj a dokiddal.

Drukkolok neked! 🍀

1082. Manka84
2015. dec. 22. 09:37
Sziasztok!Remélem van itt még valaki.Három nap alatt végig olvastam ezt a fórumot és meg kell mondjam nagyon jó volt veletek lenni.:-) Ugy izgultam sokatokért mintha egy jó kis regényt olvastam volna.Azon kaptam magam hogy együtt örülök és szomorkodok veletek.Nagyon sok hasznos infót olvastam és ezt nagyon köszönöm!A véleményeteket szeretném kérni,megpróbálom összefoglalni a helyzetet.Egy hónapja kaptam bromot mert nem volt petérésem.Hát a mellékhatásokról egy novellát tudnék írni én is..Megfordult a fejembem hogy az orvosom el akar tenni láb alól.Hányás hányinger szédülés remegés székrekedès hajhullás vérnyomás csökkenés és iszonyat hangulat ingadozás.Néha úgy érzem azonnal megverek valakit,pedig amúgy roppant béketűrő ember vagyok.Most úgy vagyok hogy minden mellékhatásom mellé még késik is a mensim,a 32 napos átlagos ciklusom helyett most a 43.napon tartok,és a mensim sehol,viszont folyamatosan úgy érzem hogy most fog megjönni.Ez kb 10 napja tart.Fáj a hasam fáj a derekam.A 41.napon csináltam tesztet negatív volt,azóta nem csináltam.Két dologra gondolok,az egyik hogy a bromótól késik a másik hogy késői peteérésem volt és esetleg terhes lehetek.Mivel a bromótól annyira offon voltam hogy mindent kívántam csak az együttlétet nem így pontosan tudom hogy a 32.napon voltunk együtt( már kénytelen voltam megadni magam :D ) Szóval a hosszas bevezetőm után azt szeretném kérdezni ettől a szuper közösségtől hogy volt valaki akinek ennyit késett a gyógyszertől?Ès olyan volt hogy valakinek késői pé volt és terhes volt? Köszönöm ha válaszoltok.Üdv:Manka :-)
1081. nyuszmó84 (válaszként erre: 1077. - Zsuzzsi)
2015. nov. 7. 12:57

Azt hogy a te 472-es értéked magasnak számít-e majd a doki megmondja.

Én nem gondolnám, hogy magas, de azért jobb utána járni a dolgoknak.

1080. nyuszmó84 (válaszként erre: 1079. - Zsuzzsi)
2015. nov. 7. 12:54

Az én leletemre ezt a referencia értéket írták:

Össz Prolaktin

Nő: 102-496 mU/l


Enyém kicsit több lett: 659.3 mU/l

Erre egy havi Bromociprint kaptam.

Azóta még nem voltam kontrollon.

1079. zsuzzsi (válaszként erre: 1078. - Nyuszmó84)
2015. nov. 4. 09:58
köszi! Esetleg valaki tudja, hogy mi számít normális értéknek? épp dokikeresésben vagyok, így csak hónapok múlva jutok el sajnos.
1078. nyuszmó84 (válaszként erre: 1077. - Zsuzzsi)
2015. nov. 3. 20:36

Szia!

A prolaktin szint is ingadozhat. Lehet, hogy nem mindig ennyi az eredményed. Több minden befolyásolhatja az eredményt. Érdemes később megismételni a vérvételt.

Majd beszéld meg az orvosoddal, hogy szükséges-e kezelni.

1077. zsuzzsi
2015. nov. 3. 11:09
Sziasztok! 3. napon vett vérvételen 472 lett a prolaktin szintem. Ez magasnak számít? Semmilyen tünetem sincs, orvoshoz még nm jutottam el, csak idegesít a dolog, mert határértéken belül van, de a felső szinthez közelít inkább. Nem akarok még gyereket. Köszönöm ha tudtok segíteni.
1076. egykisma (válaszként erre: 1075. - Nyuszmó84)
2015. okt. 16. 00:19

Nagyon drukkolok Neked, nekem - lehet már mondtam - az átjárhatósági hónapjában jött össze Kende fiam :) Szóval megy a drukk!!

Igen, szeretnénk kistesót, de még türelmesnek kell lennem, mert hiába jött meg, nem volt ebben a hónapban peteérésem... :( De majd novemberben! :)

1075. nyuszmó84 (válaszként erre: 1072. - Egykisma)
2015. okt. 15. 16:23

Szia!


Jó hír, hogy mindkét petevezetőm átjárható.

Bár fájdalmas volt a vizsgálat, azért ki lehetett bírni.

Remélem meghozza a várt hatást! ;-)


Nálatok akkor kistesó projekt van folyamatban?

Drukkolok nektek!

1074. girl62
2015. okt. 13. 20:51
Sziasztok! Ha maradt valakinek clostylbegyt-je feleslegesen, megvenném. Írj privit!
1073. nyuszmó84 (válaszként erre: 1072. - Egykisma)
2015. okt. 10. 22:40

Köszönöm. 

Akkor neked is megy a drukk novemberre! 🍀

1072. egykisma (válaszként erre: 1071. - Nyuszmó84)
2015. okt. 10. 19:07
Drukkolok, hogy az átjárhatósági után sikerüljön! Én is novemberben kezdem az első closty hónapot ;)
1071. nyuszmó84 (válaszként erre: 1060. - Egykisma)
2015. okt. 8. 19:26

Szia egykisma!


Ígértem, hogy írok majd.

Sajnos az első Clostis ciklus nem sikerült. 😕

A Bromo-ból csak egy dobozzal írt a dokim. Vérvételre nem küldött el, hogy megnézze, hogy alakult a prolaktinom.

Valószínű ebben a hónapban megyek majd a petevezeték átjárhatósági vizsgálatra.

Novemberben pedig endo dokihoz.

1070. Monyó85
2015. szept. 28. 15:01

Koszonom lanyok!

Nem a vereredmeny alapjan mondta,hanem o ezt vallja.

De nem merem es nem is akarom abbahagyni a 12.hetnel hamarabb,hisz tudom h nem art az elso terhessegdmbol.

1069. egykisma (válaszként erre: 1067. - Monyó85)
2015. szept. 27. 23:59

A legfontosabb, hogy megbízz abban, aki alapján cselekszel!

Én - mivel már volt egy elhalt terhességem, ami lehetett attól, hogy akkor egyből abbahagyatták velem a bromot amint kiderült, hogy terhes vagyok az 5. héten - ragaszkodtam hozzá, hogy szedjem, főleg, hogy elvileg kárt nem okoz, a szoptatásra lehet kihatása ha valaki végig szedi. Szóval én szedném legalább a 12. hét betöltéséig!

1068. nyuszmó84 (válaszként erre: 1067. - Monyó85)
2015. szept. 27. 21:38

Bajt nem okozhat, ha szeded gondolom.

Talán jobb biztosra menni.


A doki megnézte a vérvételi eredményeidet és az alapján javasolta abbahagyni a gyógyszert?

1067. Monyó85 (válaszként erre: 1065. - Egykisma)
2015. szept. 27. 11:26

Most en is igy jartam. Elso babaval 12.hetig kellet majd fokozatosan elhagyni. A mostani dokim csak a 8.hetig javasolja....

En nem meren abbahagyni a 8.heten.

Velemenyetek?

1066. nyuszmó84 (válaszként erre: 1065. - Egykisma)
2015. szept. 18. 22:15

Milyen furcsa, hogy a két dokinak nem egyezett a véleménye.

Végül is a lényeg az, hogy minden rendben volt veletek a terhesség alatt és után.

Köszi. 🌸

1065. egykisma (válaszként erre: 1062. - Nyuszmó84)
2015. szept. 18. 00:55
Az igazság az, hogy a nődokim és az endo doki egymásnak ellentmondó véleményen voltak, hogy meddig is kellene a bromot szednem. Végül a terhesség 20. hetéig szedtem és fokozatosan elhagytam.
1064. nyuszmó84 (válaszként erre: 1063. - Monyó85)
2015. szept. 17. 20:32

Értem. Köszi, hogy írtál.


Minden jót kívánok nektek! 🍀

1063. Monyó85
2015. szept. 17. 20:14
En a 12.hetig szedtem a 2*1 bromot,majd fokozatosan elhagytam. Igy lesz most is.
1062. nyuszmó84 (válaszként erre: 1060. - Egykisma)
2015. szept. 17. 18:30

Szia!

Köszönöm szépen a drukkolást. 😊


Most megnyugtattál, hogy ez a Closti adagolás nem túlzás.


De jó, hogy már nem kell szedned a prolaktin miatt a gyógyszert.

Remélem, hogy nekem sem kell már sokáig szedni.


Neked a tehességed alatt is szedni kellett a Bromocriptint?

1061. egykisma (válaszként erre: 1057. - Monyó85)
2015. szept. 16. 23:53

Gratulálok!!! :)

Jó egészséget Nektek!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook