Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Boxer kutyások, akik szívesen cserélnének véleményt, történeteket. stbbbb:):) fórum

Boxer kutyások, akik szívesen cserélnének véleményt, történeteket. stbbbb:):) (beszélgetős fórum)


250. _A.A._ (válaszként erre: 249. - _A.A._)
2011. jan. 19. 13:24
akkor már- javítom - akkor még, szó nem volt....:D
249. _A.A._ (válaszként erre: 245. - Ata06)
2011. jan. 19. 13:23

A fiúcska már 4 éves, és ő sosem volt a házban, mert amikor hoztuk, április volt, már jó idő, úgyhogy nem kellett félni attól, hogy megfázik. Őt kinti kuttynak is akartuk. Akkor már szó nem volt arról, hogy a lakásba kutya jöhet. Aztán idővel lett egy kicsi pincserem, nála megszoktuk, hogy kutya van a lakásban.:) Amikor a kicsilány érkezett, tavaly nyáron, ő nagyon picike volt, beteg volt....(meg kutyalopások voltak erre felénk), úgyhogy, Ő ezért került be a lakásba.:) Jött az ősz, és nem volt szívem kiszoktatni....most meg már meg is fagyna odakint. Ezért várom a tavaszt, mert akkor végre kint lehet már Ő is, amit imád amúgy!:D

Nagyfiúval több gond is lenne a lakásban.....az egyik, hogy nem tudnám most megfürdetni(őt tavasszal és nyáron szoktam fürdetni, odakint), biztosan le lenne amortizálva itt minden!!!! A párom meg akkor sztem kinyírna.:DDD És, ahogy elnézem őket, amikor játszanak az udvaron, nem hiszem, hogy nem rosszalkodnának idebent! Sztem egy ép bútor, egy ép négyzetméter nem maradna a lakásban!:( Ilyet meg nem merek megkockáztatni,

A nagyfiú megszokta, hogy ő kint van, hőszigetelt háza van.:) Meg max. a kicsilánynak hiányzik, mert amikor játszanak is, azt inkább a kicsilány generálja, és a nagyfiú, nehezen vehető rá a játékra. Inkább csak odakaffant, hogy hagyja már őt békén. :) Olyan öreguras. :DDDDD

248. vkatka
2011. jan. 19. 12:24

Sziasztok!

Nálam a kuttyok ki sem dugják az orrukat ebben a szomorú időben. Most néztem őket, össze vannak bújva, és nagyon azt vettem ki a szemükből, hogy: "Haggyá' má'" :)

247. inci-finci (válaszként erre: 244. - _A.A._)
2011. jan. 19. 12:18
A cipő nálunk is nagy divat, de hála csak kiviszik az udvarra nem rágják szét , de ha sárba kerül az nem jó, kivéve a lányaim sajt papucsát azt imádják rágni de az enyéméhez nem nyúlnak, ideje másik papucsot venni , ha viszont megkapják a régit akkor már nem kell nekik csak ami a lábukon van :):)Amúgy nem gáz bent tartani őket, de sokat vannak kint pláne ha most jön a nyár , de a hétvégére megint havat jelentettek , na az is jó a hógolyózás imádták mint egy labda kapkodtak utána és a szánkó húzás 4 -gyen ötfelé húzták :):)
246. inci-finci (válaszként erre: 243. - Ata06)
2011. jan. 19. 12:14

Sziasztok .

A pincsim nem volt epilepsziás, vele született rendellenesség volt a légcsőszűkület, jobboldali szívpitvar nagyobbodás, még jött hozzá a máj és epe bántalmak , ha olyat evett akkor hányt, kint nem lehetett tartani mert a melegtől nagyon lihegett ezért a légcső beszűkült és fulladt ez volt a sétánál a rohangálásnál,is és télen is akkor meg a hideg volt a baj, ezért bent kellet tartamom a házban így ketten voltunk itthon annyira hozzám szokott:):) allergiás volt a csirke húsra és csak diétás kaja, és diétás táp stbbb, azért írtam hogy nyugdíjaztuk már 1 évesen , mert akkora derült ki a sok vizsgálatok során a problémák , de nem volt szívem elaltatni így kapott 7 évet az életből . és sok sok boldogságot.

245. Ata06 (válaszként erre: 244. - _A.A._)
2011. jan. 19. 12:07

Hogy-hogy a fiú a kertben van a kislány meg a házban? Nem hiányolják egymást?

Lehet, hogy a kisasszony, ezért rosszalkodik!:)

A fiúcskával is tudtok, azért foglalkozni?

Szegény :( kizárva, egyedül! Hogy élveznék ketten, együtt lehetne bent fát rágcsálni!:D

244. _A.A._
2011. jan. 18. 21:16
A rosszaságról. Azt kell mondanom a sztorikat olvasva, hogy a kicsilányunk egy angyal a lakásban.:) Igaz, egyedül nincs sokat a házban, mert ha hosszabb időre megyünk el, akkor az első kis udvaron van(mert hátul nagy a sár, de alig várom, hogy tavasz legyen, és birtokba vehessen mindent odakint). A legnagyobb rosszasága a házban az volt, hogy eltettem a nyári cipőket egy dobozba, csak nem került fel a padlásra egy darabig, és a cipőtartó aljában volt.....Ő meg kihúzta, kibontotta, és kiválasztotta az egyik pár papucsomat(minden más lábbeli sértetlen maradt!!!), és darabokra rágta.:D Na, meg volt még egy azért, a bőrkanapé alja egy helyen meg volt kicsit sérülve, ott tenyérnyi darabon lerágta a bőrt. De azt hiszem, ezek legyenek a legnagyobb problémák. Ő nem a bútort rágja, hanem a kandalló melletti fatartóból lopkodja ki a fákat, és azokat darabolja fel.:DDD Na, meg a gyerekek szobáiból lopkodja a plüssállatokat.:DDDD
243. Ata06 (válaszként erre: 241. - Inci-finci)
2011. jan. 18. 21:02

epilepsziás volt?


Láttátok a Hachiko cimű filmet? Richard Gere a főszereplő. Na az minden kutyás filmen túltesz!

Azt egy csomag zsepivel kell megnézni! Nagyon jó és megható!

242. _A.A._ (válaszként erre: 206. - Inci-finci)
2011. jan. 18. 21:00
Szia! Köszönöm szépen!:) Olvasgatlak benneteket, és olyan jó....sokszor, mintha csak nálunk történtek volna meg a sztorik.:)
2011. jan. 18. 20:47

Könyvből sosem elég .

Nekem az Úton hazafelé ,az nagyon tetszett meg Leszi , de abból is csak az eredeti változat, meg Bogáncs.

De hihetetlen hogy mennyire okosak tudnak lenni , és tudják kinél meddig mehet a határ,

Ezeket nem olvastam amiket leírtál, de utána nézek hátha valahol meglehet kapni.

A pincsim volt olyan , ő tudta milyen hangulatom van , és mindig a közelemben volt, szó szerint ha dolgoztam ott volt mellettem , ha fürödtem a kád mellet feküdt, ha wc voltam az ajtó előtt ült de sajnos betegsége miatt sok baj volt vele, de nem tudtam rá haragudni,ha bajt csinált abban jó volt:) csak ép játszani nem nagyon lehetett vele , csak úgy volt mint egy nyugdíjas de így sok bohókás dolgot csinált, képes volt órákon át az ölemben ülni ha rossz kedvem volt , vagy rohangált pedig tudta hogy beteg, ha rohamai voltak akkor meg szegény a szemeivel segítséget kért , de nem lehet rajta segíteni csak nyugtatni. Ez van , ..

240. Ata06
2011. jan. 18. 18:22

nem tudom ismeritek-e: Richard Katz: Kutyaposta cimű könyvét? Én is csak az antikvár könyvek között tudtam megvenni a vaterán!

Egy boxer és egy skót terrier levelezése, hogy mit gondolnak ők a gazdiról!:)

Ajánlom Nektek! Nagyon szórakoztató!

Én rengeteg kutyás könyvet olvastam!Meg olvasnék is ,de a családom már ki van a kutyás könyveimtől! Azt mondták, hogy már nem kéne többet vennem, mert újat már úgysem tudok meg belőlük! Én nagyon szeretem ezeket olvasni!

Most pontosan nem tudom, de azt hiszem 3, de lehet, hogy 4 boxer fajta könyvem is van! Talán az egyik mond valami újat is! Ezért vettem ennyit!:))

239. vkatka (válaszként erre: 238. - Ata06)
2011. jan. 18. 18:07

Jaj de édes... Most megkönnyeztem én is.

Nem ismerem, de majd utána nézek.

238. Ata06 (válaszként erre: 237. - Vkatka)
2011. jan. 18. 17:50

Nekem volt egy mese könyve a fiamnak. Az volt a cime, hogy :kis tekergő!Vagy valami hasonló!:P Lényeg, hogy egy kutyusról szól, amelyik az apukájára akar hasonlitani! Vagyis olyan hangosan akarja ugatni az autókat, meg meg akarja találni az elveszett papucsot, meg nagyon bátor akar lenni!

Szóval ezt azért irtam le, hogy szerintem ezek, amit csinálnak az ő szemükben, talán nem is rosszaságok! Ők ügyesek és örülnek, ha a gazdi megdicséri őket!

Csányi Vilmos etológus irta-azt hiszem-, hogy az egyik kutyájának, amelyik nagyon öreg volt, vitt ki a kertbe csontot. A kutyus nagyon örült neki és elkezdte rágcsálni. Amikor bement e házba( az ablakból figyelte), a kutyus félretolta a csontot, valószinű, már nem volt ereje enni vagy fárasztó volt neki! Amint kijött a gazdi, megint rávetette magát, hogy a gazdi örüljön, hogy ő eszi a csontot! Mert attól hogy ő boldog a gazdi is boldog lesz és forditva!

Komolyan mondom meghatódtam!

Különben szoktátok olvasni Csányi Vilmost?

237. vkatka
2011. jan. 18. 17:40

Na akkor nem csak az én kutyáim rosszak :)

Nálunk elrágták a drótkerítést, kicsit kibővítették a kutyaház ajtaját, a szőnyeget és a szigetelést kiszedték... Hát rosszak... És utána tényleg vigyorognak :D Pici Pannát össze is szoktam puszilgatni amikor fülig érő szájjal jön hozzám, annyira édes :)

236. Ata06
2011. jan. 18. 16:42
Vidd vissza! Biztos becserélik!
2011. jan. 18. 16:38
Nagy lett 7-est vettem , de Roxi pofája rövid és ez a gond.
234. Ata06 (válaszként erre: 233. - Inci-finci)
2011. jan. 18. 16:33

Pesten a belvárosban.

Kicsi lett a fejhám? Nem tudsz rajta állitani? Hol kicsi? Hátul nem éri körbe vagy... el se tudom képzelni!

2011. jan. 18. 16:30

Ez jó

Nyáron pecázni voltunk akkor Roxánt kikötjük ,és úgy neki indult , hogy egysoros fojtót elszakította, majd szívinfarktust kaptam , akkorát kiabáltam a kutyára még az öcsike is hallotta tőlünk 100m-re, de féltem , meg meg is ijedtem , simán eltört volna a nyelőcsöve, azóta nem használok, csak szöges fojtott, de az vagy kifelel vagy befele ahogy bírok a kutyával , kétsorost vettem a múltkor neki de az nagy lett kb 5cm -vel azóta meg nem is néztem , a fejhám nem jöttbe, túl rövid a pofája és felcsúszik a szeméhez, sajnos, Így eladom vagy Tysonnak megtartom.

Szóval tudnak bajt is okozni sokszor akaratlanul is.

Nyáron Roxi a nappaliban felmászott az ágyra és kikukucskált az ablakon erre Tyson is rájött,, akkor a függöny egy kicsit tépett lett, de azóta csak a kertben randalíroznak , a ház még ép , csak festeni kéne , de nem csak a kutyák miatt:):)

Hol laktok pontosan????

232. Ata06
2011. jan. 18. 15:54

A múltkor találkoztam egy ismerőssel, akinek bullmasztiffja van!Náluk felbontotta a kutya a követ a konyhában! Először csak a fugát karmolászta ki és mikor megmozdult a kő, na akkor azt is felszedte!:P

Máskor meg a fürdőszoba kis szellőzőjén akart ki jőnni, mert az ajtó befelé nyilott! Igy aztán, ahogy tudta átpréselte magát, de igy meg repedt az ajtó is!.)

Úgyhogy most már romokban a lakás!

Az ülőgarnitúrát kibelezte, a szekrénysornak a sarkait leharapdálta, a függönyt leszakitotta!

Ja és az összes ajtót beszakitotta! Mert mikor ki akarta nyitni, rácsapott a mancsával!

Azt mondták fel kéne újitani, de amig nem komolyodik meg nincs értelme! Most 3 éves!:)

Ja, általában 7-8 évig él!

231. Ata06
2011. jan. 18. 15:45

Azt hittem ki vág kutyástól együtt!:))

De szépen lassan edződött! Volt, hogy a szalma széket rágta szét, pedig csak fél órára mentem el!

Egyik alkalommal, mikor a lányomat levittem a suliba- tőlünk tiz percre van- és hazajöttem, na az mindenen túl tett! Volt egy katedrál üveges vasasztalkánk! Amikor beléptem majdnem rosszul lettem! Az asztal nincs sehol, ill az előszoba másik végébe csak nem látszott mert az előszoba L alakú! A katedrál üveg szana-széjjel dirib darabra törve! Az úgye veszélyes ,mert robban!

A falból kiálltak a vezetékek! Ahogy cibálta az asztalt végig karcolta a szekrényeket és a falat!

Ezenkivül volt vér itt is ott is! Falon, szekrényen ,padlón! Amikor megérkeztem nagyon örült nekem, de ahogy szétnéztem a lakásba, szerintem le tudta olvasni az arcomról, hogy GÁZ van, mert teljesen csönbe lett és lefeküdt a padlóra! Utána gyorsan az ajtóhoz kötöttem a pórázzal-nehogy valami baja legyen az üvegtől-és felhivtam apósomat, aki mindig mellettem állt kutya témában! "Csapot papot" ott hagyott a munka helyén és rohant nekem segiteni, mielőtt a férjem hazaér!Ő szerelte vissza a vezetékeket!

Aztán át néztem a kis kutyit, hogy nincs e baja és hát azt kell mondjam, hogy neki is van őrangyala!:)

A gyerekeimmel befilceztük a karcolásokat a szekrényeken, a falról próbáltuk letörölgetni a vért! Mire a párom hazajött már nem volt olyan vészes!:P

Azért mi is hibásak voltunk! Először is nem voltunk felkészülve a kutyára! Vagyis kutya biztossá kellett volna tenni a lakást! A másik , hogy rajta hagytuk a nyakörvet!! Nem is gondoltuk, hogy baj lehet!Kétsoros fojtó volt. Amikor hazajöttem el volt szakadva! Tehát valószinű beakadt a vas cirádákba és akkor megindult az asztal és vele együtt minden!

Az volt a szerencséje, hogy nem fulladt meg, vagy nem vágott el egy főütőeret az üveg!

Képzeld, milyen ereje volt már akkor-4 hónapos volt-, ha elszakadta nyakörv!

230. inci-finci (válaszként erre: 229. - Ata06)
2011. jan. 18. 15:14

Ez jó, nálunk a kertet gyepálják, meg a tuják törzsét most az van étlapon , 3m magas tuják és az aljuk le vannak háncsozva , na kész vagyok tőle teljesen :(:( Tudnak büszkék lenni , ha bajt csinálnak , mintha csak nevetnének és úgy néznek a boci szemükkel:):)Éljen megint győztem :))

És a férjed , hogy fogadta))

229. Ata06 (válaszként erre: 223. - Inci-finci)
2011. jan. 18. 14:52

A tapéta leszedés az nálunk is volt, mikor hozzánk került! A lakás akkor volt felújitva és mi elmentünk vásárolni! A gyerekek egy óra múlva hivtak fel, hogy Atát úgy találták meg, hogy feküdt a hátán és tök narancs szinű volt a szája! De először nem is tudták mi a baj csak olyan furcsa volt a kutya! Aztán mikor rájöttek, hogy a faltól olyan, akkor vették észre, hogy másfél méteres részen letépte a tapétát és úgy vigyorgott rájuk, mintha büszke lenne magára! Szerintem büszke is volt!:)

Azért telefonáltak rám, hogy adagoljam be az apjuknak, mire hazajövünk!:)

2011. jan. 18. 14:09
dettó:):)XD
227. vkatka (válaszként erre: 226. - Inci-finci)
2011. jan. 18. 13:55
Igen, nálunk is ez a helyzet, Gigi amíg egyedül volt, egy kisangyal volt. De mióta a két rosszaság itt van... Hajaj...
2011. jan. 18. 13:48
Tudom nagyon nehéz lesz, nálam is ez van , a fű tropa lett, a kutyák mindent szét szednek pláne most, Roxán nem ilyen de mióta ketten vannak :))
225. vkatka (válaszként erre: 223. - Inci-finci)
2011. jan. 18. 12:51
Valamit muszáj lesz alkotni mert nem akarok sártengert :D
224. vkatka (válaszként erre: 222. - Ata06)
2011. jan. 18. 12:51

Azért ami fel lehet, azt felszedjük, ha elmegyünk onnan...

Nem kéne addig felbontani a szerződést, amíg le nem laktuk az árát...

2011. jan. 18. 12:44

Hát jól elvagytok,

Gyeprács, sportfű szép gondolat, szépen felszedik , ha ásni akarnak akkor mindegy hogy hol , én raklapot raktam a kedvenc ásó helyére, de csak addig tartott, és már ott sem volt , de gödör az igen , jó vagy , és még ő is belefért, ez Roxán ,de Tyson is kezdi vagy kert, vagy udvar,ami a kutyáké.

Atát nem tudod megtanítani inni vizes üvegből , szépen csurgatod a vizet és a pofiját oda nyomod nálam így tanulták meg, csurog a csapból az üvegből és ez már nem gond, de a vizes vödör a minden ha bemászik és a mancsával csapkodja ki a vizet, :)) Amúgy jó ha nyugton van , halottam olyan uszkárt az ismerősömé , hogy mire hazaértek az új tapétát amilyen magasan lehetett leszedte :):) unatkozót:)

222. Ata06 (válaszként erre: 221. - Vkatka)
2011. jan. 18. 12:19
Ha nem a tietek a ház, nehogy már totál kiköltekezzetek, aztán meg felmondja a szerződést, mikor kikupáltátok a házat!
221. vkatka (válaszként erre: 220. - Ata06)
2011. jan. 18. 12:13
Viszont a gyeprács nem egy olcsó dolog... Rá kell áldozni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook