Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Borzalmas a három - négy hete dauerolt hajam! fórum

Borzalmas a három - négy hete dauerolt hajam! (beszélgetős fórum)


1 2
52. d2999878ca (válaszként erre: 51. - Lackó-zsanett)
2010. szept. 14. 16:17

Látod-látod, nagylány vagy már, de nem árt mégis néha Anyukádra hallgatni! :)


Remélem, gyorsan nő annyit a hajad, hogy valami rövid/rövidebb frizurával tudsz javítani a helyzeten!

2010. szept. 14. 16:03

Próbálom elfogadni olyannak a fejemet, amilyen...., de egyre rosszabb.

Az elmúlt 1-1,5 hétben úgy voltam vele, hogy nem is szárítottam, hagytam magától megszáradni. Minden nap össze volt fogva csattal. Hát ezt a viseletet is kimerítettem, mert egyre "szénakazalosabb", egyre "söprűsebb"!!!

Nagyon ronda!!!! Milliószor a köbön megbántam!

50. 6f7760b318 (válaszként erre: 49. - 6f7760b318)
2010. szept. 7. 13:20
1ébként igen kíváncsi lennék arra is, hogy vajh milyen márkájú dauervizet használt a fodrász, hogy ez lett a végeredmény? Gyanítom, hogy neofix a bűnös a dologban, és a helytelen technika...
49. 6f7760b318 (válaszként erre: 48. - Betti125)
2010. szept. 7. 13:19
Leírtad a lényeget! 20(!)éve! Akkor még nem volt más! AKi viszont most ilyet csinál, az már ne is haragudj, de kontár a szakmájában!
2010. szept. 7. 09:51

Sziasztok!

Nekem egyenesítették ki dauervizzel a hajam. Anno 20éve. Fodrásztanuló voltam és abban az időben nem szabadott nagyon sok mindent. Például körmöt festeni, a hajunkat sem szabadott, pedig fodrásznak tanultunk, sminkelni sem. Szóval szigorú volt még az iskola. Mielött kezdődött a suli bedaueroltattam a hajam. Akkor nagyon nagy divat volt. Jó bongyi lett, de tetszett. Vállig ért. Mikor elkezdödött a suli a szakoktatóm azt mondta, hogy nem maradhat ilyen göndör és le kell vágatnom. Soha életemben nem volt rövid hajam. Teljesen magamba roskadtam. Ha levágatom tüsire kellett volna kb. Szóval mondtam ,akkor megpróbáljuk a dauervizes egyenesítést. Tökéletesen kiegyenesítette. És nem lett csúnya sem. Mondjuk nekem erős hajam van, mindent kibír. Abban az időben nem is volt még ennyiféle szer. sok választásom nem volt. Nem akartam rövid hajat.

Egyébként próbálkozhatsz a hajcsavarós szárítással is. Jó nagy csavarókkal.Ha lehet fémmel, mert tartósabb lesz. A dauer miatt tovább megmarad a frizura is. Bár attól is függ, hogy milyen hosszú a hajad, mert rövid hajat nem a legjobb csavaróval szárítani, mert "nyanyás" lesz.

47. de7b885b74 (válaszként erre: 45. - Lackó-zsanett)
2010. szept. 6. 20:14

Sejtettem, hogy idegből húzgálod:)

Figyu szerintem ápold, hajpakolásokkal is, nézz utána mi a legjobb és szárítsd ki, meg ha úgy érzed vágass belőle.Türelem, ehhez most idő kell, semmi drasztikus beavatkozás, mert a végén elfogy a hajad!

46. lackó-zsanett (válaszként erre: 44. - 6f7760b318)
2010. szept. 6. 19:25
Köszi aranyos és kedves vagy, de sajnos Budapesttől 180 km-re lakom! :((
45. lackó-zsanett (válaszként erre: 42. - De7b885b74)
2010. szept. 6. 19:23

Azt írta az ismerős fodrász, hogy ki tudja egyenesíteni, de csak végső esetben vállalná. Leszögezte, hogy nagyon tönkre tenné a hajamat és az egyenesítés után nagyon sokat le kellene belőle vágni.

Hát ez az! Egy idő után idegből ráncigálom a hajamat! De hajvégápolót be kell szereznem! Nem elég a balzsam és a fújós balzsam.

Ma egyébként voltam egy fodrászcikkben é 2 800 Ft-ért tudok volna valami fújós akármit adni, amit a hajra kell fújni,majd vasalni. Állítja, hogy négy-öt napig nem kell vasalni utána! Nem vettem meg.... még gondolkodom rajta. Ja és állítólag fél évig elég az a flakon.

44. 6f7760b318 (válaszként erre: 34. - Lackó-zsanett)
2010. szept. 5. 19:25
Ha esetleg pesten laksz, és gondolod, szívesen "ránézek" a hajadra élőben is, hátha tudunk vmit kezdeni vele!
43. 0c49369de6 (válaszként erre: 1. - Lackó-zsanett)
2010. szept. 5. 19:12
Az enyém is vacak lett tőle, sajnos nem tudsz mit tenni. Valami jó balzsam, hajvégápoló. Majd lenő, és kimegy belőle ez a drótos, szénakazalság..
42. de7b885b74 (válaszként erre: 10. - Lackó-zsanett)
2010. szept. 5. 19:12
Csodálkoznék ha ki tudná egyenesíteni, ez nem ilyen egyszerű, hacsak nem lett amúgy is gyenge a dauerod.Nekem pár éve csináltak gyümölcssavasat ami gyenge hullámokat eredményezett, de azt is akartam, viszont beletellett jó néhány hónapba míg kinyúlt.Én egyenesre kihúztam kefével és jó volt, meg dúsabbnak is hatott.Ápold az nagyon fontos és ne ráncigáld idegből a kefével:)
41. lackó-zsanett (válaszként erre: 39. - D2999878ca)
2010. szept. 5. 19:08
Hát... köszi, de nem költök a borzalmas fejemre! :(
40. lackó-zsanett (válaszként erre: 37. - Berhukri)
2010. szept. 5. 19:07
Inkább vékonyszálú a hajam,de sok van!!
39. d2999878ca (válaszként erre: 35. - Lackó-zsanett)
2010. szept. 4. 17:15

Nézd meg ezt! Lehet, hogy segít:

[link]

2010. szept. 4. 17:10
Mert akkor csak arra tudok gondolni, ha kilógja magát gyorsan.
37. berhukri (válaszként erre: 36. - Lackó-zsanett)
2010. szept. 4. 17:09
Erős vastagszálú nagyon a hajad?
36. lackó-zsanett (válaszként erre: 25. - Berhukri)
2010. szept. 4. 17:08
Csak vizesen fésülöm (ritka , ha szárazon is, de az már végső elkeseredésemben van). Tárcsával szárítom, sima és fújós balzsamot is használok minden alkalommal, T.ft hajhabom van.
35. lackó-zsanett (válaszként erre: 31. - Orsi86)
2010. szept. 4. 17:06
Próbálok barátkozni vele, de annyira ronda, hogy már ciki!!!!
2010. szept. 4. 17:05

Sziasztok.

Nem ajánljátok a visszaegyenesítést. Megkérdeztem ma a fodrászomat és azt mondta, hogy ő is hallott róla, de még nem csinálta. Ennyi. Semmi más. Lerázott. Nem volt valami segítőkész.

33. berhukri (válaszként erre: 32. - Anda39)
2010. szept. 4. 17:01
Tényleg, ezt kihagytam. Én is mindig fokozatosra vágatom, hogy ne legyek oroszlán.
32. Anda39
2010. szept. 4. 16:34
Olvasgass utána, hogyan kell ápolni a dauerolt hajat, mi az, amit lehet és mi az, amit tilos vele művelni. Lehet, hogy egy más fazon vágása is segíthet.
31. Orsi86
2010. szept. 3. 22:18
Ja, és szerintem ne nyúlj hozzá. Csak mégjobban "elromlik" a hajad. Inkább próbálj megbarátkozni a göndör tincseiddel. Itt van pár kép, hogy hogyan hord: [link]
30. Orsi86
2010. szept. 3. 22:12

A dauert hajat nem lehet fésülni, mert hülyén néz ki. Csak hajmosás után amikor felkened a balzsamat akkor fésüld ki. Aztán göndöritő hajhabot használj (egy picit nyomj a tenyeredre) dobd előre a hajad és búrás hajszáritóval szárítsd.

Nekem sokáig 3 évig volt dauerolt hajam. Imádtam és jól is állt. De tényleg nem jó a hajnak.

2010. szept. 3. 21:52
Látom többen írtátok a kiegyenesítést a dauervízzel! KÖNYÖRGÖM! Ezt ne!!!! TILOS dauervízzel egyenesíteni. Mint írtam, erre másfajta speciális anyag való, és aki dauervízzel csinálja, attól elvenném a bizonyítványát. Én szakoktató vagyok, nem a levegőbe beszélek! Meg ne csináltsd vele, ha dauervízzel akarja egyenesíteni!!! Azzal megint csak a lóvét veszi ki a zsebedből, és hihetetlenül tönkre fogja tenni vele a hajadat!
28. 6f7760b318 (válaszként erre: 7. - 97c4bc0225)
2010. szept. 3. 21:47
Na ezt nem kellett volna! A dauer víz dauerolásra van, nem egyenesítésre. Vannak ugyan kontár fodrászok akik csinálják, de van erre a célra speciális anyag! A hajvasalóból pedig létezik a kerámiás, ami nem roncsolja olyan nagy mértékben a hajat. Ha meg teszel rá hajvégápolót, és különböző ápolókat, akkor meg pláne nem okozol vele kárt. Ha göndören szeretnéd hagyni, akkor viszont tilos a fésű. Kézzel lazítsd fel, és vagy hagyd magától száradni, vagy használj speciálisan erre való tárcsát!
2010. szept. 3. 21:42

szia én igaz hogy nem akartam megszabadulni tőle de sajna siekrült :(


nyáron meleg volt és mindig összekötöttem mert melegyített, ennek az lett az eredménye hogy most már csak éppen hogy hullámos sőt van olyan hgoy már ki is egyenesedett

26. Szelavi (válaszként erre: 18. - Lackó-zsanett)
2010. szept. 3. 21:41

Dauerre festettem a hajam. Ott lett vége mindennek, tavaly májusban vágattam le fiúsra - a töve kezdett barnulni és lenőtt kicsit a dauer.

Vágatva, igazítgatva, szenvedve most tartok az éppenhogy súrolja a vállam hossznál...


Sajnos nagy ára van a göndörségnek. De ha még nem is göndör?!?! Dauer vízzel ki lehet egyenesíteni, de attól még maradhat "kazal", mert addigra nagyon ki lesz szívva az eddig ápolt, egészséges hajad.


Sok sikert!

25. berhukri (válaszként erre: 1. - Lackó-zsanett)
2010. szept. 3. 21:41
Én négy éve daueroltatom a hajam kb. Néhány aranyszabály.Dauer után 24 óüráig nem érheti víz, nem szabad menzesz, vagy terhesség alatt daueroltatni. Egyenesíteni nem tudod, azt tényleg fodrászra kell bízni, ellen tudja dauerolni. Csak vizesen szabad fésülni!!!Ha kócosnak látod magad nagyon, akkor mosd át csak balzsammal, és szárítsd újra.Vannak fújós balzsamok, amik jók, de attól függetlenül kimoshatót is kell használni. Nem mindegy se a sampon, se a balzsam. Ha nem tart a hullám, akkor valszeg nem jó habot használsz, vagy nem tárcsával szárítasz. Másik lehetőség, hogy szögegyenes vastagszálú hajad van, de azt egy jó fodrász nem is kíséreli bedauerolni, de mivel az nem lesz kóchalom, valszeg marad a nem megfelelő hab sampon balzsam hajszárítási technika.
2010. szept. 3. 21:41
Köszi a tanácsokat! Sziasztok, jó éjt, szép estét!
23. lackó-zsanett (válaszként erre: 22. - 9242a6388c)
2010. szept. 3. 21:40
Köszi! Ha késő este is, de fogok írni!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook