Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Boldogít a pénz? fórum

Boldogít a pénz? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
228. michelle.r (válaszként erre: 226. - 02dd40895d)
2011. szept. 13. 14:57

Na erre a boncolgatásra nagyon kíváncsi vagyok. Az én fogalmaim szerint az anyagi biztonság az, ha van annyi tartalékom, amiből 9 hónapig megélek anélkül, hogy a megszokott életszínvonalamon csökkenteni.


Végre benne van a tantervben a pénzügyi kultúra oktatása. Szóval olyan 30-40 év múlva várható a változás :)

2011. szept. 13. 13:32
A pénz nem boldogít, de: a hiánya lehetetlenné teszi a boldogságot.
226. 02dd40895d (válaszként erre: 225. - Cel)
2011. szept. 13. 13:28

Így van!

Ha már a kiegészítéseknél tartunk.

Tulajdonképpen - a bankkártyák, elektronikus utalások, virtuális pénzek korában - nem is tudom beszélhetünk-e a pénzről, mint bankjegyről?!?

Nem inkább anyagi biztonságról és jómódról, gazdagságról kellene inkább szólnunk?

Aztán már el is értünk ahhoz, hogy azt boncolgassuk, hogy valaki miként is jutott ehhez a jómódhoz, vagy minek köszönheti szegénységét, létbizonytalanságát.

225. cel (válaszként erre: 223. - 02dd40895d)
2011. szept. 13. 12:03

Teljesen igazat adok, de kiegészíteném azzal, hogy akinek soha nem volt gondja számlák kiegyenlítésével, nem fenyegette kilakoltatás elmarad hitel fizetés miatt, annak sincs fogalma, hogy milyen boldogságot tud okozni, ha van pénz.

Azzal is egyet értek egy másik hozzászólóval, hogy nem maga a bankjegy, a papír fecni birtoklása a boldogság, hanem amire becserélhető. Tehát a pénz közvetett módon boldogít.

2011. szept. 13. 11:52

Nem tudom sose volt.

:)

223. 02dd40895d (válaszként erre: 219. - Michelle.r)
2011. szept. 13. 11:29

Egyetértek maximálisan! (és a következő hozzászólásoddal is)

Egyébként egészen más az emberek megítélése a pénzzel kapcsolatban akkor is, ha sok van belőle, és akkor is, ha éppen hiány.

Addig nem is lehet fogalmunk róla talán, amíg nem voltunk milliárdosok, hogy mennyit számít nekik a pénz!

2011. szept. 12. 19:11

Egészség legyen és persze fontos a pénz is,hogy boldogulni tudjunk.

Ha nincs pénzem kétségbe vagyok esve,de ha van boldog vagyok és kiegyensúlyozott.

221. 9242a6388c (válaszként erre: 220. - Michelle.r)
2011. szept. 12. 19:01
Ez biztos:))
220. michelle.r (válaszként erre: 219. - Michelle.r)
2011. szept. 12. 18:54

Na, még egy utolsóbb :)) :

Egy elve boldogtalanságra képtelen embert akármennyi pénz sem tenne boldoggá. A pénz nem változtatja meg alapjaiban az embert, csak felerősíti azokat a tulajdonságokat, amelyek egyébként is benne vannak.


Az adakozó még nagylelkűbb lesz, a felkapaszkodott még pökhendibb.

219. michelle.r (válaszként erre: 215. - 02dd40895d)
2011. szept. 12. 18:52

Még mindig nem a pénz boldogít. A pénz csak nyugodttá tesz, hogy legyen időm boldognak lenni ;)


Teljesen mindegy, hogy mennyi pénzed van, ha halálos beteg vagy és a napjaidat számlálod. Ha pénzed van, több az esélyed egy drága gyógykezelést megfizetni, mintha nincs.


A lottón nyert pénz szerintem igen gyorsan elillan, mert az ember pénztudatosságában nem okoz változást.


Végezetül, a sok pénznél sokkal fontosabb az, hogy bánni tudj vele.

2011. szept. 12. 18:02
nem azt mondtam milliárdos legyen valaki,sajnálom,ha nem érted meg ezt,amit én mondtam:D
217. e705905164 (válaszként erre: 215. - 02dd40895d)
2011. szept. 12. 17:58

kilehet IGEN én kimerem jelenteni:)


meghalni előbb,utóbb mindenki megfog,ez hülyeség,hogy olyankor mit számít...

216. e705905164 (válaszként erre: 215. - 02dd40895d)
2011. szept. 12. 17:57

ne bonyolítsd ezt ennyire túl...egyszerű kérdés volt ami fel van téve a válasz is egyszerű..igen,boldogít:)


mit ,miért ,merre hány km,lényegtelen:)

215. 02dd40895d (válaszként erre: 214. - E705905164)
2011. szept. 12. 17:56

OK! Elfogadom a kijelentésed, miszerint a pénz boldogít.

De!

Mennyi az a pénz, ami boldogít?!?

Kinek-kinek?

Mitől kezdődik az érzés, hogy már nem boldogít?

Vagy ilyen szint nem létezik?

Melyik pénz boldogít jobban, amit nyertél, örököltél, találtál, vagy éppen keményen megdolgoztál érte?

Mennyire lehet boldog az az ember, akinek milliárdjai vannak, viszont halálos beteg és legfeljebb hónapjai vannak hátra?

Mit számít ekkor a pénz?

Ha ennyi kérdés felmerül hirtelenjében, akkor vajon ki lehet jelenteni univerzálisan, hogy a pénz boldogít?!?

Szerinted?

214. e705905164 (válaszként erre: 213. - 18e55ba98f)
2011. szept. 12. 16:56

ennyi!igazad van



a pénz az igenis számít SOKAT! nem anyagiasság,de ne legyünk naivak ugye:D a pénz teszi az embert, már sajnos lecsengett az,hogy nem a ruha stb..ajj dehogynem..pl egy szakadt emberrel,hol fog szóba állni bárki úgy,mint egy úriembernek öltözött valakivel..ez egyszerű példa volt... kérdezzünk meg egy hajléktalant,hogy nem boldogít e a pénz...a pénzből létezel ..


vagy egy anyát akinek a gyereke nagyon beteg,mert nincs pénze mondjuk meggyógyíttatni.... (szélsőséges)

vagy tüdőgyulladásod van és nincs pénzed kiváltani a gyógyszert:D vagy ,vagy, vagy ...csomó példát tudnék mondani.. a szeretet most más téma itt a kérdés boldogít e a pénz és hát BOLDOGÍT...

213. 18e55ba98f (válaszként erre: 212. - E705905164)
2011. szept. 12. 16:42
Egyértelmű. A legjobb dolgok egyike a pénz. A SOK pénz. Mert a kevéssel nincs mit kezdeni, de ha jó sok van, fele annyi a gond. Legalábbis engem a pénz boldogít, nagyon. A többi csak részletkérdés :D
212. e705905164 (válaszként erre: 210. - 18e55ba98f)
2011. szept. 12. 14:41
ha úgy vesszük részben az egészség is:XD
211. 02dd40895d (válaszként erre: 205. - Michelle.r)
2011. szept. 12. 13:08

Azért ebben nem lennék biztos cseppet sem.

Persze az más kérdés, hogy a közvetlen családtagok (házastárs, szülők, gyerekek) érzései nem változnának meg irántunk, legalább is nem jelentősen.

Ehhez persze még az is hozzájárulhat, ha ezt a "jómódot" közös munkával érik el.

Viszont az említetteken túl már biztosan megjelenne egy kisebb-nagyobb "számítás" Különösen egy "gyors gazdagodás" (ami nyeremény, vagy örökség) folytán állna elő.

Aki abban hisz - gazdagon - hogy saját magárért szeretik, és ehhez nincsen semmilyen köze a társadalmi-gazdasági helyzetének, azt más dolgokban is könnyen átverhetik.

2011. szept. 9. 14:24
Csak pénz legyen, meg egészség! Szerintem. Minden más megvásárolható!
2011. szept. 9. 14:21

A boldogságot nem lehet megvenni pénzen. Amit pénzen megveszel, az csak pótszer, ideig-óráig örömet okoz, de utána sóvárogsz valami más után, ami a valódi, tartós boldogságot boldogságot okozza..


Ha üres vagy belül, hiába van pénzed, csak pótszereket vásárolsz, a pótszerek pedig csak átmenetileg, amíg újdonság, addig okoznak örömet, majd megszokottá válik és újból visszaesel a boldogtalanság állapotába..


Hány gazdag, híres ember van, akik boldogtalanok?

Rengeteg...

208. Castellina (válaszként erre: 202. - Ef3ace0e2f)
2011. szept. 9. 14:16

ugyan már! én akkor voltam a legboldogabb, amikor elváltam, általa földönfutóvá váltam és akkor lettem munkanélküli is..egy büdös vasam sem volt, de soha annyira szabadnak, boldognak nem éreztem magam, mint akkor:)


Az igazi boldogság bennünk rejlik, mindentől függetlenül, lelki békénk, nyugalmunk, tiszta lelkiismeretünk által..

2011. szept. 9. 12:22
Engem nagyon is!!!!!!!! Ide nekem nagyon-nagyon sokat!!!!! :)))
2011. szept. 9. 12:16
még mindig IGEEEEEN:)
205. michelle.r (válaszként erre: 199. - 02dd40895d)
2011. szept. 9. 12:02
Azt pontosan lehet erezni, hogy teged szeretnek-e vagy a penzedet.
2011. szept. 9. 10:46
Önmagában nem, de nem árt ha van. Mert nélküle sem lehet gondtalan a boldogság.
203. Yulya1984 (válaszként erre: 202. - Ef3ace0e2f)
2011. szept. 9. 10:29
én ezzel egyetértek.
2011. szept. 6. 17:16

Nem a pénz tesz boldoggá, hanem a boldogságot érheted el általa, vagy vele. Pénz nélkül senki nem lehet boldog. Akit a gazdagság tesz boldoggá annak azért kell a pénz, mert csak pénzből tud még több pénzt csinálni.

Mindenkinek azért kell a pénz, hogy elérje céljait amik boldoggá tehetik.

2011. szept. 6. 17:12

248. folytatása.

Elöljáróban szögezzük le, hogy milyen pénzről is beszélünk!

Ugyanis pénzhez - TISZTESSÉGESEN - kétféle módon juthatunk.

Egyik ugye, hogy szerencsénk lesz és nyerünk valahol. (Pl. szerencsejátékon, vagy valamilyen vásárlói akcióban, stb., stb.)

A másik módja a pénzszerzésnek az, amikor a pénzért "megdolgozunk" azaz, mintegy munkabért kell értékelnünk.

Az öröm szempontjából - első megközelítésben - talán nincs is sok eltérés a kettő között.

De, ha egy kicsit belegondolunk, mégis csak lesz.

A nyert pénz "könnyen jött, könnyen is megy" még akkor is, ha örülünk neki és igyekszünk "jó célra" fordítani és sikerül belőle "profitálnunk" is.

Ugyanis ezt a pénzt nagyon-nagyon kevesek "fektetik be" hogy további hozadékát élvezzék, hanem inkább gyorsan elköltik.

Így persze utánpótlása nincsen, vagy nagyon kevés rá az esély, hogy még egyszer sikerül megszerezni.

A környezet se úgy értékeli a "nyertest" hogy milyen kiváló ember, hanem inkább "piszkos mázlista" (Ha meg nem ad belőle, akkor mocskos, irigy tetű)

Ez persze nem járul hozzá senkinek se az önértékeléséhez, vagy önbecsülése növekedéséhez!

De térjünk vissza ahhoz az esethez, amikor valaki a munkájával, a tudásával, a szorgalmával keresi meg az átlagon felüli "jólét" alapját biztosító anyagiakat.

Ez az ember - bár őt is irigylik - mégis sokkal elismertebb, elfogadottabb a többiek számára, mint a "mázlista"

Miért?

Egyszerű!

Itt nincsen kétség, hogy amit elért, azért így, vagy úgy "áldozott" az emberünk.

Persze irigyek mindig is voltak és lesznek is.

De ez utóbbi ember boldogabb lehet, mivel a munkája, szorgalma eredményét látja megtestesülni azokban a javakban, amiket képes megvásárolni a megkeresett pénzből.

Nyugodtabb saját maga és családja is, ha nincsenek mindennapi anyagi gondjai, és szinte minden - reális vágyát - megvalósíthatja, mert módja nyílik rá. (Ha nem is azonnal, de folyamatosan)

Ő látja az élet értelmét és célját, megvalósulni láthatja az összes álmát és vágyát.

200. 02dd40895d (válaszként erre: 33. - Spinneli)
2011. szept. 6. 16:57

Szerintem meg igen is van köze egymáshoz a pénznek és a boldogságnak!!!

Hogy miként is lehet ez?

A következő hozzászólásomban kifejtem és rájöhetsz majd magad is.

199. 02dd40895d (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2011. szept. 6. 16:53

Attól, hogy valakinek van pénze, még lehet jóbarátja, ez igaz!

Viszont akinek nagyon sok pénze van, az már soha nem lehet biztos semmiben! Annak örökké kétségei lehetnek minden szép emberi érzelem, gesztus, közeledés vonatkozásában. Vajon nem csak a pénzem kell-e?!?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook