Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bokatörés műtéttel - gyógyulás, tapasztalatok. fórum

Bokatörés műtéttel - gyógyulás, tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


9. Mesterhazy (válaszként erre: 1. - Highlander73)
nov. 16. 11:26
Szia, olvastam a történetedet. Az enyém: egy éve volt külső- és belsőbokatörésem. Lemezek, csavarok voltak a bokámban. Először sínben volt a lábam, azt a varratszedéssel együtt levették, és térdig érő fekvőgipszet kaptam. Ez fent volt 6 hétig. Akkor levették, és egyúttal kivették a bokámból az állítócsavart. De csak azt. Addig valóban nem léphettem rá a lábamra. Utána lábadozás következett meg folyamatosan próbálkozás a terheléssel (nekem járókeret volt a segítségemre). Aztán most, egy év elteltével kivették az összes többi fémet a bokámból (8 db-ot, csavarokat és harmadcsőlemezt), most pedig már a sebgyógyulás van folyamatban. Amennyiben kérdésed lenne, szívesen válaszolok legjobb tudásom szerint. üdvözöllek: Marcsi
2023. okt. 2. 10:00

Köszönöm szépen az érdeklődést!


A lábam sokkal kevesebbet fáj,de lelkileg továbbra is megvisel a bezártság.(több mint egy hónapja max.a teraszra jutok ki,na meg orvosi kontrollra)

7. ,zumba (válaszként erre: 1. - Highlander73)
2023. szept. 29. 14:00
Hogy vagy?
6. liliom10 (válaszként erre: 1. - Highlander73)
2023. szept. 26. 17:35

A családban nem voltak törések, boka sem. Ismerős rokonának tört el pár éve a bokája. Annyit tudok, hogy sokáig járt gyógytornára. Hónapokig.

A boka bonyolult "szerkezet" !

5. Highlander73 (válaszként erre: 4. - ,zumba)
2023. szept. 26. 17:08

Köszönöm szépen!


Nekem sem volt törésem még ezért is vagyok tanácstalan.

2023. szept. 26. 12:34

A szűk családunkban sem gyereknek, sem felnőttnek nem volt semmiféle törése eddig a percig. Pár éve ónos esőtől csúszós úton kerékpárral elestem, de semmim nem tört el.

Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!

2023. szept. 26. 11:19
Két embert érint ( érintett) csak ez rajtam kívül?(privát üzenetben kaptam még segítséget.)
2023. szept. 25. 13:21
Csak hasonló volt. Nem volt benne csavar. De 7 hétig gipszben voltam. Utána még sokáig szinte pipiskedve jártam, úgy be volt merevedve a bokám. Kb egy hónap kellett nekem ahhoz, hogy vezetni tudjak. A gyógytornára nem emlékszem. A gyógyvíz a fürdőben segített, ott tornáztattam.
2023. szept. 25. 12:13

Sziasztok!

Augusztus végén külboka törést szenvedtem melyet csak műtéttel lehetett stabilizálni.(lemez+csavar)

Ha a 6 hét letelt és minden jól alakul valamikor október második felében eltávolítják a fémeket a lábamból.A kezelőorvosom szerint utána még minimum 2 hétig nem állhatok rá.Aztán majd indulhat a gyógytorna.

Olyanok hozzászólását várom akiknek hasonló balesetük volt.

Mennyi idő alatt gyógyul meg annyira hogy legalább tudjam használni a lábam?

Mi az ami visszamaradt? Mennyire működik a boka egy ilyen baleset után?

Köszönöm a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook