Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beteges lesz a család fórum

Beteges lesz a család (beszélgetős fórum)


25. Charlize (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 8. 21:27

Csak egészségesen megy oviba. Nem értem a kérdést.


Óvónőtől covidot kapott. A gyerekektől kéz-láb-száj vírust, gasztro hányós-fosóst és főleg minden takonykóros-köhögős vírust elkap. Aztán én meg tőle. “Legjobb” amikor ketten dőlünk ki, betegen ellátni a beteg gyereket nagyon nehéz. Főleg, amikor határidős munka miatt dolgozni kellene. Ez a szülőség legnehezebb része számomra.

márc. 8. 19:42

Nálunk minden sz@rt hazahozott. Igen, sokszor mi is elkaptuk.

Inkább idegesítő volt, hogy ősztől tavaszig hol csöpögött, hol bedugult az orrunk, azért az ritka volt, hogy levert a lábunkról.

23. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 8. 18:16

Nekunk a bolcsi rosszabb volt, mindket gyerekkel, mint az ovi.


A bolcsiben sokkal megengedobbek voltak; sokszor lattam, h zold takony a terdeig logott a gyereknek, vagy benurofenezve bent volt.


Ott volt minden; felsoleguti, kez-lab-szaj, hanyas-hasmenes, lepkehimlo, skarlat.


Az oviban mar nem volt gond, iden szeptembertol eloszor januarban voltak itthon egy hetet kohoges-taknyolassal.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Liliom10)
márc. 8. 17:48
Hát igen én is ettől tartok csak
21. liliom10 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 8. 17:42
Addig az én kisfiam se volt beteges egyáltalán, még nem járt közösségbe ! Bezzeg utána ! Bár én hamar otthon tartottam,ha náthás lett, ne fertőzze a többieket. Aztán láttam,hogy hiába megy vissza egészségesen, sok gyerek náthás, köhög a bölcsiben, később az oviban, és ő is hamar újra beteg lett.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Charlize)
márc. 8. 17:37
Miket kaptok el? Mennyire betegen ment pl oviba?
19. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 8. 17:34

6 éves a gyerekem. Bölcsi kezdet óta 2 hetet megy, 2 hetet beteg. Ez a sorminta. Legtöbbször én is elkapom, vagy a mama (is) aki vigyáz rá. Meg a papa.

Volt már 1x, hogy 3 hónapig egészségesek voltunk egyfolytában. 😜

Kap vitamint folyton, csináltunk Isoprinosin kúrát… 🤷‍♀️

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Birebora)
márc. 8. 17:34
Igen, már a többi anyuka is ezt mondta, folyton betegek ők is a gyerek mellett, max náthásak de az kb alap.
17. birebora (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 8. 17:30
Persze. A gyerekek elkezdenek közösségbe járni és egymást fertőzik meg. Erre készülj fel pár évig. Ez nem városi legenda. Vitamin, sok gyümölcs, zöldség és el kellene érni, hogy aki beteg ne menjen közösségbe. De akkor is sokszor lesz beteg.
16. 55Judit (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 8. 17:29

A későbbiekben már nem lesz vészes. Főleg ha rendszeresen ellátjátok magatokat vitaminokkal, ásványianyagokkal. A C, D3 és a Béres nagyon hasznos. Lehet, ezek mellett nem is kap el a kicsi majd semmit.

Én fiam már régen volt kicsi, ő nem volt beteges sosem. Akkoriban nem szedtünk vitaminokat, de ettük a magvakat és sok almát. És nyáron minden féle gyümit.


Nagyon jó immunerősítő a dió. De ha nyersen eszitek, 1 éjszakára be kell áztatni, majd jól leöblíteni. De ha sütsz vele, úgy is nagyon jó.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Birebora)
márc. 8. 17:27
Van tapasztalat?
14. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 8. 17:17
Nagyon.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Liliom10)
márc. 8. 17:13
Eddig nem is volt beteges, náthás maximum, de mi eddig mindent elkaphattunk tőle. Reméljük nem örökli tőlünk ezt. Bár a családban nincs asztás, kruppos, allergiás.
12. liliom10 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 8. 17:10
Egyre edzettebbek lesznek a gyerekek, aztán iskolás korban már alig hiányoznak.
11. liliom10 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 8. 17:08

Mi ritkán kaptuk el egy kicsit,(nem kellett betegállományba menni) de jó az immunrendszerünk, és akkoriban szedtük a C-vitamint és a Polivitaplexet. Ma már más bacik, vírusok vannak. Pár hónapja az unokámtól én is elkaptam egy légúti nyavaját, de sok mindent szedek, nem kellett antibiotikum, csak eléggé lerakódott a légutakban a váladék, aztán köhögtem.

Mostanában ezek a légúti betegségek vannak, és hasmenés, esetleg hányás.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - 55Judit)
márc. 8. 17:00
Köszi, hát igen, aztán jön az ovi, a suli :) De ez van :)
márc. 8. 16:59
Nem tart ám nagyon sokáig. Persze betegen soknak tűnik, de az lesz, hogy ha átesett a kicsi a bölcsiben keringő fertőzéseken, akkor vége lesz. csak nagyon ritkán kap el utána bármit. Most meg jön a nyitott ablak időszak és sokat kint is lesznek, kisebb lesz a fertőzésveszély.
márc. 8. 16:50
Még hozzá teszem, a Bérest nagyon reklámozzák immunerősítésre. Én azért nem szedem mert nekem nagy étvágyat csinál, de tudom hogy gyerek is szedheti.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 55Judit)
márc. 8. 16:49
Szendit én is olvastam :)
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Liliom10)
márc. 8. 16:48

Köszönöm, szedünk ilyen immunerősítő vitaminok, a kisfiam is kap ami neki való, mi szülők a gyerek előtt is gyakran megfáztunk.

Igen, készülünk, hogy mellette mi is gyakrabban betegek leszünk akkor.

Te sűrűn elkaptad tőle, vagy a férjed?

Nálatok mi terjed most? Ha nem titkos :)

5. 55Judit (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 8. 16:47

Most még az van, igen.

Én a 4.000 NE K2+D3-at szedem 2.000 D vitaminnal, aminek fele elnyújtott felszívódású, másik fele aszkorbinsav, azt később a kollagénemmel veszem be. Nekik is ezt ajánlottam. Annak utána kell nézni gyereknek miből mennyi kell, mert azt nem tanulmányoztam, de tuti kevés amit az orvos ajánl. Legalább 1.000 NE D3 kell a gyereknek is, Szendi oldalán biztos fellelhető a szükséges adag.

4. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 8. 16:44

A bölcsiben sokféle baci, vírus van, amivel a kisfiad még nem találkozott. A gyerekek se egyformán betegesek, de nagy a valószínűsége, hogy a következő hónapokban gyakran betegeskedik a kisfiad, és talán Ti is elkapjátok tőle.

Kap most valami immunerősítőt, C-, D-vitamint, stb.?

Most a környezetünkben sokat betegek a kicsik, de az iskolások is, sőt, a szülők is.

Hajdanán a kisfiam csak fél évet járt bölcsibe ( 2 és fél éves korától), de örültem, ha egy hétig jól volt, aztán újra kezdődött a nátha, torokfájás,köhögés, sokszor kötőhártyagyulladás is.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 55Judit)
márc. 8. 16:35
Köszi akkor elkezdjük most. Bár akkor ők is minden nyavaját elkapnak? Mert valamikor dolgozni is kell sajna
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 8. 16:33

Én már idős vagyok, de tőlem 3 házra fiatalok laknak 3 éves kislánnyal. Nem rég kezdték az ovit, és sajnos azóta mind léguti fertőzésben vannak. Egyikből ki, másikba be.

Én azt mondtam nekik szedjenek D és C vitamint ne keveset, ők pedig azt, hogy miért nem óvodada kezdés előtt mondtam ezt 2 hónappal. Hát neked most mondom, talán még nem késő. Bár a hatásuk nem azonnali, de megéri akkor is.

márc. 8. 16:18
Nagyon röviden: Most fogja a bölcsit kezdeni a fiam, 2 éves elmúlt. Nagyon nem beteges, max csak náthás volt, de még közösségben nem volt kb soha. Mi a párommal elég gyakran vagyunk betegek, megfázás, torokgyulladás, mellyel nem tudunk mit kezdeni, gyakran beleteszünk. Már előre riogatnak minket, hogy mind a 3-an folyamatosan betegek leszünk, de totál náthásak mindenképp, ha kezdődik a bölcsi ovi. Ez mennyire igaz? Saját tapasztalat érdekel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook