Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hoxa klub - amely nyitott mindenki számára fórum

Hoxa klub - amely nyitott mindenki számára (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
27787. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 27784. - Vigyefene)
2020. júl. 23. 10:04
Egy hónapja már bejelentkeztél, így nem értem, mi a gond:)
27786. vigyefene (válaszként erre: 27785. - Pipi57)
2020. júl. 23. 09:55
Semmi probléma, azon kívül hogy még nagyon korán van.
27785. Pipi57 (válaszként erre: 27784. - Vigyefene)
2020. júl. 23. 09:50

Üdv:)

És mi ezzel a probléma:)))

Nem akartál regisztrálni???

Hoxa tag lettél ,így bármikor nézegethetsz,bármit:)))

27784. vigyefene (válaszként erre: 27777. - Pipi57)
2020. júl. 23. 09:47

Hogy a fene vigye el, csak úgy lehet megnézni a linkeket ha bejelentkezek.

Szépek, köszönöm.

27783. Pipi57 (válaszként erre: 27782. - Lávli*)
2020. júl. 23. 09:37
Köszönöm szépen ,én is...:)
27782. Lávli* (válaszként erre: 27774. - Pipi57)
2020. júl. 23. 08:52
Neked is legyen szép napod! :)
27781. Pipi57
2020. júl. 23. 08:38

"Találj legalább egy olyan embert a világban, akire ha rágondolsz,

szebbé varázsolja a mádat.

Hiszen az életed ha visszagondolsz nem az éveidből állnak...

hanem azokból a pillanatokból, amikor valaki ilyennel találkoztál...

vagy csak rágondoltál."

~ Léria Dipán


[link]

27780. Pipi57
2020. júl. 23. 08:36

"Lehet, hogy néha úgy érzed, semmit nem érsz a nagyvilágban. De tudd, hogy mindig lesz valaki, aki, ha rád gondol, elmosolyodik. Mindig lesz valaki, akinek ha az eszébe jutsz, melegség járja át a szívét. Mindig lesz valaki, aki ha meghall egy számot a rádióban, megjelenik előtte az arcod. Mindig lesz valaki, aki ha rád gondol, tudni fogja, mit köszönhet neked. Mindig volt, és mindig lesz, akire hatással vagy a világban, aki a reményt, a hitet, vagy csak egy életre szóló pillanatot köszönhet neked. És ameddig van ilyen ember, akár egyetlen is a nagyvilágban, nem vagy egyedül. Sohasem."

~ Todorovits Rea


[link]

27779. Pipi57
2020. júl. 23. 08:34

"Mert mi az ami emlékként megmarad az emberben?! Nem egy elszáradt virág, vagy egy megsárgult könyv. Hanem a szívben felejtett szeretet. Mert amíg élsz, ott dobban benned..."

~ Nemes Andrea


[link]

27778. Pipi57
2020. júl. 23. 08:31

Ez így igaz....


[link]

27777. Pipi57
2020. júl. 23. 08:29

..és az örök kedvenceim...,amiket nem tudok megunni...:)))


[link]


[link]


[link]

27776. Pipi57
2020. júl. 23. 08:27

Egy kis gyönyörűség...


[link]


[link]


[link]


[link]

27775. Pipi57
2020. júl. 23. 08:21

Kávé illatú jó reggelt....


[link]

27774. Pipi57
2020. júl. 23. 08:19

Sziasztok:)

Szép nyári napot mindenkinek:)


[link]

27773. Pipi57 (válaszként erre: 27771. - Asinel 75)
2020. júl. 21. 12:51

Szia:)

Igen...van ez így :)

27772. Pipi57
2020. júl. 21. 12:50

Rózsák....


[link]


[link]


[link]


[link]

27771. Asinel 75 (válaszként erre: 27770. - Pipi57)
2020. júl. 21. 12:37
Nagyjából hasonló gondolataim voltak ma délelőtt. Hiába, nincsenek véletlenek. ☺️
27770. Pipi57
2020. júl. 21. 12:21

'Mindennap újra ébredünk,

S a nagy világba révedünk,

újabb utakon indulunk,

dúdolva, szép, bevált dalunk.


Minden nap újra kezdjük el,

ilyen az élet, menni kell!

Előre nézni, s tudni azt,

a múlt sosem jelent vigaszt.


Ne nézz hát vissza, nem szabad,

nehezen vonszolod magad,

a tegnap súlya válladon,

minden lépésnél hátranyom.


A mában élj és láss csodát,

élvezd virágok illatát,

a nap az égről rád nevet,

melengeti a lelkedet.


Végy észre apró örömöt,

hétköznapodba költözött

vidító szép varázslatot,

egy kedves embert, állatot,


Virágokat, patakot, fát,

a szerelmet, ha rád talált,

s mindent mi jól esik neked,

élvezd az egész életet.'

~ Aranyosi Ervin: Az élet szép


[link]

27769. Pipi57
2020. júl. 21. 12:19

A szem a lélek tükre, és visszatükröz mindent, ami rejtve van. De a belülről fakadó ragyogáson kívül más szerepe is van a szemnek: kifelé is tükörként működik. Azt is visszatükrözi, aki belenéz.

~ Paulo Coelho


[link]

27768. Pipi57
2020. júl. 21. 12:18

Jó lenne egyszer olyan természetességgel ébredni, ahogy a nap csúszik fel az égre, óvatosan bontogatva ki a világot.

Hogy álmosan kitántorogva a konyhába, a kávé illata jó reggelt kívánjon.

Hogy a dolgainkban ne legyünk éhesek önmagunkra és a megszokottság ne törjön ránk.

Hogy ne kelljen autónk, bérletünk, határidőnaplónk, bankkártyánk, karóránk...

hogy cipőt se kelljen húzni és senki se csodálkozzon ránk.

Jó lenne egyszer közel engedni a csodát...

vándorolni hatalmas mezőkön és megállni egy elárvult vadrózsabokornál,

nem elvárva a mező zöldjét, a virágok színét, illatát, a szirmok bársonyát.

Csak állni a szépség előtt, egy idegen őszinte kíváncsiságával, készen új

értelmet adni a fogalmaknak

és kötni új barátságot a világgal és magunkkal és nem válogatni, csokorba kötözgetni a dolgokat elvárt szabályok szerint és eldobni minden nem a kupacunkba valót.

Úgy tenni, mint kisgyerek, aki a föltört dió héját nem dobja el, hanem

vízre ereszti, mint kis hajót és ámulva csodálja a víz komoly sodrását.


Jó lenne egyszer a másnap gondja nélkül pihenni térni, hogy ne bizseregjen bennünk a lekésett, elmulasztott dolgok pokla, hogy, ahogy a pók fordul hálójába jóllakottan bújjunk az éjszaka csendjébe...

végre kinyújtózva önmagunkban.

Egyszer így lenne jó


Boda Magdolna: Egyszer így lenne jó

27767. Pipi57
2020. júl. 21. 12:14

"Minden napnak add meg az életedben a legmegfelelőbb helyet."

~ Léria Dipán


[link]

27766. Pipi57
2020. júl. 21. 12:13

'Szeretem azokat az embereket, akik megnevettetnek. Őszintén mondom, mindennél jobban szeretek nevetni. A nevetés nagyon sok betegség gyógyszere, és a nevetésre való hajlam talán a legfontosabb emberi tulajdonság.'

~ Audrey Hepburn


[link]

27765. Pipi57
2020. júl. 21. 12:10

Sziasztok:)


Gyönyörű nyári napot mindenkinek:)


[link]


[link]


[link]

27764. Alina*
2020. júl. 13. 15:43
27763. Alina* (válaszként erre: 27760. - Pipi57)
2020. júl. 13. 15:42
Ez igazán lélekmelengető történet 🙂
27762. Alina* (válaszként erre: 27740. - Pipi57)
2020. júl. 13. 15:38

Szia Pipi :)


Köszönöm szépen, és örülök, hogy meghallgattad.


A hétvégém jó gyorsan elszaladt. Pakolózással, kevés pihenéssel.


Te hétvégéd jól telt?

27761. Pipi57
2020. júl. 12. 09:31

György Emőke : Hinni kell.... !

Hinni kell, hogy léteznek ma is csodák,

Mert az élet szépségét ezek adják.

Remélni, van fény az alagút végén,

Hogy egyszer béke lesz a föld kerekén.

Hinni abban, mi elveszettnek tűnik,

Szenvedőt boldog órák nem kerülik.

Bízni valakiben, aki hű hozzád,

Ki csak téged szeret: ez a boldogság.

Hinni kell, az álmok valóra válnak,

Hinni a csillagok ragyogásának.

Hogy Kitartással minden elérhető,

Hinni, hogy a nehéz is legyőzhető.

Hinni kell a mi mennyei atyánkban,

Az ő segítő, égi hatalmában.

Mert ki hisz benne nem hagyja el soha,

Kit hit vezet léte nem lesz mostoha.

Hinni kell: a rosszat tudjuk kerülni,

Mit célul tűztünk ki fog sikerülni.

Az élet Isten legszebb ajándéka,

Szeretettel őröm lesz a játéka.


[link]

27760. Pipi57
2020. júl. 12. 09:29

Tanulságos,és megható történet.....


Ma találkoztam valakivel, valakivel, aki valami olyasmit tett, hogy ameddig élek, mindig emlékezni fogok rá és erre a napra is. Ez a valaki egy 5 éves kisfiú. Úgy hozta az élet, hogy várakoztunk, ő az édesanyjával, én az ismerősömmel. Közben beszélgettünk, én az ismerősömmel, ő az édesanyjával. Egyszercsak meglepő dolog történt, a kisfiú odafordult hozzám és azt mondta: Megengeded, hogy megismerjelek? Szeretnélek megismerni. Meglepődtem ezen a kérésen, olyannyira, hogy csak egy fojtott hangon kipréselt: persze volt a válaszom. Ahogy ránéztem, azonnal tudtam, ő nem lát engem. Legalább negyed órája ültünk egymás mellett, de addig észre sem vettem, hogy ki van mellettem, annyira elmélyülten beszélgettem a régen látott ismerőssel.

Elmosolyodtam és megismételtem: Persze, ha szeretnéd szívesen megismerkednék én is veled. Ő is elmosolyodott és azt mondta: köszönöm, szeretném. Eddig csak filmeken láttam, hogy ilyenkor mit szoktak tenni. Felém nyújtotta a két kis kezét én pedig, közel hajoltam hozzá. Kis puha ujjacskái, nagyon finom mozdulatokkal elindultak az arcomon, és közben mosolygott és mosolyogtam én is. Mosolyogtam, de közben eleredtek a könnyeim és nem sikerült visszafojtani. De ő tudta, mi történik. Édes hangon megszólalt: Ne sírj, ez nekem nem fáj. Megkérdeztem tőle, honnan tudja, miért sírok. Érzem. Tudom, hogy azért sírsz, mert sajnálsz.- Válaszolta. Nem sajnállak, hanem csodállak. - Mondtam. Erre nem szólt semmit, csak még szebben mosolygott és közben, a kis ujjacskái az arcomat fürkészték. Úgy éreztem, hogy simogat, soha nem volt hasonló érzésem, mintha minden kis sejtje érezhető lett volna. Egyszer csak megszólal: Te szép vagy és kedves. Ekkor felnevettem: Kicsikém, te egy tündér vagy, de én nem vagyok szép, inkább csak olyan átlagos, …..de lehet, még az sem. Hogy kedves, hát….itt is elbizonytalanodtam…mondjuk, igen, általában az vagyok.

Összeráncolta a kis homlokát és határozottan közölte: De igen, szép vagy. Én látom, hogy az vagy! Ekkor eszembe villant, hogy miért mondok ellent neki, amikor az előbb nagyon alaposan „megnézett”, és ha ő ezt látta, ha ilyennek látott, akkor miért vonom kétségbe azt, amit „látott”, hogy jövök ahhoz, hogy azt mondjam neki, nem lát jól. Hirtelen elszégyelltem magam, és azt mondtam neki: Bocsáss meg, jól láttad, szép vagyok. Erre a kis büszke mosolya elöntötte az arcocskáját és határozottan kijelentette: Mondtam, jól látok. A szívem a torkomban dobogott és megkérdeztem tőle, megfoghatom-e a kezét. Igen, válaszolta és mosolyogva nyújtotta is felém. Megfogtam azt a

két csodálatos kis kezet, mondtam, az arcomra fogom tenni, hogy nézze meg még egyszer. Ismét elindultak a kis ujjai, mosolygott miközben azt mondta: Most már nem sírsz. És úgy simogatta végig az arcomat, ahogyan csak azok tudják, akik igazán, őszintén szeretnek. Megszólalt: Szoktál szomorú lenni? Igen, néha szoktam, - válaszoltam. Erre megkérdezi: És olyankor mindig sírsz? Nem, nem mindig. – felelem. Azt mondja: És amikor sírsz, akkor fáj a szemed is vagy csak ott belül valami? Általában csak ott belül valami, de ha nagyon sokat sírok, akkor a szemem is szokott. – válaszoltam. Látom, hogy gondolkodik, mindeközben a két kis kezével, közrefogta a fejem. Ismét megszólal: És melyik fáj jobban? Ami ott belül fáj. – válaszolok. Erre ő: Tudod, hogy mi az? Mondom: Gondolom…. én léleknek hívom. Azt mondja: Igen, az. Ekkor azt éreztem, hogy egy 70 éves ember bölcsességével beszél hozzám…..Az fáj a legjobban. Tudom, most szeretnéd megkérdezni, milyen érzés, hogy nem úgy látok, ahogyan te. Nekem nem rossz, mert én nem emlékszem arra az időre, amikor még láttam. Lehet, hogy így sokkal szebb dolgokat látok és tudod, - ekkor egészen közel hajolt hozzám és suttogva mondta- látom az angyalkákat is. Én is suttogva kérdeztem: És ők milyenek? Ő komolyan válaszolt: Mindig kedvesek, de nem mindig mosolyognak. Erre megkérdeztem: Haragudni is szoktak? Azt mondja: Nem, nem haragszanak, ők nem olyanok, ők nem is tudnak haragudni. Csak tudod, néha nagyon sok a dolguk.

Elmosolyodtam, és Ő is. Szép lehet az a világ, amit te látsz. –mondom. Olyan, mint amilyennek elképzelem. – feleli. Amikor akarom, akkor nagyon szép, de van, amikor nem annyira. Van, amikor néha szomorú vagyok, mert nem tudok elképzelni valamit. Például a tegnap anya mondta, hogy a kardigánja lila. A lilát nem tudom elképzelni és az nagyon bánt. Megkérdeztem, ismeri-e a virágokat. Igennel válaszolt. Nagyon sokat ismer. Tavasszal és nyáron is mindig nézegeti. Kérdeztem, hogy van-e közötte, apró és nagyon puha, bársonyos, amelyiknek ibolya a neve. Azt mondja igen, arra jól emlékszik, az nagyon szép. – elmosolyodott. Na, látod, olyan a lila.- mondtam. Láttam, hogy nagyon töri a kis eszét. Egyszer csak elmosolyodott és azt mondja: Köszönöm szépen, hogy megmutattad nekem a lilát, már tudom, hogy milyen. Ekkor édesanyja felé fordult és azt mondja: Anya, szép a kardigánod. Sajnos el kellett köszönnöm újdonsült kis barátomtól.Kértem tőle, engedje meg, hogy búcsúzóul adjak neki egy puszit. Odahajoltam és megpusziltam. Ő pedig két kis karjával átölelte a nyakamat és a fülembe súgta: Szeretlek. Erre ismét eleredtek a könnyeim, pedig minden létező erőmet összeszedtem, de nem tudtam visszatartani és csak annyit sikerült mondani: Én is szeretlek. Mosolygott és búcsúzóul még egyszer megsimogatta az arcomat…….És, hogy mennyi mindent tanított nekem ez a kis ember, azt el sem tudom mondani. Úgy éreztem, hogy egészen más ember lettem. Másképpen látom a világot, mint ahogyan a reggel láttam. És most már tudom, ha nem mindig olyan szép valami, akkor lehunyom a szemem és szépnek képzelem, és akkor, az én világomban azonnal széppé változik……. Mindannyian élhetünk egy szebb világban…….. ha megtanuljuk elképzelni."

Kovács Magdolna írása

27759. Pipi57
2020. júl. 12. 09:13

Hoztam egy dinnyét is....

Ez már hazai:)


[link]

27758. Pipi57
2020. júl. 12. 09:11

Csak nem elfeledett virág...

,pedig szép és régi szép emlékeket idéz fel....:)


[link]

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook