Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hoxa klub - amely nyitott mindenki számára fórum

Hoxa klub - amely nyitott mindenki számára (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
28147. 5034e3957e (válaszként erre: 28146. - Tumbo2)
2020. nov. 10. 18:08
Na ezt jó tömören összeszedted.
28146. tumbo2 (válaszként erre: 28144. - Lolita2112)
2020. nov. 7. 10:16
hát nem sok jó,az anyám bepisil bekakil,kevés a pelenka.most rozmaringos báránycombot ,nem szakadt rám a bank,saját termés,az unokaöcsémé az érdem
28145. lolita2112
2020. nov. 7. 06:08
nagyon kellemes hetveget kivanok nektek legalabb olyan szepet,mint nekunk van itt,verofenyes napsuteses es 22 c.
28144. lolita2112
2020. nov. 7. 06:07
mi van erzsikevel/tumbo/?nem lattam itt irasat bar az igaz nem sokat tudtam visszaolvasni.
28143. lolita2112
2020. nov. 7. 06:04
sok erdekessegrol irtatok ahogy piciket visszaolvastam es a vers amit alina leirt!nagyon szivbe markoloan szep!
28142. lolita2112
2020. nov. 7. 06:02
sziasztok!feljottem kozetek egy kicsit.mint olvastalak benneteket fajdalmas sebeket tepett fel nektek is a halottak napja.nekem meg a tegnapi,mert noverem pont 1 eve halt meg.hiaba vannak meg testvereim,de o akkoris nagyon-nagyon hianyzik nekem!oly fajo ez!
28141. Alina* (válaszként erre: 28137. - Pipi57)
2020. nov. 6. 18:52

Nem szerettelek volna megríkatni.


Szeretném jóvátenni, hátha sikerül megnevettetni is..


ÁLOMVILÁGBAN

- Iskolánk mestere minden délután szundikált -

emlékezett vissza Szojen Saku egyik tanítványa. -

Amikor mi gyermekek megkérdeztük téle, rniért teszi

ezt, így válaszolt nekünk: "Álomvilágba szállok, hogy

találkozzak az öreg bölcsekkel, miként Konfuciusz is

tette." Konfuciusz gyakran álmodott az ősi bölcsek-

kel, és késöbb álmait megosztotta tanítványaival.

- Egy forró nyári napon néhányan elbóbiskoltunk.

Mesterünk leszidott bennünket. Erre mi így magya-

rázkodtunk: "Álomvilágba szálltunk, hogy találkoz-

zunk az ősi bölcsekkel, rniként Konfuciusz is tette."

Mesterünk megkérdezte: "És mit üzentek azok a böl-

csek?" Egyikünk így válaszolt: "Álomvilágba száll-

tunk, hogy találkozzunk a bölcsekkel. Megkérdeztük

tőlük, ismerik-e tanítónkat, aki minden délután eljön

hozzájuk, de azt válaszolták, hogy még csak színét

sem látták soha annak az embemek."

28140. Alina* (válaszként erre: 28135. - Pipi57)
2020. nov. 6. 18:41
Köszönöm szépen, Pipi! 🙏
28139. Alina* (válaszként erre: 28133. - Lolita2112)
2020. nov. 6. 18:39

Szia Lolita! 🙂


Remélem minden rendben van veled.


Pár nappal közelebb vagyunk a műtétedhez is.


Ma szembe jött velem egy vers.


Elhoztam hát neked is, és mindazoknak, akinek kedve tamad meghallgatni.


[link]

28138. Pipi57
2020. nov. 1. 09:29

Mindenszentek és a halottak napja november 1-2-a,

a halottakra való emlékezés ünnepe. Az egyház az I századtól november elejét szentelte a halottak ünnepére.

Minden olyan szentnek az ünnepe akikről a naptár nem emlékezik meg. Ezen a napon az egyház tanítása szerint az élő és az elhalt hívek titokzatos közösséget alkotnak. Ilyenkor szokás a sírok megtisztítása, virággal díszítése, gyertyák gyújtása. A virág borította sírok mellett rokonok, ismerősök, barátok gyertyát gyújtanak és emlékeznek. E napon távolbaszakadt családtagok is hazatérnek, emlékeznek.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

28137. Pipi57 (válaszként erre: 28131. - Alina*)
2020. nov. 1. 09:21

Gyönyörű ez a vers,megsirattam....


[link]


[link]

28136. Pipi57
2020. nov. 1. 09:20
28135. Pipi57 (válaszként erre: 28130. - Alina*)
2020. nov. 1. 09:19

Szia Alina!


Semmi gond ,ez nem tapintatlanság.

Honnan is tudhattad volna,hogy nekem a sok minden egyéb probléma mellett, még milyen lelki fájdalmam is van....

Ahogy az előzőekben írtad ,a te napjaid sem felhőtlenül boldogan telnek...

Kitartást kívánok neked...

28134. Pipi57
2020. nov. 1. 09:16

Sziasztok.



Szép napot Mindenkinek!


November 1 halottak napja....


[link]

28133. lolita2112
2020. nov. 1. 07:30
nagyon sajnalom,hogy nem sokar rydok olvasni pedig alina sorai nagyon pszinten leirja az igazsagot magarol es elethez valo hozzaallasarol...../.mennem kell,mert csak keveset tudok olvasni.puszi kedves mindnyajatoknak/erzsikenek is/es legyen szep napotok!furan hangzik ez igy tudom vhogy halottak napjan!
28132. lolita2112 (válaszként erre: 28128. - Pipi57)
2020. nov. 1. 07:25
szia pipi!nekem a heten lesz a legszomorubb napom,mert epp 1 eve lesz mar,hogy szeretettt noverem meghalt.Istenem,hogy elrohant az ido!
28131. Alina*
2020. nov. 1. 06:48

Mary Elizabeth Frye:

Ne jöjj el sírva síromig


Ne jöjj el sírva síromig,

Nem fekszem itt, nem alszom itt;

Ezer fúvó szélben lakom

Gyémánt vagyok fénylő havon,

Érő kalászon nyári napfény,

Szelíd esőcske őszi estén,

Ott vagyok a reggeli csendben,

A könnyed napi sietségben,

Fejed fölött körző madár,

Csillagfény sötét éjszakán,

Nyíló virág szirma vagyok,

Néma csendben nálad lakok

A daloló madár vagyok,

S minden neked kedves dolog...


Síromnál sírva meg ne állj;

Nem vagyok ott, nincs is halál.



Sok lelki erőt kívánok a mai napra mindenkinek, akinek még elviselhetetlenül fájó a megemlékezés.

28130. Alina* (válaszként erre: 28128. - Pipi57)
2020. nov. 1. 06:45

Szia Pipi 🙂


Sajnálom, és köszönöm szépen. Nem szerettem volna tapintatlan lenni.

Az én családomban az október 31.-e ünnep. Persze emellett, mi is megemlékezünk halottainkrol.

28129. Pipi57
2020. okt. 31. 14:58

Ma Mindenszentek napja van....

Fájó az emlékezés,elsősorban férjemre,és szüleimre...


[link]


[link]

28128. Pipi57
2020. okt. 31. 14:56

Szia Alina:)


Ezen a szomorú napon-mert számomra az-szép napot kívánok.

28127. Alina* (válaszként erre: 28126. - Alina*)
2020. okt. 31. 08:08
Legyen Zen-(e) is 🙂
28126. Alina*
2020. okt. 31. 08:07
28125. Alina*
2020. okt. 31. 07:45

Szép napot, sziasztok! 🙂



"Úgy kívántam élni, hogy ne vétsek soha, s legyőzzem a természeti hajlam, szokás és társaság kísértéseit. Mivel tudtam, vagy legalább azt hittem: tudom mi jó s mi rossz, elgondolkodtam miért is ne cselekedhetném mindig az egyiket és miért ne kerülhetném el a másikat messzi. Azonban hamarosan látnom kellett, hogy nagy fába vágtam a fejszémet. Míg minden igyekezetemmel egyik hibámat tartottam szemmel, észrevétlen becsusszant a másik; a szokás rajtaütött a figyelmetlenségen; a hajlandóság néha erősebbnek bizonyult a meggondolásnál. Végül megbizonyosodtam afelől, hogy magammal kötött elvi megállapodásom, mely szerint az erkölcsösség egybevág legszemélyesebb érdekeimmel, nem elegendő ballépéseim megakadályozására; megcsontosodott rossz szokásokat kell letörnöm, majd jókat megszereznem és elplántálnom, mielőtt viselkedésem egyenletes helyességében megbízhatnék. E célból a következő módszert dolgoztam ki.


Tizenhárom erény címszavába gyűjtöttem mindazt amit magam elé mint szükségest vagy kívánatost tűztem, majd minden címszóhoz mellékeltem egy rövid utasítást az erény mibenlétéről. Az erény címszavai s a hozzá fűzött címszavak így hangzottak:


1. MÉRTÉKLETESSÉG

Ne egyél a tunyulásig, ne igyál a részegségig.


2. CSÖND

Csak úgy szólj, ha a magad vagy mások javát szolgálod; kerüld a fecsegést.


3. REND

Legyen meg minden holmid helye; legyen meg minden tevékenységed ideje.


4. HATÁROZOTTSÁG

Határozz mit kell tenned; hiánytalanul tedd meg amit elhatároztál.


5. TAKARÉKOSSÁG

Csak úgy költekezz, ha mások vagy a magad javát szolgálod; ne pocsékolj.


6. SZORGALOM

Ne veszíts időt; hasznos dolgon munkálkodj mindig; mellőzz minden fölös tevékenységet.


7. ŐSZINTESÉG

Bántó módon senkit félre ne vezess; jámboran s méltányosan gondolkodj, s ha szólsz eképpen szóljál.


8. IGAZSÁG

Senkit igaztalanul meg ne sérts; iránta való kötelességed el ne mulaszd.


9. MÉRSÉKLET

Kerüld a végleteket; de légy türelmes a legvégső határig azok iránt, akik megsértenek.


10. TISZTASÁG

Ne tűrd sem tested,sem ruhád, sem környezeted tisztátalanságát.


11. NYUGALOM

Állj ellent az apró bosszúságnak; a hétköznapi és elkerülhetetlen hibák ne zavarjanak.


12. MAKULÁTLANSÁG

Ritkán élj a kéjjel; céljának egészségedet vagy a nemzést tekintsd; csömörig, erőd fogytáig, mások vagy magad békéjének, jóhírének rovására ne űzd.


13. ALÁZAT

Kövesd Jézust és Szókratészt


Lévén szándékom mindezen erényekből életmódot formálni, úgy véltem nem volna tanácsos, ha figyelmemet egyszerre osztom meg valamennyi között, hanem egyenként építem őket életembe; s mikor az egyik már véremmé vált, akkor térek a másikra, és így haladok tovább, míg végére nem járok mind a tizenháromnak. Minthogy pedig némely erények előbbi elsajátítása könnyítheti dolgomat a továbbiakban, e célszerűségi sorrend szem előtt tartásával formuláztam meg az erények lajstromát.


Elsőül állítottam a Mértékletesség-et, mert az elmében hűvös tisztaságot teremt, mely oly fontos, ha résen kell állnunk megcsontosodott szokásaink szüntelen vonzása és az örökös kísértések ellenében. Emez erény teljes birtokában könnyebb megfelelni a Csönd parancsolatának. Vágyam az volt hogy tudásom is gyarapodjék, míg erényeimet öregbítem, és meggondolván hogy a beszélgetések során több tudományra tehet szert az ember a füle, mint a nyelve útján: igyekeztem tehát letenni a fecsegés, szójátékfaragás, tréfálkozás szokásáról, mely csak a semmirevaló társaság előtt kedves, épp ezért az erények sorában második helyre a Csönd-et tűztem. Ettől s a soron következő Rend-től reméltem, hogy több időt biztosítanak mind erénytervezetem valóra váltásához, mind tanulmányaimhoz. Ha pedig a Határozottság egyszer véremmé válik, megerősíti majd akaratomat a további erények birtokba vételéhez; Takarékosság és Szorgalom megszabadít megmaradt adósságaimtól, majd jóléthez és anyagi függetlenséghez segítvén megkönnyíti az Őszinteség és Igazság gyakorlását, etc., etc.


Majd eszembe vettem, hogy Püthagorasznak az Arany Versek-ben adott tanácsához híven önvizsgálat volna szükséges naponként; ehhez pedig a következő rendszert dolgoztam ki. Kötöttem egy kis könyvet, melyben minden erénynek külön lapot nyitottam. A lapokra hét-hét hosszanti vonalat húztam, megjelölvén mindeniket egy-egy erény kezdőbetűjével. E keresztvonal mentén, a hét megfelelő napjánál kis fekete ponttal jelölhettem, milyen hibát találtam a napi önvizsgálat során.


Úgy határoztam hogy egyheti szigorú figyelmet szentelek minden soron következő erénynek. Ilyenformán az első héten legfőbb gondom az volt, hogy legcsekélyebbet se vétsem a Mértékletesség ellen, a többi erényt pedig sorsára bíztam, csupán a táblázaton jelöltem esténként a nap egyéb vétkeit. Az első héten sikerült is tisztán tartanom első soromat, melyet az M betű jelölt, s föltehettem, hogy az erény immár szokássá erősödött bennem; megkíséreltem tehát figyelmemet a második erényre terelni, hogy a következő héten már a két első sorom tisztán álljon. Ily módon járván az erények végére, egy tanfolyamot tizenhárom hét alatt fejeztem be, s minden évben négy tanfolyamra jutott idő. S miként a kertész sem esik a gyomlálásnak kertszerte, mert erejéből nem telnék minden dudvára-gazra, hanem sorra veszi az ágyásokat, hasonlóképpen reméltem bátorítást és erőt a lapok fokozatos megtisztulásától az erényekben való öregbedésemhez, míg majd néhány tanfolyam után boldogan lapozgathatok makulátlan könyvemben naponkénti önvizsgálataim során."


- Benjamin Franklin : számadása életéről

28124. Alina*
2020. okt. 25. 11:40

A tegnapi, gyönyörű őszi képekhez.


Ady Endre.


Milyen az ősz?...


A felhő sem olyan, mint nálunk

És milyen más az őszi fény!

Nem csókol oly megejtő csókkal,

Mint ifjuságom szép helyén.

- Milyen az ősz? Olyan bűbájos

Álomba ringat most is ott?...

Megkérdeném, de messze vagytok,

Százszor irigyelt boldogok.


Megkérdezem magától, édes:

Milyen az ősz? Oly szép talán,

Mint mikor egymásról álmodtunk

Sok fényes tündér-éjszakán?

- Milyen az ősz? Az őszi rózsa

Nem hervadt, szép, mint egykoron,

Amikor együtt nézegettük

Elábrándozva boldogon.


Az őszi rózsa olyan szép volt

Akkor; most is emlékezem,

Hogy féltünk a korai dértől,

Ha nézegettük kettesen.

Az őszi rózsa s mi szerelmünk

Milyen hamar elhervadott...

- Milyen az ősz maguknál, édes?

A nap még most is úgy ragyog?


Hogy ragyogott! Hogy szórta fényét

Magára, édes és reám,

Az az ősz volt a legszebb s maga

A legszeretettebb leány.

Ha eszembe jut, oly fájdalom

Égeti most is lelkemet...

- Milyen az ősz maguknál, édes?

Annál szebb - érzem - nem lehet!


Itt hűvös ősz van. Lehullott már

Az első, hideg őszi dér,

Lemondani tanít a hulló,

Búcsuzó, sárgult falevél...

Az én szivem is rideg, fásult,

Csak néha sóvárg és beteg...

- Milyen az ősz maguknál, édes?

Óh, írja meg! Óh, írja meg!...

28123. Alina* (válaszként erre: 28121. - Pipi57)
2020. okt. 25. 11:26

Szia Pipi! 🙂


Köszönöm a forró csokit.


Legyen neked is szép a vasarnapod!

28122. Pipi57
2020. okt. 25. 09:10

Milyen igaz....


[link]

28121. Pipi57
2020. okt. 25. 09:07

Sziasztok:)

Szép vasárnapot:)


Nagyon csúnya idő van ,egész éjszaka és most is esik az eső nálunk...


[link]

28120. Alina* (válaszként erre: 28116. - Pipi57)
2020. okt. 24. 18:45

Szia Pipi! 🙂


Örülök, hogy te is benèztèl, és jó szokásodhoz híven, kényeztetsz bennünket sok gyönyörűsèggel 🙏



Vigyázom ezt a kis béke szigetet, hogy legyen hová visszatèrned 🙂


Köszönöm szépen a jókívánságokat, neked is a legjobbakat!

28119. Pipi57
2020. okt. 24. 16:15
28118. Pipi57
2020. okt. 24. 16:12

Az ilyen őszt szeretem....


[link]


[link]


[link]

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook