Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Beszélgessünk a szavazások témáiról fórum

Beszélgessünk a szavazások témáiról (beszélgetős fórum)


2006. júl. 9. 18:09

Semmi gond, én csak emocionálisan megvédtem azt a jó pár császárral SZÜLT anyukát, akik olvashatták éles -elmés hozzászólásodat.

Nem akartam csöpögősre venni,de az életem már csak ilyen, néha szappanoperába illő jelenetekkel tűzdelt, sokszor brazil főhősnek képzelem magam, de egy biztos,nem írok emocionális szavazatokat többé, sokkal jobb a racionális számítógépes kütyürüs akármikről olvasni, -jogvédett, meg nem jogvédett vmirőlamirőlsosehallottam és azokra folyton azt nyomni, hogy ' Nem tudom a választ.'Így semmit sem tudunk meg itt egymásról legalább ezen a portálon, nem is fontos amúgy, az a lényeg , hogy aki a fogyója miatt jött fel anno, hát akkor fogyjon is! Valszeg én is azért kattintottam 2 hónapja, mert ez motivált, mert erőt kell valamiből meríteni. Az meg, hogy sorstársra lelünk- még jobban ösztönöz.

Az meg akkor innentől fogva senkit sem érdekel, hogy én 11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1-0 gyereket akartam, amúgy egy apától-lehet,hogy csak az egészet kitaláltam ,vagy nem ? Mesélni tudni kell!Ez semmilyen vita fogalmát nem meríti ki, csak kikérem a magamét,illetve érzelgős-limonádés szir-sz@ros szavazat kiírásért pedig mea cupla, mea maxima culpa! :)))))

512. KGyula (válaszként erre: 511. - Droma)
2006. júl. 9. 17:43

Nem könnyű ám embert ölni, gyerekek! Hacsak nem erős felindulásban, ami egyfajta tudatbeszűkült állapot.


A legtöbb dojoban edzett tatami-ödöggel is az a legnagyobb probléma, hogy éles helyzetben kudarcot vall. Más fejvédőben, kesztyűvel, egy versenyen. Az utcán nincs ute-tori és hadzsime...


Na, de nem is ezt akartam mondani: messzemenőkig elítélem az állatkínzást. Pedig nem vagyok "fanatikus", még kutyám, macskám sincs (nem is lesz, írtam, az a bajom velük, hogy nem élnek túl engem). A legaljasabb dolog egy védtelen állatot megkínozni. Legalább annyira aljas, mint ugyanezt embertársainkkal tenni.

511. Droma (válaszként erre: 509. - Pussycat)
2006. júl. 9. 17:26
Azt hittem hogy csak én vagyok ilyen "fanatikus" állatvédő!Nekem is pont ez a véleményem az állatkinzásról.Már akkor is irtó dühös és szomorú leszek ha csak rágondolok hogy ilyen sajnos van:(((((
2006. júl. 9. 17:04
Ez a képes lennél megölni vkit akit utálsz szavazáshoz kapcsolódik
2006. júl. 9. 17:02
Pont tegnap jutott eszembe... azt tudnám megölni aki kínozza az állatokat! és h elöttem történne vmi ilyen akkor nem félnék megölni az ilyen szemetet! Szegény kis állatok nem tudják magukat megvédeni...
508. 4726e582cf (válaszként erre: 503. - KGyula)
2006. júl. 9. 16:22
Értem már :).
507. KGyula
2006. júl. 9. 16:21

Drágáim!


Szenzációsak vagytok! Már csak a legutóbb kiírt kérdőívet kellene száz fölé nyomni. Na! Szavazzatok még néhányan!


Köszönöm!

506. 4726e582cf (válaszként erre: 504. - KGyula)
2006. júl. 9. 16:20
Jóvanna, de felbosszantott az a szavazás, kellőképpen. Mióta zenekar Madonna? Hogy lehet Eminemmel egy lapon említeni. Jó, nem tagadom imádom azt a csajt, hihetetlen, hogy mindig kitalál valamit, de ennek ellenére csípem a rockzenét, nem is kicsit (a mai magyar rock világában dolgozom :)) ) és Tankcsapda... hát sajnálom, hogy a rockzenét velük azonosítja a kedves kérdező...
505. KGyula (válaszként erre: 501. - Jurák Józsefné)
2006. júl. 9. 15:03

Elmesélted. Rendben.


Most már csak az a kérdés (legalábbis engem érdekelne), hogy mit akartál kihozni a szavazásból?


Kényes téma ez, emocionálitás nélkül kellene hozzállni. Mégis, egy mondatodra hadd reflektáljak, mert én ilyen éles nyelvű vagyok (Fawkesgirl szerint is): focicsapatnyi lurkó szaladgálna idehaza - írod. Ez komoly? Tényleg tizenegy gyereket terveztél? Hm. És ki tartotta volna el őket?


Mondom, kényes téma, ne menjünk bele. Én mindenesetre a vitát a magam részérő lezártnak tekintem: dixi et salvavi animam meam!

504. KGyula (válaszként erre: 502. - 4726e582cf)
2006. júl. 9. 14:55

Hogy jön a fogyihoz? Hát sehogy. És miért baj az? Annyi mindenféle kérdőív keren itt, Hoxa portálján, ami nem erről a szól.


Amúgy egyetértek, sőt: szerintem a lista nagyon hiányos. Azt írja Christine (jaj, ne legyen baj a ngy kezdőbetűből), hogy Tankcsapda és minden ami rock (vagy valami hasonlót). Hm. Hát, és sírógörcsöt kapnék, ha a rockzenét a Tankcsapdával kéne fémjelezni.

503. KGyula (válaszként erre: 500. - 4726e582cf)
2006. júl. 9. 14:50

Szerinted, kedves Fawkesgirl?


A történet a következő: negyvenedik születésnapomat ünnepeltük családi körben, vagy tizenöten. Sógorommal iszogatunk, beszélgetünk (ő öt nappal idősebb nálam, de nem látszik rajta).


Anyukám aggódik: Ne igyál annyit fiacskám, mert megárt. Erre én: Anya, alig várom! Szerinted miért iszom? Ez a szeszes italok differencia specifikája.


Édesanyám sóhajt: Hm. Olyan vagy, mint Bandi bátyád (ő apámnak legkisebb testvére, sajnos már nem élnek, anyukám sem), belőle is lehetett volna akár miniszter is (ami egyébként igaz), ha nem olyan nagy a pofája, és nem issza el az eszét.


Anyám kiszólását a család aztán úgy fordította le, hogy: Anyád is megmondta, azért nem vitted semmire, mert nagy a pofád és elittad az eszed.


Persze, ő később tagadta ezt...

2006. júl. 9. 11:35

NOhát, nohát!

Melyik együttest választanád c. szavazáshoz. Madonna, Eminem és az egyéni énekesek, az nem együttes.

Másodszor, a Hooligans az nem Huligans...


Jah és bocsi, de hogy jön a fogyihoz a milyen együttest szeretsz? De lehet ez csak nekem fura?

501. Jurák Józsefné (válaszként erre: 477. - KGyula)
2006. júl. 7. 21:55

Köszi a hozzászólást,mivel én írtam ki ezt az akadémikus szavazatot, illik rá referálnom.( lehet , hogy pikírt leszek, de próbálom magamat visszafogni, így a pre-ben meg főleg:))))

Sajnos, hogy nálam így alakult.Biztos, hogy nem én erőltettem.Mármint azt,hogy vegyék már ki végre az életveszélybe került babámat-ha már nem sikerült normálisan-hüvelyi úton-megszülnöm 4 óra vajúdás után, hát akkor maradt a műtét-hogy is írtad: a szülés nem természetes módja.Ami persze helytálló, majdhogynem klisészerű.A köldökzsinór a majdnemmegszületés alatt a nyaka köré tekeredett és rohamosan esett a szívhangja, így azonnali életmentő műtétet kellett végrehajtani, ami egy természetes velejárója a 'szülésnek'.És ezerszer hála jár az orvosomnak ezért,mert ő tapasztaltként jobban el tudta dönteni,hogy az adott helyzetben mi az ésszerű.Én meg persze látván a bajt, mert akkor az osztályon tartózkodó összes orvos meglepte a szülőszobámat, amikor már a laikusok számára is egyértelművé vált a vészhelyzet, kezdtem pánikba esni, de bravúros gyorsasággal( dokik bemosdanak, jön a spinális, mert nem akartam aludni) 15 perc alatt kint is volt( oh,bocsánat:kivették) a gyönyörűségem és a hosszú zsinórt úgy kellett lehámozni róla.És az Apgar értéke 10/10 lett, ami felbátorította a dokimat arra,hogy kijelentse: Makk egészséges a fia,Anita!Elmúlt a veszély!

Tizenhat hónap múlva befektettek a kórházba terhességi cukorral-jött a második baba-,túl sokat szedtem magamra rövid időn belül, magamat inzulinoztam 2 hónapon át.Mivel nem telt el 2 év a két teherbeesés között, így nem is adódott más lehetőség, mint az újabb császár-felesleges volt az orvosomat kérlelni, hogy engedje a normál szülést, amire minden normális:)))))nő vágyik.Ultrahanggal megvizsgálták a seb vastagságát és többen is úgy látták, hogy a hüvelyi szülés-vajúdás alatt szakadnék, és tragédia történne.Azt hiszem, megint csak bölcs volt a döntés, így én is életben maradtam,hiszen fel kell még nevelnem két gyönyörű élet ajándéka manót.És ha nem lett volna a 2 császár+terhességi cukorbajos hercehurca, akkor már egy focicsapatnyi lurkó szaladgálna idehaza.Sajnos a cukor már a terhesség korai szakaszában megint előjönne,ha harmadikat szeretnék,az orvosom szerint kockázatos lenne kihordani és minden tovább császár nehezebben gyógyul.Ha a baba és én sem lennék cukros,akkor is bevállalnám,-a fájdalmakat lesz@rom- mert attól szebb dolog nincs mikor egy pici lény számára kinyílik a világ és te is részese lehetsz eme csodának.Amikor minden új neki, rajtad áll, hogy eszik,iszik-e, hogy hogyan cseperedik fel, hogy hogyan éli meg az életet. Hiszen minden seb gyógyul(kint is -bent is)és átélni azt a csodát, hogy meglátod, kezedbe veszed, mellre teszed, öleled a gyermekedet, az újabb ajádékot az élettől, felér azzal, hogy a lábadozás alatt kínok kínját kell kiállnod- megintcsak a hüvelyi úton szült szerencsés anyukákhoz képest.

AZt meg csak keményen el tudom ítélni, hogy pl.külföldi sztárok programozva császárt kérnek, és ráadásul a legelítélendőbb( privi véleményem)hogy egy hónappal a kiírt időpont előttre kérik, mert tudvalevő,hogy abban a 4 hétben jöhet az a kellemetlen élmény, amikor már egy olyan ponton is túlnyúlik a bőr, hogy sajnos berepedezik és maradandó striaszerű rondaságok keletkeznek.

Másik: senki sem bíztat, senki sem kényszerít, hiszen nem akarnak kitenni egy kilenc hónapig tartó kórházi megfigyeléses kezelésnek, cukormizériának, mert ők racionálisan gondolkodnak, hiszen a férjem is férfiból van ( a legjobb fajta amúgy) és a nőgyógyim is.Tehát ők felmérik a kockázatot, a veszélyforrásokat és a lehetséges következményeket.Ezek alapján, ha próbálok racionális pasi fejjel gondolkozni, akkor én is egyetértek velük és belátom,hogy felesleges magamnak, s másoknak is keresni a bajt.

De az ősi ösztön, ami egy igazi nőben ott lakozik, az sokszor azt súgja, ha jönne és kopogtatna egy harmadik, akkor igenis jöjjön és éljen és éljem át megint azt , ahogyan rácsodálkozik a világra és ebben nekem is részem van, vagy legalább adassék meg a lehetőség, hogy lehessen. Én meg ha nem is vasdoronggal verném agyon,de nem állna meg előttem az, aki lebeszélne az útban lévő gyerekről... Remélem és sem voltam túl bántó, és én is mindenkit puszilok:))))

500. 4726e582cf (válaszként erre: 499. - KGyula)
2006. júl. 7. 20:52

JÓ császkálást :)).


Tényleg elittad? Hm...

499. KGyula (válaszként erre: 498. - 4726e582cf)
2006. júl. 7. 19:38

Szegény édesanyám, a negyvenedik születésnapomon, anno, azt mondta: azért nem vittem semmire, mert nagy a pofám és elittam az eszem.


Persze, ennek is története van...


Most elmegyünk Lázár Mária Ritával Budára, szétnézünk a Várban, Gergő csak holnap jön vissza a táborból. Eszünk, iszunk...

498. 4726e582cf (válaszként erre: 496. - KGyula)
2006. júl. 7. 17:18

Skorpió :D, nekem az aszcendensem az, a fő jegy Oroszlán :))), nah? Űberelem a skorpiót rossz tulajdonságokban :(.

Jah és ha már asztrológia... a Tűz-Sárkány évében születtem, az kb ua, mint az oroszlán a nyugati asztrológiában, azaz a domináns jegy. Naszóval... kis Skorpió :DDDDD.


Igen, ismerem a Skorpió jegyet, hisz bennem is van bőven. Neked is úgy van, hogy semmit nem bírsz megállni, hogy bele ne fecsegj? (nekem így van)

497. KGyula
2006. júl. 7. 16:54

Legyetek kedvesek, küldjetek nekem egy próba E-mailt a kgyula1101@t-online.hu címre. Lehetőleg ne t-online szolgáltatótól.


Hála és köszönet, valamint bocsánat az offért.

496. KGyula (válaszként erre: 495. - 4726e582cf)
2006. júl. 7. 16:13

Éles a nyelvem? Azt te nem tudhatod!


Na, jó! Komolyra fordítva a szót: skorpió vagyok. A legjobb barát és a legádázabb ellenség. Nyelvem, mint a gyilkos tőr (és az valóban éles), meg ilyenek...

495. 4726e582cf (válaszként erre: 491. - KGyula)
2006. júl. 7. 14:29

Értjük, érjük, köszönjük :), mi is szeretünk, azaz én csíplek, úgy, ahogy a többieket, még az éles nyelved ellenére is :).


De tisztelni kell mások véleményét és nem vitatkozni :).


Kellemes hétvégét Neked is :).

494. 4726e582cf (válaszként erre: 490. - KGyula)
2006. júl. 7. 14:28

Lehet így van, hogy nem lehet, mégis megtörténik így is a szülés, nem feltétlen egészségügyi okok miatt.

Láttam ilyet is, most az utóbbi időben a környezetemben többek is el tudták intézni, csak ne kelljen szülni. Értem én, amit mondasz, hogy ezt csak úgy nem lehet, de ismerjük az orvosok hozzáállását. Pénzzel bármit lehet, ugye. Sajnos az orvosokat eddig sem nagyon érdekelte az etika, vagy mi a jó és mi a rossz. Ha ez az összeg kell a korzikai nyaraláshoz, akkor megcsinálja. Az meg végképp nem érdekli őket, hogy ez mibe kerül az államnak.


Értem a véleményed, ez is egyféle szemszögből való hozzáállás. Ki így, ki úgy, ezen én nem fogok vitázni, én is csak a véleményem írtam le. Sajnos manapság túl sok mindenbe beleszolnak a társadalmi normák, elvárások. A császármetszéstől elkanyarodva éppen ilyen dolog a kövérség is, az csúnya, ronda, rossz, nem elfogadható, így állnak a pasik a nőkhöz is... förmedvény. És akkor még ez semmi ahhoz képest, hogy minenki meg akar felelni egy elvárásnak, ami nem a saját magával szemben kitűzött elvárás, hanem valaki avagy valakik elvárják tőle! Ez a legnagyobb probléma ebben a témában.

493. KGyula
2006. júl. 7. 14:26

Ja, és szavazzatok, szükségem van az információkra!


Azt találtam ki, hogy a megjelent műból Hoxa kap egy dedikált tiszteletpéldányt (természetesen), tíz ilyen példányt pedig kisorsol a szavazók között. OK?


Persze, csak ha vállalkozik rá és időben készen leszek, illetva a kiadó elfogadja.


Dolgozom ezerrel... Kellemes hétvégét, ha még nem mondtam volna.

492. 4726e582cf (válaszként erre: 489. - 72442562)
2006. júl. 7. 14:22

Nem a hízásról / alakról volt szó... hanem sokaktól hallottam, hogy azért nem szülnek, mert fáj és ha terhesek lennének, akkor császárral szülnének.

Megértem ezt az álláspontot is, a másikat is. Joguk van eldönteni, hogy vállalják-e a fájdalmat, avagy sem.


Nos nekem nincs jogom ebbe beleszólni, amúgy is elzárkózom a gyerekvállalás kérdésétől. Sok oka van, nem részletezem, de így döntöttem, jobb a békesség alapon. Ha a természet így, akkor én is így.

491. KGyula
2006. júl. 7. 14:21

De ettől még nagyon szeretlek benneteket, ezt elfelejtettem mondani, írni!


Alapvetően nő- és gyermekpárti vagyok.


Kicsit érzékenyen érint ez a téma. Annak idején sokat foglalkoztam a nemi erkölcs elleni bűncselekményekkel, illetve a gyermek- és csecsemő-gyilkosságokkal (nem csak tudományos kutatás szintjén, élesben is).


Senkinek, értitek, senkinek nem kívánom...

490. KGyula (válaszként erre: 488. - 4726e582cf)
2006. júl. 7. 14:16

Ez nem teljesen így van, kedves Fawkesgirl!


Azon a bizonyos beszélgetésen az is elhangzott, hogy császárral nem lehet kívánságra szülni, csak úgy, mert féltem az alakomat, vagy mert parázok a fájdalomtól, esetleg mert a szomszéd Gizi is így szűlt. Ez nem Amerika, kedves (szerencsére nem): ez egy szegény ország, haldokló egészségügyi intézményrendszerrel.


Szóval, az orvosnak szakmailag kell megindokolnia és dokumentálnia, hogy a szülés miért nem a hagyományos úton-módon történt. Ergo: amennyiban indokolatlanul, császármetszéssel segíti világra a gyermeket, alapból magánokiratot hamisít, ami bűncselekmény (a pluszkiadásokról nem is beszélve). Azt, hogy fölösleges kiadás az államkaszát terheli, csak súgva mondom.


Most, persze, mondhatnátok: egy tenger pénzt kifizettek egy ilyen beavatkozásért. Ja. Csakhogy az az orvos zsebébe vándorol.


Mindent összevetve: ha a terhesség ideje alatt nincs komplikáció, az anya és a magzat is egészséges, valamint a szülés alatt sem lép fel semmiféle probléma, tessék a hagyományos módon szülni. (Most hallgatom a Procul Harum A Whiter Shade Of Pale című dalát: gyönyörű!)


Ha meg valakinek nincs más lehetősége, akkor nincs miről beszélni. De én nem próbálkoznék két császármetszés után egy harmadikkal. Írtam alant: az ember élete nem szórakozás, sem nem lutri...


Nem akarok indulatokat korbácsolni, de ez a véleményem (sajnálom).

489. 72442562 (válaszként erre: 488. - 4726e582cf)
2006. júl. 7. 13:30
Tökéletesen egyet értek,de szerintem valaki ne azért válassza a császárt mert félti az alakját,ez szerintem nem jó gondolat(persze ehez is szíve jóga van).Mert ha babát várok első a baba mert azért válaltam az alakom az ez esetben nem számit,majd utána fogyozom.
488. 4726e582cf (válaszként erre: 481. - KGyula)
2006. júl. 7. 08:17

Szerintem ez is olyan dolog, hogy ha már a lehetőség adott, akkor nyilván a döntés is annak a kezében van aki szülni fog.


Egyáltalán nem ítélem el azokat a nőket, akik hagyományos út helyett császárral szülnek, kérésre. Lehet annyira tart a fájdalomtól és egyéb dolgok. Ha az orvosa rááll a dologra, akkor ez az ő kettőjük ügye, nem tartozik senki másra.


Butaság elítélni valakit ezért, mert a császármetszés mellett dönt, szíve joga hozzá, szabad országban élkünk és így is sajnos sokkal több dologba szolnak bele a társadalmi elvárások, mint kellene.

487. Jay
2006. júl. 7. 08:13

Na szóval császár....

Van itt egy nő az ötödiket szülte császárral, vallási okokból nem védekeznek, a nőgyógyija megmondta, hogy lehet hogy belehal valamelyikük. A gyereknek majdnem sikerült, 2 hónap intenzív után jött ki a korházból.

A csajt nem nagyon érdekelte mit mondd a doki, mert ugye a vallási okok. Hát én jól felpofoztam volna.

486. 7e433abb8e (válaszként erre: 485. - KGyula)
2006. júl. 7. 01:47
Jó éjt!
485. KGyula
2006. júl. 7. 00:57
Jóéjszakát, kedves evacica, Brigitte, Mókica, Moncha, Anyev és 10 ismeretlen vendég.
484. 93a74b44ea (válaszként erre: 482. - KGyula)
2006. júl. 7. 00:27

Na, az elozo hozzaszolasombol latszik, hogy en is...Kicsit nyakatekert, pedig csak egy egyszeru gondolat lett volna.

Megyek is!

Jo ejt, kedves KGyula!

Es tobbiek is, ha esetleg olvastok!

Ma is jo volt koztetek lenni! Puszi!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook