Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszélgessünk a hozzátáplálásról! fórum

Beszélgessünk a hozzátáplálásról! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
15262. kszilvi (válaszként erre: 15261. - Kszilvi)
2009. jún. 6. 17:23

Ennyit a szóismétlésről...


Na léptem. Pussz!

15261. kszilvi (válaszként erre: 15257. - D@nu)
2009. jún. 6. 17:22

...:D A szokásos...nem vettem észre-de tényleg!


Te tényleg JÓÓÓ vagy!!!:DDDDDDD

15260. kszilvi (válaszként erre: 15256. - D@nu)
2009. jún. 6. 17:22

Te mindenben jó vagy!:P



Olvastad már miket hordtam össze???:D

Mindig eszembe jutott valami, ahogy olvastam.


Na húzok,mert Peti már 10 perce felkelt, mesét néz, Panna pedig most kezdett nyöszörögni. 2-től nem is rossz!


Ha nem alszok el este Peti mellett, akkor jövök, mert apa úgy sem lesz...

15259. kszilvi (válaszként erre: 15255. - D@nu)
2009. jún. 6. 17:19

Szia!:)


Még nem néztem...ritkán szoktam, van, hogy össze jön 60-70 levélkém:)

Szerencsére Peti nem veti le magát a földre, csak nyávogós beszédbe megy át, és csak mondja, és mondja a magáét, és amit akar. múltkor pl. rágót akart (egyszer látta az enyém, kérte-kapott, mert ugye abban nincs cukor, le se nyelte,na azóta persze lenyeli folyton:S és hiába mondom neki, hogy nem szabad lenyelni, köpje ki,ha nem kell... utána pedig hisztizik a következőért. Mondtam neki a múltkor,hogy nincs, kifújt! Erre ő: nem kifú, nem kifú!!!!ááááááá


Máskor meg olyanokat csinál,hogy a hajam az égnek áll! Nincs elég dolgom amúgy is...és pont olyankor produkál valami jót, amikor nem kéne...

pl. krétával az ajtókat össze kenni-miközben altatom-szopizik Panna. Összes kinti sáros cipőt bedobálni az előszobába, mert az úgy jó...pohár vízbe beledobálni egy csomó pufit, mert az úgy jó...stb. sorolhatnám a hülyeségeket:SSS


Az még jobb, ha az ilyenek közben ordít a hugi:SS

15258. kszilvi (válaszként erre: 15239. - Win)
2009. jún. 6. 17:12

Kösz a beszámolót!:)


Nagyon ügyesek ők is!

Aranyos lehetett az a kesztyűs történet!:) Olyanokat megfigyelnek, és később ismét megemlítik, amikor nem is várnánk, hogy csak lesünk utána! Mi mindent össze tudnak kombinálni-értem itt az ok-okozati össze függéseket. Írtó ügyesek-okosak!


Az egymást piszkálgatom téma nálunk abban mutatkozik, amikor Panna hajnal 6-kor felébred, szopizik, elforudul, meglátja az édesen alvó testvérét-aki hajnalban átsétál hozzánk, és azonnal, gőzerővel indul, hogy hátha fel tudja ébreszteni. Piszkálná, a nadrágját leszedné, cibálná, bújna hozzá, és persze közben beszél. Inkább kiviszem, hogy Peti még aludhasson kicsit.


Este Panna 8-fél 9 körül már alszik, Peti 9-10 körül. A nappali alvás Pannánál még nagyon változó. Ált. kétszer. Ma pl. reggel fél 6-kor ébredt, szopi után tele rakta a pelust. Kicsit játszott, majd 7-kor vissza aludt cicin. 9-kor ébredt. du-án 2-kor aludt el-még alszik:)


Evés: Panna, mindig enne-ha valaki a szája felé közelít akár egy pufival-úgy tátog, mint aki nem kap enni. Peti változó.

A blöe nála is megy zöldségre, gyümölcsre, és kommentálja is: nem szel!-nem szereti.

Panna két napja evett nyersen meggyet. úgy megrázkódott, de azért nyelte-azt a 3 szemet, mert utána nem kérte már.

Peti a sütivel úgy van, hogy inkább csak a szeme kívánja. Eszik 2 falatot, és mondja, hogy nem kéri. Akár cukrászdai sütiről van szó, akár háziról. Hagyni szoktuk, kóstolja meg. Nagyon ritka, ha mégis kéri. (ha jó a cukra, akkor hagyjuk, hogy egyen, ha nem, akkor nem tesszük a szeme elé) Ma pl. jégkrémet kért.

Épp előtte beszéltem egy anyukával, akinek szintén cukorbeteg a lánya, és ő is azt mondta, nem tiltják, így mértékkel eszik édeset, és az is angyon ritka.

Érdekes, mert ha sütit evett, volt, hogy normális volt a cukra, de ha pl. banánt evett, attól az egekben.


Na jól elkanyarodtam a témától-bocsi!


A wc-papír használat Petinek is megy:) Megtörli ő is a kukit pisi után, de amúgy ne tépkedi feleslegesen. Ő még le is csöpögteti előtte a kukit, mondja: pity-pity és mozog egy picit:D Édes!:D Érdekes viszont, hogy wc használat előtt levesz alulról minden még a szobában, és úgy ül rá... A tradíciókat pedig minig be kell tartani! oda tenni a fellépőt, szűkítőt, pisi, pity-pity, törlés, lehúzás, kézmosás-na ezt néha én mondom:)

Ha valamit megszokott, akkor azt csak úgy lehet véghez vinni!


Még a hiszti témához: Panna is tud ám!!!

Ha véletlenül nem megyek hozzá, hanem elmegyek másfelé, és ő azt hiszi, hogy hozzá igyekeztem, akkor ordííít-főleg, ha éhes, álmos. Nagyon zokon esik neki az ilyesmi:) Vagy ha eszünk...jaj! kinézi a szánkból, és ordít néha, hogy ő miért nem kap olyat???!!!

Na a múltkor kapott krumpli főzeléket:) mert annyira ordított.

15257. d@nu (válaszként erre: 15251. - Kszilvi)
2009. jún. 6. 16:56
15251? De szééééép! :D
15256. d@nu (válaszként erre: 15255. - D@nu)
2009. jún. 6. 16:55
Kicsit mintha jó lennék szóismétlésben, de azé' remélem, érthető vagyok. Néha. Egy picit... :D
15255. d@nu (válaszként erre: 15252. - Kszilvi)
2009. jún. 6. 16:54

Megjöttem. 1 percre. :D

A nyávogásról jutott eszembe, hogy M leverte tegnap a hisztit hazafelé séta közben. Na ettől ki is készültem 2 napra előre. :D Megkaptátok a múltkori hisztis emilemet? Amikor a kiskolok csak akkor dobta magát földre, amikor ott volt a szülő? :D Na M-t szépen ott szoktam hagyni ilyenkor, látnátok milyen baromi ügyesen tud szót fogadni ilyenkor hiszti közben. :DDD Igaz, közben is sír, de egyből aztán gyorsan lenyugszik, mert látja, hogy nem vagyok vevő a hülyeségeire és ha el akar valamit érni, akkor jobb, ha a nyivákolást meghagyja az apjának. :DDDDDDDDDDDD

15254. kszilvi (válaszként erre: 15253. - Kszilvi)
2009. jún. 6. 16:43

Ja, még annyit: apja akkor elvan a csajjal?

Hogy vár, mikor haza érsz?:)

15253. kszilvi (válaszként erre: 15237. - Emily)
2009. jún. 6. 16:42

Em nagyon ügyes csaj! Ő már nyelvet is tanul helyben!:D



Nálunk nagyon ritka, ha nem alszik Peti. (havi 1 alkalom talán) Ma pl. csavarogtunk reggel, piacon, boltban, dédiékél. -ott ebédeltünk, elment az idő. 2óra volt, mikor elaludt mind a 3!:)


Fogmosáskor fogkrém nyalogatás Petinél is van, de ha szólok, akkor szépen sikálja.


Tényleg! öblíteni tudnak már? Pohárból? Vagy?? Peti ált. a fotelban mos fogat:S ha én is mosok vele, akkor a fürdőben a mosdóhoz állva. Olyankor szép nagyokat köp, igaz semmi nem jön:D de bőszen gyakorolja.


Szobatisztaság: múltkor itt volt anyukám. Petin kis gatya volt. Szólt, hogy kaki-de már bement. Nem volt elég gyors a vetkőzésben(levesz mindent alulról) Mondtam neki, hogy nem baj, majd legközelebb! Először pelust kért utána, de amikor mondtam, hogy majd máskor sikerül, semmi baj, akkor szaladt másik alsóért:) (lehet,nem tetszett neki, hogy mama lezuhanyoztatta a hátsóját...)



A hisztihez még annyi: Peti nyávog, mint egy kiscica, ha valamit akar:S Már néha a falra mászok...egész nap beszélek hozzá, hogy ne így mondja, hanem szépen, mert úgy hamarabb megértem!


Rendrakás...szerintem azt hiszi ez a gyermek, hogy az anyja unatkozik. Szétpakol mindent, hogy legyen mit rendbe rakni.

Múltkor a folyékony alapozómat kinyomkodta a traktora utánfutójába, és egyéb dolgokra:SSS Míg én beraktam a mosást. Pannám pedig megfogdosta, és a szőnyegen tapicskolt a kezével-ott is lett a kézlenyomata-sikálhattam a szőnyeget is:SSS


Szal nem unatkozok én sem...:D

15252. kszilvi
2009. jún. 6. 16:27

Apa elment videózni, gyermekeim alszanak, így most van egy kis időm.

Hurka sül, krumplival a sütőben.

Persze még mosogatnom kéne, de nem merek,mert felébrednek a zajra, és van még egy kis vasalni való is tegnapról...na majd.


Jól nyomom egyedül, de azért jelentkezzetek, ha vagytok!:)

15251. kszilvi (válaszként erre: 15248. - D@nu)
2009. jún. 6. 16:24

Ma megkapta a beígért mimi ga-t = micimackós gatyó

Mondja: nem be pi!- ebbe nem lehet bele pisilni!


Ha kimostam, ki is próbáljuk:) Persze van több másfajta is, de ez lesz a kedvenc.

Azért annak örülök, hogy két napja magától ment a wc-re, és csak 1 csepp pisi ment a gatyóba, a többit a wc-be sikerült pisilnie:)

Édes, ahogy megtapsolja magát ilyenkor:) Néha sorolja, hogy ki mindenki fog örülni a hírnek(mama, papa, dédi papa-mama, keri, és persze apa, paci:D Anya pedig helyben majd kiugrik a bőréből:D

15250. kszilvi (válaszként erre: 15247. - D@nu)
2009. jún. 6. 16:20

jaja:D

De a nagyokat meg Peti:D

15249. kszilvi (válaszként erre: 15246. - D@nu)
2009. jún. 6. 16:20

Petinél tojás jöhet bármikor:)

Akár sima rántotta, akár virslivel,hagymával, szalonnával:), akár tükör.


Kenyeret már kevésbé eszik hozzá...esetleg 2-3 harapást. Paradicsom,paprika, ubi stb. szóba se jöhet:((( Pedig régen imádta ezeket. Reménykedem, hátha ismét fogja szeretni!

15248. d@nu (válaszként erre: 15247. - D@nu)
2009. jún. 6. 08:56
Visszaolvastam, sztem Peti sincs lemaradva. M mögött még jóhogy, de ő fél évvel idősebb, 3 körül M is ilyesmi formán állt. :)
15247. d@nu (válaszként erre: 15244. - Kszilvi)
2009. jún. 6. 08:54
Már miért lennétek? Na jó, súlyban Pindurika veri Pannát, de hát... :DDDDDDDDDDDDDDD
15246. d@nu (válaszként erre: 15242. - Kszilvi)
2009. jún. 6. 08:53
Nálunk "tojásreggeli" - azaz rántotta, általában üresen, M így szereti. Néha szoktam hagymásan csinálni a Zanyakedvéééé, de olyankor általában kitoligálja a darabkákat. :D
15245. d@nu (válaszként erre: 15241. - Kszilvi)
2009. jún. 6. 08:52
Nekem Eccerke rémlik, hogy ők korábban kezdték, de majd jön és tiltakozik, ha nem. :D
15244. kszilvi
2009. jún. 6. 08:24

Ahogy olvasom, csak mi vagyunk kicsit lemaradva mindenben...:((

Majd csak alakulnak a dolgok! Néha sikeresebb napunk van, néha nem.

15243. kszilvi
2009. jún. 6. 06:40

Na majd jövök:)

Írok!

Addig is pusza!

15242. kszilvi
2009. jún. 6. 06:35

Úgy látom, csak meg kell "szólalnom" itt is, és beindul a fórum:DDDDDDD


Öröm-öröm:DDDDDD


Olvasok, amíg engedik, mert aztán bundáskenyár gyártás kezdődik a fiúk kívánságára:P

15241. kszilvi (válaszként erre: 15238. - 1f9774333a)
2009. jún. 6. 06:34

Nekem nem volt tápszeres.

Úgy tudom, itt legkorábban 4,5-5 hónaposan kezdődött a hozzátápi a többieknél, van aki megvárta a 6 hónapot.


Mi 4,5 hónaposan kezdtük az almalé kóstolgatását (napi 1-2 kk, majd fokozatosan több)gyümölcspürét 5 hós kora körül kezedtek enni, aztán főzit, azokat is fokozatosan.

15240. win (válaszként erre: 15239. - Win)
2009. jún. 5. 18:00
Huh, most visszaolvastam: néhol hiányoznak a logikai összefüggések, van egy csomó elütés... :P Nézzétek el nekem, kösziiii! ;DD
15239. win (válaszként erre: 15222. - Kszilvi)
2009. jún. 5. 14:55

ÚÚÚÚÚÚÚristen!

Itt újra van élet???? Naháááááááááááááááát! :-OOOOO


Köszönjük a dícséreteket!


Na, egye fene negyedéves beszámoló. ;D


Alvás: Zi, mint eddig: letesszük, alszik. Néha dumál, de általában békésen elszunnyad. Zé továbbra is nehéz eset néha. Újabban Zi mellett alszik, de akkor egymást "bujtogatják", és egyik jobban mondja, mint a másik! Ez -úgy este fél 10 körül- eléggé idegtépő tud lenni... Amúgy ő is egyedül alszik a "nagyfiús" ágyban. Napközben egyszer alszik mindkettő. Zé egy (néha 2) órát, Zi általában kettőt.


Evés: Zé teljesen egyedül eszik, és általábna Zi is. Hihetetlen ügyességgel kormányozza be aszájába a kanalat és avillát is, sokszor azért balhézik, mert nem ehet egyedül.

Zi jó evő, ami nem szalad el előle, azt megeszi. Újabban a dinnye és az eper a sláger, de tömi az összes gyümölcsöt.

Zé nem jó evő. Ő elszalad minden ennivaló elöl. Amitől tegnap a bőréből ugrott ki, az ma "blöee!". :SSSS A sütijeim általában bejönnek neki, és ha nem érek rá sütni hosszabb ideig, akkor már keresi, meg elküld sütni (Anya, süssél sütit!)... :-OOOO :DDDD


Fogmosás: szintén mindkettő egyedül. Zi szerintem azért (is) halad ilyen iszonyat tempóban mindenben, mert Zétől ezt látja, és -azt már megállapítottuk róla- nem akar lemaradni semmiben. Persze apjuk azért ellenőrzi a mutatványt, és besegít ha kell. Zinek 10 foga van, most jön a 11-12. A kisőrlői bújtak/bújnak, a szemfogak még hiányoznak.


Zé nem is tudom mióta (régóta), szobatiszta. Most már egyedül ráül a WCre, pisil, megtörli a fütyit (tulajdonképpen a WC-papír tépkedés az igazán jó buli a WC-n ;DDDD), majd felöltözik, lehúzza és elmegy kezet mosni. De van, hogy a bilit választja, akkor elmegy érte, hozza, vetkőzik, ráül, teljesen önállóan.

Zi, ha megkérdezzük, megmondja, hogy bekakilt, és szokta mondani, hogy "pisiltem".

Zé elég ügyesen vetkőzik, öltözik, egyedül, ha nem túl szűkek a ruhadarabok. Nadrágot, alsónadrágot, kabátot kardigánt, minden további nélkül felveszi, sőt be is zippzárolja. Cipőt, szandált egyedül felveszi (tépőzáras).

A pulcsit már Zi is próbálja felvenni, levenni, zokni húzogatásban kb. már 1 éve világbajnok. :SS és :DDDDD

Ha ki akar menni, akkor a cipőjét, szandálját is felhúzza.


Rendrakás: MI AAAAZ?????? Amilyen ügyesek minden másban, annyira nem akarnak pakolni. Zé nem tudja (nem akarja?) koncentrálni a figyelmét: megfog két játékot, elteszi, a harmadiknál hirtelen eszébe jut valami, és elkezd vele játszani. amikor kb. 200 játékdarab van elől, elég hosszadalmas a pakolás. Zi egyébként ügyes. Ha mondjuk neki, ő gyorsan, kitérők nélkül rakodik.


Dackorszak, hiszti: szintén világbajnok lehetne mindkét gyerek. :SSSS

Zi egészen régtől fogva képes arra, hogy fülsiketítő hangon ordítani kezdjen, ha valami nem az elképzelései szerint történik. Ez alatt egyébként elsősorban két dolog értendő: nem kap (többet/éppen akkor/éppen azt) enni, nem mehet ki illetve be kell jönni.

Zé szokásos 3 éves, ahogy éppen felkel. Van hogy kenyérre lehet kenni, másnap azért is bömböl, mert levegőt vettünk mellette. :SSSSS


Beszéd: jajjanyám! Aaaaaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnnnyit bírnak beszélni, hogy néha már fáj!

Persze, többnyire haláliak, főleg Zi. Szinte képes bármit utánunk mondani. :-OOO Sokszor csak lesünk.

Múltkor pl. mosogattam, kérdezte: "Mi az?" Én: "Kesztyű, gumikesztyű." Mondta ő is.: kesztyű. Aztán meg egyszer elismételtük, és ment tovább játszani. 2 nap múlva T felvette a munkáskesztyűjét, Zi meglátta és közölte vele: kesztyű. Apja -aki nem tudott az előzményekről- majd hanyatt dobta magát meglepetésében. Aztán tegnap sütöttem, és az edényfogó kesztyűt is beazonosította. Tehát nem csak megjegyzi a szót, hanem képes a párhuzamot is felfedezni a zöld gumikesztyű, a koszos, 3x akkora munkás kesztyű és az egyujjas pamut edényfogó kesztyű között.


Na, most elhúztam, mert én valójában dolgozom...


Írjatok, ha tudom, elolvasom!


Pussz!

15238. 1f9774333a
2009. jún. 5. 11:37
SZiasztok. csak egy gyors kérdésem lenne. voltköztetek olyan anyuka, aki a tápszeres babáját 2-3 hónaposan elkezdte hozzátáplálni. Tudom, a nagy könyv nem ezt írja, de engem a tapasztalatok érdekelnek. Előre i sköszi a válaszokat:)
15237. emily (válaszként erre: 15222. - Kszilvi)
2009. jún. 5. 10:28

Ööö. Mi történt itt? Meg vagyok rökönyödve... :DDD


Köszi a gratulát, meg a szorítást!


Beszámoló:


Alvás: Nem minden nap alszik, ha igen, akkor ebéd után vagy az autóban vagy "Kiszkijájjány" bámulása közben a mi ágyunkban (Ja, mióta ideköltözöünk a férjemmel alszom! :D)


Evés: Van, mikor egy lovat megenne, máskor meg szinte semmit nem lehet beleerőltetni... :S Már nem érdekel, ha eszik, eszik, ha nem, nem...

Amúgy teljesen egyedül eszik, előke nélkül. Ezt néha (mondjuk minden nap... :D) a ruhája bánja.


Fogmosás: Nem szeretem, ha egyedül mossa, mert akkor csak a fogkrémevés megy...


Szobatisztaság: Nappal már régóta egyáltalán nem kell a pelus, éjjel majd szerintem úgy júliustól próbálkozunk.


Egyedül öltözik, szerintem a színösszeállításokat nem szeretnétek látni... :S


Rendrakás: Valaki elmagyarázhatná neki ezt a fogalmat, mert semmilyen nyelven sem érti... :SSS


Dackorszak, hiszti: Általában fél napot szokott hisztizni mostanában... a nap másik felében ugyanis alszik... :SSS :DDD


Magyarul nagyon szépen, kerek, összetett mondatokban beszél, ragoz, próbálja kimondani a szavakat, amik nem tökéletesen mennek. Ennek köszönhetően már az Emini helyett is sikerült kimondani, hogy Emily. :) Németül mindent megért, válaszol is németül, csak néha nem értem mit mond. :D És nem ragoz még rendesen... bár mióta dolgozom, és egész nap az apjával van, ez is rohamosan fejlődik.


Uff. :D

15236. d@nu (válaszként erre: 15235. - Kszilvi)
2009. jún. 3. 16:00
:))))
15235. kszilvi
2009. jún. 3. 15:35

Hallottam, hogy Panni felkelt. Szóltam Petinek nézze meg! Erre ő elkezd énekelni: áll a baba, áll!

Megyek, hát vigyorogva áll a lányom a kiságyban:DD

Mire elővettem a fényképezőt, már le is huppant:)


Most már azt hiszem teljesen le kell tennünk azt az ágyat!

15234. kszilvi (válaszként erre: 15233. - D@nu)
2009. jún. 3. 15:03

Panna múlt hét csütörtökön volt 8200 gr body-ban és pelusban. Nem tudom ? cm, de ma megmérem, ha hagyja:)


Ja, emberi a rendszer, csak kiakadok, hogy reggel még mindig cumisüvegből kéri a kakaót...na jó, így legalább megissza-mert kell inzulin után a ch-bár jobb lenne, ha nem csak kakaóból állna, de nem kér mást:S-nehéz nagyon! és mostanában van, hogy nap közbenis cumisüvegezni akar:SSS hát a falra mászok! -mert Panna is abból iszik ugye, hát neki is az kell. Na a múlt héten már Panna is pohárból ivott.


Más: kicseréltük a kádat a fürdőszobában. Két este a kis műanyagban fürödtek(volt, hogy együtt-kép majd:) Erre utána is abban akart..pi kád-mondta, sőt sírva ordította.

Kádcsere előtt pedig nem akart fürdeni még a régiben, nem tudom mi történt-apa se-ő fürdette. Egyszer csak majdnem kiugrott a kádból.

Gyanús, hogy a dugó kihúzásától félt...most eszmélt rá, hogy lefolyik a víz-félhetett ő is...

Most már szerencsére nincs gond, ismét fürdik félelem nélkül. Ja, és csúcs szuper az új kád:)


Vissza térve:

A felkeléstől én is félek...hogy fogunk elkészülni, és elindulni majd az oviba, két gyerekkel... Pedig itt van 6 házra az ovi:) mégis előre majrézok. (ha magas a cukra reggel, várni kell a szuri után az evéssel... és persze felöltözni, lányomat is elkészíteni, etetni stb.,mert ugye ő nem maradhat itthon egyedül...

Majd lesz valahogy. Még van idő. Mi augusztusban visszük beiratni-akkorra várnak minket, és szerintem csak jövőre fog renesen menni, addgig csak beszoktatás lesz. Persze jönnek majd a bacik sorra...akkor pedig marad a tavaszi ovi kezdés.


Csajszim jó étvágyú, most hízott is sokat. 80dkg-ot. Korábban 40-et. Egyre többet mozog. Mászik, mint a villám:)


Hú, feketeség lett és dörög nagyon, rohanok, behozom a szárítókat.

15233. d@nu (válaszként erre: 15231. - Kszilvi)
2009. jún. 3. 14:28

Ööö, kb. 9 kiló lehet. :D Egy hete volt 8,8 körül. És 72 cm.


Nálatok akkor azért egészen emberi a rendszer. Remélem, M is meg fogja szokni, legkésőbb ha oviba megy. Csak azt nem tudom még, hogy fog reggel felkelni? Sőt, az hagyján, ÉN hogy fogok felkelni? :DDD


Szuper, hogy Panna jól eszik, de gondolom mozog is jó sokat. Kell az energia. ;D

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook