Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszélgessünk a hozzátáplálásról! fórum

Beszélgessünk a hozzátáplálásról! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
15232. kszilvi
2009. jún. 3. 14:21

Panna egy zabagép:D

Tesóm azt mondja, néha egyszerre annyit eszik,mint az ő lánya egész nap...


Ma reggelire szopizott, tízóraira almát akartam adni babapiskótával-álmos volt, sír, nem kérte, inkább szopizott, elaludt. Ebédre evett főzit husival, és a tíróraira szántat. Nemrég szopizott, és elaludt.

15231. kszilvi (válaszként erre: 15230. - D@nu)
2009. jún. 3. 14:18

Biztos fog ízleni Pindurinak minden! Mondjuk nem is olyan pinduri!:) Mekkora is most?


Kajcsi Petinél:

Reggeli: kakaó (7-8 körül)

kenyeret nem nagyon eszik, tojás jöhet bármikor, és szalámi.


Tízórai: néha semmi, máskor nasi (pufi, keksz,alma)(fél 10-10)


Ebéd: egy fogás-ritka, ha kettő (fél 12-12 körül)


Uzsi: néha kimarad,attól is függ, mikor ébred du-án, vagy éhes e, milyen a cukra, máskor rendesen eszik, esetleg főtt kaja, vagy nasi...


Vacsi: hideg, vagy meleg (6-7 között)

Utóvacsi: tej v. kakaó (fél 9)


Tegnap du-ántól pl. az egekben volt a cukra:S Banánt evett uzsira. Vacsikor inzulin előtt is magas volt, így a vacsi is csúszott. Nem is volt éhes. Később meg 8-fél 9 körül 6-volt a cukra...eszméletlen néha, milyen változó!:S akkor evett rendesen, és ivott kakaót is.

15230. d@nu (válaszként erre: 15229. - Kszilvi)
2009. jún. 3. 13:59

Igen, bár lassan elkezdem a kóstoltatást, ma akarok vásárolni menni és beszerezni az "alapfelszerelést". :D


Ebédről jut eszembe, azt még nem is mondtam, hogy nálunk furi egy rend van, reggel ébredéskor nem is eszik a csaj, csak 9-10 körül, utána alszik és ébredés után ebédel. :O Akkor is úgy kell rátukmálni, szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor kért idén magától enni. :S

15229. kszilvi
2009. jún. 3. 13:17

Köszi! Kicsik megebédeltek. Peti csak levest és főtt húst evett. Ő már alszik, Panna játszik. Én most tömöm a kajcsit:)


Peti mellé még oda kell bújni. Tegnap én is elaludtam mellette(Panna is aludt a kiságyban), mire apa telefonált-felkeltett:S Na jó, aludtam egy órát, Peti még egyet:)

Ma is jó lett volna lefeküdnöm kicsit, mert reggel olyan fejfájással keltem, hogy azt hittem róka lesz a dologból:S (épp megvan...has nem görcsöl, fej annál inkább)



Pinduri akkor még csak szopizik?

15228. d@nu (válaszként erre: 15226. - Kszilvi)
2009. jún. 3. 12:29

Egyet. Az is sok. Ja, a nasi jöhet főfogásnak. :D Néha hajlandó leves után mást is enni, de ez ritka. Igaz, tőlünk látja, mi is így eszünk.


Nappal egyedül alszik, éjjel velünk - merthogy nem tudtuk kiszoktatni eddig. Most jön a reményhal, mert szobafestések lesznek, Pindurit is ki akarjuk költöztetni sajátba - Eccerke, megszűnik a rumliszoba! :D

Nappal ha álmos és éppen jó napja van, 5 perc alatt alszik, este... inkább hagyjuk. :D


A fogmosás nálunk is el szokott maradni, de nem miatta, hanem mert mi vagyunk szanaszéjjel, és néha elfelejtünk szólni neki (magától nem mossa meg, de tiltakozni sem szokott).


Jó ebédet! :)

15227. kszilvi (válaszként erre: 15225. - D@nu)
2009. jún. 3. 12:07
Köszi!:)
15226. kszilvi (válaszként erre: 15224. - D@nu)
2009. jún. 3. 12:07

Gondoltam egyet:DD Írtam-kérdeztem:D


Ebédre M több fogást is eszik? Peti ált. csak egyet.

M egyedül alszik el? -Peti velem, max. este a nappaliban a sarokülőn egyedül-ha valaki mellette ül és nézzük a tv-t. Ő villám gyorsan beájul.


Este nem folytat már vándorlást? Peti ritka, ha nem...


Peti is eszik egyedül, de néha ő is kéri, én etessem. A zöldségeket nem eszi meg:( legnagyobb bánatomra, mert azokból bármikor ehetne bármennyit. kiv. a csemege uborka. Régen mindent szeretett, most azt mondja nem szereti:S


A fogmosás néha elmarad, mert nagyon nem akar, és ennek hangot is ad. Máskor meg nap közben is többször akar fogat mosni.


Szobatisztaság...írtam a naplóbman is: néha már jobban megy, máskor meg nem. Ráül a nagy wc-re, és produkál is bele:) Néha szól, ha kell, máskor ha már bement. Most, hogy rossz idő volt, ismét pelusoztunk. Nem győztem feltörölni utána a padlót... persze ha magas a cukra, akkor még többet pisil...többet iszik,megint pisil.

Javul az idő, próbálkozunk tovább!

Azt vettem észre, neki az is tetszett, hogy a gyatyát telepisilte, és persze van másik, és anya kimossa! -mondja ő:DDD


Öltözködés: lefelé megy-kiv. póló. Felfelé próbálkozik, de nem megy teljesen.


Rendrakás: nem megy, pedig már egy időben mindent elpakolt. Jó a könyveit felrakja a polcra egymásra, de annyi. Inkább szétpakol, ha szólunk, akkor felesel, és mondja: anya, apa pakoljon el! Na akkor szoktunk erőteljesebben rászolni, és segítünk, de ő is pakoljon, különben kidobok mindent:)


Hiszti van, vagyis inkább nyávogás, kiabálás. Mindenért, ha valami nem megy elsőre:SSS



Beszéd alakul, de még nem az igazi...


Na gyorsan ennyi, mert megint kezd irtó káosz lenni, ebédelünk, lányomat már az előszobából szedtem össze:)

Ha alszanak, majd jövök.

15225. d@nu (válaszként erre: 15223. - Kszilvi)
2009. jún. 3. 11:16
L-ment. :)
15224. d@nu (válaszként erre: 15222. - Kszilvi)
2009. jún. 3. 11:13

Jééé, úgy meglepődtem, amikor megláttam a hirtelen feltörő skizót, hogy majdnem a szék mellé ültem - de persze megkapaszkodtam. :D


Köszönjük, olyan villámgyorsan jönnek azok a kis fogacskák, hogy nem győzöm kapkodni a fejem - és egyelőre még nem jött az ágyba a csaj, remélem, bírni fogja a sajátjában. :)


Hát a pünkösdit sajnálom, most megyek, hüppögök egy sort a háttérben. :'(


alvás: M dél-1-2 körül, kb. 1 órát saját ágyban

Pinduri össze-vissza, napi többször kb. 40 percet


evés: M teljesen egyedül, igaz néha rátör az etessél engem, de ezt csírájában elfojtom :D - késhasználat még nem megy, de nem is erőltetem, néha rájön, hogy próbálkozna, olyankor megmutatom, de nem foglalkoztat még a dolog.

Étvágya olykor van, általában inkább fotoszintetizál. Egyébként nem válogat, csak néha rájön hogy inkább zöldséget enne, máskor meg inkább húst, ez a ritkább. Tészta jöhet bármilyen mennyiségben.

Pinduri egyelőre szopi-szopi-szopi... Nem válogatós. :D


Fogmosás egyedül - de mi "ellenőrizzük", azaz átsikáljuk a végén a fogait. Ő inkább csak próbálkozik, de csinálja, és ez a lényeg. :)


Szobatiszta - néha van baleset, de egyre ritkábban.


Egyedül vetkőzik, öltözni is tud a zokni kivételével, igaz azért történnek balesetek (pölö a bugyi feneke kerül előre :D). Egyébként nem szeret és mindig kiveri a balhét miatta, hogy én öltöztessem fel.


Rendrakás: veszekedés árán megy egyedül is, bár ez inkább amolyan szőnyeg alá söprögetés. :D


Hiszti: áááááááááááááááááááááááááááááááá!

A "nem" nagyon megy, mindenre nemet mond, ami azért tré, mert ha nevelni akarom, akkor márpedig csakazértisazvan amit én mondok, ettől olyan parancsolós lesz a dolog, így meg nem egyenrangú fél a családban... szóval, hagyjuk. :S Hisztizni szinte kivétel nélkül csak akkor szokott, ha álmos - na de akkor legszívesebben... :SSSS


Beszéd: sirály.

15223. kszilvi
2009. jún. 3. 10:31

Majd elfelejtettem!


Valaki írja már le, vagy küldje már el annak az epres fincsinek a receptjét, mert meg csiklandozta az ínyemet!:D :P


Pusza!

15222. kszilvi
2009. jún. 3. 10:29

Sziasztok!


d@nu! Gratula előre is Pinduri fogacskáihoz, és a forduláshoz! Ügyes!:)


Szépek a virágok! Pünkösdit küldenék én is, de messze vagytok!:(


win! Aranyosak a gyerkőcök!:) Már olyan nagyok!

Ügyes a csajszi, hogy már így beszél!:)

A te virágaid is szépek!:)


emyli! Gratula az írásbelikhez! Lassan csak beérsz/megérsz!:D Megy a drukk a szóbelikhez!

A te csajszid is nagy dumás:DD Édes lehet, ahogy ilyen jókat mond!


Írjatok már ide is egy kis negyed éves beszámolót!:D


pl.: -alvás (hogy, mikor, mennyit, hol?)

-evés (hogy megy egyedül, étvágyuk milyen mostanában?válogatósak? van amit nem szeretnek?)


-fogmosás megy egyedül?

-szobatisztaság? (tudom, Csöpp már teljesen az, és a többiek?-na nem a kicsikre gondolok!:P Bár sose tudni...:D

-öltözködés?

-rendrakás?

-dackorszak, hiszti?

-beszéd?


Ennyi jutott eszembe, ha van pici időtök,majd írjatok pár sort!

Persze olvasom a naplókat is:)


Remélem jól vagytok, gyerkőcök is!

15221. emily (válaszként erre: 15220. - Kszilvi)
2009. ápr. 17. 13:07
Köszönöm, ideértek! :)
15220. kszilvi (válaszként erre: 15219. - Emily)
2009. ápr. 16. 15:13

Drága!

Holnapra millió puszi!:)


(ha nem lennék...)

15219. emily
2009. márc. 28. 07:44
Pedig már rendszeresen fürdök...
15218. emily
2009. márc. 24. 07:03

Lassan kihalunk, ha ez így megy tovább... :(


Em mostanában tiszta hiszti, biztos benne van a pakliban az is, hogy én meg tiszta ideg vagyok. :S

Nagyon rákapott a csaj a csokira. Amennyire nem ette 2 éves koráig, most annyira imádja. Ha hagynám, akkor már reggelire azt enne... :S Az evés még mindig rapszódikus. Hol megeszik egy fél lovat, hol meg egész nap szinte semmit. Már nem is foglalkozom vele, ha éhes majd szól. :P

Pisilés terén jól állunk. Már csak a wc-t használja a csaj, azt is szűkítő nélkül. :) Mióta beköltöztünk az új kéróba, azóta egy baleset volt csak, az is úgy, hogy anyunál voltunk, Em szólt, hogy pisilni kell, aztán elszaladt.... Kiabáltam utána, hogy akkor azonnal ide, de mire visszaért, addigra bepisilt. Mondjuk ilyenkor el tud durrani az agyam, mikor nagyon jól tudja, hogy kell és csakazértis elszalad... Az megint más lenne, ha annyira belefeledkezne a játékba, hogy elfelejtené...

15217. bocicsalad
2009. márc. 16. 18:45

Sziasztok,

segitsegeteket szeretnem kerni.

A babam most lesz 5 honapos es en mar 3 honapos kortol megkezdtem a fokozatos hozzataplalast (vedono es szulok javaslatara, mert Dorka mar nagy baba volt)jelenleg mar csak reggel es este kap tapszert. Az elmult hetekben nagyon rosszul alszunk,lehet hogy amiatt hogy keves neki a napi 2 tapszer. Szerintetek visszaallitsam a tobb tapszerre?? Ha igen, nem fogok ezzel neki artani??

15216. kszilvi (válaszként erre: 15212. - D@nu)
2009. márc. 16. 09:29

Nálunk papa a nagy pecás. Már várja, hogy jó idő legyen, és Petit is vihesse. Persze mi is megyünk majd. Szeretek a vízparton lenni.

Petinek már igazi, pici horgászbotja is van:)

Rendesen elmutogatja, és kommentálja a pecázás rejtelmeit. (úszik a hal, rákap a csalira, és kifogjuk, aztán pucolás, sütés, evészet:D


B akkor örül, hogy M érdeklődést tanúsit a pecázás iránt! Volt már az apjával korábban horgászni? Szereti a halat?-enni?

15215. kszilvi (válaszként erre: 15211. - D@nu)
2009. márc. 16. 09:26

Köszi!:)

Néha még a nyelve is kilóg a nagy koncentrációban:D Mondom is neki néha, nehogy megharapja:D


A csusszt még tavaly kapta. Lassan már kicsi neki, de jó lesz majd a csajoknak.

Most Zsolti rönk hintát akar neki csinálni.


Petya amúgy a csusszon az autóit szokta előre engedni:D

15214. minerva223
2009. márc. 16. 09:24

Sziasztok Anyucik!

Indítottam egy fórumaot a címe: Illatszertár.

Arra lennék kíváncsi a kismamák milyen parfűmöt használnak? Arra pedig méginkább, hogy a babák meg tudják -e külömböztetni az illatokat az anyucin?

Kérlek ott válaszoljatok.

Szép hetet kívánok mindenkinek.

15213. kszilvi (válaszként erre: 15210. - Emily)
2009. márc. 16. 09:22
:DDDDDD
15212. d@nu (válaszként erre: 15210. - Emily)
2009. márc. 15. 12:19

Fini lehetett! :DD

B tegnap pecázni ment. Előtte forrázgatta a csontikat, M érdeklődően valami kajához hasonlította őket és egészen megkívánta. Bloáááá.

15211. d@nu (válaszként erre: 15209. - Kszilvi)
2009. márc. 15. 12:18

Nagyon helyesek! :) Főleg Petya koncentrációja tetszik gyurmázás közben. ;DDD

Jó a csussz, aranyosak ezek a komplett "játszóterek". Ha korábban vettük volna, valószínűleg mi is hasonlót választunk, de M-nak már nagyobb csúszda való. Így is azzal játszik, hogy leküldi a kistáskáját és a babáját, majd utánuk csúszik ő is. Hiába no, társaságban jó a móka! ;DDD

15210. emily (válaszként erre: 15207. - Kszilvi)
2009. márc. 15. 06:14
A hangyán már túl vagyunk.... :DDD
15209. kszilvi
2009. márc. 13. 14:38

Pár kép a naplómban:)


a csussz-ról is:)

15208. kszilvi (válaszként erre: 15197. - Emily)
2009. márc. 13. 14:37
Kis ügyesek!:)
15207. kszilvi (válaszként erre: 15196. - Emily)
2009. márc. 13. 14:36

Nagyon édes!!!!:DDDDDD


Csak vigyázz, utána nehogy a bogarakat is megkóstolja odakint!:DDD főzi gyanánt!:D

15206. kszilvi (válaszként erre: 15188. - D@nu)
2009. márc. 13. 14:35

Én csak a kötelezőeket!


Tudjátok, mióta...azóta még annyira sem vagyok híve az oltásoknak-még a kötelezőektől is tartotk, de azokat persze megkapják.

15205. kszilvi (válaszként erre: 15186. - D@nu)
2009. márc. 13. 14:34

Azt tudom,hogy az elején héj nélkül kell adni, de nem gondoltam, hogy a boltiban benne van...:S


Láttam a boltban hántolt, felezett zöldborsót! Szerintetek azt meg lehetne próbálni???



Nálunk gond, hogy apa nem szereti a borsólevest, borsófőzit...viszont a rizi-bizit megeszi

15204. d@nu (válaszként erre: 15203. - Win)
2009. márc. 10. 12:47
Amilyen rémes egy nőszeszély vagyok! ;DDDDDDDDDDDDD
15203. win (válaszként erre: 15201. - D@nu)
2009. márc. 10. 12:33
Úgy látszik, sikerült elijesztened! ;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook