Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszélgessünk a hozzátáplálásról! fórum

Beszélgessünk a hozzátáplálásról! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
15382. d@nu (válaszként erre: 15381. - Emily)
2009. szept. 13. 09:03
:D Hát nálunk első hét: brutál. Második hét első fele szintén, a második felében már nem hisztizett, hajlandó volt kommunikálni az óvónőkkel, sőőőt, játszott is velük és a gyerekekkel is. Hogy hétfőn mi lesz, azt nem tom, de szerintem (na jó, bízom benne, hogy) rendben leszünk. :)))
15381. emily
2009. szept. 13. 08:50
Na mizu az ovisokkal? Em holnap kezdi...
15380. kszilvi (válaszként erre: 15379. - D@nu)
2009. szept. 7. 10:17

Szia!


Írtam a naplómba az ovis napokról pár sort.

Olyan gyorsan eltelik az a 2-3 óra, örülök, ha megcsinlok addig mindent, amit szeretnék. Igaz pénteken kicsit csavarogtunk Pannával, elmentünk az egyik barátnőmhöz, miután a nagyokat oviba vittük, a két kicsi(3 hét van köztük) jót játszottak, mi meg beszélgettünk egy jót. Haza jöttünk, kicsit össze pakoltam, és mentünk Petiért.

Tetszik neki az ovi, bár java részt kint vannak az udvaron.

Panna elég nyüszis mostanában. Lehet fogacska? nem tudom. Nyáladzik is...Most is itt panaszkodik, így megyek is hozzá lassan. Még ki akartam porszívózni is, és közben megy a mosógép... Sajna váltásban vannak ébren. Panna akkor ébred, amikor Peti elalszik ebéd után. Ha van egy kis szabad időm, esetleg ha e0gyszerre alszanak,akkor olvasok:) Most az 5.részt,vagyis ami meg van belőle.

Peti hivatalosan csak 15.-től ebédelhet az óviban, ha betölti a 3.-at. Saját sütésű tortát-sütit mi se vihetünk...Ez az előírás, gondolom Haacp szerint.


Röviden ennyi. Ha tudok,majd jövök.

Puszi mindenkinek!

15379. d@nu (válaszként erre: 15374. - Kszilvi)
2009. szept. 3. 15:12

Na jövök ide is gyorsan, aztán teregetés. :D


Röviden: az első napunk viszonylag oké volt, beleférős sírással. Második nap hiszti, mert nem voltunk ott. Harmadik nap hiszti, mert el akartunk menni.

Összegzés: gyerek egyre rosszabbul veszi az akadályokat. :P Azt hiszem, nem bírja a mellőzöttséget, márpedig tudja, hogy ha mi elmegyünk, más nem is lesz. Kellene neki egy kis barát, de az most még nincs.


Van "anya ne menj el", "fáradt vagyok", "éhes vagyok", de aztán érdekes, ma maradtam és mégis visszament evés, alvás nélkül is tovább játszani. Jó lesz ez, csak mikor? :DDD Kár, hogy nincs minden gyerekre fejenként egy óvónő, aki segítene nekik ebben az időszakban, ha már anyuka-apuka egy idő után nem kívánatos személyek.


Pinduri szobája szép lett - állítólag. A "művész" nem mond véleményt. :P :D

V az elmúlt két napban kint aludt teljesen. A kiságy kiköltöztetését követően első este félidőben magam mellé vettem, mert már nagyon álmos voltam, a következő éjjel mindig akkor ébredtem, amikor éppen szopizott, így végig mellettem aludt :)), tegnap-tegnapelőtt viszont kint volt végig, 3-3 alkalommal mentem be hozzá pár percre szoptatni. Ügyeske. :)))


Nálatok?

15378. kszilvi
2009. szept. 1. 17:23

Megvolt az első ovis napunk:)

Reggel(negyed 10-kor:) értünk oda. Úgy volt hogy a tízórai után, ami 9-kor van.

Peti szépen besétált a csoporszobába, addig én beszéltem a másik óvónőjével, aki az óvodavezető is egyben. Aztán azt mondta, lehet jobb ha nem szólok neki, és elmegyek. Hallottam, hogy készülnek ki az udvarra, és elkezdett keresni, már majdnem sírásba fordulva. Gyorsan kiléptem az ajtón, már amennyire a babakocsival lehetett. Aztán még füleltem kicsit. Picit sírt, de abba is hagyta. Az úton még álltam kicsit, hátha jönnek már kifelé az udvarra, és akkor még meglesem onnan, ahol nem lát. Nem jöttek...aztán észre vettem, hogy a nagy izgalomban ott hagytam a bejárat mellett Peti motorját. Vissza mentem érte. Sírást megint nem hallottam. Kicsit megnyugodtam:) Aztán elindultunk haza. A mi utcánkban ismét megálltam kicsit, mert onnan is rálátni az udvarra. Még mindig nem jöttek ki. Végül haza mentünk. Ideges voltam kicsit, mi lesz... a cukra jó volt, amikor indultunk, vagy is inkább kicsit magas is.(14- nála 12-13-ig még bele fér nap közben) Itthon elmosogattam, megetettem Pannát. Furcsa volt a csend...

Fél 12-re kellett érte mennünk. Negyedkor indultunk is. Izgultam, hogy fog fogadni.

Már a bejáratnál észre vett, mert az udvarról oda látni. Én balga nem mentem oda a kerítéshez, hanem bementem, hogy majd a kocsit letéve oda megyünk hozzá az udvarra. Jött az óvónő, és monta, hogy minden rendben volt reggel. Picit sírt, de hamar abba maradt, amikor már az udvaron voltak. Ott szépen játszott:)

A ruháit, hátizsákot haza kellett hozni,mert Peti ragaszkodott hozzá, hogy az az övé, ne hagyjuk ott!


Szóval nem volt semmi nagyobb baj..amíg oda nem értem...ugyanis amikor elindultunk, én mondtam, hogy ne menjünk a lépcsőn,mert ott le kell cipelnem a babakocsit Pannástul...de Peti ott akart-megszokta, hogy arra megyünk. Jött utánam, mondtam is neki, hogy vigyázzon, lassan. Erre ahogy kimondtam, az utolsó lépcső fokon megbotlott, és elesett:SS Én ha utána kapok, nem érem el, de a babakocsi is elkezdett gurulni az út felé... a dajka ott volt kint, de a lépcső tetjén állt. Addigra kijött a másik óvónőnk is, aki az udvaron volt velük. Petinek kicsattant a szája fent a fogánál. Vérzett:(( attól féltem, kitört a foga, de szerencsére nem! huh! picit sír, megtörölgettem, aztán lassan indultunk haza. Itthon rögtön megnéztem a cukrát, hát 3,3 volt. Gyorsan evett, aztán Panna is. Pannát elaltattam, aztán Petinek megnéztem megint az ujját, és őt is elaltattam. Hát nehéz lesz, azt hiszem... Még az a szerencse, hogy közel van az ovi.


A jele a hajó lett, ő választotta:)


Röviden ilyen volt amai nap. Szerencsére azt mondja, hogy holnap megy, és mindenki ajándékot fog neki adni, mert olyan ügyes volt:)

15377. emily (válaszként erre: 15376. - Kszilvi)
2009. szept. 1. 09:25
De volt ám ijedtség!!! Főleg, hogy mondta a doki néni, hogy két hétig figyelni kell a gyereket, ha lázas, vagy fejfájásra panaszkodik, akkor azonnal doki. Megyek haza kb. 1-1,5 héttel az eset után, és látom ám, hogy a Panadol szirup kibontva fekszik a konyhapulton... Kaptam egy kisebbfajta szívrohamot, rohanok fel, be Em szobájába, megfogtam, nem volt láza. Megyek be P-hez, édesen alszik... Persze felráztam: LÁZAS VOLT A GYEREK????? Aszongya dehogy, csak fájt a torka... ÁÁÁÁÁÁÁÁ! :SSS
15376. kszilvi (válaszként erre: 15375. - Emily)
2009. aug. 31. 16:47

Örülök,hogy rendben ki tudta szedni a doki azt a fránya kullancsot! Bennem még nem volt..kop-kop! nem is tudom mit csinálnék ha a gyerekben lenne...persze vinném a dokihoz, de a frász kitörne. Gondolom nálatok is volt ilyedtség:S



Ovi: elmaradt. Múlt héten kedden még nem tudták, hogy ma évnyitó értekezlet lesz az iskolának-óvodának egyaránt...:S Holnap lesz a nagy nap.

15375. emily (válaszként erre: 15374. - Kszilvi)
2009. aug. 31. 10:34

Kullancs: 4 nappal előtte hogy észrevettem, kint voltak az erdőben. Most vagy addig bújkált a gyereken, vagy otthon szedte össze. Gyorsan kivette a doki néni, és nem is szakadt bele.


Mi volt az oviban?

15374. kszilvi
2009. aug. 31. 07:32

win! Remélem már jobban vagy!

em! a kullancsot olvasva még a hideg is kirázott! Hol mászott rá? otthon, vagy kirándultatok? Ügyesen kiszedték?

d@nu! Biztos szép lett pinduri szobája. Mikor költöztetitek át? A bugyi témához még nem tudok hozzá szólni:) Petinek viszont 4-5 évesre való gatyót veszünk:)


Ma megyünk oviba.Majd megírom mi volt.

Ha tudtok, jelentkezzetek!

Pussz!

15373. kszilvi
2009. aug. 30. 12:43

Sziasztok!


Bocsi, hogy nem reagáltam az ovis témára, de nem nagyon ültem a gép előtt.


Köszi a köszöntéseket Panna nevében is!:)


Ovi: Eddig 4x voltunk. Csak úgy nézelődni, ismerkedni. Én és Panna is ott voltunk. Épp az udvaron voltunk mindig. 1,5-2 órát. Peti élvezte, de legutóbb, amikor próbálta kérni az óvónő, hogy próbáljak vele beszélni, hogy fél-1 órára elmegyek, akkor ez már nagyon nem tetszett neki...


Abban egyeztünk meg, hogy holnap már úgy megyünk, hogy beviszem, pár percig maradok, majd elköszönök. Azt mondták, jobb így, mint hogy nagyon megszokja, hogy ott maradunk mi is, mert akkor még nehezebb lesz mindenkink...hát nekem így is, és szerintem Petinek is. Már előre félek, hogy fog ordítani. Nagyon anyás...az utóbbi két hétben főleg. Mindenért engem hív, ha segíteni kell, vagy csak játszani, vagy kér valamit. Církuszt csinál ha épp az apja akar segíteni. Jó nem mindig, de volt már rá pl. Nem tudom mi ütött belé???Szerintem érzi, hogy valami készül...ovi...valami véget ér...változik, elszakad anyucitól (részben). Vegyes érzelmekkel állok a holnapi nap elé. Tudtam, hogy előbb-utóbb eljön ez a nap, de most nagyon furcsa, hogy már holnap...

Peti nem is hisztizni fog, csak sírni, ordítani. Ő nem igen hagyja abba egyhamar. hm... Majd csak elterelik a figyelmét valamivel, de nagyon nehéz lesz. Félek attól is, hogy jól lesz e, milyen lesz a cukra(félő, hogy magasak lesznek az értékek, főleg mert ideges, új dolog az ovi stb.) és még megannyi apró félelem(elesik, megverik, kitöri a fogát, beüti magát stb.) Pedig dolgoztam oviban, tudom hogy megy a beszoktatás, most mégis más, hisz az én fiamról van szó:)


Holnap csak váltó ruhát(gatyók, rövid nacik, pólók) benti cipőt(most még szandi, aztán majd meglátjuk)pohár, törülköző, táska, vércukor mérő, esetleg valami enni való.(tízórai után megyünk,ebéd előtt hozom haza)


Peti jó db-ig ebéd előtt fog haza jönni. De ha akar, majd maradhat ott aludni egy idő után. Sok cukorbeteg gyerek csak 4-5 évesen megy oviba. Gondolkodtam rajta, hogy még maradhatna egy évet itthon, de szerintem jobb neki gyerekek között.

Majd meglátjuk, hogy alakul.

Most megyek, mert Panna felkelt.

Pusz!

15372. emily
2009. aug. 29. 08:15
Na mi van, alusztok??? :DDD
15371. kszilvi
2009. aug. 10. 14:46

Sziasztok!


Látom írtatok!:)


Épp most írtam a naplómban, hogy múlt héten hétfőn bementünk az oviba. Persze nem a mi óvónőnk volt azzal a marék gyerekkel.(a miénk az óvoda vezető, vele jártam anno vezetni:) ja, aki volt, az pedig az autós iskola vezetőjének felesége. Na ezt jól körbe írtam.


Lényeg: Petinek nagyon tetszett az ovi, igaz most kint voltunk az udvaron-lehet azrét. Játszott, szaladgált a gyerekekkel. Néha oda szólt, hogy mi minden sikerül neki. (fel-le mászni a mászókáról, csúszdázni és ilyenek) Nézte, hogy figyelem e.

Akkor sírt, amikor haza indultunk. Ő maradni akart. Ott akart ebédelni.


Az a kevés, amit tudok: kell saját ágynemű-de nem tudom, csak huzat, vagy minden. (beszélgettünk az óvónővel, de néha félbe maradt,mert ide-oda szaladgált a gyerekek után) kell tisztasági csomag-hogy mi, majd megbeszéljük, kell váltó ruha sok-sok!


Megkértem az egyik barátnőmet, akinek a gyerekek már ovis, hogy szóljon már, ha a mi óvónőnk lesz bent. Akkor bemegyünk, és megbeszélünk mindent. Azt sem tudom, mikortól lesz a tényleges szoktatás. Lehet, hogy az új tv.-ek miatt csak akkor mehet Peti, ha betölti a 3. évet. (akkor kapnak utána támogatást) Az szept. 15. Jelünk sincs még...


Szóval tudot pár dolgot, meg nem is:)

Lényeg, hogy várja a fiam az ovit. Néha már én is, máskor meg nem. Néha jó,hogy még itthon van egész nap, máskor meg örülnék, ha lenne egy kis nyugi:) Köztes érzelmek...Peti betegségéről nem is beszlve.... mi lesz, hogy lesz, nem lesz e rosszul, eszik e majd eleget stb.....


Majd írok, ha tudok többet, és pontosabbat ebben a témában.


Pussz! Felébredt a lánykám, apának pedig kell a gép.

15370. d@nu (válaszként erre: 15369. - Emily)
2009. aug. 10. 10:43

Okéééé, várom a listát! ;D


Én csak egyet tudok, hogy ha ahhoz az óvónőhöz kerül M, akiről szó volt, akkor néptáncruha neki tuti, hogy kelleni fog. De azt nem tudom, hogy hozzá kerül-e. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

15369. emily
2009. aug. 10. 10:11
D@nu! Még nem tudom, hogy mi kell a tornazsákba, de szándékomban áll a napokban kideríteni! :D
15368. d@nu
2009. aug. 6. 11:47

No, szóval, B bement és infohoz jutott. :D


Nálunk NEM kezdődik augusztusban az ovi, sőt, a mi ovinkban kezdődik legkésőbb, a másik kettő előbb indul. :O Jövő héttől 2 héten át "küldik ki" a leveleket az ovisoknak. A levélben állítólag benne lesz, hogy felvették-nemvették-mizuvan, plusz az évkezdő szülők "meghívót" kapnak az év eleji szülőire. Wow.

Ja, azt csak mintegy mellékesen (magától értetődő a dolog, csak én hülye kezdő szülő nem tudtam ezt, nem tom mié' nem genetikázták be ezt már születéskor, hogy ne induljak hátránnyal :PPPP) elejtette a nő, akivel B beszélt, hogy az óvónő személyesen hozza ki a levelet (kiküldik vele :PPPPPP). Szal nálunk is lesz hómmustra, csak postázás mögé álcázzák.


Na igen, és akkor az elköv két hétben itthon kell ülnöm éjjel-nappal?????????????????????????????????? Vagy vajon veszik a fáradtságot és felhívnak előtte?


Na mindegy, nem agyalok. Csak remélem, nem alu létra vagy vízhőmérő lesz a gyerekem jele. :P

15367. d@nu (válaszként erre: 15366. - D@nu)
2009. aug. 5. 13:06
Ja, egyébként meg a másik fele, hogy ha az oviba úgyis mindig beteg a fél csoport, mert mindent összeszednek, akkor igazán elférne több gyerek is, egy 50 fős csoportból egyszerre úgyis csak 25 lenne bent. :DDDDDDDDDD
15366. d@nu (válaszként erre: 15365. - Win)
2009. aug. 5. 13:05

Alapból ez van igen, de nálunk az a helyzet, hogy az óvodák ugyanazok, mint 30 éve, a miénket igaz felújították, de ez nem jelenti azt, hogy több férőhelyes lenne.

Évek óta úgy üzemelnek az ovik, hogy a max. 25 fős csoportokat ők megemelik 30ra (ez valami engedélyhez kötött állítólag, efölött már nem lehet csoport és ezt is minden évben újra és újra ki kell járniuk), így be tudják a többséget venni, de az idei évben rekordszámú gyerekre számítanak, azaz annyira, mint még eddig soha és mint amennyi nem is várható a következő években. (Hiába no, jó volt az időzítés. :D)

Mi elég érdekes helyzetben vagyunk egyébként, mert a hely miatt rengetegen költöznek ide évről-évre (de hogy hova a tökömbe???), azok is hozzák a gyerekeiket magukkal és míg sok helyen valóban örülnek minden gyereknek, nálunk gondot okoz az elhelyezésük. Pl. 1 faluval arrébb szóba sem kerül a félnapos elhelyezés, tárt karokkal várnak minden gyereket, nálunk meg elutasítgatják őket, mert nincs hova tenni. :S

A továbbiakban is érdekes a helyzet mindenképpen, mert adott esetben ha éppen dolgoznék, akkor nem tom, mi a tök lenne a gyerekkel, illetve ugye most levették 2 évre a gyest is, kíváncsi vagyok, hogy hova fogják tenni azt a rengeteg már itt lakó és folyamatosan ide költöző gyereket? Most per pill olyan eseteket hallok, hogy ha valaki elmegy 3 év előtt dolgozni, annál a nagyi marad gyesen (na nem mintha az fenyegetne, hogy anyám ekkora áldozatot hozna értünk, de ebből asszem nem is kérnék), vagy a másik véglet, amikor 2 gyerek mellett már nem tud elmenni dolgozni, még félállásba sem, mert itt olyan szuper lehetőségek vannak csak 4-6 órára, ami mellett zaciba adhatná a gyereket. :S


B ma hazafelé benéz az oviba, úgyhogy kivi vok, mivel jön haza. Lehet, leragad a hirdetőtábla előtt? Vagy lefejeli az óvodavezért? :DDD

15365. win (válaszként erre: 15361. - D@nu)
2009. aug. 5. 12:25

Azon azért csodálkoznék, ha nem vennék be.

Bár, nem tudom, esetleg mennyi helyet szüntettek meg, építettek-e le embert, stb.


De az általános az, hogy a legtöbb óvodában örülnek a sok gyereknek, mint majom a farkának. A fenntartó önkormányzat úgy kapja a normatívát, és úgy tudja megfelelően finanszírozni (ez egyébként csak álom, mindig saját kasszából kell hozzátenni...) az intézményt, ha a lehető legnagyobb a kihasználtsága. A különböző pályázatokhoz is igazolni kell bizonyos fokú kihasználtságot, ha nincs meg, nem is lehet pályázni.


A születésszámok meg ugyebár elég mélyen repülnek már egy ideje, többnyire nem dúskálnak gyerekben a települések (egy város azért persze nyilván más)...

15364. win (válaszként erre: 15363. - D@nu)
2009. aug. 5. 12:20
Há' most má' nagggggyon kíváncsi vagyok, nálatok mi a helyzet ovi-ügyben? :OOOOO
15363. d@nu (válaszként erre: 15362. - Emily)
2009. aug. 5. 08:57
Megüt a guta. :S
15362. emily (válaszként erre: 15359. - Kszilvi)
2009. aug. 4. 23:18
Em szeptember 14-én kezdi, virág lesz a jele. Szülői már megvolt. Családlátogatás nincs (bár messze nem kéne menni, itthonról belátok az ovi udvarába :D). Nálunk is úgy van, mint Winéknél, hogy minden nap kicsit tovább maradhat a gyerek. Hál' Isten a mi óvónénink nem rideg szabályokhoz köti a dolgot, hanem gyerekfüggő. Tehát, ha nincs semmi gond a gyerekkel, akkor akár ott is hagyhatod, és utánad telefonálnak, ha sírna. Szerintem Emmel ilyen nem lesz, ő majd akkor fog üvölteni, mikor hazahozom... :D
15361. d@nu
2009. aug. 4. 15:42

Wow, nemáááá, hogy ez nálatok így megy! :S

Nekünk azt mondták, majd kapunk levelet egy hónappal az évkezdő szülői !!! előtt, ami augusztusban lesz. Ja, augusztus van, levél sehol. :D


A többiről se hír, se hamv. ?

Még az sem biztos, hogy beveszik. :S


Jajj, a jel - de jó is lenne, ha valami értelmes lenne.. :DDDDDD Nekem zászló volt, ezzel ki is nyiffantották a hazaszeretetemet. :P

15360. win (válaszként erre: 15359. - Kszilvi)
2009. aug. 4. 12:30

Az ebédszünetemből még visszalevő 3 percben gyorsan...


Zé aug. 24-én kezdi. Egy héttel előtte jönnek családlátogatásra az óvónénik, akkor elmondják, mire lesz szüksége A jele megvan: hajó, azt is elhozzák neki akkor.


Első nap csak 1 órát kell ott töltenie. Megmutatják neki az épületet, csoportszobát, mosdót, játékokat, stb.

Másnap már úgy lehet vinni, hogy kicsit többet lesz ott, és rendesen a csoporttal, aztán fokozatosan növeljük az ott töltött időt annak függvényében, hogyan sikerül alkalmazkodnia.


Visszamentem melózni...

Pussz Mindenkinek!

15359. kszilvi
2009. aug. 4. 09:02

Mikortól kezdik a gyerekek az ovit?


Mi tegnap voltunk egy kicsit játszani.

Majd írok, de most mennem kell.

Pussz!

15358. kszilvi
2009. júl. 29. 11:43

Tegnap nagy felfedezést tettem!


Kimentem és mondtam apának: kilyukadt!

Erre ő rémülten: Mi???

Én: a lányod ínye több helyen is!:)


Fent jön egyszere a 3,4! Eléggé nyügös volt tegnap. Jó sokat aludt. kb. fél 11-től 4 körül-ig. nem tudom pontosan, de sokat. Nem tudtam megnézni, melyik jön hamarabb, de talán szemből a bal felső középső metsző.


Most alszik a drágám. Én pedig megyek lassan, mert Peti ebédel, aztán alszik.


Puszi mindenkinek, majd jövök,ha tudok, de du-án jön apukám. Ma is dolgoznak az emberrel...

15357. kszilvi (válaszként erre: 15356. - Win)
2009. júl. 29. 11:38

Na igaz! Van esze a drágámnak:) Csak szólhatott volna, és akkor nem marad a vizes ruciban egy időre...szerencsére meleg volt, nem fázott meg.


Este alvás előtt volt, hogy én elfelejtettem, hogy pisilnie kéne, erre ő ment, és hozta a bilit. (most inkább a bilizés megy, kihozza a nappaliba, és ott végzi a dolgát, főleg, ha mesét néz...)


Olyan is volt, hogy a nappaliban elaldutak az apjával. Amikor vittem a helyére, kérdeztem, hogy pisil e? volt, hogy nem kellett, volt, hogy igen.


Nálunk is volt, hogy ha 5 körül Panna szopizott, és Peti még nem volt nálunk, akkor átsétáltam, és letapiztam:D Mostanában nem, mert volt, hogy utána nem sokkal mégis átsétált, felkeltette a hugát is, és nem aludt egyik sem vissza.

Reggelre talán kétszer pisilt be eddig, mióta nincs este sem pelus. Így nem aggódok most már, ha nálunk alszik reggel, mi pedig Pannával már rég fent vagyunk. Inkább nem nézek be rá, mert akkor felkel.


bocsi, ha kusza, de Peti gyurmázik, és azért oda is szaladgálok, segítek ezt-azt kreálni:) és főzök is. Na ugye, lehet több mindent is egyszerre csinálni!...


Jut eszembe! A rend témához: Pet volt, hogy reggel ébredés után kisétált a nappaliba, és megállapította, hogy nincs kupi!!! Közben a tenyerét felfelé tartva, hogy milyen megállapítást tett!:DD Este amikor elaludt még össze raktam a játékokat, a vacsiból maradtakat stb.:)

15356. win (válaszként erre: 15352. - Kszilvi)
2009. júl. 28. 21:21

Okos srác ez a Peti fiúcska! A saját ágyát lepisili, aztán átmászik a szülei száraz ágyikójába! :DDDDDDDDDDDDDDD



Az esti pisilés már régóta zajló rituálé. Csodálkoznék, ha ettől függetlenül azért nem lenne baleset, dehát néha-néha azért ez benne van a pakliban. ;)


Zé is többször kijön, bár ő már inkább hajnal felé. Én viszont fel szoktam ébredni valamikor éjfél és 2 között, olyankor mindig rájuk nézek, betakarom Zét, ha kell. Aztán egyszer hajnalban fél 5-5 felé szoktam ébredni, amikor pirkad, és be kell csukni a terasz ajtót. Szóval most a "pisi-vizit" is bejön a megszokott rutin mellé. ;)))

15355. win (válaszként erre: 15350. - Kszilvi)
2009. júl. 28. 21:13

Köszi! Cupp! ;))))


Én tényleg azt hittem, sose lesz vége a nappali és késő esti nem alvásnak, a dupla ordításnak, rengeteg bukásnak, állandó pelenkacseréknek, ....az egész őrültek házának. :SSSS



De szerencsére vége lett... :DDDDD


Nem állítom, hogy teljesen ép elmével, de azért viszonylagosan elfogadható állapotban túléltem. :P ;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

15354. win (válaszként erre: 15349. - Kszilvi)
2009. júl. 28. 21:10

Jóóóóó! :))))))


Na, igen, a kezdeti nehézségek, visszaesések igencsak elveszik az ember kedvét. :((


Zé nagyon sokáig nem akarta pelenkát, viszont nem is szólt, hogy pisilni kell, illetve azt mondta nem kell, ha kérdeztük. Menetrendszerűen össze-vissza pisilt mindent. :SSS

Egyszer meguntam, és nem kísérleteztünk tovább: visszakapta a pelenkát és nem mondogattam neki, hogy szólja ha pisilni kell, meg üljünk bilire/WCre. Nem foglalkoztunk vele. Végül némi idő elteltével újra lekerült róla nappalra a pelenka, úgy hogy a "balesetek" száma onnantól szinte nullával volt egyenlő. Nappali alvásnál még sosem pisilt be. :)))

15353. win (válaszként erre: 15347. - D@nu)
2009. júl. 28. 21:04

Köszi! :)))


Tegnap éjjel pelus nélkül aludt, nem volt semmi gond. :))

A múlt héten egyetlen éjszaka után sem volt pisi a pelusban, így elég stabilnak tűnik a dolog. Vasárnap este már mondtuk neki, hogy nem kap pelenkát éjjelre. Először bele is egyezett, aztán meggondolta magát. Mi meg nem erőltettük. Tegnap este egyszerűen tudomásul vette. Lefekvés előtt van egy kötelező pisilés, és úgy tűnik, ez elég neki reggelig.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook