Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beoltatod magad koronavírus ellen? fórum

Beoltatod magad koronavírus ellen? (beszélgetős fórum)


163. 71ddaa07fa (válaszként erre: 133. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 20. 21:15

Mielőtt én megkaptam a vírust olvashattad hogyan vélekedtem róla. Színházba, sporteseményre jártam tartottam a kapcsolatot a családtagokkal, barátokkal.


Én ismételten nem akarok a jószerencsémben bízni. A legrosszabb az egészben az volt, hogy teljesen magamra voltam utalva. Egyéb betegségek esetén elmész az orvoshoz, aki megvizsgál, és ha kell továbküld. Most az első két hétben, mikor ez a vacak a legveszélyesebb elvileg, a 180 km-re lévő háziorvosommal tartottam a kapcsolatot telefonon. Aki megnyugtatott, hogy nem baj, ha 14 nap után is hőemelkedésem van, azonban figyeljek oda nehogy szív vagy veseelégtelenségem legyen. Most én erre hogyan tudnék odafigyelni? Majd mikor megkaptam az antibiotikumot két hét után egy olyan orvostól, aki fel merte vállalni, hogy megvizsgál, a háziorvosom akkor is azt mondta, hogy pompás gyógyszert kaptam, de ha ez a tüdőgyuszi, ami elvileg nekem volt, a koronavírustól származik nem ér fabatkát sem. Szerencse a második elfogyasztott tabletta után elmúlt a hőemelkedésem, de máig azt figyelem, hogy rendesen működik-e a szívem, vesém. Ha véletlenül kicsit többet ettem, és elnehezedett a gyomrom, nehezebben kaptam levegőt, rögtön azt gondoltam, mindjárt elfogy a levegőm és ennyi. Pedig ez már a negatív PCR teszt után volt.

Ezt megint nem szeretném átélni. Lehet mentálisan mennék rá az egészre, ha a vírus nem vinne el.


Persze biztos azon is aggódék, hogy mit okoz a szervezetemben az oltás évek multán. Éppen ezért még várok. Ha nem is egy fél évig, de azt gondolom úgy nagyjából 2-3 hónapig védett vagyok. Ha igaz, amit beszélnek és nem jön újabb hullám, 2-3 hónap múlva kevesebb beteg lesz. Ebben az esetben megvárom, hogy az első fecskéknek, lesz -e valami problémájuk. Viazont, ha nem csökken az esetszám márciusra sem, azt gondolom nincs mit vesztenem.


Azzal kapcsolatban pedig, amit a médiában mutogatnak nem tudok hinni. Sajnos tisztán politika az egész. Az ATV mindenáron arra utazk, hogy cáfolja a köztévén mondottakat és így fordítva is. Ezzel az a baj senki nem törődik, hogy ezzel milliók életét teszik kockára.

162. VendrinerPiroska (válaszként erre: 161. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 20. 21:08

Linkelnéd azt a videót? Most néztem a BBC weboldalát és nyoma sincs semmi ilyesminek.Az igaz, hogy volt két súlyosabb allergiás reakció olyan embereknél, aki alapjáraton epipent hordtak maguknál, mivel elég komoly allergiákban szenvedtek. Ezért javasolják most, hogy akinek komolyabb allergiájuk van, inkább az AstraZeneca vakcinát (oxfordi vakcina) adassák be maguknak. Az AstraZeneca is ugyanazon az alapon működik, mint a Szputnyik.


Megjegyzem, kedves Judit55, hogy az orvosok is beadatják a hozzátartozóiknak a chemot - a keresztanyám is így kapott még 5 boldog évet. Mint ahogy az Angliában élő volt kolléganőim - gyógyszerészek és gyógyszerész asszisztensek mind várják, hogy beadják nekik a vakcinát. Az egyik azt írta pont ma a facén, hogy ha a szemgolyójába szúrnák, azt is elviselné, csak kapja meg.

Sajnos mellékhatásai minden oltásnak lehetnek. Az ártalmatlannak hitt gyermek védőoltásoktól is bénult már le gyerek. Nem mintha szeretném kipróbálni a mellékhatásokat, de ha 10 év múlva történik velem valami, akkor az minimum annyit jelent, hogy 10 évvel túléltem ezt a cart és akkor már nyertem.

161. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 157. - Channa*)
2020. dec. 20. 19:29
Tudom, hogy létezik ilyen is, de remélem nem úgy ismersz, hogy ilyenről beszélnék. Az ájulás és a sokk, azért orvosilag megkülönböztethető, nagyon nem ua. a kettő lefolyása. Nem véletlen itthon sem az orvosiprotokoll a 1/2 órás várakozás az oltás beadása után.
160. 55Judit (válaszként erre: 156. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 20. 17:13
Na tessék. Így lehet adni a kutási eredményekre.
159. Channa* (válaszként erre: 138. - Globus)
2020. dec. 20. 17:02
Mi is átestünk a kovidon. Én A-s, a fiam és férjem 0-ás.
158. Channa* (válaszként erre: 131. - 71ddaa07fa)
2020. dec. 20. 17:00

Pont ezt gondolom én is.

Most még várunk egy kicsit, hátha van valóban- hónap védettségünk, de utána beadatjuk az oltást, mert nem szeretném, hogy a következő alkalommal, amikor megkapjuk, valamelyikünk belehaljon...

157. Channa* (válaszként erre: 126. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 20. 16:57

Van egy volt kollégám, jelenleg ismerősöm és férfi, aki attól elájul, ha meghalja az oltás, vérvétel, sérülés, véradás szót:DDD


Ha vért vesznek tőle, akkor 1 hétig nem veszi le a ragacsot, mert elájul, ha meglátja a tű nyomát:DDDD


Amikor együtt dolgoztunk, az éves orvosi vizsgálatra úgy ment be a dokihoz vérvételre, hogy előtte megbeszéltük a dokiva, hogy a kolléga ájulós, így fekve vettek tőle vért, azonnal leragasztották a vérvétel helyét, majd 10 perc fekvés után 2 férfi kolléga bement érte, feltámogatta és átkarolva kísérték vissza az irodánkba, ekkorra mi már főztünk neki kávét, kikészítettünk neki 1 pohár vizet és egy kis ennivalót is. Fél napig képtelen volt dolgozni egy laza vérvétel után, majd néhány nap múlva nekünk kellett megnézni, hogy milyen a vérvétel helye, ha nem látszott, akkor mi szedtük le a ragasztót, letörölgettük a nyomokat, stb.


És ennek ellenére megtörtént, hogy beszélgettünk egy másik vérvételről és azt vettük észre, hogy ledől a székéről:DDDD


Azt hittük, hogy komolyabb baja van, mert csak később derült ki, hogy hallotta miről beszélünk:DDD


Mentőt is hívtunk pedig:DDD


Tehát, ennyit az oltás utáni ájulásról...

156. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 138. - Globus)
2020. dec. 20. 15:30
A szintén O-ás vércsoportú rokonom 3 hétig alig élt. 86-as volt a véroxigénje napokig. Én is nullás vagyok, nem tudom átestem-e a fertőzésen.
155. 55Judit (válaszként erre: 154. - Sziszizso)
2020. dec. 20. 15:20
Ez: Beoltatod magad koronavírus ellen?
2020. dec. 20. 15:14
melyik fórum témája is? Mi a fórum témája
153. 55Judit (válaszként erre: 152. - 55Judit)
2020. dec. 20. 15:11
Nem, de erre is van példa. De ebbe nem szeretnék belemenni mert más a fórum témája.
152. 55Judit (válaszként erre: 150. - Globus)
2020. dec. 20. 15:10
Nem.
151. syria (válaszként erre: 144. - 55Judit)
2020. dec. 20. 15:06
Miért pont ezt az adatot hoznák nyilvánosságra? Ugyanúgy titkolni fogják, mint a többit.
150. globus (válaszként erre: 146. - 55Judit)
2020. dec. 20. 15:05
Azt mondod, hogy kezeletlen tumoros tovább él, mint a kezelt?
149. Babi11
2020. dec. 20. 15:02
NEM NEM NEM
148. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 146. - 55Judit)
2020. dec. 20. 15:01

Kollegám orvos, orvos a férje, orvos a gyereke, de kemora jár, és gyógyul. És vannak többen, akik kapták esélyük nem lenne élni, és köszönik élnek és virulnak.

Ezt a vakcinát még nem akarja egyik kollega sem, aztán majd kiderül mi lesz, lehet enélkül nem dolgozhatunk, nem utazhatunk. Már rebesgetik, hogy egyes légitársaságok csak oltott utasokat szállítanak.

2020. dec. 20. 13:59
Korábban úgy gondoltam hogy igen, de már tájékozottabb vagyok, és nem. Pár hónap múlva pedig ha valahol sorba állnak, kiválasztom a leghosszabb sort.
146. 55Judit (válaszként erre: 145. - SadieXx)
2020. dec. 20. 13:49
Elgobdolásom szerint kb. olyan %-ban adatják be maguknak az orvosok, amilyen %-ban beadatnák maguknak vagy családtagjaiknak a kemót.
145. SadieXx (válaszként erre: 144. - 55Judit)
2020. dec. 20. 13:35
Persze. Mindenki tudja, hogy ez -egyelore- boven egy kiserleti oltoanyag, amiben en nem lennek az elso. A media pedig nyilvan azokat fogja elorevenni, akik a szakmaban azonnal igent mondanak az oltasra.
144. 55Judit (válaszként erre: 143. - SadieXx)
2020. dec. 20. 13:33
Ugye-ugye! Te is várod a tapasztalatokat. Kiváncsi leszek közkinccsé teszik-e majd hogy hány egészségügyi dolgozó oltatja be magát, azonbelül hány orvos.
143. SadieXx
2020. dec. 20. 13:31

Egyelore nem.

Udv: egy orvostanhallgato

142. 55Judit (válaszként erre: 141. - Globus)
2020. dec. 20. 13:31
Nekem a K2 és az A vitamin együtt van a D3-mal a megfeleő arányban mert mindkettő kell, aztán szedek Magnézium biszglicinátot ami a legjobban hasznosuló. Ezt is a D3 miatt. Szedek E vitamin komplexet is, ezt nem rég vezettem be, de nem a D vitamin miatt. Nagyon hasznos, szedhetnéd rendszeresen.
141. globus (válaszként erre: 140. - 55Judit)
2020. dec. 20. 13:22
K2-t is szedek. Meg néha E vitamint, de tényleg ötletszerűen.
140. 55Judit (válaszként erre: 138. - Globus)
2020. dec. 20. 13:21
De legalább nem lettél súlyos beteg. Állítólag akinek magas a D vitamin szintje, annál nem alakul ki hirtelen erős immunválasz. Én kevesebbet szedek mint te, viszont minden mást is szedek ami a hasznosulásához szükséges. Majd látjuk mit ér. :)
139. Myra
2020. dec. 20. 11:51
Nem, nem bizom bennuk.
138. globus (válaszként erre: 134. - 55Judit)
2020. dec. 20. 11:37
Én3x1 3000-es D vitamint legalább 5 éve szedek, 0 vércsoportú vagyok, átestem covidon 🙂
137. 55Judit (válaszként erre: 135. - Globus)
2020. dec. 20. 11:29

Éppen az összevághatóság miatt nem tartom ezeket hitelesnek.

Viszont az egymásnak örömmel ellentmondó két csatorna híreit minden nap nézem. Azokon ilyen nincsen.

136. 55Judit (válaszként erre: 134. - 55Judit)
2020. dec. 20. 11:27
Jav: O vércsoportúak...
135. globus (válaszként erre: 129. - 55Judit)
2020. dec. 20. 11:27

Nem a fenét. Keringetnek olyan videót, amiben élő adásban rosszul lett oltás után egy ápolónő. Állítólag néhány óra múlva meghalt.

Összevághatnak ma már bármilyen videót. Tavasszal az olasz halottszállító kamionok...

134. 55Judit (válaszként erre: 133. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 20. 11:26

Elképzelhető az is, hogy nem kapod el. Állítólag a O vértúak kevésbé fogékonyak a kovidra, és akinek kellően magas a D vitamin szintje ha meg is betegszik, nagy valószínűséggel enye lefolyású lesz nála. Én mindkét csoportba beletartozom, hát majd meglátjuk.

Emberektől elszigetelten élek, üzletben ritkán és csak néhány percet töltök. A higiéniai előírások betartása nálam az alap.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook