Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbeesés előtt beadattad a bárányhimlő elleni védőoltást magadnak, ha előtte még nem estél át rajta? fórum

Teherbeesés előtt beadattad a bárányhimlő elleni védőoltást magadnak, ha előtte még nem estél át rajta? (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 15. 17:01
Szerintem mindenképpen érdemes beoltatni magad, főleg ha van a családban olyan, akitől elkaphatod.Én nem tettem, mert nem is gondoltam végig, hogy még nem voltam bárányhimlős és senki nem foglalkozott ezzel. Tizenhárom hetes terhesen elkaptam a bárányhimlőt a nagyfiamtól, és rengeteget izgultunk a kilenc hónap alatt, de szerencsére egészségesen született meg a baba.Ezt a sok idegeskedést mind megspórolhatam volna, ha egy kicsit odafigyelek,vagy esetleg a védőnő figyelmeztet, hogy érdemes lenne utánajárni, hogy voltam-e bárányhimlős, vagy sem.És senki nem mert mondani semmit, mert állítólag még nincsenek irodalmi adatok, hogy hány százalék az esélye, hogy baj lehet.
2008. máj. 15. 16:09
Nem
2007. aug. 14. 22:17
Nem, mert akkor még nem volt védőoltás. De, beadattam volna, ha már lett volna.
2007. aug. 14. 21:47
Teherbeesés előtt besdattad a bárányhimlő elleni védőoltást magadnak, ha előtte még nem estél át rajta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook