Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Beleszólsz, hogy a spórolt pénzét mire költheti a gyerek? fórum

Beleszólsz, hogy a spórolt pénzét mire költheti a gyerek? (beszélgetős fórum)

1 2
26. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 8. 17:39

Megbeszélném vele, hogy mégis mit tud az a telefon 200 ezerért. Persze, ebben a korban sokat számít a márka a haverok előtt. Ha első telefonja, akkor érdemes ezekről beszélgetni.

A másik, hogy a telefonnak fenntartási költségei is vannak. Ki fizeti majd a költségeket?


Ha nem tudod meggyőzni arról, hogy praktikus, az igényeinek (amire használná) megfelelő telefont vegyen, akkor is hagyd rá!

Kell a tapasztalat neki is.

25. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2022. máj. 8. 17:21
Ja, és egyébként matek és magyar ötösökből szedte össze a lóvéját, tehát megdolgozott érte. 😄
24. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2022. máj. 8. 17:19
Igaz. De nagyon szeret vásárolni. Jobban, mint én.
2022. máj. 8. 17:18

Elviekben mindig jóváhagyatta velem, ha valami drágább cuccot meg akart venni, soha nem ellenkeztem, olyan volt a kivánságlista, de ha belegondolok,sok szinte minden telefont számitógépet, ruhát én vettem meg, utazásokat én finansziroztam, talán 2 évvel ezelőtt vett saját pénzén először egy telefont, azt is átbeszéltük, milyen legyen.

Én minden diákkori keresményemet odaadtam a szüleimnek, soha nem vettem magamnak semmit, - minden megkaptam, amit szerettem volna - hanem amikor férjhez mentem, visszakaptam.

22. andi6020 (válaszként erre: 21. - Pengő Gyöngyi)
2022. máj. 8. 17:16
De ő még "kicsi".
2022. máj. 8. 17:13

Beleszóltam, mert égette a pénz a zsebét, és minden áron költekezni akart.

Aztán volt három jó ötlete, mindháromra rábólintottam, úgyhogy nagy volt az öröm, amiért nem költötte el hülyeségekre.

20. trapiti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 8. 17:10
Diákmunkából szerzett (ha mem azért kellett vállalni hogy besegítsen otthon) és ajándékba kapott pénzt arra költi amire akarja. Ha már nem tanul és dolgozik de otthon lakik akkor alap hogy hozzájárul a kiadásokhoz.
19. trapiti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 8. 17:05

Kérdés mennyi idős a gyerek?


A lányom 14, vannak dolgok amiket nyilván nem engednék (drog, alkohol stb), de telefont vehetne ha akarna.

18. andi6020 (válaszként erre: 17. - Bless the child)
2022. máj. 8. 16:35
Az milyen korrekt már.
17. Bless the child (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2022. máj. 8. 16:31
Ha azt nézzük, ez még a jobbik eset. Nem egyről tudok, aki elszedi a gyerek pénzét:(
16. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 8. 16:28
Miért jó neked az hogy a gyerek még 20 év múlva is azon fog majd keseregni, hogy anyám nem engedett a zsebpénzemből azt venni amit akarok?
2022. máj. 8. 16:26

Mondjuk nagyon inspiráló úgy dolgozni, hogy majd aztán az anyám (apám, mindegy) eldönti, hogy vehetek e a pénzen azt amit akarok, vagy sem.


FI, hol vagy?

2022. máj. 8. 16:02
Bele nem szólok, de a terveit véleményezem. Zárójelben azért megjegyezném neki, hogy gondolja át, mi lesz vagy nem sajnálja-e, ha egy hét múlva betörik a 200 ezres teló képernyője, vagy hogy 2 év múlva az is elavulttá válik, mint egy olcsóbb.
2022. máj. 8. 15:27

Nem szolnék bele, kiveve ha drogra koltené.


Anno en is egy laptopot vettem eloszor a diakmunkakert kapott osszegyujtott penzembol.


Szigoruan nezve nem volt ra szuksegem, mert volt otthon egy asztali gépem, de az kozos volt. Hasznalta anyukam es a tesom is. Es jellemzoen mindannyiunknak ugyanakkor lett volna ideje rá, az esti orakban.


18 evesen en msn-ezni akartam, meg a chat.hu-n csevegni vadidegenekkel 😁😁😁😁😁😁😁


Tesom az osztalytarsaival akart vmi online jatekban egyutt harcolni a zombik ellen. Anya meg tolt volna par kör passzianszt.

2022. máj. 8. 15:03
200.000 Ft ért egy középkategóriás telefont lehet venni. Jóindulattal.
2022. máj. 8. 14:23
Ő dolgozott meg érte, ő kapta ajándékba, szerintem költse el arra, amire szeretné.
10. 8d00a82c06 (válaszként erre: 9. - Icuska538)
2022. máj. 8. 14:19
Enyém 180 ezer ès nem àjfon...
2022. máj. 8. 14:19
Próbáld terelni arra fele hogy feltétlen kell ilyen drága teló? Hány éves a gyerek? Ennyi pénz szerintem túlzó telefonra. Enyémek felnőttek de nem költenek még most sem ennyit telefonra.
2022. máj. 8. 14:15

Mivel tekintélyes mennyiségű zsebpénzt kapott, igen beleszóltam. Tanítottam, kontrolláltam. Már mindenben önállóan dönt. Néhány kategóriával jobb telefonja van, mint nekem.


Engedd, hogy megvegye.

2022. máj. 8. 14:11

Anno édesanyám már a munkába állás előtt megkérdezte, hogy terveim szerint majd mire költöm. Első nyáron abból vettem meg az első karórámat. Ebben egyetértettünk, a következő évben ebből akartam egy új télikabátot. Ebbe nekem is besegített édesanyám. A télikabát annál többe került.

Jó volt ezt előre tudni, hogy miért is dolgozok, mi a cél, ő is nyugodt volt, hogy nem elfagyizni akarom. Én is azzal az örömmel dolgoztam, hogy tudtam, amire vágyok, azt a nyár végén saját keresetemből veszem meg.


Üljetek le, beszéljétek meg, mi mindenre lenne még a telón kívül szüksége. Talán komolyabb ráhatás nélkül is belátja, ha olcsóbb telót vesz, akkor még más egyéb is belefér a 200-ba. Erőltetni, tiltani semmi esetre sem kellene.

6. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 8. 14:06

Megdolgozott èrte,nehogy már megszabd hogy mire költi!

Èn abba sem szólok,hogy a (nem kis) zsebpènzèt mire költi!

Övé,azt csinál vele amit akar.

5. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 8. 14:03

Egyáltalán nem szólok bele,hiszen az Ő pénze! Ha neki telefon kell,akkor azt vegyen!

Vannak sokkal rosszabb dolgok is,amire elkölthetné......szerintem :)

2022. máj. 8. 13:59
Az én gyerekeim is dolgoznak, nyáron címereztek. Arra költik, amire akarják. Büszke vagyok rájuk, hogy 17 évesen van saját kis "keresetük". Persze, kipótolom, mert az nudli pénz, de akkor is, az övék
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 8. 13:58
Nem akarod megengedni neki, hogy a részben munkával szerzett pénzét telefonra költse? 😱
2022. máj. 8. 13:57
Azt csinál amit akar
2022. máj. 8. 13:56
Van olyan, amire semmiképp nem költhet, mert szerinted felesleges, haszontalan, túl drága, stb, vagy teljesen szabad kezet kap, mondván az ő pénze, azt csinál vele amit akar? A pénzt egyébként diákmunkával szerezte, meg ajándékba kapta rokonoktól. A kérdést azért tettem fel, mert a gyerek 200.000-ért akar telefont venni magának.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook