Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Postán elveszett a sima csomag.A vevő kéri vissza a pénzét. Mit tehetek? fórum

Postán elveszett a sima csomag.A vevő kéri vissza a pénzét. Mit tehetek? (tudásbázis kérdés)

1 2
2022. szept. 17. 18:09

Sziasztok!


Elnézést a zavarásért, már kétségbe esésemben írok ide "is", hátha valakihez eljut...

Érdeklődnék, nincs e polcon valakinek fel nem használt, esetleg alig használt fehér női Magyar Posta Zrt.-s blúza 138-as méretben. Sajnos a határozott idejű dolgozóknak nem jár hivatalból, így már rongyosra járt ingem nem sokáig bírja.


Ha Neked lenne, kérlek írj!

53. vizike
2010. dec. 22. 16:20

Mindenkinek köszönöm a válaszokat,és a segítséget.

Kellemes, békés, boldog karácsonyt kívánok.

52. vizike
2010. dec. 22. 16:19

Fejlemény.

Válaszoltam kedvesen a levelére,hogy a posta sem vállal garanciát a sima küldeményre, én meg pláne, hiszen ő kérte így,és arra a címre.

És mivel nem az én hibám,hogy nem kapta meg,mert 2szer is feladtam,ezért nem értem miért tőllem vár kártérítést.


Megúsztam 1 semleges értékeléssel.+ pár hét agybajjal.

Azóta fotózok minden feladott küldeményt.

51. vizike
2010. dec. 21. 18:32
Egek ura...
50. Reno77 (válaszként erre: 45. - Vizike)
2010. dec. 21. 18:21

Avar utca 5 kerületben is van...

Lehet, hogy szórakozik veled...

2010. dec. 21. 17:43

Annyit lehet sima leél feladásánál, hogy készpénzfizetési számlát kérsz a címzett nevére, majd azt bemutathatod.

Az a baj, hogy a posta olyan drága már, hogy csak az olcsóbb termékeket tudják megvenni, ugyanakkor azt mondják, hogy menjen simán, mert akkor drágább a posta, mint a termék. Én semmilyen formában nem adok fel simán semmit, a vevő e mailjét is elrakom, ha ezt kérte, de nem adom fel! Soxor bukkantam olyan vásárlóra, akinek ez a hobbija, mert sok negatívja van a sima levél miatt.

48. vizike
2010. dec. 21. 17:18
És pláne,hogy egyszer már nem ért oda, mégis simával kéri...
47. gonoszdi (válaszként erre: 44. - Vizike)
2010. dec. 21. 17:14
Ha megvan az az üzenete amiben simán kérte neked nyert ügyed van,Azzal tudod bizonyítani hogy ő kérésére lett úgy feladva. Az is lehet hogy megkapta csak így akar pénzhez jutni letagadja.
2010. dec. 21. 17:13
Ha veszek a t-veszen akkor sosem simán kérem.Inkább ráfizetek többet csak legyen nyoma ha eltünik a csomag.Volt már rá példa,és az elveszett csomag értékének dupláját térítette meg a posta. Olyan becsületes volt az aki feladta a csomagot,hogy egész kártérítési összeget átutalta nekem.Ugyebár neki fizetett a posta nem nekem.Én csak aláírtam egy nyilatkozatot hogy a csomagot nem kaptam meg.
45. vizike (válaszként erre: 40. - Reno77)
2010. dec. 21. 17:10
Budapest Avar u.
44. vizike (válaszként erre: 42. - Reno77)
2010. dec. 21. 17:09

Hogyne idegeskednék,2 hónapja levelezgetek, telefonálgatok a kabát miatt, és mégis képes levelet írni hogy adjam vissza pénzét?

Azért mert úgy postzátam 2szer is ahogyan ő kérte.

43. vizike
2010. dec. 21. 17:07
Még nem csinálták meg az oldal összevonásomat.
42. Reno77 (válaszként erre: 36. - Vizike)
2010. dec. 21. 17:06

Ugyan, ne idegeskedj!

Soha többet ne adj fel semmit simán, írd ki, hogy csak ajánlottan vállalod.

Nehogymár te idegeskedj!

41. titati (válaszként erre: 36. - Vizike)
2010. dec. 21. 17:06

Használd a vatera részét az aukciós oldalnak (most vonták össze)....ott ritkábban kérnek simán :-)

A teszvesz sajnos ilyen...többen kérik simán mint ajánlva :-(

40. Reno77
2010. dec. 21. 17:05

Semmiképpen se add vissza a pénzt.

Nekem is volt már vitám eladóval, pont azért, mert én mindent ajánlva kérek, és ő mégis simán adta fel.

Ilyen esetben viszont neked van igazad, főleg, hogy még a postás levelezés is megvan a cím hiányáról.

Priviben megírod hol lakik? Nem kell pontos cím, csak kerület, utca.

39. lov.ildi (válaszként erre: 36. - Vizike)
2010. dec. 21. 17:05
Én ha lehet,akkor a személyes átvétel híve vagyok. Sajnos ez a Te esetedben nem lehetséges.(
2010. dec. 21. 17:04

Nemrég jártam úgy,hogy feladtam levélként egy csomagot.

A postás lusta volt felvinni az emeletre,kitette a postaláda tetejére,és természetesen ellopták onnan.

Lehet,hogy ez a bizonyos csomag is odaért,de nem voltak otthon,és vagy csak letették a küldeményt az ajtó elé /ilyen is előfordult már nálunk/,vagy nem hagyott a postás értesítést.

Érdeklődjön utána az illető a postán.

37. vizike (válaszként erre: 35. - Titati)
2010. dec. 21. 17:04
És most megint idegeskedhetek mások baromsága miatt.
36. vizike (válaszként erre: 33. - Lov.ildi)
2010. dec. 21. 17:03

Már az elejétől ott van a Saját oldalam részben hogy a sima postáért nem vállalok feleőséget, sem negatívot nem fogadom el a posta hibájáért.


Lassan kezd elmenni végleg a kedvem a teszezéstől,pedig eddig sem hobbiból csináltam. :(

35. titati (válaszként erre: 30. - Vizike)
2010. dec. 21. 17:02

Én megírnám, hogy előre jelezted, hogy sima feladásért nem tudsz felelősséget vállalni, ő ennek ellenére (saját felelősségére) úgy kérte.

Így ne vonjon Téged felelősségre!

Sőt, még egy plusz postaköltséget bevállaltál. Te tisztességesen jártál el, és nem utalsz vissza semmit.


Persze egy negatív értékelésre számíthatsz....de nem tudsz mit csinálni :-(

34. vizike (válaszként erre: 31. - 9c8432d068)
2010. dec. 21. 17:01

Eszem ágában nem volt visszadani, mert én 2szer is postáztam, + a saját költségemen nyomoztam telefonon a postával.

De teljesen mellbe vágott,hogy visszakérik annak az árát amit én elküldtem.

2010. dec. 21. 17:01

Szerintem ne foglalkozz tovább vele. Kapsz egy negatívot. Finoman megfogalmazva írd most már oda minden esetben,hogy simán nem adsz semmit fel,mert már veszett el így csomagod és nem vállalhatsz érte felelősséget és a további viták elkerülése miatt már nem adod fel sima levélként.

Aki értelmes,az leveszi,hogy a negatív kritika ezért van.

32. vizike (válaszként erre: 29. - Titati)
2010. dec. 21. 17:00

Kisfaluban élünk.

És egyedül voltam a postással, ő meg már tudja az előzményket, mert segített nyomozni a csomag ügyében.

31. 9c8432d068 (válaszként erre: 27. - Vizike)
2010. dec. 21. 16:59

Sajnos,találkoztam már ilyen példával korábban is.

Szerintem ne add vissza a pénzt,mert nem tudni,mi az igazság.

30. vizike
2010. dec. 21. 16:59

Ti mit válaszolnátok neki?

Vagy ne írjak semmit?

Az eszem megáll.

De sajnos egyre többen csak sima postával kérik a feladást.

29. titati (válaszként erre: 22. - Vizike)
2010. dec. 21. 16:59

nem kérdezték a postán, hogy mit csinálsz?


Hú, érdekes szitu lehetett! De abszolút megértelek!!!

28. vizike (válaszként erre: 26. - Lov.ildi)
2010. dec. 21. 16:58
Családi ház.
27. vizike (válaszként erre: 24. - 9c8432d068)
2010. dec. 21. 16:57

Ugyanezt mondja a párom.

Én a blokkal nemtudom bizonyítani ,hogy feladtam.

Ő nem tudja bizonyítani hogy megkapta.

26. lov.ildi (válaszként erre: 20. - Vizike)
2010. dec. 21. 16:57
Hiába van kiírva a postaládára a neve,ha pl emeletes házban lakik és nincs a levélen és a postaládán az emelet és ajtószám. Ilyen esetben a postás nem tudja kikézbesíteni.
25. vizike
2010. dec. 21. 16:56

Most teljesen levagyok döbbenve, hogy miért tőlem kéri a pénzt, illetve az ajándék kabátot.

Mivagyok én télapó?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook