Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bébisamponokat miért árulnak káros összetevőkkel? fórum

Bébisamponokat miért árulnak káros összetevőkkel? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
77. MoncsaBoncs (válaszként erre: 73. - Gavrilo1)
2011. jún. 14. 19:05
Igen a Babára gondoltam de nekem az bevált nem üt ki meg semmi a többi hajsampontól meg hullik a hajam ettől meg nem! DE ATTÓL LEHET BENNE KÁROS ANYAG!
76. Gavrilo1 (válaszként erre: 75. - Horvathrekusi)
2011. jún. 14. 13:04

Hát sajnos ez sem igaz. Parafint, (kőolajszármazék) és Methylparabent- mindkettő alapból a káros anyagok közé tartozik.

Mielőtt rákeni az ember a babára érdemes leellenőrizni a hatóanyagot. (régebben én is ezt használtam, de minden alkotóelemre rákerestem és gyorsan kidobtam a kukába, semmivel sem jobb mint egy Johnson fürdető, sőt, azoban sokszor már nincs is kőolajszármazék)

2011. jún. 14. 12:53

Én a 2 és fél éves lányom testére és a hajára is a gyógyszertárban kapható mosdókenőcsöt használom.

Abban semmilyen káros összetevő nincsen. Eddig tökéletesen bevált.

Arról nem is beszélve hogy jóval olcsóbb, mint a legtöbb márkás, káros összetevőket tartalmazó babakozmetikum.

74. Lilibeth59 (válaszként erre: 73. - Gavrilo1)
2011. jún. 14. 10:35
Sajnos a Baba még rosszabb....
73. Gavrilo1 (válaszként erre: 72. - Lilibeth59)
2011. jún. 14. 08:17
Szerintem nem a Babe hanem a Baba termékcsaládra gondolt. De egyébként kicsi a valószínűsége hogy tiszta lenne.
72. Lilibeth59 (válaszként erre: 71. - MoncsaBoncs)
2011. jún. 13. 22:13

Ez egy idézet, én is utána néztem a Babe termékeknek:


"Most olvasgattam a hozzászólásokat és megosztanám Veletek Babés tapasztalatomat. Kisfiam ekcémás bőrére javasolta bőrgyógyász szakember a Babé tusfürdőt.

Teljes tudatlanságban vártam tőle a csodát, mert a gyermekem állandóan véresre kaparta viszkető bőrét. Majd jött az életembe a hatóanyagok elemzése. :-) A tusfürdő második alkotóeleme: Sodium Lauryl Sulfate!

Számomra döbbenet. Természetesen semmit nem javult a gyerkőc bőre! Viszont örömmel mondhatom, hogy miután lecseréltük a testápoló termékeinket tiszta termékekre, rohamos javulás következett be kisfiam hosszú évek óta mindig sebes, piros, smirglihez hasonlatos bőrén."


Mindig érdemes utána nézni az összetevőknek!

2011. jún. 13. 19:26
a Babába nincs káros anyag sztem
70. Lilibeth59 (válaszként erre: 69. - Fed9fec61b)
2011. jún. 13. 17:40

Megírnád, hogy Te mit mivel helyettesítesz? Pl. használsz mondjuk tojást sampon helyett? Mosódiót, mosószódát mosószer helyett, ecetet, citromot vízkőoldó helyett?

Csak gondoltam, megint kapok egy jó tippet, amit még nem ismerek....

2011. jún. 13. 15:04

Ha jót akarsz a családodnak,egyszerűen nem használsz vegyi anyagot,még hajmosáshoz sem!A gyerekek még veszélyesebb helyzetben vannak,mert a felnőttek gondolkodásmódjától függenek!Mindent be lehet helyettesíteni a háztartásban természetes anyagokkal,és nem kerül egy vagyonba.Inkább erre költs,mint később a betegségre,mert az még többe kerül!Tudjuk jól,ha egy kisgyermek beteg,az borzalmas.

Szép napot!

68. Titánia83 (válaszként erre: 61. - B486c9cf7d)
2011. jún. 5. 20:22

A termékeimet úgy az elmúlt egy hónapban cseréltem le, azóta jutottam el oda, hogy tényleg tanulmányozzam az összetevőket.


De magát az életmódváltást, és az egészséges életmódot már 2006 óta követem. Ez a táplálkozástól az öko háztartáson át, a mozgásig terjedt, és most jutottam el a kozmetikai termékekhez.


Szóval azért annyira nem az alapok. Attól, hogy valaki használ egy terméket, még nem biztos, hogy tud is mindent róla, és hiába több éve... :)

67. b486c9cf7d (válaszként erre: 66. - Titánia83)
2011. jún. 5. 19:28
Csak a Weleda felnottsamponjainal tapasztaltam- de itt a piacon nagy a verseny tiszta, bio vagy akar natur termekekbol is.
66. Titánia83 (válaszként erre: 65. - B486c9cf7d)
2011. jún. 5. 19:25
Végülis előfordulhat, hogy országonként is más az összetevő? :O
65. b486c9cf7d (válaszként erre: 64. - Titánia83)
2011. jún. 5. 19:22

Persze, jo, hogy elkezdted :)

4-5 eve igyekszem figyelni, Weledanal tapasztaltam a samponokban mas orszagban olyan osszetevoket, amiket bemasoltal, akkor nem is hasznaltuk.

64. Titánia83 (válaszként erre: 61. - B486c9cf7d)
2011. jún. 5. 19:09

Ja, nem én másolgatom össze az összetevőket. A nemzetközit másoltam be. Csak némi bizonyíték, hogy elvileg a weleda nem minden terméke felel meg az überszuperbio minősítésnek.


És ha az alapoknál? Valahol el kell kezdeni. Miért, te már profi vagy a témában?

63. b486c9cf7d (válaszként erre: 60. - Titánia83)
2011. jún. 5. 19:08
Persze, pl. a Lush-nel is elofordult.
62. Titánia83 (válaszként erre: 59. - B486c9cf7d)
2011. jún. 5. 19:07

Vannak nagyon jó termékei is, és kukás is. Amúgy ugyanúgy dm-es.


Tipikus német termék, van, ami csak NémetO-ban kapható. Pl. a naptejei. :S De a legtöbbje ennek is BDIh-s minősítésű. Attól még nem 100-as az sem mind.

61. b486c9cf7d (válaszként erre: 58. - Titánia83)
2011. jún. 5. 19:07

Minekutan masolgatod az osszetevoket...

Irni barmit?

Nagyon az alapoknal tartasz meg :)

2011. jún. 5. 19:06

Amúgy olyat is hallottam már, hogy valaki vett ilyen bioszupertisztának titulált terméket. És nem dobta ki az előző dobozát, de valamiért összehasonlította az újjal. És már ott is más összetevők szerepeltek. :S


Ennyit arról, hogy még egy adott termék sem megbízható.

59. b486c9cf7d (válaszként erre: 56. - Titánia83)
2011. jún. 5. 19:05
Nem talalkoztam meg Alverdevel.
58. Titánia83 (válaszként erre: 55. - B486c9cf7d)
2011. jún. 5. 19:04

De tökre átjött az infó. Az, hogy nálatok más ellenőrzi, és más van ráírva. Nem értem, hogy miért lovagolsz még ezen? :D


Én csak ahhoz a hszedhez fűztem a termékelemzést. Írni meg bármit lehet egy termékre... sajnos.


Azért nézz utána. Elvileg az INCI összetevő lista a hivatalos. Nemzetközileg elfogadott. Tehát nálatok is. :)

57. b486c9cf7d (válaszként erre: 55. - B486c9cf7d)
2011. jún. 5. 19:03
Ha nem felejti a kocsiban, megnezem.
56. Titánia83 (válaszként erre: 54. - B486c9cf7d)
2011. jún. 5. 19:02

Én megértelek. Az al*erdéből is lehetne ilyet hozni.


Csak az a fontos, hogy egy márkában sem lehet megbízni! Hanem mindig az adott termék összetevőjét kell nézni. Szóval sajna a weleda sem százas. Ez van.


Az al*erde golyósaiban nincs alu.

55. b486c9cf7d (válaszként erre: 52. - Titánia83)
2011. jún. 5. 19:02

Nem ment at az info, amit irtam?

Ferjemnel most a rozmaringos sampon van, szoval nincs itthon, de annak ugy remlik, nem ez az osszetetele.

54. b486c9cf7d (válaszként erre: 51. - Titánia83)
2011. jún. 5. 18:59

Az SLS-t szepiteni nem lehet.

A deokrol remlik, hogy az alkoholtartalmuk miatt kerulendo. A gyerekfogkrem tenyleg jo, fiamnak azzal mosom a fogat, en a zoldet hasznalom, a tobbi felnotteknek valo fogkremukben van alum.

A tobbi emlitettet nem ismerem.

53. Titánia83 (válaszként erre: 49. - B486c9cf7d)
2011. jún. 5. 18:56

Weleda rozmaring sampon


Ingredients (INCI): Water (Aqua), Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Lauryl Glucoside, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Fragrance (Parfum)*, Limonene*, Linalool*, Citral*, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Lecithin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glyceryl Laurate, Ascorbic Acid. * from natural essential oils


Valakit érdekel, hogy miért kuka? :(((

52. Titánia83 (válaszként erre: 49. - B486c9cf7d)
2011. jún. 5. 18:55

Weleda gesztenye sampon


Ingredients (INCI): Water (Aqua), Sodium Laureth Sulphate, Lauryl Glucoside, Disodium Laureth Sulphosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Horse Chestnut (Aesculus Hippocastanum) Extract, Fragrance (Parfum): natural essential oils (Juniper, Lavender, Pine Pinus pumilo, Rosmary, Siberian Fir), Lanolin, Ascorbic Acid, Sodium Chloride, Sodium Carbonate, Alcohol, Malt Extract.


Második összetevő SLS, van benne DLS.

De példás, hogy legalább ráírják, hogy a Parfüm natural essential oils. :)

Amúgy kuka a termék. :D

51. Titánia83 (válaszként erre: 49. - B486c9cf7d)
2011. jún. 5. 18:52

Én marhára értettem, és én is leírom. :D

Attól még a BDIH az valami német ellenőrző hatóság pecsétje.

A Weledának is vannak jó termékei.


Pl a gyermek fogkréme összetevők alapján 100%-ban tiszta.


Ezeknek az összetevőinek majd nézz utána, mert elvileg kuka termékek:

Weleda Citrus Deodorant

Weleda masszázsola

Weleda Wildrosen Deodorant

Weleda Rasierwasser


És van egy csomó méregmentes, de nem 100%-ban tiszta terméke. Igen, attól függ, hogy honnan nézel egy összetevőt. Biztos vannak olyan fizetett oldalak, amelyek szépítenek az összetevőkön, és vannak szélsőséges oldalak is. Pl. A.V. oldala. De ahol az SLS-t megpróbálják szépíteni,az már kemény.


Korábban írtam, asszem erre a fórumra, hogy ezek a minősítések sem jelentenek semmit. Pénz beszél... ez a nagy helyzet.

50. b486c9cf7d (válaszként erre: 48. - Titánia83)
2011. jún. 5. 18:27

Arra, hogy azt is nezd meg, hogy ki irja, ne csak bekanalazd, amit ir.

A Hauschka rozsakremerol volt szo- hogy nem tiszta...

49. b486c9cf7d (válaszként erre: 47. - Titánia83)
2011. jún. 5. 18:26

?

Ha nem ertettel, leirom szebben magyarul (felreertheto volt)- nem tiszta az osszes BDIH jelzest viselo termek, de itt (Anglia) nincs is sok jelentosege, 100%-osan organikus, ez van a Weleda felnott samponjaira rairva es mas szervezet ellenorzi.

48. Titánia83 (válaszként erre: 43. - B486c9cf7d)
2011. jún. 5. 18:19
Ezzel mire célzol?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook