Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Barátok nélkül fórum

Barátok nélkül (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Barátok nélkül

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
234. 25117645d2 (válaszként erre: 233. - FairyJ)
2010. jún. 27. 09:54
Egyenlőre nálam 1-1 az állás a jó-,és rossz nap kezdettel. A fiam leesett az ágyról, de jól van, de legalább nem esik az eső.
233. FairyJ
2010. jún. 27. 09:48
Jó reggelt:) Csodaszép napot kívának nektek:)
232. nyikagi
2010. jún. 27. 07:55
Jó reggelt sziasztok! Nekem is nagyon hiányzik a társaság, nagyon jó itthon a két gyerekkel, imádom őket.És hát nem nagyon vágyom vissza dolgozni szeptembertől.:( A kolleganőim is eléggé....., nekik már nincsenek kisgyerekeik, és hát nem igen értik már meg a dolgokat, elfelejtik, hogy ők is voltak kisgyerekesek. Olyan jó lenne egy-két ember akikkel őszintén lehet beszélgetni, hétvégéken közös programot csinálni, elmondhassak mindent, és ne attól tartsak kihez milyen formában jut el.
231. 25117645d2 (válaszként erre: 229. - B59e85f65a)
2010. jún. 27. 07:13
Gyönyörűek a gyerekeid , büszke lehetsz rájuk!
230. 25117645d2 (válaszként erre: 229. - B59e85f65a)
2010. jún. 27. 07:12
Nem fogom fel tragikusan a dolgot, csak hiányzik a lány társaság. Élvezem a gyereknevelést, azt, hogy itthon lehetek, és nem kell munkába járnom. Csak jó lenne, ha egy ilyen hétvégén, mint a mostani is, valaki rámnyitná az ajtót, lehetne programot szervezni( rövidet is akár), kirándulni. Valahogy mindig a bevásárlás jut kikapcsolódásnak. Imádom a férjem, de vannak olyan csajos dolgok, amiket ha mondok neki, úgy néz rám, mintha marslakó lennék.
229. b59e85f65a (válaszként erre: 224. - 25117645d2)
2010. jún. 26. 21:40
szia nem szabad ilyen tragikusan fel fogni adolgokat, en külfödön elek es nekem se mindig könnyü , de amikor lefekszem az egy reginap es amikor felkelek az egy uj nap, pl.varom apostast vajon mit, hoz, 3gyerek mellett mindig törtenik valami, igaz perpillanat nincs sok idöm magamra es baratnözni,de majd lassan jobb lesz, mindig meg kell terveznem anapom mert iskola, ovoda van es egy 1 eves csöppseg, nem szabad bebujni acsigahazba, ott nem kivancsi rad senki..
228. kudoka
2010. jún. 26. 21:21

Sziasztok

Számomra soha nem ment a barátkozás.Ismerőseim vannak,ha találkozunk az utcán beszélgetünk.Egy jó barát maradt meg de ő se mindig elérhető.Nehezen nyílok meg mások előtt és mindig ez volt.De elhatároztam ha akad olyan akivel ha mást nem is de levelezni tudok állok elébe.Nyitottabb leszek a világra.

227. MIldi_76 (válaszként erre: 226. - Icike-picike)
2010. jún. 26. 19:39

Sziasztok,

Nagyon egyetértek veled. Hányszor előfordul, hogy az őszintén elmondott "gondodat" visszahallod, esetleg elferdítve, kiszínezve. :( Hogy ez mire jó nem tud, bár a pletyka hatalma azért nem semmi.

Nekem is az a bajom, hogy nem tudok nemet mondani,és ez az élet bármely területére igaz. Ha megkérnek vmire azt megteszem, igaz nem mindig jár érte egy köszönöm sem, és egy idő után természetessé válik, hogy na majd ő megcsinálja. Persze ez is a kihasználás egyik formája, de az is igaz, hogy meg kell tanulni néha nemet mondani. Nem biztos hogy mindig a "mit gondolnak rólunk mások" a legfontosabb.

Az én helyzetem azt hiszem kicsit összetettebb, mert mi kb. 1,5 hónapja különmentünk a férjemmel, így egyedül vagyok a kisfiammal. Ami ugye egyáltalán nem könnyíti meg a barát keresést, hiszen még a próbáljunk meg egy másik kisgyerekes családdal programot szervezni, ez is kiesik.

De nem adom fel. :))

2010. jún. 26. 15:20
Felnőttkorban már bizalmatlanabb az ember, sajnos, nem is ok nélkül.Nem lehetsz őszinte, mert vagy kihasználják, vagy visszahallod a legféltettebb titkaidat. Úgy látom a hozzászólásokban, ez másokkal is megesik. Kisvárosban lakunk, egy 6 éves lányunk van, nálunk is a szülés után szakadtak le a haverok. Szerettünk volna egy baráti házaspárral összejönni, akiknek hasonló korú gyerekük van. Válaszoltam egy hirdetésre, amit barátkozni vágyó házaspár adott fel, de kiderült, hogy csak szexpartnert kerestek. Jó lenne néha összejönni, bulizni, beszélgetni, persze, nem sülve-főve, mert minden családosnak van elég dolga a hétköznapokban. Az is kényes dolog, ha nagyon eltérő az anyagi körülmények, elég ciki az olyan szitu, amikor egy programot azért kell lemondani, mert esetleg a másik fél nem engedheti meg magának. Szóval nehéz ügy, de még nem adtuk fel, még csak a 40-es éveink elején járunk.
225. vvicus (válaszként erre: 222. - Nyikagi)
2010. jún. 26. 13:33
Jaj, ettől a kihasználós dumától én is féle. Bár eddig leginkább engem használtak ki. De most igyekszünk a 2 házaspár barátokkal úgy intézni, hogy felváltva járunk össze egymásnál, mindig megbeszéljük, ki mit vigyen a másikhoz, így abszolút nincs szó kihasználásról egyik oldalról sem. És ez nagyon jó így, csak ugye az egyik házaspár elmegy, a másiknak nincs gyerekük (ill. van egy, de ez hosszú sztori), nem is terveznek. És tudom, látom, hogy vége lesz a kapcsolatnak, mert ők szeretnek utazgatni, csavarogni, amit én is, de nekünk nem lesz mindarra pénzünk és valszeg időnk, lehetőségünk, hiszen egy gyereknél nem fogunk megállni.
2010. jún. 26. 13:26

Sziasztok, társasházban lakunk, és minden szombaton kiürül a ház, mindenki jön megy, csak én maradok itthon. Elmehetnék sétálni a fiammal, de olyan unalmas a kihalt utcákon tologatni a babakocsit.


Nekem csak olyan barátaim voltak, ami vagy a munkahelyhez kötött volt. Régebben egyik barátnőm azért nem szólt hozzám többet, mert összejöttem egy fiúval, aki neki is tetszett(nem tudtam) még a melóhelyről is kilépett. Hát ez milyen? Aztán akikkel jóban lettem mind nagy baráti körrel rendelkezett, aztán költöztem. és még sorolhatnám...

223. 0ab984db08 (válaszként erre: 220. - FairyJ)
2010. jún. 26. 13:12
Még nem találkoztam velük élőben, gyanítom, hogy soha nem is fogok, a távolság miatt. De így is jó, bármit meg lehet velük beszélni.
222. nyikagi (válaszként erre: 216. - FairyJ)
2010. jún. 26. 13:07
Sziasztok! Én is így vagyok vele. A fiamnak most volt a bölcsiben a szülőije. És egy anyuka mellém ült, elkezdünk beszélgetni, tök normális volt. De ez nem az első eset. A szomszédokkal is megvagyok, de ez kevés. Hiába nézek az emberek szemébe, hiába próbálok mosolyogni, a félsz bennem mindig ott van. Mielőtt megszültem a fiam voltak barátnőim, akikről azt hittem. Ahogy meglett a fiam, és a lányok suliba mentek, szépen elkezdtek leépíteni. Én nem tudtam elvinni a lányom sehová, ahová ők, mert nem volt kocsink, eleinte szívesen vitték magukkal. Aztán jött az, hogy én csak kihasználom őket, pedig nem így volt. És amikor azt kértem, meg kell mondani őszintén mindenkinek mi a baja, hogy a másik esetleg tudja, és változtasson. Hülyébbnél hülyébb okok miatt megszakadtak a kapcsolatok. Már eltelt közel két év, de úgymond még mindig nem tudom felfogni, és megérteni. Magamban keresem az okot.
221. vvicus (válaszként erre: 219. - FairyJ)
2010. jún. 26. 13:01
Remélem. Tényleg nagy dolog az összetartó család, de nálunk is mindenkinek megvan a maga baja, dolga, stb., meg amúgy is viszonylag sokat vagyunk együtt.
220. FairyJ (válaszként erre: 218. - 0ab984db08)
2010. jún. 26. 13:00
Ha tudsz velük néha találkozni, akkor lehet , hogy tudják pótolni:) Nekem három éve van egy netes barátnőm, mindent tud rólam, de a távolság miatt még nem találkoztunk.
219. FairyJ (válaszként erre: 217. - Vvicus)
2010. jún. 26. 12:59
Igen,tudom. Ezért írtam, hogy nem mindig és mindenhol, és hogy nem csak ezen múlik:) Mi itt vagyunk neked, és biztos vagyok benne, hogy fogsz barátokat találni.:)
2010. jún. 26. 12:51
Nekem sincsenek irl barátaim, csak itt a neten, és jól kijövök velük. Tudják pótolni szerintem az 'élő' barátokat.
217. vvicus (válaszként erre: 216. - FairyJ)
2010. jún. 26. 12:36

Szerintem a hasonló a hasonlót keresi max. azért lehet, mert mindenki, akiket felsoroltál olyan más életritmus szerint él. Én nagyon szeretném megtartani a gyerektelen barátnőimet, de úgysem fog menni, jönnek majd a meghívások, amiknek majd nem fogok tudni eleget tenni, max. ritkán, így a meghívások is ritkulni fognak, míg teljesen el nem maradnak. :-)

De különben is, olyan igazi, testi-lelki jóbarátnőm nincs is. Van talán 3-4 barátnőm, közülök a legjobb, talán már írtam, augusztus végén Kanadába költözik...:-(

216. FairyJ (válaszként erre: 214. - Lady Dragoon)
2010. jún. 26. 11:21

Szia.)

Nos, nem vagyok panaszkodós, inkább próbálok másokat meghallgatni, segíteni. Általában szimpatikus vagyok az embereknek, ezért sem értem, hogy miért nincsenek barátaim/haverjaim. Nem vagyok tökéletes, előfordulnak rossz napjaim, de úgy érzem, nem hárítom senkire a gondaim, a családom szokta is mondani, hogy ne tartsam a gondjaimat magamban állandóan. Néha úgy érzem, hogy mindenki a magához hasonlókat keresi (természetesen vannak kivételek), mint pl. a szinglik a szingliket, a kisgyerekesek a kisgyerekeseket, a várandósak a várandósakat. Természetesen nem mindig és mindenhol igaz ez, és nem ezen múlik minden, ez csak egy meglátás a saját helyzetemmel kapcsolatban.

A könyvet nem ismerem, de utána fogok nézni, köszönöm a tippet:)

215. 26f998f9d0 (válaszként erre: 214. - Lady Dragoon)
2010. jún. 26. 11:12

Ezt hogy csináltad?


"Azóta fokozatosan leráztam magamról saját magam, és mások rám hárított terheit."



Főleg a mások terheit...? Nekem az a bajom, hogy hiába tudom, mit teszek, mégis hagyom magam kihasználni. Még akkor is, amikor már megálljt kéne mondanom (mert túlzásba esik a másik).

Valamiért nem merek nemet mondani, mert hiába tudom magamról, hogy ettől még jó ember maradnék, tartok tőle, h a környezetem ezután már nem fog annak tartani.

Hol a francban van az arany középút? :D

214. Lady Dragoon (válaszként erre: 1. - FairyJ)
2010. jún. 25. 19:41

Kedves FairyJ!

Kérdezhetek tőled valamit? Milyen tulajdonságokkal rendelkezel? Nem derül ki leveledből, hogy próbáltál-e tenni a barátszerzés érdekében valamit.

Személyes tapasztalatom, hogy ha figyelsz a környezetedre, van pár kedves szavad mindenkihez, ragadni fognak rád az emberek!!! Néhány éve elég pesszimista, panaszkodós nő voltam. Drága kolléganőim kezelésbe vettek, és tükröt tartva elém rávilágítottak a hibáimra. Mikor magamra ismertem rájöttem mit láthatott a környezetem. Mogorva, kiégett, önbizalomhiányos 40-es családanya. Azóta fokozatosan leráztam magamról saját magam, és mások rám hárított terheit. Belenézek az emberek szemébe, mert felemelt fejjel, derűs tekintettel járok azóta az utcán. És azt látom, hogy szívesen szólítanak meg idegenek is. 5 éve összebarátkoztam egy eladóval aki hasonló korú mint én, és neki is voltak problémái. Megkérdeztem tőle egyszer, hogy mi baj van olyan szomorúnak látszik. Meghallgattam és próbáltam lelket önteni belé és nagyon jól esett neki. Viszonozta a sok jót és nagyon jó barátnők lettünk. Pedig nekem sosem volt csak 1 gyerekkori. Mióta gyakrabban megfordulok nála az üzletben, megismertem az ő barátait is. A szomszédaimhoz is van mindig pár kedves szavam, és ha tudok segítek nekik. Na ezt nagyon jó néven veszi mindenki. A jó embereket szeretik a többiek, mert jól érzik magukat pozitív légkörben. A jó megsokszorozódik. A rossz ugyanúgy. Mindig arra törekszem, hogy még azok is kedveljenek, vagy tudják hogy számíthatnak rám akik nem annyira szimpatikusak. Nem sajnálom a ráfordított energiát ha segíteni kell valakinek, akár idegennek.

Ha valaki negatív dolgokat tud csak mondani a környetzetének, előbb utóbb menekülni fognak tőle az emberek. Ezt csak példának írom, nehogy magadra vedd. Nem tudhatom milyen ember vagy.

Ismered a - 10 pozitív kulcsmondat pozitív embereknek című Rich DeVos könyvet? Olvasd el, nagyon tanulságos, érdekes könyv. Gyerekeknek is érdemes felolvasni belőle. Ezzel a könyvvel kapcsolatokat építhetsz. Remélem segítettem Neked boncolgatni az okokat.

213. nyikagi (válaszként erre: 212. - 26f998f9d0)
2010. jún. 25. 16:31
Akkor hasonló cipőkben járunk. Nálunk a legtutibb, amikor reggel úgy hagyja a mosatlant, és megkérdem nem tudtad volna elmosni? Válasz: Nem akartam csörömpölni reggel, isten ments hogy fel kelljetek erre. :))
212. 26f998f9d0 (válaszként erre: 210. - 25117645d2)
2010. jún. 25. 16:23

ez felnyerítettem, bár nem vicces :)

csak ismerős:)

211. nyikagi (válaszként erre: 210. - 25117645d2)
2010. jún. 25. 15:42
Igen ez is ismerős. :)) Jaj megcsináltam volna, miért nem hagytad, csak ezt a gólt néztem még meg. Nálunk ilyen is van.:))
210. 25117645d2 (válaszként erre: 209. - Nyikagi)
2010. jún. 25. 15:30
Szerencsére ilyen nincs, csak olyan: "hagyd majd én elmosogatok", 2 óra múlva megunom, aztán megcsinálom.
209. nyikagi (válaszként erre: 208. - 25117645d2)
2010. jún. 25. 15:17
Nem tudom régen mi volt. De nem is lenne gond, ha mindenki segítene, és nem természetes lenne minden. És nekem néha a férjem odavágja hát itthon vagy, megtudod csinálni.
208. 25117645d2 (válaszként erre: 207. - Nyikagi)
2010. jún. 25. 14:35

Nálunk is a család körül forog a világ, ők "csinálják" a koszos edényt, a koszos ruhát, a koszos lakást. Nekem legyen mivel foglalkozni:)

Régen is panaszkodtak az asszonyok? Vagy ott több generáció élt együtt, és pont egymás agyára mentek, mindenkinek jól esett az egyedüllét? Azért ez érdekelne, hogy mi vagyunk csak túl szocializálva, vagy ez minden korban így volt?

207. nyikagi (válaszként erre: 206. - 25117645d2)
2010. jún. 25. 14:30
Ez szerintem mindőnk életében így telik. Már mindennap ugyanaz, ugyanúgy telik. Max a két gyerekem tud újakat produkálni.
206. 25117645d2 (válaszként erre: 205. - 26f998f9d0)
2010. jún. 25. 14:27
Akár a saját férjemet hallanám. Pont ma sikerült úgy, hogy rájöttem az a bajom, hogy nincs mire várnom, felkelek, házimunka, gyerek, jól elvagyok, csak nincs program. A bevásárlás meg aztán nem olyan lélekemelő, nem? Járok könyvtárba, na ott aztán senki nincs csak általában én.
205. 26f998f9d0 (válaszként erre: 204. - MIldi_76)
2010. jún. 25. 10:47

ja, picikét én is megnyugodtam, a párom már annyit savazott emiatt a barátkozás dolog miatt, hogy tényleg elhittem, defektes vagyok:))

Mert ő még nem találkozott emberrel, aki ilyen, mint én.

Hát tessék, már egy egész klubra való magányos lélek gyűlt itt össze...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook