Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Barátnőm előfizetett internetes társkeresőre, de nem tudta, hogy megújuló, így az oldal lehúzta 6 hónap után újra róla az összeget fórum

Barátnőm előfizetett internetes társkeresőre, de nem tudta, hogy megújuló, így az oldal lehúzta 6 hónap után újra róla az összeget (beszélgetős fórum)


18. Guruljka (válaszként erre: 13. - Smirnoff)
2018. okt. 11. 18:02
Ezeknek a társkeresőknek pontos megfelelőjük van Németországban is. Még a külalak is erősen hasonló. A rendszer is ugyanaz.
17. Smirnoff (válaszként erre: 16. - Zillertal)
2018. okt. 11. 17:41
Elfogadtattak vele a sunyi ASZF-et :D Nem volt kötelező. Elolvasta (elvileg), felfogta (elvileg), aztán miután nem kellett neki, nem mondta le. Tudta, hogyan és mikor kell lemondani, ha nem tart rá igényt. Tudta már akkor, mikor elfogadta. Ha a barátnőd nem tartotta észben, az nem a cég inkorrektsege. Nevetseges, mikor valaki ahelyett, hogy beismerne a saját hibáját, megboamoog, hogy bezzeg Osztrákiaban :P
16. Zillertal (válaszként erre: 13. - Smirnoff)
2018. okt. 11. 15:09
Való igaz,de ez inkorrekt,tisztességtelen,sunyi,hogy olyan automatikusan megújuló ÁSZF-et fogadtatattak el vele,amit nehéz lemondani.Ez nem olyan mint a gáz,hogy folyamatosan fizeti,értesíthették volna,hogyha akarja lemondhatja.
15. andilaci (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2018. okt. 11. 15:06
Sokak segitségére lesz ez a tájékoztatás.
14. Zillertal (válaszként erre: 3. - 124637ff9b)
2018. okt. 11. 15:02
Automatikusan leszedték a bankszámlaszámáról.
13. Smirnoff (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2018. okt. 10. 08:05
Ausztriában is pórul járnak a hülyék. El kellett volna olvasni a szerződést, mielőtt regisztrál. Nem magyar hunvutsag a megújuló tagság :P
2018. okt. 9. 19:51

Szerintem arra építenek, hogy az ember elfelejti lemondani.


Másolom az ÁSZF-ből a cég nevét XXX-szel helyettesítem:

"5. Tagság megszüntetése, automatikus szerződéshosszabbítás, szerződésbontás


A fizetési kötelezettséggel nem járó tagság megszüntetése (adatlap törlése) az ügyfél számára bármikor lehetséges a „Felhasználói fiók”, „Tagságom” menüben az „Információk az adatlapomról részben” alatt az „itt” linkre kattintva.

Minden fizetési kötelezettséggel járó tagságról szóló szerződés, a mindenkori szerződésben meghatározott összeggel és időtartammal automatikusan meghosszabbodik, amennyiben az ügyfél a felmondási határidőn belül, a szerződés lejárta előtt, a szerződés megszüntetését nem kezdeményezi.

A fizetési kötelezettséggel járó tagság rendes felmondási határideje 7 nappal a meghatározott szerződési időszak lejárta előtt ér véget.

A fizetési kötelezettséggel járó tagság felmondása csak akkor érvényes, ha az arra irányuló nyilatkozat írásos formában (pl.: levél, fax, e-mail) nyújtják be.

Ha a fizetési kötelezettséggel járó tagságát szeretné megszüntetni az XXXnál, akkor azt ügyfélszolgálatunkon teheti meg. A tagság megszüntetésével kapcsolatban további információt itt talál.

Az írásos felmondólevelében az egyedi azonosítás és a visszaélések megakadályozása érdekében, ha lehetséges, kérjük, használja az XXX oldalon megadott e-mail címét. Felmondólevelét az alábbi címek egyikére küldje

E-mail: megszuntetes@XXX.hu

11. Amaunet (válaszként erre: 10. - Globus)
2018. okt. 9. 19:06

Jajj, de buta vagyok!:)

Ki is szállok innen, mert nem lesz jó hatással rám ez a fórum.

10. globus (válaszként erre: 9. - Amaunet)
2018. okt. 9. 18:49
Óvatosan, mert végül te kapsz fejmosást! :)
9. Amaunet (válaszként erre: 8. - Globus)
2018. okt. 9. 18:45

Most, hogy mondod!:)

Mit várjunk, ha az esetet sem adják elő érthetően? Szerinted elolvasta a Szabályzatot, a fizetési hozzájárulást, és hogy mihez adja oda a bankszámlaszámát?

8. globus (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2018. okt. 9. 18:41

Szerintem ha előre fél évet fizetett, és ez letelt, ám ő tovább maradt, akkor nincs miről beszélni. Ha viszont nem maradt, nem tudták volna levonni.

De mikor fizetne magától a tag, ha nem vonnak? :)

Az sem egészen világos, hogy visszakövetelte (ezek szerint megkapta?), így az oldal pereskedik. Ha jól értem...

2018. okt. 9. 18:39
Hogyan?
6. Guruljka (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2018. okt. 9. 18:38
Én is beleszaladtam ilyenbe, nem volt külön figyelmeztetés! Épp amikor levették, akkor volt az útiköltségem nagyon kiszámítva, kölcsön kellett kérnem, hogy hazajussak.
2018. okt. 9. 18:37
Legalább társra lelt?
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2018. okt. 9. 18:34

Nekem az lett volna az első lépésem, hogy lementem az oldal olyan jellegű dokumentumait. amelyben erről értesíthetnek.

Már ha valóban nem volt megújuló. Ha már valahol a számlaszámot kérik és megbízással kell teljesíteni az már gyanúsnak kellett volna lennie.

A másik, hogy ezek az um. lenyúlós cégek biztosan küldtek valamilyen értesítőt, hogy indítják a beszedést. Erre minden bizonnyal odafigyelnek. Csak a barátnőd volt figyelmetlen.

3. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2018. okt. 9. 18:33
Hogy tudták lehúzni róla?
2018. okt. 9. 18:12

Lehet, hogy benne van az apró betűs részben...

egyébként tagja még annak a portálnak? Én hagynám a fenébe, és beolvasás után törölném magam.

2018. okt. 9. 18:07
Ausztriában megszokta a korrekt,tisztességes üzleti magatartást,ott előtte értesítik,és ha szeretné igénybe venni újra a szolgáltatást,akkor ő dönthet,és fizeti be újra az összeget a határidőig.A magyar társkereső azonban minden előzetes értesítés nélkül lehúzta róla az összeget,amit visszakövetelt,így az oldal követeléskezelőhöz fog fordulni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook