Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bakancslista... Neked van Bakancslistád? fórum

Bakancslista... Neked van Bakancslistád? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
140. féknyom (válaszként erre: 139. - 4f8ae69d1b)
2011. okt. 13. 15:58
Hehe, Sanyi vagyok.:)
2011. okt. 13. 15:57

még mielőtt jönne bnedora..

már van ilyen topic..:))

2011. okt. 13. 15:57

Barcelona

Kijev

élet egy valamirevalóbb országban

2011. okt. 13. 15:57
2011. okt. 13. 15:55
Ha most kellene megírnod a Bakancslistádat, te miket írnál rá? :)
135. 0a6c3108e1 (válaszként erre: 92. - 5faeea2860)
2011. júl. 6. 23:34

jelentem a Hargita ,Erdély,teljesítve..


csodálatos látvány,elmondhatatlan...


gyönyörű székelykaput láttam..még a faragás hibádzik,de ami késik nem múlik..)

2011. máj. 6. 16:36
133. b7086b1501 (válaszként erre: 132. - 23a2bf5860)
2011. jan. 5. 17:57
:)
132. 23a2bf5860 (válaszként erre: 131. - B7086b1501)
2011. jan. 5. 12:06

ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhha..))))))))))))

csak toronyirányt!!!

131. b7086b1501 (válaszként erre: 130. - 23a2bf5860)
2011. jan. 5. 11:48
:))Jah ,végre egy jó hír!Akkor mindegy merre megyek,oda jutok:)))))))))
130. 23a2bf5860 (válaszként erre: 129. - B7086b1501)
2011. jan. 5. 11:04
..)minden út Rómába vezet!!!♥
2011. jan. 5. 09:57
Jah és Rómába is szeretnék eljutni:)
128. eRicBekhard (válaszként erre: 127. - 23a2bf5860)
2011. jan. 4. 17:02
Aham
127. 23a2bf5860 (válaszként erre: 126. - ERicBekhard)
2011. jan. 4. 16:44
amiket lehuzigáltál a listádon ,azokat már megtetted???
2011. jan. 4. 15:39
125. eRicBekhard (válaszként erre: 122. - 23a2bf5860)
2011. jan. 3. 09:18
Nem rossz dolgok ezek. Bár az általános "nemi szerepekkel" nem értek egyet. Az egy dolog, hogy a biológia mit hírdetett ki, és az egy külön dolog, hogy mások szerint kinek milyen szabályok szerint kellene leélnie az életét szimplán az alapján, hogy milyen nemiszervvel született. Az utóbbi társadalmi hülyeség, elidegenítéshez vezet, és olyan problémákhoz, hogy a nemek egyenlő jogok helyett titokban inkább több jogot akarjanak. A gyerekneveléshez pedig nem pénz kell, hanem boldogság. A szegény gyerek is lehet egészséges és boldog, ha a szülei meg vannak békélve önmagukkal és a világgal. Ha az megy otthon, hogy depresszióznak, veszekednek, stresszelnek és szidják a politikát, akkor hiába biztosítják a jövőt anyagilag a kölyöknek, nem valószínű, hogy akarja majd ezt a jövőt, és meg tudja őrizni önnön jó kedélyét.
2011. jan. 3. 00:51

Az emberek soha nem elégedettek semmivel. Ha kevés van, sok kell. Ha sok van, még több kell. Ha még több van, szeretnének kevéssel boldogok lenni, de ezért nem képesek erőfeszítést tenni. Tényleg nem értik, milyen egyszerű a boldogság? Mit akart az a lány, aki farmerban és fehér pólóban rohant valahová? Mi lehetett olyan sürgős, ami nem engedte, hogy gyönyörködjön a szép napsütésben, a kék tengerben, a babakocsiban ülő gyerekekben, a tengerparti pálmafákban?

Paulo Coelho

2011. jan. 3. 00:45

..szerintem ide vágó gondolat....


Csak akkor érezheted úgy, hogy becsaptak, ha elvársz valamit. Elvárások híján csalódásoktól sem kell tartanod. Minél kevesebbet vársz, annál szabadabb lehetsz, s annál kevésbé az idő rabja. Miért? Mert elfogadod azt, ami van. Az elfogadás felszabadít.

Scott Shaw

122. 23a2bf5860 (válaszként erre: 121. - ERicBekhard)
2011. jan. 2. 23:30

Én már túlléptem az egyedüllét fázisán elméletben...Én ,már bebizonyítottam magamnak,hogy egyedül megállom a helyem bárhol,bármikor... már eleget éltem egyedül,a boldogság valóban nem partnerfüggő,de teljességet az én szemléletem alapján csakis ez adhat,az embernek be kell teljesítenie a sorsát,fel kell vállalnia a szerepét amely a neméből adódik és ehhez kell felnőni.hogy Apává ,Anyává tudj válni...hogy társa tudj lenni valakinek a mindennapokban.

Ezt én se így gondoltam valamikor,azért mondom,hogy el kell érni egy bizonyos életszakaszt..én soha nem gondoltam,hogy valaha valakinek a felesége szeretnék lenni..és most már igen,vágyom a családra.

Én,tulajdonképpen nem tudom értékelni a felelőtlenséget,hogy valaki csak úgy a habokra beleugrik egy kapcsolatba,gyereket szül és nem felelősségteljes szülő.Azt hiszik,hogy a családi állapottól minden megváltozik..ami sok esetben be is jön,mert boldogtalanabbakká válnak,mert nincsenek felkészülve az életre...

De ,hogy valójában mi is a boldogság???csupán az ,amit annak érzünk..nem más,hanem Mi, ehhez meg kell tanulni megkülönböztetni az érzéseket,meg kell látni a mindennapokban a jót.Más által nem lehet senki boldog,mert minden ember külön ,önálló személyiség.Az emberek ,ha megfigyelted elégedetlenek,kell az embernek egy bizonyos tartás,egy elv amely szerint élni akar és ehhez az elvhez hűnek kell maradni.Ki kell alakítani a világot magadnak berendezkedni és nem másnak,hanem saját magadnak megfelelni,úgy élni ahogyan Te szeretnél.Mivel ma pénzorientált világot élünk állandóan teljesítési kényszer van az embereken,hogy meg tudjanak felelni másoknak..de ennek nem kellene így lennie,mert ha szilárd elvekkel rendelkezel,nem tudnak befolyásolni az anyagi dolgok..az embernek legyen annyija amennyi az általa felállított szint,ha azt megléped,nem szűkölködsz ,akkor el kellene érned az elégedettség érzését és ez az,amit oly kevesen éreznek,nem elégedettek..

az elégedettséghez szilárd jelem kell!!!és önismeret...


a magányossághoz annyit fűznék hozzá,hoyg az emberek a párkapcsolaton belül is elszigetelődnek a másiktól,egyszerűen elhidegülnek egymástól..és ,hogy ez mitől van????mert már nem akarják egy idő után igazából a másik társaságát,nem fordítanak kellő figyelmet a másik emberre és ekkor előjön megint az "ÉN",önzővé válnak az emberek,nem is tudom miért..csalódnak az életben ,amelyet maguk választottak???!!

Rengeteg házasságot látok,ahol boldogok lehetnének,ha akarnának..de nincs meg hozzá az akarat...kitekintgetnek és máshol keresik a saját boldogságukat ahelyett,hogy önvizsgálatot tartanának és megkérdeznék maguktól és a másiktól,hogyan jutottunk idáig.

Én nem tudom..de úgy gondolom,hogy a szerelem ,a a szeretet csakis akkor múlik el,ha úgy akarjuk..


Akarni kell mindent,mert ha én nem akarom az csak úgy magától nem van...!!!!

2011. jan. 2. 22:35
Nem kétlem, hogy az élethez meg dolgokhoz való hozzáállása az embernek gyakran változik, magát viszont nem feltétlenül elfogadnia kell, sokszor pont arra van szüksége, hogy meghozza a szükséges változásokat amiktől tart, és a folyamat maga a hangsúlyos, nem a végeredmény. Az élet nem egy verseny, nem lehet megnyerni, nem lehet happy end-je, mert csak egyszer ér véget, de akkor teljesen. Az lángoljon szenvedélytől aki fiatal, és ez nem kor kérdése, hiába kötnének már meg mindent a törvények. Én is tisztában vagyok vele, hogy előbb-utóbb másképp állok majd a dolgokhoz, családcentrikussá lehetek, ésatöbbi, de ezt nem lehet előírni. Azért önpusztító jellegű manapság a legtöbb szórakozás a fiatalok körében, mert rajtuk van a kényszer, hogy belenőjenek és komolyodjanak egy olyan társadalomba, amiben a szülők és a kollégák is isznak, és robotolnak és boldogtalanok, még ha jól leplezik is. De visszatérve az eredeti témához: az embernek vannak érzelmi szükségletei, és más emberekkel funkcionál a legjobban, de nem keresheti másban azt, amit magától megtagad. Mert amíg valaki tisztában van a gyengeségeivel, és ahelyett, hogy változtatna rajtuk olyan valakire vágyakozik aki mellett maradhat gyenge, addig kőkemény hazugság, hogy élhet teljes életet. Ezt most általánosságban írom. Csak az valósíthatja meg önmagát, aki nem mástól várja, hogy az rendbe hozza neki az életét a szeretetével meg a jelenlétével. Ez nem így működik. Ha valaki tartósan egyedül van és magányos és boldogtalan és panaszkodik (annyi ember...) annak nem az a problémája, hogy nem szerették elegen eléggé, hanem az, hogy itt és most nem keresi elő az okát a lelke mélyéről és nem formálja át a jelenét! Az ember élete egy detektív regény. Minden egyes dolognak meg van az oka, minden gondolatnak, érzésnek, tettnek és mind a fejedben van. Minden fájdalom és félelem és bizonytalanság és álom nyom, amit ha követsz, és eléggé sarokba tudod szorítani magad kérdésekkel, mindenre megvan a válasz. Erről szól a pszichológia. Ezzel az egésszel csak annyit akartam, hogy nem a külvilágban kell keresni a megoldást, mert a probléma sem ott gyökerezik, és mégis mennyien azt hiszik, hogy csak egy másik emberrel párban lehetnek boldogok, sehogy másképp. És beleugranak a családos életbe is, még mielőtt megtanulnának önmagukra támaszkodni.
120. 23a2bf5860 (válaszként erre: 117. - ERicBekhard)
2011. jan. 2. 21:39

Tudod..én csak magamból indulok ki...én reálisan láttam a barátom,olyannak amilyen valójában, nem misztifikáltam túl és nem is magasztaltam a mennyekig ,de mégis halálosan szerelmes voltam az utolsó pillanatig..

Abban nagyon egyetértek veled,hogy a rózsaszín köd elborítja egyesek agyát olyannyira,hogy nem látják magát az embert .Kell egyfajta józanság a szerelemben,mert ha nem vagy tisztában azzal,hogy milyen ember az..akit választotál..akkor jön a csalódás ,a döbbenet,hogy ki ez az ember???!!


szenvedély...)hát igen...izzani ,lángolni..lebegni....semmihez se fogható érzés....)olyankor az ember a legképtelenebb dolgokra is képes...

119. 23a2bf5860 (válaszként erre: 118. - ERicBekhard)
2011. jan. 2. 21:22

hú..ezt nagyon szépen és értelmesen megfogalmaztad!!!!

ahhoz,hogy felnézzek önmagamra szeretnem kell magamat!

önelfogadás=feltétel nélküli szeretet???


Az ember saját önelfogadása nem pótolja azt a vágyat,hogy mások is szeressék,elismerjék,becsüljék,figyeljenek rá!!.

hiába vagy Te tisztába önmagaddal....az kevés.az ember társas lény..nem úgy vagyunk kitalálva.hogy egyedül remeteként éljük le az életünk.az ember kell,hogy önmagában megállja a helyét,de százszázalékosan teljes csakis akkor lehet ,ha megtalálja a párját ,a társát,a másik felét.mert egyedül félember az ember...

mikor az ember egymaga van űr tátong a szívében..nem érezted még ezt az érzést???

vannak az ember életében életszakaszok,amikor a dolgoknak meg kell történniük,mert értelmi szinten akkorra érsz meg,hogy át tudod látni az élet értelmét,és az általad felállított sorrend ,hogy mi is az életedben a legfontosabb,megváltozik.míg fiatalabb az ember inkább énközpontú és a korral együtt eljön a család iránti vágy,amikor az Én háttérbe szorul és "Mi" vagyunk..amikor eléred azt a pontot,hogy önmegvalósítás már nem életcél attól a pillanattól kezdve van igényed a társadra.és a jó dolgok ekkor kezdődnek,nem azért,mert egy probléma megszűnt,hanem azért ,mert egy új élethelyzetbe kerülsz.

Érdekes dolog tulajdonképpen az embernek az elvárása a másikkal szemben,mik azok a dolgok ,amiket szeretnél a másiktól és mik azok a dolgok amiket meg is kapunk...azt kapod ,amit adsz??és azt adod ,amit kapsz???ez nem így van...sajnos.


egyensúlyt kell találni.én például olyan dolgokat várok el,amit magam is megadnék,vagyis a vágyam elég reális és teljesíthető....

118. eRicBekhard (válaszként erre: 115. - 23a2bf5860)
2011. jan. 2. 16:27
Egyszer egy vadidegen lány felhívott, hogy találkozzunk. Adott egy doboz süteményt, és lelépett. Egy ismerős ismerőse volt, aki sosem látott csak hallott rólam. Ne becsüld alá a világ bolondjait, mindig történhet valami kellemesen jó. :) és átérzem a helyzetedet. Írj egy szerelmeslevelet magadnak, mert te ismered magad a legjobban. Írd le, hogy mit tennél magaddal, ha az a valaki lennél, aki rajong érted. Az ideálod szemszögéből megláthatod, hogy mennyire reálisak az elvárásaid a világ felé, és mennyire nem. Aztán add meg magadnak mindazt, ami ahhoz kéne, hogy felnézz önmagadra, mindazt a szeretetet és figyelmet amit másnál keresel. Miért? Nagyon egyszerű: mert nem érzed majd szükségét, ha eljutsz egy pontig, és megszűnik a probléma. A probléma megszűnésével pedig általában kezdődnek a jó dolgok.
117. eRicBekhard (válaszként erre: 116. - 23a2bf5860)
2011. jan. 2. 16:15
Kivéve, ha már alapból rajongasz érte, és a hibáit észre se veszed igazán. Nem bele vagy szerelmes, hisz feltétel nélkül érzed amit érzel, és ő ugyanaz az ember volt akkor is amikor még nem láttad gyönyörűnek. A szerelem rengeteg embert meggátol abban, hogy valós, működő kapcsolatokat alakítson ki, és sokan még azokkal se foglalkoznak, akik törődnek velük. Mert ha elhitetik magukkal, hogy ez egy felettük álló dolog, akkor nincs felelősség, bármit megtehetnek. Az emberek nagy része nincsen felkészülve még arra, hogy egy ilyen drogszerű érzést a javára használjon fel. Ugyanakkor a szeretet is erős, de általában hagy teret a józan észnek. A fiatalok lángoljanak, éljenek, igazad van! Én azokról írok, akik nem teszik, vagy mások kárára teszik ezt, mert képtelenek szenvedélyt lelni az életben és önmagukban. :)
116. 23a2bf5860 (válaszként erre: 114. - ERicBekhard)
2011. jan. 2. 12:17

szimplán szeretet????

az ember gyermekét,főleg ha fiatal égesse a szerelem tüze!!!

tökéletes nem létezik szerintem,ember nem létezik hiba nélkül és akinek elnézed ,elfogadod a hibáit az szerelmed ,azt az embert szereted úgy ..ahogy van..testestül lelkestül a maga valóságában...

115. 23a2bf5860 (válaszként erre: 115. - ERicBekhard)
2011. jan. 2. 12:03

Igazad van..csak meg kell találni hozzája a megfelelő embert..aki adni tud és akinek ugyanazok a dolgok fontosak,mint nekem...

nem tudom,Te hogyan látod de az ember életéből elemi dolgok hiányoznak és mindez csupán azért ,mert nem a társát találja meg az ember.

Tudod mennyire vágynék egy szerenádra..egy csokor selyempapírba csomagolt virágcsokorra???de ugyan kitől???a mai fiatalembereknek ezek a dolgok nem fontosak....ma már nincs a hagyományos értelembe vett udvarlás...

2011. jan. 2. 11:54

Az én listán nem nyilvános,de néhány dolgot elárulok belőle:)

Szeretnék eljutni a horvát tengerpartra és Erdélybe!

Persze más helyekre is,de ezek a legelérhetőbbek:)

És szeretnék egyszer egy csokrot kapni csak úgy,semmi alkalomból csak ugy magamért!

És szeretnék egy egész tortát kapni.Még soha sem kaptam csak ugy meglepetésből.Mindig vagy én csináltam vagy magamnak rendeltem,de soha senkitől nem kaptam csak ugy amikor ráse gondolok.

És szeretnék eljutni a barátnőmmel a Grand Canyonhoz:)

113. b7086b1501 (válaszként erre: 111. - 23a2bf5860)
2010. dec. 28. 15:32

Ugyan már!

Egyébként én is csak olyanoktól kaptam akik engem szerettek,de én őket nem.

De ugy látszik ez most se változott,mert aki engem akar azt én nem,akit pedig én akarok az engem nem!Sose fog összejönni nekem az ,hogy kölcsönös legyen a dolog.

112. Lemi09
2010. dec. 28. 14:38

NEkem még nincs bakancslistám... de egyszer majd lesz!

Mindig tervezem, hogy mi mindent szeretnék még feltétlenül... Csak még nem sikerült leszűkítenem a kört! :))

111. 23a2bf5860 (válaszként erre: 110. - B7086b1501)
2010. dec. 28. 14:38

dehogy fogok..(

soha nem fog szeretni engemet ennyire senki sem..(

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook