Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát vállalni ebben a világban? fórum

Babát vállalni ebben a világban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
56. vica66 (válaszként erre: 52. - Sutoczkine)
2012. máj. 21. 23:07
Két évig jár a gyed, de egy év munkaviszonynak kell lennie előtte.
55. be749d73f9 (válaszként erre: 51. - 4b3a725de7)
2012. máj. 21. 23:05
Csatlakozom!!!!!!!!! :)
54. vica66 (válaszként erre: 51. - 4b3a725de7)
2012. máj. 21. 23:03

eNeR, megkérdezhetem, mennyi idősek vagytok?

Nyilván szeretitek egymást, de hidd el, az anyagi nehézségek kikezdhetnek egy kapcsolatot.

Valószínűleg van még időtök, érdemes lenne egy picikét várni, amig te is levizsgázol, és esetleg találsz valami munkát. Abban dolgozni kicsit, hogy legalább a gyed meglegyen, és némi gyakorlat is persze. Gyerekszülés után is több esélyed lesz.

De ti döntötök, senki más. Mi csak a véleményünket írhatjuk meg.

53. be749d73f9 (válaszként erre: 43. - Be749d73f9)
2012. máj. 21. 23:01
A többiek alatt a családot értettem, akikre mondtad, h hülyének fognak nézni titeket! Hát csak nézzenek!!! :))
52. sutoczkine (válaszként erre: 50. - Vica66)
2012. máj. 21. 23:01
Igen és az a jóval több GYED csak 1 évig jár után jón még 2 évig a GYES. Szóval én azért az 1 évért nem várnék éveket.
51. 4b3a725de7 (válaszként erre: 48. - Mirtuszvirág)
2012. máj. 21. 22:59
HELYES,UGYAN EZ A VÉLEMÉNYEM.!!!!Mi szerelmes házaspár vagyunk,nem szex partnerek.Sajnálatos,ha valaki így gondolja.Nekem ez egy percre nem fordult meg a fejemben.
50. vica66 (válaszként erre: 38. - B81fcd1219)
2012. máj. 21. 22:58

Na most a háborúban nem nagyon volt választék fogamzásgátló eszközökben... gondolom.


Itt mindenki csak a babakorról beszél, hogy meg lehet oldani a ruhákat pl. olcsóbban. Ez igaz. De az is tény, hogy pl. ha tápszerre, gyógyszerre van szükség, azt nem nagyon lehet "megoldani", és horror áruk van. (Mert ez egy gyerek- családbarát ország...) Aztán nem marad baba, hanem bizony nőni fog az a gyerek, és a költségek is vele együtt. Mert iskolába megy, tovább kellene taníttatni, stb. Kisgyerekes nem kell sehova, de legalábbis nagyon nehéz munkát találni. Egy keresetből szintén nehéz megélni, és ha a kenyérkeresővel bármi történik? Mindenképp érdemes legalább annyi munkaviszonyt összeszedni, hogy a gyed járjon, mert azért jóval több, mint a vékonyka gyes.

Persze, nem lehet a tökéletes helyzetre várni, de azért kellenek minimum feltételek.

Van két gyermekem, de ha most terveznénk babát, nem tudom, be merném-e vállalni?

Ez azért jórészt érzelmi döntés, ami szerencse, mert valószínűleg még ennyi gyermek se születne, mint most.

49. 4b3a725de7 (válaszként erre: 44. - Bcicus)
2012. máj. 21. 22:57

Hát ez nálunk nem úgy működik,hogy kitartanak.Mi igazi család vagyunk.Mikor összejöttünk anno a férjemmel,az első naptól fogva közös kasszán voltunk.Ahogy megvan a pénze,megy a közösbe,és amikor én kapok valahonnan,az is.Mi úgy gondoljuk,hogy egy családban nincs Te pénzed,és Én pénzem.Mikor végig dolgoztam a nyarat,volt,hogy én fizettem a férjemnek be valamit,...és sosem sajnáltam!Én nem vagyok kitartott,sosem voltam,egy percig sem!A férjem még anno mikor összejöttünk,megpróbált kimenni külföldre melózni,csomó pénzt adtam neki,....kb 1 hónap járás után!!!Kiment,nem jött össze,sosem kértem vissza!!!

Nálatok lehet,hogy így működik(ez nem veszekedés,nehogy Te is félre érts),....ahány ház,annyi szokás.És sajnálom azt,hogy Te kitartottnak éreznéd magad,mert ha igazán szeretitek egymást,....ilyen nincs egy kapcsolatban!Mert mire a férjem hazaért,én a vizsgák közben tiszta lakásban,főtt étellel várom,mindent megcsinálok,ami egy feleség dolga!Fárasztó,de én vállaltam be!

És még egyszer hangsúlyozom,....ne vedd bántásnak!!!

48. mirtuszvirág (válaszként erre: 44. - Bcicus)
2012. máj. 21. 22:56

Kitartanak? Azt hittem ez a szex alapú kapcsolatok jellemzője lehet, nem a házasságé...

El vagyok tévedve...

47. be749d73f9 (válaszként erre: 26. - 25d4b44717)
2012. máj. 21. 22:55
Na, ugyanez volt nekem is az eszemben! Szó szerint! Mi is így voltunk/ vagyunk vele! Két babánk van, de sokan hülyének néznek minket, m még szeretnénk 3.-at is! Ja, hozzáteszem, mi sem dőzsölünk, sőt!! A ruhatárunk majdnem teljesen le van cserélve.... turisra!! :))) Tényleg szuper jó dolgokat lehet kifogni!! Minőségit, akár márkásat is!!
46. e28c748947 (válaszként erre: 41. - 4b3a725de7)
2012. máj. 21. 22:51
Hát lehetőleg semmiképp ne a fórum-válaszok miatt dönts!!!Magatoknak szülöd.
45. a14deb9047 (válaszként erre: 40. - Korteforma)
2012. máj. 21. 22:51
És nem volt gyes, gyed, családi pótlék meg egyebek.
44. Bcicus
2012. máj. 21. 22:50

Én nem vállalnék úgy gyereket, hogy nincs jövedelmem, mi van ha az apával történik valami, megegyálalán, nem akarnám, hoyg eltarttsanak.

Meg persze attól is függ mennyit keres a férj. Ha haza hoz havi min400at egyedül és téged nem azavr, hogy kitartanak akkor igen, egyébként nem.

43. be749d73f9 (válaszként erre: 15. - 4b3a725de7)
2012. máj. 21. 22:48
Szerintem csak a szívetekre hallgassatok a pároddal!!! A többiek véleménye ne érdekeljen! Ez a TI életetek!!! Drukkolok én is, h úgy legyen! Szép estét: Bea
42. sutoczkine (válaszként erre: 40. - Korteforma)
2012. máj. 21. 22:48
Hát ez az meg lehet oldani legfeljebb nem kell feleslegesen felvásárolni a boltokat, hanem csak ésszel azt ami tényleg kell. És azt is, ha lehet használtan, mert úgy sokkal olcsóbb.
41. 4b3a725de7 (válaszként erre: 37. - Timycat)
2012. máj. 21. 22:46

Én keresek munkát,de még vizsga időszak kellő közepén vagyok,fontosabb előbb,hogy sikeresek legyenek a vizsgáim!!És akkor próbálkozhatok a szakmámban is.

Nem értem,miért vagy felháborodva,ismét elmondom,hogy Én nem támadlak!Te véleményt írtál,én válaszoltam rá.Hogy ne lennék kíváncsi ellenvéleményre!!??Azért indítottam fórumot.És ha még 15-en írnak ellen véleményt,akkor mind a 15-nek elmondom,én mit gondolok.Én nem értelek,tényleg.

40. korteforma (válaszként erre: 38. - B81fcd1219)
2012. máj. 21. 22:45
Én is erre szoktam gondolni... Mennyi rossz volt annak idején... Világháborúk, '56... mégis születette gyerekek :) Pedig akkor nehezebb lehetett... Mégse gondolkodtak.
39. korteforma (válaszként erre: 1. - 4b3a725de7)
2012. máj. 21. 22:43

Egy élő, frankó példa:

tesómék bevállalták a gyerkőcöt minden gondolkodás nélkül. Tesóm párjának valahogy sose jöttek össze a munkahelyek, így többet volt munka nélkül, mint amennyit dolgozott. Tehát csak tesóm keresett. Nulla tartalékkal rendelkeztek.

Éss, most majd egy éves a kislányuk, aki csodálatos és egy percig nem bánták meg. Mindent meg lehet oldani és hidd el, az élet mindig segít :)) Szóval ne gondolkodjatok :))

2012. máj. 21. 22:38

Miért? A háborúkban is születtek gyerekek,holott akkor sokkal szarabb világ volt.:S


Mi vártunk a gyerekre 4 évet,majd mire összejött,szétmentünk.7 hós terhesen költöztem albérletbe.5 éves a gyerekem és van munkahelyem is a gyerek 1 éves kora óta.Várni nem érdemes.Mert soha nem lesz olyan,hogy minden tökéletes!Vagy csak nagyon keveseknél.

37. timycat (válaszként erre: 35. - 4b3a725de7)
2012. máj. 21. 22:35

Én nem vagyok ideges, csak egy kérdés minek indítottál fórumot? Egyáltalán nem vagy kíváncsi "ellenvéleményre" csak a bólogatásra.


Én a helyedben inkább munkát keresnék, hogy amíg nem jön a baba legalább legyen miből félretenni, egy gyerek nem olcsó mulatság.

2012. máj. 21. 22:34
Van egy mondás:Annyi gyereket vállalj, amennyit bármikor egyedül is el tudsz tartani!!!!
35. 4b3a725de7 (válaszként erre: 33. - Timycat)
2012. máj. 21. 22:31

Én nem ordítozom,a férjem itt alszik mellettem! :)

Ideges sem vagyok,nem tudom,Te miért!?

Én is a véleményemet írtam le,ahogyan Te,és nem vettem észre,hogy akármi sértőt is írtam volna!!!

34. sutoczkine (válaszként erre: 32. - 4b3a725de7)
2012. máj. 21. 22:29
Ami tény, hogy a tökéletesre várni butaság, mert úgysem lesz tökéletes semmikor sem a babavárás. Mindig jöhetnek közbe olyan igények amik kifogásként szolgálnak, hogy majd, ha az is meg amaz is meg a 100. igény és utána az 1000.
33. timycat (válaszként erre: 30. - 4b3a725de7)
2012. máj. 21. 22:28

Figyelj te kérdeztél én válaszoltam. AZért lássuk már be, gyerekkel nehezített a pálya.


Sajnos manapság ott tartunk, hogy sokaknak vakmerőnek kell lenni, különben sosem szülhetnének nyugodtan, annyira bizonytalan a helyzet... sőt egy esetleges "vis maior"-ral még nem is számoltam. Az optimális helyzet az lenne, hogy már egy meglévő x összegű megtakarításba születne bele a gyerek, de ez inkább csak álom.


Én a helyedben nem vállalnám, és ha már "ordítozunk akkor még1x ÉN

2012. máj. 21. 22:26
És egyébként igazán átgondoljátok(bár én nem vagyok biztos a dologban,...mégis azért ilyenek eszembe jutnak),ha arra alapozunk,hogy most nem vállalok gyereket,mert ilyen helyzet van,ilyen világ.......honnan tudod,hogy 5 év múlva milyen világ lesz??Mikor lesz ez az ország már a régi??Soha,....de sosem lehet tudni.Ha arra alapozunk,hogy majd akkor legyen gyerkőc mikor jobban élünk,....akkor kihal az ország,mert sosem lesz több pénzünk.
31. sutoczkine (válaszként erre: 28. - Timycat)
2012. máj. 21. 22:25
Szóval szerinted hagyjam abba az álláskeresést, mert van 2 gyerekem? Ne írjuk már le a kisgyeekes anyákat ennyire. Nem 1-et, nem 2-őt ismerek akik kisgyerek mellett kaptak állást. De, ha már így gondolkozunk, arra sincs garancia, hogy, ha lejár a védett időszak nem pakolják ki a kisgyerekes anyákat. Ha így gondolkozunk senki ne vállaljon gyereket, mert mi lesz akkor...
30. 4b3a725de7 (válaszként erre: 28. - Timycat)
2012. máj. 21. 22:23
Hogy a fenébe ne találhatna??Aki keres,az talál!!!És nem hiszek abban,hogy M.o.-on SEMMI MUNKA!!!
29. timycat (válaszként erre: 28. - Timycat)
2012. máj. 21. 22:22
Na mindegy, mindenki úgy dönt ahogy akar, de ez a "majd lesz valahogy" meg "egy gyereknek csak szeretet kell" szemlélet manapság igencsak megdőlőben van és erre alapozni már-már vakmerőség
28. timycat (válaszként erre: 27. - Sutoczkine)
2012. máj. 21. 22:20
Persze, egy nő aki most sem dolgozik nagyon kapós lesz a munkaerőpiacon egy 3 éves gyerekkel, főleg ha pechjére még beteges is... nézzük már reálisan a helyzetet
27. sutoczkine (válaszként erre: 25. - Timycat)
2012. máj. 21. 22:17
Igen, de ha betlti a gyerkőc a 3 évet mehet oviba, anyuka meg melóba. Jelenleg én is munkát keresek és bízom benne, hogy találok is. És 2 fizuból már nem olyan vészes a suli se. Az egyetemre meg lehet előre spórolni.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook