Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát vállalni ebben a világban? fórum

Babát vállalni ebben a világban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. máj. 21. 23:50
Én úgy gondolom jár nekünk az az apró figyelmesség, hogy megveszem a ruhákat újonnan.Ha már dolgozom érte sokat.Én 28 éves koromban döntöttünk úgy az Urammal, hogy akár jöhetne a baba is.Az már más tészta, hogy ennek (férfi eredetű meddőség)évekig akadálya volt és bizony 31 lettem mire megszülettek.De nem bántam és nem izgultam, hogy hű de öreg vagyok már ehhez, sőt...De többet nem vállalnék már így 36 felé...
85. sutoczkine (válaszként erre: 80. - 4b3a725de7)
2012. máj. 21. 23:45
Nagyon sok egészséget és boldogságot kívánok!
84. mirtuszvirág (válaszként erre: 77. - 4b3a725de7)
2012. máj. 21. 23:43
Egyetértek. Nagyon fontos ez az időszak. Nem csak nekünk kell alkalmazkodni a babához, hanem neki is a családhoz. Töménytelen mennyiségű inger éri és ezt jobb az első időkben a családon belül megélnie.
83. sutoczkine (válaszként erre: 79. - E28c748947)
2012. máj. 21. 23:42
Most lehet, hogy csak a szegénység mondatja velem, de én nem lennék képes egy ruáért több ezret kiadni mikor pár százért is hozzájuthatok. A másik meg gyerekkel számomra sokkal vidámadd, teljesebb az élet. Nekem a velük töltött idő jelenti a szórakozást, nem a reggelig tartó bulik. Dolgozni meg lehet akkor is, ha már a gyerek ovis. Én így érzem, látom jónak a dolgokat. Az orvosok meg értetlenül állnak a sok betegen született gyerek előtt, nem értik miért. Pedig nagyon egyszerű, minál többet vár valaki a gyerevállalással annál több eséllyel lesz beteg. Még egy érv, hogy ha valaki babát akar akkor ne a pénzt hajszolja, mert kifut az időből.
2012. máj. 21. 23:38

Köszi mindenkinek a "támogatását",és azoknak is,akik nem így gondolják,de megosztják velem.Sokat jelent,mindent átgondolok,és nagyon sok erőt adtok!!!

Most megyek aludni,reggel korán kelek!

Jó éjt mindenkinek!!

81. e28c748947 (válaszként erre: 80. - 4b3a725de7)
2012. máj. 21. 23:36
Akkor sok siker és boldogságot!
2012. máj. 21. 23:35
Én a használt cuccok mellett voksolok,és a férjemmel a szerelmünk gyümölcsére!!!! :) Egy életkére,egy kis emberre,aki kettőnkből születik.
79. e28c748947 (válaszként erre: 76. - Sutoczkine)
2012. máj. 21. 23:34
Nem, nem kell ennyire kisarkosítani.De azokat is meg lehet érteni akik dolgozni, élni akarnak kicsit, és nincs igényük pl használt cuccokra.
78. 4b3a725de7 (válaszként erre: 76. - Sutoczkine)
2012. máj. 21. 23:33
:D
77. 4b3a725de7 (válaszként erre: 73. - Mirtuszvirág)
2012. máj. 21. 23:32
Nálunk ugyan ez a helyzet.Bár baba még nincs,de megköszöni még azt is,hogy a vizsgák mellett kitakarítok,rendet tartok,főzök,rendben tartom a környezetét,mert ha én nem lennék,....ő ezt nem tenné meg,ideje sem lenne rá.És ugyan ezt gondoljuk,a gyerkőcnek az első 3 év a legfontosabb az anyukájával,hogy kialakuljon egy olyan érzelmi kötődés,ami felbecsülhetetlen.És senki másra nem bíznám a nevelését. :)
76. sutoczkine (válaszként erre: 72. - Vica66)
2012. máj. 21. 23:29
Oké akkor döntsünk reálisan, senki ne merjen szülni aki nem keres min 500 ezret havonta + a férjen min 500 ezres keresete. És ezen felül várjon mindenki arra amég meg nem tud bizonyosodni arról 100 %-osan, hogy nem történik semmi ami ezt megváltoztatná legalább a gyerek nagykorúságáig. Ez elég reális?
75. vica66 (válaszként erre: 72. - Vica66)
2012. máj. 21. 23:27

Túl késő van, megyek aludni. Bárhogy döntötök, az a ti döntésetek, a ti életetek.

Bár az a gyanúm, hogy már el van töntve. Sok sikert mindenképp, és legyetek boldogok!

2012. máj. 21. 23:27

Ja,és még egy példa.

Legjobb barátnőm,27 éves, 2,5 hós kisbabával.Érettségije van,de azóta dolgozik,egy elég neves üzlet vezetője volt évekig,nagyon magas fizetéssel.Aztán jött egy szomorú baleset,több hónapos kórház,1 év munkanélküliség,aztán egy hivatalosan 4 órás állás.Hozzáteszem dolgozott 8-10 órát,de csak 4-be jelentették le.Persze kénytelen volt elfogadni,mert örült a pénznek.Jött egy nagy szerelem,szinte azonnal megfogant a ma már 2,5 hónapos kisbaba.

Tudjátok mennyi gyed-et kap???

Kevesebbet,mint egy olyan anyuka,akinek semmi,nulla munkaviszonya van!!!Mert 4 órás volt a melója,és ennyire jött ki.Kérvényt kellett írnia,hogy a számára megfelelőbb összeget kapja,mintha nem is dolgozott volna még.Azt mondta,ha ezt tudta volna,már réges-rég anya lenne,nem várt volna 27 éves koráig!

73. mirtuszvirág (válaszként erre: 59. - Bcicus)
2012. máj. 21. 23:25

Sajnos egyre gyakrabban hallani ilyen véleményt. Nem szeretném, ha az országunk oda jutna, mint máshol, hogy néhány hét szülésszabadság után vissza kell menni dolgozni és a gyermekeimet mindenféle idegen ország vendégmunkásai neveljék vagy a leterhelt bölcsődei gondozók. Nesze neked család...

A 2-3 éves kor pszichológiailag is az ideális idő a szocializáció ezen szakaszához.

A gyereknevelés nem láblógatás. Persze lehet csak ellátni a gyereket és kész...van ilyen is.

Nem ítélek el egy anyát sem, akinek annyira fontos, hogy pénzt vigyen haza,mert ettől érzi magát valakinek. Ezek a nők viszont lenézik a "csak" anyákat. Ez miért van?

A párommal egyetértettünk abban, hogy a gyereknek az a legjobb, ha a "munkaidőmet" is vele töltöm. Persze pénz nem sok lesz belőle, annál sokkal többet adok. Csodálatra méltónak tartja, amit anyaként teszek, maximálisan elismeri a munkámat. Szerencsére vannak ilyen férfiak is...Ő meg örül, hogy vannak ilyen nők is mint én :)

72. vica66 (válaszként erre: 67. - 4b3a725de7)
2012. máj. 21. 23:25
Igen, amit nem látok előre, arra nem tudok felkészülni. De a jelen realitásokat át tudom látni, és felelős döntést hozni azok alapján.
71. cooltim (válaszként erre: 67. - 4b3a725de7)
2012. máj. 21. 23:23

Igy van!

Most viszont azt mondom, hogy ezzel erovel vallalhattunk volna babat 7-8 evvel ezelott is. Emiatt az anyagi gondolkodas miatt vartunk 10 evet.

Ennek ellenere mielobb szeretnenk neki Kistesot, nem fordul meg a fejemben, h anyagi helyzet miatt ne vallaljuk. Probalunk most mindent megtenni, hogy jobbra forduljanak a dolgok es bizzunk abban, h igy is lesz. :-)

Sok sikert Nektek a gyermekvallalashoz!

70. 25d4b44717 (válaszként erre: 47. - Be749d73f9)
2012. máj. 21. 23:22

Okos Bettike:-) Gratulálok.

A kislányom albérletben született.Most diplomázik.:-)

Család minden tagjának saját lakása van.Hála a teremtőnek.Adott mindent,h.eljussunk ide:-)


Hogy a világ ilyen?Hát ilyen.A boldogságot szeretetben és nem pénzben mérik:-)

69. vica66 (válaszként erre: 66. - Sutoczkine)
2012. máj. 21. 23:22
Azért a "víztornyot" se feleslegesen kaptuk. :)
68. vica66 (válaszként erre: 60. - Sutoczkine)
2012. máj. 21. 23:22

Hát, a gyes összegét nem nehéz "túlszárnyalni" azért... :( A minimálbér idén 93 ezer, ha jól olvastam, ennek 70%-a a gyed, ha minden igaz.

De remélhetőleg találna nem minimálbéres munkát is.

Aztán meg a gyerek 3 éves kora után is van élet, akkor is jól jönne, hogy korábban már dolgozott, valamiben van gyakorlata. Amúgy se lesz könnyű dolga kis gyerekkel elhelyezkedni. De ha jól bedolgozza magát valahova korábban, még lehet esélye arra is, hogy visszaveszik gyes után.

67. 4b3a725de7 (válaszként erre: 64. - Cooltim)
2012. máj. 21. 23:20

Én is akartam már ilyet írni!

Hány család van,akik jól éltek,mindenük megvolt,simán fel mertek venni hiteleket is akár,mert tudták fizetni!!!Aztán most itt ez a svájci frank alapú hitel,....sorba mennek az utcára az emberek.Mert az egyik szülőnek bezárt a munkahelye,esetleg kirúgták,vagy akármi,...és már is gond van!Itt a Ti példátok is!Ilyen bármikor,bárkivel előfordulhat.Erre egyszerűen nem lehet készülni!!!!

66. sutoczkine (válaszként erre: 61. - 4b3a725de7)
2012. máj. 21. 23:16
Itt a pont! A szívedre hallgass, mert nem az a fontos, hogy mi mit írunk hanem, hogy ti mire vágytok.
65. 4b3a725de7 (válaszként erre: 58. - Bcicus)
2012. máj. 21. 23:15
Én sem lógattam soha a lábam,végig dolgoztam 14 éves korom óta a nyarakat,és diákmunkával iskola mellett és hétvégén is éjjel melóztam.Én is próbálok betenni pénzt,de nálunk amit a férjem keres,az kettőnk pénze,nem az Övé.És amit én teszek be,az is kettőnké.
2012. máj. 21. 23:14

Ferjemmel 13 eve ismerkedtunk meg. Par evvel megismerkedesunk utan, vagytam egy babara. O inkabb arra torekedett mindig, hogy minden meg legyen, biztonsagos anyagi hatter stb. En foiskolara jartam, dolgoztam. Igy telt el 10(!) ev! Kozben mar sajat lakasunk lett, volt munkank stb. Minden adott volt egy babahoz! Ferjem meg mindig bizonytalan volt ezek miatt az anyagi dolgok miatt. Aztan egyszer csak eldontottuk, hogy johet a baba, ha szeretne. Elsore jott! Lassan 3 eves lesz, gyonyoru, egeszseges, imadjuk! Minden anyagi hatterunk megvolt hozza. Azonban mostanra a Ferjemnek tobbedik munkajat nem fizetik ki az elmult ket evben!!!!! Nem azt mondom, hogy komoly anyagi gondjaink vannak, de hamarosan lesznek, amennyiben a rengeteg kintlevoseg nem jon be. Most kapott egy lehetoseget, de abbol elso fizetes kb. honapok mulva lesz. Kozben en is elkezdtem dolgozni, abbol sincs meg sok penz. Szoval, csak azt szeretnem mondani, soha nincs tokeletes idozites! Mi is vartunk 10 evet, megteremtettunk mindent! Megis picit most a beka feneke ala kerultunk...

Sok sikert!

63. bnedora (válaszként erre: 6. - 4b3a725de7)
2012. máj. 21. 23:14
Baba nélkül is változhat nagyon sokat az ember élete. "Ha tudnánk, hogy elesünk, akkor leülnénk." Szerintem, ha valaki nagyon szeretne babát, akkor ezen nem szabad problémáznia.
62. e28c748947 (válaszként erre: 60. - Sutoczkine)
2012. máj. 21. 23:13
Hát ha levonunk minden is kb a duplája.
61. 4b3a725de7 (válaszként erre: 54. - Vica66)
2012. máj. 21. 23:12

Persze,a férjem 27 és Én 22.

Tudom,ráérünk még,sokan mondják.És én is tisztában vagyok vele.De minket semmi nem választhat el,mind a ketten csonka családból származunk,sok mindenen túl vagyunk(külön-külön,nehéz gyerekkorunk volt),és nálunk nincs olyan,hogy veszekszünk és ennyi.MINDENT megbeszélünk.Mi megjavítjuk a dolgainkat,ha valami tönkre megy és nem kidobjuk.Élni is így élünk.Nagyon szeretjük egymást,mi 14 hónapra házasodtunk.Igen,az eszem azt mondja dolgozzak,legyen gyakorlatom és utána.De a szívem mást súg,....és az embernek talán a szívére kell inkább hallgatni.Sokat hallgattam már az eszemre,meg a családomra,....de azóta vagyok IGAZÁN BOLDOG,mióta a szülői tiltás és fenyegetőzés ellenére férjhez mentem. :)

60. sutoczkine (válaszként erre: 56. - Vica66)
2012. máj. 21. 23:11
Akkor ezt rosszul tudtam, de az biztos, hogy a Gyed összege a fizetéstől függ és, ha csak minimálbérrel vesznek fel akkor nem sokkal több, mint a GYES. Vagy ezt is rosszul tudom?
59. Bcicus (válaszként erre: 48. - Mirtuszvirág)
2012. máj. 21. 23:10
Ha te semmit nem viszel haza akkor kitartanak, eltartanak, amelyik szimpatikusabb. Van akinek erre van igénye, nem szeret dolgozni stb. Annak hajrá, csak rizikós.
58. Bcicus (válaszként erre: 49. - 4b3a725de7)
2012. máj. 21. 23:09

Nem nálunk sincs én pénzem te pénzed, de ha te egy fillért sem viszel haza akkor el vagy tartva, ha tetszik ha nem. Ha vele történne valami, nagyon nagy bajban lennél.

Nekem fontos, hogy én is keressek pénzt, dolgozzak. Nem szeretek itthon ülni és lógatni a lábam.

57. e28c748947 (válaszként erre: 54. - Vica66)
2012. máj. 21. 23:07
Teljesen egyetértek Vicával.Még annyit hozzátennék, hogy ha levizsgázol és néhány évig előbb dolgozol, biztosabb anyagi háttérrel vállalhatod az első babádat.Hidd el tudom mennyiben van a gyereknevelés, 2db 4 éves lányom van....
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook