Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát vállalni ebben a világban? fórum

Babát vállalni ebben a világban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
116. vica66 (válaszként erre: 115. - Vica66)
2012. máj. 22. 12:20
Persze, felelesleges írnom, tudom. Hiszen eldöntötted már, hogy gyerek kell, most. De ez életre szóló döntés, nem "babázás".
115. vica66
2012. máj. 22. 12:18
eNeR, egy másik topikban olvastam, hogy a férjednek nincs bejelentett állása sem, feketén dolgozik. A családtámogatásokról, a lehetőségeidről sem tudsz semmit, szóval azért ez így elég "vakrepülés". De hallgass csak azokra, akik szerint elég a szeretet...
2012. máj. 22. 12:15
én sem.minek gyerek,ha nem tudom etetni,és lyukas ruhában tudom csak járatni.a vágy meg van csak az anyagi hiányzik
113. vica66 (válaszként erre: 111. - 4068591841)
2012. máj. 22. 12:14
Nem tartom magam megkeseredettnek, sem kiégettnek. Csak gondolkodó felnőtt embernek, nem ösztönlénynek. Gyereket csinálni, szülni, mindenki tud. Felelős szülőnek kicsit nehezebb lenni.
112. Kira88 (válaszként erre: 111. - 4068591841)
2012. máj. 22. 12:14

Persze, mint a mesében...


Csak a kisemberek gondolkodnak úgy, hogy "majd lesz valahogy" meg "úgyse lesz soha olyan, hogy mindenem megvan"...

Ha így gondolkodik az ember, akkor biztos nem is.

111. 4068591841 (válaszként erre: 1. - 4b3a725de7)
2012. máj. 22. 12:09
A gyerek lehetőségének, egy új életnek örülni kell. Csak a megkeseredett és kissé kiégett emberek próbálnak úgynevezett észérvekre hivatkozni. Egy egészséges nőben eleve ott kell, hogy legyen az anyaság elemi ösztöne. Igen, a gazdasági helyzet sok nehézséget gördíthet egy család útjába, de azért agyon nem nyomja!
110. cirmoscicajaj (válaszként erre: 109. - Vica66)
2012. máj. 22. 12:05
teljesen egyetértek veled!
109. vica66 (válaszként erre: 107. - Kira88)
2012. máj. 22. 12:03
Nem a nyaralással, ruházkodással, vágyakkal van a baj, hanem a mai helyzetben az egyetlen keresőre támaszkodó család sokkal könnyebben jut krízishelyzetbe. Amikor már akár a fedél, az élelem is kétséges. Hosszú távon az anyagi gondok felemészthetik az addig biztosnak tartott kapcsolatot is, és mit csinál egy nő egyedül egy gyerekkel (vagy többel), ha még nem is dolgozott addig soha?
108. vica66 (válaszként erre: 83. - Sutoczkine)
2012. máj. 22. 11:59

Erra a hozzászólásodra: ha megnézed a statisztikákat, pl. a down-szindrómás gyermekek többségét a 35 év alatti nők szülik... Szóval a "sok betegen született gyerek" nem feltétlen a későn szüléstől van. Ettől függetlenül én is úgy gondolom, hogy jobb fiatalon szülni. De a topiknyitó - ha jól emlékszem - 22 éves. Ha még várna pár évet, kicsit dolgozna, aztán szülne, még akkor se számítana későn szűlönek.

Az, hogy valaki meggondoltan dönt életének egy ilyen fontos döntéséről (nem gyermek módra), nem jelenti, hogy a pénzt hajszolja.

Magam is vettem használt cuccokat a gyerekeimnek, de itt mindenki úgy ír, minha egy gyereknek csak ruha kellene.

El lehet ítélni a gondolkodásomat, de én nem lennék képes "majd csak lesz valami" alapon élni, pláne gyereket hozni a világra.

107. Kira88
2012. máj. 22. 11:53

Hát nem tudom....

Persze, mindent meg lehet venni használtan, olcsón, lehet lemondani a vágyakról, álmokról, lehet nem nyaralni menni stb.


Csak szerintem nem mindenki szeretne ilyen életet a gyermekének (és önmagának)....

Én nem szeretném majd mások levetett rongyaiba öltöztetni a babámat, nem szeretném azt mondani neki, hogy nem kaphat meg olyasmit, ami az osztálytársai igen, nem szeretnék egész életemben fillérezni, hogy mindenre jusson.


Ha olyan az anyagi helyzetem, hogy én magam is nélkülözök, akkor arra biztos nem fogok egy gyereket bevállalni, hogy őt is kitegyem az örökös lemondásnak.

106. vica66 (válaszként erre: 76. - Sutoczkine)
2012. máj. 22. 11:53

Olyan dolgokat írsz, amiket én nem állítottam, erősen túlozva. Csupán egy kis meggondolásra intettem. Nem csak szívünk van, eszünk is, hogy használjuk, és ne utóbb kelljen jajgatni. Amire fel lehet, arra készüljünk fel, amire nem lehet, az ellen meg nem tehetünk semmit.

Biztos helyzet sose lesz, de ha egy kis erőfeszítéssel és türelemmel jobbá tehetem az életünket, akkor miért ne tegyem?

2012. máj. 22. 11:33
én 24,párom 43 éves.kb 100-at hoz minden hónapban haza,én 2 éve itthon vagyok,22 ezer amit az önkormányzattol kapok.lehetne start kártyám is de avval se kapok melot.elég szűkösek a hó végék,albérlet,rezsi mellett,pedig csak a kávén és a mosóporon nem spórolok.(mármint,h nem a legolcsobbat veszem)pont a válság kezdetén végeztem a sulival,így nem nagyon volt esélyem a tartós munkahelyre.A mai világban nagyon meggondolandó,h tisztességesen tudjuk-e nevelni,etetni,öltöztetni,stb.ha az eszemre hallgatok várnék még néhány évet,hátha lesz valami,de ha a szívemre hallgaok akkor meg usgyi bele,mert azért már szorít minket az idő.A párom nem akar "nagypapi"korban újra apuka lenni
104. 34c48a3825 (válaszként erre: 1. - 4b3a725de7)
2012. máj. 22. 09:01
Először szedj össze egy év rendes munkaviszonyt, azért egy évet dolgozni nem olyan megterhelő.
103. d9ae06cd11 (válaszként erre: 102. - D9ae06cd11)
2012. máj. 22. 08:58
Most olvasom még iskolába jársz. Akkor keress egy jó munkahelyet aztán 1-2 év múlva simán bevállalhatod a babát. Nem kell ezt elkapkodni.
102. d9ae06cd11 (válaszként erre: 30. - 4b3a725de7)
2012. máj. 22. 08:30
Ja, akkor Te most miért is nem dolgozol?
101. csgybzs
2012. máj. 22. 08:24

Végigolvastam. Szomorú látni, hogy a felelősségteljesen, normálisan gondolkodó anyukák ilyen kevesen vannak....

És látszik, hogy jellemzően ők mernek véleményt formálni a gyerek ellen, akiknek VAN miből felnevelni őket. Érdekes....

100. csgybzs (válaszként erre: 1. - 4b3a725de7)
2012. máj. 22. 08:18

Ez sok mindentől függ. Leginkább attól, hogy mennyi a párod jövedelme. Mert nem mindegy, hogy kilencvenezerből kell hármótoknak élni vagy kétszázezerből.... van minőségbeli különbség.

Készíts kalkulációt, mindenféle mi lenne ha verzióval, és ha minden anyagi válsághelyzetet túl tudtok vészelni gyerekkel is, akkor hajrá! Egyébként szerintem hosszútávon senkinek sem jó.

2012. máj. 22. 08:15

Én azért azzal nem teljesen értek egyet,hogy egy baba alig kerül valamibe.Az enyém ugyanis tápszeres lett 5 hetes korától.Ez havi 10-12.000ft többletköltség!Érdemes azért ezt is belekalkulálni.


Egyébként ennek ellenére pojcsikával értek egyet! 1 gyereket (és nem 2-3-4-et majd lesz valami alapon) be lehet vállalni,sőt ha akarja valaki akkor kell is!Gyerek nélkül nem élet az élet,és annyi minden változik az ember körül,hogy nem is érdemes lemondani róla!

98. katie_rose (válaszként erre: 1. - 4b3a725de7)
2012. máj. 22. 07:37

25 éves 16 hetes kismama vagyok. 2 órára bejelentve (közben napi 8-10et dolgozom, de nem volt választásom)....egyetemre járok.

Mí úgy voltunk vele,hogy várhatunk még 5-10 évet de arra nincs garancia,hogy gazdagabbak leszünk...viszont arra van, hogy fiatalabbak már nem. :)

Esetemben bejelentés miatt több lesz a gyes,mint a gyed így azt fogom majd kérni. A családi pótlékkal ez kb. havi 36-38 ezer ft. lesz. Ha eddig nem dolgoztál,akkor ez többletként fog szerepelni,nem? :) 36-38 ezerből azért egy babát lehet ruházni, pelenkázni. Ha sikerül szoptatnod,akkor a kaja egy része magától biztosítva van az első időkben.

Bababkelengyét meg ilyesmit pedig gyakran lehet barátoktól, rokonoktól szerezni.

De ezt csak és kizárólag nektek kell eldönteni. :)

2012. máj. 22. 02:01
Pff öngyilkosság
96. Bcicus (válaszként erre: 95. - Bosziii)
2012. máj. 22. 01:08
Öreg embernek még én sem mondanám magam, csak a kistesó vállalásról késtünk le.
95. Bosziii (válaszként erre: 94. - Bcicus)
2012. máj. 22. 01:03
Értem.Nem vagy öreg.Nézz engem :D
94. Bcicus (válaszként erre: 93. - Bosziii)
2012. máj. 22. 01:00
Én már korábban is szerettem volna gyereket, de az előző párom nem. Fiatalon szerettem volna anyuka lenni.
93. Bosziii (válaszként erre: 91. - Bcicus)
2012. máj. 22. 00:58
Késön? :)
2012. máj. 22. 00:56
Ez egy nagyon jó kérdês!
91. Bcicus (válaszként erre: 86. - E28c748947)
2012. máj. 22. 00:54

Én sem vennék használtat Magamnak sem veszek a gyerekemnek sem fogok, de nem is ez került a legtöbbe. pelenka, kaják, tápszer stb ezek nincsenek használtan.

Mi 24 és 26 évesen vágtunk bele a baba vállalásba. Azért ilyen későn, mert csak 23 éves koromban ismerkedtünk meg, csak hát a dokik miatt sokat kellett várni, így neki már nem lehet tesója sajnos.

90. Bcicus (válaszként erre: 73. - Mirtuszvirág)
2012. máj. 22. 00:46

Itt nem a pénz a legfontosabb nekem pl fontos, hogy felnőttek között is legyek és az agyamat is használjam, ne essek ki a gyakorlatból, szeretek dolgozni. Egy gyereknek 1,5 éve kor körül már jó ha társaságban van, bölcsődében. Én ezért adom bölcsibe a fiam, nem a pénz miatt, mert simán el vagyunk nélküle, de a gyereknek szükséges ez és még nekem is emellett.

A párom mondta, hogy maradjak itthon, de én nekem fontos, hogy dolgozhassak.

Én nem nézek le senkit emiatt, kinek mi a fontos az az ő dolga, nekem fontos, hogy értéket teremtsek a munkámmal. AZt gondolom attól leszek jó anya, hogy megadom a fiamnak amire szüksége van a társaságot. Sajnos tesója már nem lehetett, mert kiöregedtünk, de ez nem azért volt mert anyagi gondok voltak, hanem mert hülyék az orvosok.

89. Bcicus (válaszként erre: 65. - 4b3a725de7)
2012. máj. 22. 00:40
AZ egy dolog, hogy a kettőtöké, de attól még ő tart majd el ha semmi bevételed nem lesz. És az, hogy fog e valami történni nem tudhatod. A kapcsolat is tönkre mehet, de akár baj is történhet.
2012. máj. 21. 23:53

Sziasztok!


Úgy látom kicsit elkéstem, hogy csatlakozzam a beszélgetéshez.

Előttem többen is írták már, hogy nincs alkalmas idő gyerekvállalásra.

Az én párom is azt mondogatta eleinte, hogy majd akkor, ha mindent meg tud adni neki és a felesége leszek.

Erre ráment az első gyermekünk.

Fél évre rá hozzámentem, összeköltöztünk és most itt van 2 csodaszép gyerek. Albérletben.

Nem bántam meg és a párom sem. Munkából mentem szülni az ikreimet, párom dolgozik.

Nem változtatnék semmin, ha visszamehetnék is ugyanígy bevállalnám a két gyereket.

És hogy mi lesz majd ha suliba mennek? Nem tudom. De addigra ők már nagyok lesznek, én pedig visszamehetek dolgozni.


Lényeg a lényeg: sosincs ideális idő gyereket vállalni.

87. 2545157c39 (válaszként erre: 86. - E28c748947)
2012. máj. 21. 23:52
Én is 29 vagyok és úgy érzem most értünk meg a babára, nekem sincs melóm, a férjemnek van és habár az első baba nem maradt meg nemsokára ismét belevágunk :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook