Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan számoljam ki mikor van az ovulációm? fórum

Hogyan számoljam ki mikor van az ovulációm? (beszélgetős fórum)


19. nilem023 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 29. 12:14

Jönni fog hamarosan hidd el😉

Szorítok🤞🏻🥰

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Nilem023)
2022. szept. 29. 09:09
Köszi, nem vagyunk annyira rágörcsölve, csak valahogy ha rá lehet segíteni azt megtennénk, ennyi :-) Nem vagyunk őrülten rápörögve hála istennek! Úgyis tudjuk, hogy jönni fog!
17. nilem023 (válaszként erre: 9. - Alnisa)
2022. szept. 28. 14:59

Én is sokat vártam hogy gyerekem lehessen és én is végig csináltam amit a fórumnyitó! Minden féle app, számolás, ovi teszt stb….. majd bele hülyültem a sok baromságba!

Aztán mikor ebből elegem lett hagytam az egészet a francba és csak élveztem a dolgot minden háttér gondolat nélkül! Le nyugodtam nem görcsöltem…… egy hónap múlva jött a +

Persze ez az én történetem és nem vagyunk egyformák ezt is tudom!

16. Léna123 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 27. 09:41
Nekem ami bevált, az a digitális ovulációs teszt. A simán soha nem tudtam kiigazodni a csíkokon, mert elvileg ott erősebbnek kell lennie a tesztcsíknak a kontrolltól, de nekem napokig ugyanolyan volt. Nem sokszor használtam, de a digitális mindig pontosan mutatta a termékeny napokat.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Liliom10)
2022. szept. 27. 09:35
Igen, csak be kell lőnöm az ovu napjat 🙈 Na majd meglatjuk, köszönöm a jótanácsokat!!! :-)
14. liliom10 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 27. 09:11

Nem emlékszem. :) Nagyon régen volt. Egyszer elkezdtem, és minden nap mértem. Pár hónap után láttam, mikor van ovulációm, de nem hagytam abba a hőmérőzést, hiszen a grafikonon látni akartam, mi változik.

Tanácsom : ha csak pár nap van az ovulációig, tilos naponta szeretkezni, mert kevesebb lesz a spermiumok száma ! Az ovuláció előtt 1-2 nappal bejutó spermiumok várják a petesejtet, sokkal nagyobb az esély a terhességre. ( Pláne, ha a hátadon fekszel, és úgy is maradsz minél tovább.)Persze az ovuláció napja is jó, de utána egy nem teljesen " friss" petesejt van már.

Én ezzel a módszerrel azonnal teherbe estem. :)

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Alnisa)
2022. szept. 27. 08:04
Köszi :-)
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Violet18)
2022. szept. 27. 08:04
Részben én is tartom, hogy akkor jön amikor szeretne, de azért nem árt rásegíteni a biológiából sem szerintem.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Liliom10)
2022. szept. 27. 08:03
Köszönöm :-) Mikor kezdted a hőmérőzést? Menzesz után?
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Ágio8405)
2022. szept. 27. 07:52
8-9-10-11. napokon teszteltem, délutáni vizeletből és a 10.napon volt erősebb, a többi napon vagy nem volt vagy halványabb. A naptáram pedig 12.napra írta. Igen, onnan számolom :)
9. Alnisa (válaszként erre: 4. - Nilem023)
2022. szept. 27. 07:37

Ne haragudjatok, de ilyet is csak az mond, akinek könnyen jött a baba vagy férfi.

Akik évekig várnak a csodára, azoknak nem elég a sima szex.

Figyeld a tested, lh teszt, hőmérőzés. Aztán már érezni fogod, hogy mikor van itt az idő. mert ügye addig míg nem akarunk babát nem figyelünk a test apró jeleire, mint pl kis görcsök, megváltozott hüvelyváladék, stb. Ezek mind jeleznek csak nem figyelünk rá.

8. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 26. 22:20

Nekem bevált a hőmérőzés. Már régen voltam várandós, (unokáim is vannak).

Minden reggel kb. azonos időpontban a számban hőmérőztem, és grafikont rajzoltam : függőlegesen a hőmérsékletet, vízszintesen a napokat jelöltem be. Ovuláció után kicsit magasabb lett/maradt a hőmérséklet. Mikor vittem a nőgyógyásznak a papírt a grafikonnal,( és mondtam,hogy szerintem jön a baba,) azt mondta, ez nagyon szakszerű. :) És igen, jött is ! :)

Próbáld meg ! Egyszerű, és semmibe nem kerül.

7. Ágio8405 (válaszként erre: 5. - Violet18)
2022. szept. 26. 22:04
Meg nem egyet ismerünk akiknek nem lett természetes úton vagy segítséggel sem. Ne haragudj de ezek a mással ez volt hasonlítgatások annyira feleslegesek. Ezt mondom úgy hogy részben egyet értek az akkor jön ha ő akar elmélettel.
2022. szept. 26. 22:00
Hányadik naptól teszteltél? Hány napon keresztűl? Mikori vizeletből? Erősebb volt a csík mint a kontroll csík? A 25-27napot a mensi első napjàtl számolod? Egyébként ha 2 naponta együtt vagytok mondjuk a 9. Naptól a 14.-ig biztos kell bent lennie elő spermiumnak amikor épp ovu is volt. Az más kérdés hogy egeszges pároknál így is csak kb 25-% az esély hogy sikerül is az adott ciklusban.
2022. szept. 26. 21:58
A baba akkor jön amikor ő akar és nem amikor te 😉 nem 1 ismerősöm van akik évekig próbálkoztak de nem jött össze, rá is mentek, majd az új kapcsolatból meg egyből baba lett....
2022. szept. 26. 21:28

Én is azt mondom szeretkezzetek mikor csak jólesik😉

Ezekkel az ilyen-olyan tesztekkel és appokkal csak idegelitek magatokat hidd el!

Engedd el és hamarosan jönni fog a várva várt +

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. szept. 26. 17:54
Annyira azért nem vagyunk ráfeszülve és èlvezzük is rendesen egymás társaságát :) Csak érdekelne ki hogy figyelte a peteereset.
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 26. 16:31

Tipp??

Szìvesen.

Ne babagyàrtàsra gondolj.

Arra,hogy jó a szex a pàroddal.

Arra hogy örömet szereztek egymàsnak.

Aztàn ha baba lesz az a gyümölcse,de ez a projekt dolog...

Csak ez jàr a fejedben,persze hogy vàrat magàra a gyerek!

2022. szept. 26. 16:10

Sziasztok!

Párommal nagyon szeretnénk babát, pár hónapja próbálkozunk. Eddig az applikációs naptárban figyeltem az ovulációm, most legutóbb viszont pisiltem le ovu tesztet, már a naptárban jelzett időpont előtt, es a teszt azt mutatta, hogy a 10.napon volt a peteérésem (nem a 12., ahogy a naptár mutatta). A ciklusaim 25-27 naposak. Sok helyen olvastam, hogy peteérés előtt 2 nappal és peteérés napján próbálkozzunk, de így elég nehéz, ha pontosan nem tudom belőni az ovulációm :( Tippek esetleg? Előre is köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook