Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babácska... fórum

Babácska... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
167. Eszterkee (válaszként erre: 164. - Abigél07)
2014. máj. 8. 08:23
Kitartás és sok erőt kívánok!
166. Burkuska (válaszként erre: 164. - Abigél07)
2014. máj. 7. 22:27
Sok erőt és kitartást!:(
165. Mazsinka (válaszként erre: 164. - Abigél07)
2014. máj. 7. 21:44
Kitartást kívánok neked!
2014. máj. 7. 21:37
Sziasztok, a kórházi ágyról írok. Kiderült, hogy a magzat 2 hete nem él, nincsen szívhang, a terhesség nem él. Ma felraktàk a tágítót, a műtét holnap lesz.
163. Skopsko (válaszként erre: 158. - M0ncsa)
2014. máj. 2. 10:34

Koszi M0ncsa te tenyleg vetted a faradtsagot es olvastal, utananeztel mielott valaszoltal :o)


[link]

2014. máj. 1. 19:31
Te=de
161. shneidera (válaszként erre: 160. - M0ncsa)
2014. máj. 1. 19:31
Én nem néztem meg, mert nem érdekelt. Te a Tiédet igen. Szép a kisfiad és te is nagyon szép menyasszony voltál!
160. M0ncsa (válaszként erre: 159. - Shneidera)
2014. máj. 1. 19:23
Nem ismerem, csak megneztem az adatlapjat.
159. shneidera (válaszként erre: 158. - M0ncsa)
2014. máj. 1. 19:20
Még szerencse hogy te ilyen jól ismered. Én nem ismerem, na bumm! És még bunkó is vagyok. Ajjajjj!
158. M0ncsa (válaszként erre: 157. - Shneidera)
2014. máj. 1. 15:51

Ha nem akarsz valakit megbantani, akkor ne irj ilyeneket (eleg nagy bunkosag volt).

Meg az a szerencse, hogy Skopsko ferfi :D

157. shneidera (válaszként erre: 156. - Skopsko)
2014. máj. 1. 14:58
Nem szerettelek volna megbántani. Az nem anyának való, ezt írtam volna. Bocsi!
156. Skopsko (válaszként erre: 155. - Shneidera)
2014. máj. 1. 14:50
Az? Kivancsi vagyok...
155. shneidera (válaszként erre: 154. - Skopsko)
2014. máj. 1. 13:25
A te esetedben valóban az volt a legjobb megoldás ha gyermektelen maradsz. Aki ilyennek látja a családot, a gyermeknevelést, az.... szóval jobb így.
154. Skopsko (válaszként erre: 153. - Mazsinka)
2014. máj. 1. 05:54
Ja...Fejtsd ki te is a velemenyedet bovebben a temarol ha rendelkezel tartalmasabb modanivaloval!
153. Mazsinka (válaszként erre: 146. - Skopsko)
2014. ápr. 30. 12:36
Tele van közhelyekkel és előítéletekkel.
152. Skopsko (válaszként erre: 149. - Eszterkee)
2014. ápr. 30. 12:31

Oszinten orulok, ha a te tapasztalatod ilyen - nekem is van tudomasom pozitiv sorsokrol.


De a zome sajnos az, amit leirtam, mert aki meggondolatlan a vetesnel, annak gondjai lesznek a betakaritasnal is.


OFF Lehet, probaltam de ha egy A4-esnyit kormolok le akkor nem tokolok vele, mert bonyolultabb es tovabb tart a hibakat kijavitani mint megirni a hozzaszolast. ON

151. bibity (válaszként erre: 146. - Skopsko)
2014. ápr. 30. 08:24
Hát ez elég egyoldalú nézőpont... Megkeseredett életre vall. Sajnálom, hogy ilyen az életed, de ne ez legyen már a példakép. Amikor pedig több hetes, megfogant babáról van szó, az egy életke, amit elvenni, hm, nem mondom ki.
150. Eszterkee (válaszként erre: 149. - Eszterkee)
2014. ápr. 30. 08:21
Ezt kicsit benéztem, most látom, hogy a "happy end" verzió volt az első :D
149. Eszterkee (válaszként erre: 146. - Skopsko)
2014. ápr. 30. 08:17

Nem csak az általad olvasmányosan felvázolt 2 lehetőség van. Nem törvényszerű, hogy ha becsúszik egy nem/későbbre tervezett gyerek, akkor onnantól kezdve tönkre megy az egész család élete. Saját tapasztalat :)


(bocs az offért, de mindig fennakadok azon, hogy sokan azt gondolják, csak mert nincsenek az ékezetes betűk a billentyűzetre pingálva, akkor nem is lehet azzal a fránya klaviatúrával ékezetes betűt írni...)

148. Hópihe_ (válaszként erre: 146. - Skopsko)
2014. ápr. 29. 19:57
Skopsko! Ott a pont! +1!
147. Burkuska (válaszként erre: 146. - Skopsko)
2014. ápr. 29. 19:35
Van benne ráció....de majd eldönti az illetékes,az Ö élete...
146. Skopsko (válaszként erre: 8. - Kangaroo Island)
2014. ápr. 29. 15:00

Epp a napokban vigasztaltam az egyik csajt - aztan a hapsija(kollegaja) jott a "magnrendelesemre" aki hasonlo nyuggel kuzd, pedig itt aztan kotondomping van az ejjelnappali kioszkoban :) es repulo szemelyzetkent nem keresnek rosszul.Ott mas a gond...


Kezdetnek leszogeznem, hogy allaspontom szerint nem az nem erdem, vagy dicsoseg, hogy van egy gyerekem. Az mar valami, amikor valaki azt mondja van egy gyerekem, akit felneveltem es utjara bocsatottam. Az, hogy uuugy szeretnek egy babat nagyon keves az udvosseghez es nem tobb puszta vagynal, amelynek a targya sokaknal lehetne barmi mas csak a felnottkori onzes miatt most eppen a gyermek az. Ez nem a foruminditora vonatkozik, csupan megfigyeles...


Szoval ez nekem kicsit fals!


Miert is a " te tested, te gyereked" es hogy is van ez, hogy "ne a férfi döntse el, hogy eljen-e a gyerek"?


A gyermek "aldashoz" ket ember kell azaz alapesetben nem megy hemperges nelkul es ebben mindketten resz vettek ugye teljes odaadassal.


Quasi mindketten ott voltak, mikor az oromrol volt szo de olyba tunik, nagyon forro lehetett az a lepedo, mert vedekezes one bar evtizedek ota a csapbol is a vedekezes fontossagarol szolo propaganda folyik amelyet asszem nem igen lehet ettol jobban fokozni.


De ezen mar tulvagyunk hisz megesett a dolog, mi jon most?


Happy end:


Megszuletik a gyermek, teljes csalad lesznek es felnevelik a kozos gyermeket(gyermekeket).Boldogan elnek mig meg nem halnak...


Itt feltetelezem, hogy nemcsak onmaagukat, de egy gyermeket is kepesek a szulok biztonsaggal eltartani.


2nd version:


A ket honapos kapcsolatbol fogant baba mar a szuletese elott egyfajta kolonckent log a szulok nyakaban es a puszta lete is orok vita forrasava valik. Ha mar nem az...


Valas - vagy mennyegzo sem lesz - es megkezdodik az egesz eleten at valo kinlodas, aminek a vegeredmenye egy kisse sizofren, zaklatott felnott lesz nem biztos, hogy kifejezett halaval gondol majd nemzoire. Majd jon a martirsag szuloi es gyermek oldalrol is, aztan a hazai pszichiatriaipar ujabb alannyal gazdagodik. Sajat sztorim hasonlo igy nem is kell messzire mennem.


Az, hogy a ferfi ne dontse el, hogy maradjon-e a bebi vagy ne az sajnos a bevalt gyakorlat szerint ugy mukszik, hogy anyuka aszondja: Marpedig gyerek lesz, mert mindjart 25 vagyok (jajistenem)sutlso esely meg hasonlo dogmak es punktum.


Ha nem tetszik akkor lehet koltozni es tartast fizetni, vagy apuka megy a Fesusfono TMK-jaba 3 muszakba, mig anyu otthon kocosan bolyong a gyerekagy es a konyha kozt.


Vasarnap husleves, hetfon a maradek, kedd paprikaskrumpli, szerda tokfozelek pipiropogossal es csutortokon szex...


Mindenki elfasul, az onbecsules elvesz, a nelkulozottseg erzese lassan testet olt majd rutinna valik az elet es a letfenntartas napi nyugje lehutik lassan a csaladi otthon meleget. Es a boldogtalansagnak bizony nincs homerseklete...


Majd lehet, valaki felrelep, vagy nem de tok mindegy mert ha belul megindul a folyamat nem is kell egy valos szeretoben manifesztalodnia.


Lehet, szarkasztiksnak tunik amit irok de ez nem csak 1-2 ev illatos baba furdetes es babakocsi-tolgatas,hanem minimum 18 even at napi feladatsor!


Nem egy kutyakolyok, ha meguntad viszed a menhelyre - bar Europaban majdnem elsok vagyunk a "bizomanyba adott" babak teren:(


Mary Shelley Frankensteinjeben mar irta, hogy az alkoto felelos a teremtmenyeert - kerdes, hogy meddig?


Megjegyzem en magam orulok annak, hogy gyermektelen vagyok, mert az en eletem eletvitelem, eletkorulmenyeim es mestersegem-nem publikus nem tettek volna alkalmassa gyermekvallalasra. Az eddigi partnereim is alkalmatlanok voltak a gyereknevelesre, hiszen a velem szemben is intolerans, turelmetlen vagy onzo no batran futhat meg egy par kor, mire mentalisan felkeszul arra, hogy tenylegesen gondoskodjon egy gyermekrol.


Hozzafuznem sokan nem erettek arra, hogy egy eletet, egy sorsot bizzon rajuk a termeszet - ez persze csak kesobb derul ki, mikor a kezdeti lila kod felszall es a lelkesedes is alabbhagy.


Ha a hazai torvenykezes a gyermeket, mint jogalanyt tekinti elsodlegesnek es a muvi vetelest eliteli akkor miert nem iteli el a azokat a babamanisokat akik legalabb 3 eletet; a 2 szuloet es a gyermeket kockaztatjak a felelotlenseg, kesobb a donteskeptelenseg majd azt kovetoen sajat egyeni erdekei kiszolgalasa vegett.



Summazva, a Kedves Forumindito helyzetet tokeletesen megertem, de itt az ido, hogy felelos dontest hozzon - legalabbis e pillananatban annak tuno dontest.


Barhogyan is hataroz az tiszteletben tartando es ha van valaki akkor en biztosan nem itelem el azert ha nem teszi fel az egesz hatralevo eletet egy 2 honapos szerelem gyumolcsekent fogant es ugy tunik unscheduled gyermekre.


Ha valljak, mert ez CSAK KOZOS dontes lehet akkor biztosan remek szulok lesznek es jo egeszseget, sok boldogsagot kivanok mindnyajuknak :)


En pedig mar varom, hogy kapjak hidget meleget :) de ez ertheto, hisz ez ponty az a kenyes tema amellyel kapcsolatban senkinek sincs kelloen targyilagos velemenye - de nem is biztos, hogy feltetlenul szukseges ellentetben masok velemenyenek ertelmezesevel, mielott nepellensegnek kialtanank ki.


Bocs az ekezetek hianya miatt, de errefele nem konny magyar klaviatrat beszerezni es a lengyel, sem a litvan nem segitene. A makedon kifejezetten nem :)

145. M0ncsa
2014. ápr. 29. 11:51

Kedves Abigel,


nagyon-nagyon nehez helyzetben vagy, nem irigyellek :(

Egyreszt ott a friss kapcsolat, akig toltottetek idot egyutt, normalis dolog, hogy szeretnetek meg egy darabig zavartalanul elvezni egymas tarsasagat, mielott belevagtok egy tobb evtizedes kotelezettsegbe. A partneredhez kotodsz, egy par hetes embriohoz meg aligha.

Masreszt meg ott van benned a ketseg. Mar maga a teny, hogy felmerult benned a gyerek megtartasa, elorevetit eleg komoly lelkiismereti tenyezot, amennyiben az abortusz mellett dontenel, es bizony ez is lehet am ugyanugy kapcsolatgyilkos, mint a megtartas.

Masreszt viszont nem tudhatod, milyen kovetkezmenyei lesznek a muvi megszakitasnak. Lehet, hogy semmilyen, lehet, hogy utana evekig nem sikerul teherbe esni, amikor szeretnel, lehet, hogy hiba csuszik a szerkezetbe, es sosem lehet tobbe. Ne adja Isten, de benne van a pakliban.


Jol latod, nincs jo dontes, csak kevesbe rossz. Az idealis az lenne, ha a szerelmed meggondolna magat, de ezt nem tudod kieroszakolni, szivbol kell jonnie.


Sok-sok erot kivanok, es szivbol kivanom, hogy a kisebbik rosszat valaszd, es ne band meg utolag a dontesed. A karogokra meg ne hallgass, neha hihetetlen, mennyire nincs az emberekben empatia, es csak a sajat kis szubjektiv valosaguk alapjan latjak a vilagot...

144. Vivvv
2014. ápr. 28. 17:12

Nincs időm mindent végigolvasni, de tényleg érdekes egy fórum. Kedves fórumindító, remélem nem gondoltad komolyan azt a mondatodat hogy "semmivel sem vagyunk elkésve". Ennyi idősen??? Ha egy 20 éves mondja, igazat adok, de 34 évesen hova vársz? Hamarosan igenis kijelentheted hogy el vagy késve. Tudom, sokaknak kényes, sértő téma ha az arcukba vágják hogy nem fiatalok vagy rövidesen nem lesznek azok, de legyünk már reálisak...


És igen, ahogy alább is írták, lényegében te abba a kategóriába tartozol, akik nem nyomós okkal mennek abortuszra. Erről a kategóriáról meg inkább nem írom le a véleményemet...


Mi nem dönthetünk helyetted, tehát félreértés ne essék, semmi közöm hozzá - tisztában vagyok vele. Oké, tedd meg, de akkor minek fórumot indítani erről és azon siránkozni hogy ez milyen nehéz döntés? Ez nem nehéz döntés, hanem buta döntés, egy felelőtlen embertől. Nem csoda ha sokaknál kivered a biztosítékot egy ilyen témával...

143. Skopsko (válaszként erre: 142. - Andi6020)
2014. ápr. 27. 20:52
Az pedig nem lenne jo. A babanak sem :o)
142. andi6020 (válaszként erre: 141. - Shneidera)
2014. ápr. 26. 08:35
Jó. Akkor pörögj rajta tovább. Csak nehogy infarktust kapj.
141. shneidera (válaszként erre: 140. - Andi6020)
2014. ápr. 26. 08:19
Jobb ha meg sem szólalsz. Te, aki szerint az még nem is gyerek. Akkor szerintem te meg nem vagy ember.
140. andi6020 (válaszként erre: 139. - Shneidera)
2014. ápr. 26. 08:15
Tedd túl magad rajta.
2014. ápr. 26. 08:05
Szerintem ez egy kamutopik. KÉPTELENSÉG, hogy egy 34 éves nő így gondolkodjon. Talán SOHA többet nem lehet gyereked. Ahogy haladsz a korban csökken a fogamzóképesség, nő a genetikai hibák esélye. A petesejtjeid veled együtt öregszenek. Arról nem beszélve, hogy elveszed egy ártatlan gyermek életét, de ezt már írtam. Remélem, hogy ez tényleg nem igaz. Remélem nem vagy képes a benned cseperedő gyermeket hosszú vasrudakkal kikaparttni a méhedből. Barátnőmnek ápolónőként végig kellett néznie pár abortuszt, a mai napig kísérti a kép.
138. shneidera (válaszként erre: 108. - Abigél07)
2014. ápr. 26. 07:55
Még szerencse hogy 34 évvel ezelőtt te nem rosszkor jöttél, mert akkor kinyírt volna anyukád. Hihetetlen számomra hogy képes vagy ilyen döntést hozni. Te voltál felelőtlen, és a gyermeked fizet érte - az életével.
1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook