Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba ruhák, mosása öltöztetés stb.? fórum

Baba ruhák, mosása öltöztetés stb.? (beszélgetős fórum)


20. Stella1989 (válaszként erre: 19. - Tbt0801)
2012. nov. 8. 19:36
köszi:)
19. tbt0801 (válaszként erre: 1. - Stella1989)
2012. nov. 7. 16:30

Kedves Stella1989!


A baba születési mérete függ a szülők magasságától is. Nekem a gyerekeim 52 és 50 cm-vel születtek. A lányom most 2 hónapos, mikor megszületett, az 56 hatalmas volt rá, kapott 1-2 50 darabott, amely kb. 2 hétig volt rá. Azóta az 56 jó rá.

Arra figyelj, hogy a márkák, méretezések teljesen eltérőek, ennek következtében van olyan 56 amely más 62-nek felel meg, s van olyan 62, amely olyan kicsi mint máshol az 56. Sőt, most van egy olyan darabunk, amelybe az van írva, hogy 62, de kicsinylettem, összemértem egy másikkal, amely 50-56-os, s ugyanakkora méretű.

A ruhák méret szerint vannak elpakolva, s várják, hogy jók legyenek a gyerekekre. Sajnos Nekünk nincsen padlás, ezért a szekrények tetején vannak.

A mosás: én mindig is egybe mostam a mi ruháinkkal, a védőnő mondta, hogy mikor felvesszük, úgyis érintkezik a mi ruháinkkal az övé.

A vasalás az szerintem fontos, fertőtlenít vele az ember, igaz sok értékes időt rabol el a nő életéből. Én mindig próbálom a délutáni alvás idő alatt elvégezni :)


Neten, turiban nagyon jó darabokat lehet kapni. Én még szeretem a Tesco-s ruhákat, szezon végi kiárusításkor szoktam előre vásárolni a következő alkalomra, előre lehet azt tudni.

A másik, amit nem tudom, hogy a kedves fórumozók ismernek-e: Bp-en a soroksári úton van az ASTI nevű bababolt. Szezon előtt van kedvezményes ruhavásár. Body 550, melegítő nadrág 800, stb. Én még itt szoktam vásárolni. Jó minőségű, magyar gyártmány, Disney-s termékek döntően, amik a multiknál is vannak, csak az áruk sokszoros. Ott is benne van a logo, hogy Asti vagy Andrea kft. Na ez ugyanaz. Facebook oldalon szokták meghirdetni. A kedvencem a 200 Ft-os kosaruk, na ott sok szép és jó darabot tudok kifogni.


Jó babázást kívánok, s nyugi, bele fogsz jönni!

2012. okt. 29. 07:31

igen teljesen egyet értek veled:-D

Hát igen a méretezés azokra sem lehet adni...Nekünk is volt olyan rucink ami vagy kisebb vagy nagyobb a beleírt méret szerint.


Amúgy a kedves fórum nyitónak előbb elfelejtettem hogy érdemes ruhacsomagokat nézni hisz szuper áron lehet kapni csoda jó ruhákat.Én is vettem az és több méret volt benne és olcsó volt,de mind szép.

De ha nagyon ügyes valaki akkor akar 1ft-ért is csoda szép ruhát tud vadászni.

én pl.szinte egy új kisfiú felsőt vettem 1ft-ért meg 80ftért lábas nacit.

Ja meg lehet van a közeledbe facebook csoport ott is pár száz forintért lehet venni dolgokat és még postaköltséget is spórolsz.

17. KergePárduc (válaszként erre: 15. - Bowie)
2012. okt. 29. 07:30
Valóban nekem is feltűnt, hogy az 56-os ruha jó volt az 58centis fiamra. Igaz, hogy gyorsan ki is nőtte, de legalább volt rajta :)
16. bowie
2012. okt. 29. 07:07

(csak mert sztem a picinek tökmindegy):)

Legalábbis az enyémmel nem volt gond semmiben.

15. bowie (válaszként erre: 14. - Bea0124)
2012. okt. 29. 07:06

Szerintem is ritka, hogy ne kelljen. Én fiam 53 centivel született, de úgy rémlik még 58 centisre is jó az 56-os ruha, nincsen kicentizve. Most látom egyébként, mert anno csak egy boltból egy márkát vettem, most különbözőek, és az egyik 56os majdnem akkora, mint a 62es, a másik meg alig nagyobb az 50esnél.

Az, hogy mindennap tiszta ruha, az egyértelmű..hogy rugi vagy naci, majd úgyis közben derül ki, hogy melyik a jobb az anyukának.

2012. okt. 29. 06:59

ja az lemaradt a kinőtt ruhákat én bedobozoltam befoliáztam és párom fel vitte a padlásra.

Mi gondolunk a Kistesóra is.Elajándékozni luxusnak tartom inkább eladnám őket ha esetleg a tesó kislány lesz a nagyon fiús cuccokat eladom és abból veszem a lánynak.

Ha a közeljövőben nem terveztek tesót akkor szerintem a kinőtt rucikat add el és abból tudsz nagyobbakat venni.


Sokan írják nem kell 56os hát ezt így előre nem lehet tudni.

Én a fiamnál aki teljesen normál méretű baba örültem annak az 1-2db 50körüli rucinak ami volt. így most próbálok majd olcsón venni majd 1,2 picit.

amúgy 3050grammmal és 48cm-rel született a fiam.


Hiába rohamosannőnek ilyenkor azért kell több méretből ruha.

Nekünk 62-ig volt szépen mosva,vasalva,hajtógatva a szekrénybe így ha nagyobb lett volna akkor sem lett volna probléma.

Azért az nagyon ritka hogy az 56os ruci ne keljen!

2012. okt. 28. 20:27

Szia

Az 56ossal én is porul jartam. Kaptunk rengeteget, meg vettem is parat, es kisfiam 58centivel meg is szuletett :) Bar varhato volt mert nalunk mindenki magas. Szoooval, rengeteg ruhat kaptunk, sokat vettem is, most 9 honapos es van egy hatalmas kartondoboz, illetve tobb zsak kinott ruhakkal. Meg 3 zsakkal amibe bele kell nonie. Ugy tervezem, hogy ha tesomnak a 2. baba fiu lesz, mindent neki adok mert rengeteg a ruha. Ferni nem lehet tole...

Vasalni sosem vasaltam, ugy teregettem es hajtogattam hogy ne kelljen vasalni. Majd raerzel a dologra, hogy neked hogy a jo csinalni, mindenkinel mas :)

2012. okt. 28. 19:57

Hát nem tudom szerintem nem leszel okosabb hogy milyen ruha a jó stb.

picinek a fiam rugikat valamint nacikat vegyesen kapta változatos volt nekem inkább a nadrág verzió jött be:-D

Hogy mennyi szerintem ezt is ki kell tapasztalni.

Fiam 15hós és min.15hosszúujjú és kb.ugyan ennyi rövid bodyja van.Én szeretem ha van mibe öltöztetni hiába mosok gyakran ruha mindig van neki bőven.Mi farmert is adtunk rá .

én szerettem a talpas nacikat is.

minden nap tiszta ruhát kapott ez soha nem is volt kérdés nálunk mosni eleinte külön mostam és vasaltam is de nem vittem túlzásba már jó rég óta együtt mosom a miénkkel.


Szerintem mindent meg kell tapasztalni.

jól teszed hogy használt után is nézegetsz nekünk is javarészt használtak a rucik.


Szerintem ruha még attól is függ milyen évszakba születik a baba.

2012. okt. 28. 07:50
Szia! Szerintem bodyból meg rugiból soha nem elég. :) Főleg, ha bukós a baba, meg ha olyan tehetséges, hogy a háta közepéig sz@ros lesz. :) Én nem mostam külön a ruháit, a miénkkel együtt, viszont mindent babamosószerrel és babaöblítővel. A vasalást sem vittem túlzásba, csak 2 hónapos koráig. A kisnadrágok egy babának szerintem nem jók, csak kábé fél éves kora után. Nálunk a farmerek egyáltalán nem váltak be. Már 3 éves, de a farmert még mindig nem nagyon erőltetjük, mert nem kényelmes egy gyereknek, inkább pamut naci.
2012. okt. 28. 07:44

Ja, ha tiszta marad a rugi, nem adom rá másnap. Bennem is felmerült már ez a kérdés, de végül inkább úgy döntöttem, hogy veszek neki annyit, hogy mindig legyen váltás. Ahogy mi is, ő is jobban érzi magát firss ruciban. :)

Vatera nagyon jó használt kisruha beszerzésére, de ha van a közeletekben bababizi, oda is mindenképp nézz el! Nálunk több is van, és szuper minőségű és állapotú tipegőket vettem 150-200 Ft-okért.

2012. okt. 28. 07:43

Én ezt most a másodiknál már úgy oldom meg, hogy vettem neki 56-osból is ötöt (body ami több, mint öt, de véletlenül), meg 62esből is ugyanannyit. Már korántsem vagyok olyan lelkes e téren, mint amikor az első gyerekem született, akkor sok felesleges kacatot vettem. Az első is bukós baba volt, de emiatt egyszer, ha át kellett öltöztetni, az sem volt rendszeres.

Akkor még rugdalózókat használtam csak 5-6 hós koráig, de utána áttértünk a nadrágokra. Most már a pici méretből is vettem nadrágokat, nem csak farmerek vannak, hanem nagyon pihepuha, plüss nacik is, meg puha melegítőalsó szerűségek. így vegyesen van mindenből egy méreten belül.

2012. okt. 28. 07:40

Szia! Nekem öt hónapos a kisfiam. Ő nem bukós, ltalban kakis baleset sincs, ezért nlunk egy vlts ruha elég egy napra. Éjszakra van külön pizsije. Én rugiból is minden nap újat adok r, viszont sokkal jobban szeretem a lbfejes nadrgot/rugit mint a lbfej nélkülit, mert azok mindig felcsúsznak és zavar ha kilóg a lba. Mosni külön mosom, kb 4 hónapig vasaltam is.

Szeritem előre csak az első hónapokra vsrolj be, mert nem mindegyik gyerek nő egyformn.

2012. okt. 28. 07:39

Szia!


Az én kisfiam most 5 hónapos.

Az első hónapokban is többször átöltöztettem, aminek most annyiban látjuk kárát, hogy nagyon nem szeret öltözködni. Lehet, hogy más babáknál is így van, de a hosszúujjú bodykat, felsőket nagyon nehezen tudom ráadni, mert nem hagyja magát. (Pedig tényleg nem bénázok vele, nem nyúzom. Kíméletesen, de határozottan próbálom öltöztetni, mégis nehezen megy, mert egyszerűen nem szereti. Nem tudom másra fogni, csak arra, hogy az első hónapokban nagyon sok volt neki az öltözés.)

Mostanában nap közben csak akkor öltözik át, ha átázunk, vagy véletlen kifolyik a kaki a pelusból. Amúgy van egy pizsije, meg reggel átöltözik nap közbeni rucira, mint a nagyok. :)

Farmert csak akkor adtam rá, ha jelenésünk volt valahol. Ebből is van kényelmesebb, kényelmetlenebb darab is. Azt egy idő után már te is látni fogod a szabásán, érzni fogod a tapintásán, hogy melyik lesz kényelmes neki.

Mi egyszer egy kordbársony nadrággal "fürödtönk be" nagyon. Elvittem benne a picit a mamához, és nagyon nyűgi volt... sokáig nem tudtunk rájönni, hogy miért, majd pár óra múlva peluscserekor lekerült a nadrág, és onnantól jól érezte magát... Szóval ez ilyen, ki kell tapasztalni...

De a keményebb anyagú ruháknál sokkal többre becsülöm a tipegőket, illetve a pamut kantáros kis nadrágokat, mert azok igazán kényelmesek, és ebben a korban igazán nagyon fontos, hogy jól érezze magát a pici, és a ruha ne akadályozza semmilyen formában. Nem hiába találták ki a tipegőt a babáknak. Ezekből is én inkább az elől patentosat preferálom, mert a hátul gombolósok is nyomhatják a kis hátát fekvés közben.


Ruhátok annyi legyen, amennyit kényelmesen kezelni tudsz. Értem ezt úgy, hogy háztartása válogatja, hogy ki mennyit mos, milyen gyakran. Nekünk rengeteg ruhánk van, kaptunk is, vettünk is újat, használtat egyaránt. Jelen pillanat van kb. 20 body-ja, és ez nagyon sok szerintem, de azért elhasználjuk. Téli időszakra én a hosszu ujjú body, pamut kisnadrág (pelenka vonaláig felhúzva) és kis zokni öltözéket szeretem ráadni a legjobban, mert úgy látom, abban érzi a legjobban magát.


Hetente többször is mosok, és én a babaruhákat a mai napig vasalom, mert sokkal szebbek úgy.


Kinőtt ruhák dupla zsákba, felcímkézve a padlásra várják új gazdájukat. Egy kedves barátunknak fogjuk odaadni, ha majd megérkezett a baba. :)

2012. okt. 28. 06:44

Én szerettem ha sok ruhája volt, sokat bukott is, úgyhogy naponta 2-3-4x átöltöztettem, később meg annyit kakilt hogy sokszor kijött a pelusból, azért öltöztettem áti többször naponta. Éjszakára rugit adtam rá és hálózsákot, nappalra csak az első 2-3 hónapban. Utána nekünk jobban bevált a body-kantáros naci vagy lábfej nélküli "totyogó" kombináció. Kantáros naciból sok farmerunk is volt, ezek nem voltak kemények.

Mosás: sokaig külön mostam, 3-4 évig, most is ha van rá mód, de ha úgy jön ki, melléteszek a sajátomból. Gépben mostam, soha nem volt gond vele, kézzel nagyon nehéz lett volna, így van sok makacs folt... a kaki pl. nekem csak a Briston folttisztítójával jött ki...

6 váltás ruha szerintem nagyon kevés, nekünk a többszöröse volt, általában használtan vásároltam gyönyörűeket.

Amit kinőttünk, azt egy darabig tároltam, de amikor kiderült hogy a családban fiúk érkeztek, elkezdtem feltenni a teszveszre-vaterára, szépen visszajön az ára, abból szoktam új ruhát venni. (Azt mondják, 3 éves kor körül lelassul a növekedés, hát nálunk nem... most 5 a lányom, de eddig minden szezonban le kellett cserélni a ruhatárát, úgyhogy nem olcsó mulatság még akkor sem ha használtat vsárolunk.)

5. 6b006fc769 (válaszként erre: 3. - Stella1989)
2012. okt. 28. 00:43
Bedobozolva elraktam, majd öcsémék megkapják:)
2012. okt. 28. 00:41

Hali:)

Hú, az 56-osból inkább születés után vegyél, van olyan baba, akire már nem is megy fel, mert olyan "nagy", de olyan is, akire több hónapig jó.

Én géppel mostam külön a ruháit olyan 9 hónapos koráig, kb 3-4 hónaposig vasaltam is mindet.

Naponta egyszer minimum átöltöztettem, egy éves korig a rugdalózó volt az általános, a farmertől eléggé idegenkedtem pont az miatt, amit írtál.

Egyébként úgy emklékszem, minden napra jutott valami baleset,.ami indokolta a ruhacserét:)

Szerintem minimum 6 váltás ruha kell, de nekünk több volt, kaptam ezer felöl:))

2012. okt. 28. 00:33
és a kinőtt ruhákat hová teszitek hogy hely is maradjon a szekrénybe?
2012. okt. 28. 00:26
jah és még annyi hogy rugdalódzót adtok rá, vagy farmer naci 6 hósra szerintetek kényelmes????mert olyan erős anyag az a farmer, nem kényelmesebb pl rugi neki ?
2012. okt. 28. 00:25

arra lennék kiváncsi hogy naponta hányszir öltöztetitek át babátokat?és ha mondjuk tiszta marad a rugdalódzó akor másnap ráadod-e?illetve hogy gépbe mososd a ruháit?


minden érdekelne ezzel kapcsolatban. mi 19 hetesek vagyunk, és most vásárolom a ruháit. és hát vettem újat használtat is, vaterázom is:)


szóval azon gondolkodom hogy kb 56 osból hány db rugi és bodi kell ,hogy pl ha átkel öltöztetni akkor hogy bőven legyen is mit ráadni mire a másik ruci megszárad meg hogy 1-2 db bal még nem keljen a gépet bekapcsolni .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook