Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba altatás/alvás fórum

Baba altatás/alvás (beszélgetős fórum)

2023. szept. 1. 14:03

Köszönöm a sok segítséget és jó szót! Nagyon nehéz sokszor megértenem hogy mennek a dolgok. És nem is elvárom a babámtól, hanem inkább arra gondolok, valamit én nem csinálok jól hogy megtanulhassa egyedül el tud aludni.

Próbalkozom a napjába többször máshogy altatni. Van amikor magamra kötöm és ott vagy a karomban zenére rugózással. Az ágyba betéve hagyom kicsit had forogjon meg próbálja magát megnyugtatni. És csak akkor lépek közbe amikor sír vagy borzasztóan mérges már. Hónapba lesz 6 hónapos, azt mondják sokan ez még nagy változással jár.

Szerintetek mit tudok neki segíteni még ezeken kívül?

2023. aug. 8. 19:27
Dehogy vagy szörnyű anya. Nagyon jó anya vagy. Egyszerűen vannak rossz alvó babák. Irreális elvárni tőle, hogy egyedül aludjon el. Az enyém is olyan volt, hogy mellette kellett lenni, különben ébredt. Elalváshoz és visszaalváshoz is cici kellett neki. De végül csak kinőtte. Kívánok neked sok sok kitartást!
2023. aug. 8. 18:58

Ez számomra érthető és hasznos.


[link]

2023. aug. 8. 18:41

[link]


A babasírás.

2023. aug. 8. 18:35

[link]


Ez egy baba hasmasszázs.

4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 8. 16:52
Nem fájhat a pocija? Csak abból gondolom, hogy kaja kell minden alkalommal, talán túleszi magát a kicsi, pedig inkább szomjas, vagy csak csócsálni szeretné a cumit, amitől megnyugszik. . Próbálj meg kaja helyett kis langyos teát adni, vagy csak vizet. Tudom, hogy szörnyű hallgatni, de muszáj próbálkozni. Ha feszült vagy miatta, megérzi. Talán kis szeretgetést igényel.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 8. 16:34

Dehogy vagy szörnyű anya. És nem is csinálsz rosszul semmit. Türelem és kitartás. Ez kell, semmi más.

Közhelyeket tudnék csak puffogtatni, hogy visszasírod még ezt, de felesleges.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 8. 16:26

Akár én is írhattam volna.

Orvos, védőnő tanácsolta hagyjam sírni. Mikor már nem bírtam, hagytam. Rácsuktam az ajtót, belekékült, de nem hagyta abba a sírást.

Hároméves koráig nem is aludt végig egy éjszakát sem.

Isten bocsássa meg, de akkor értettem meg, hogyan lehet egy babát bántani.

Észnél voltam, sosem bántottam volna, de teljesen kikészített. Főzésközben a konyhaszéken ülve elaludtam, a lépcsőn legurultam.

Azért, ahogy haladt a 3 éves kora felé, egyre jobb lett. Együtt érzek veled, okosat nem tudok mondani.

Lett második gyerek, nem tervezett, az első után dehogy akartam.

Ugyanaz a nevelés, és egy angyal volt.

2023. aug. 8. 15:58

Sziasztok!



Nagyon el vagyok keseredve és veszve. Nem tudom merre induljak. A lassan 5 hónapos babám még nem képes egyedül segítség nelkül elaludni. Ami még önmagában nem probléma. De már kezdem azt érezni kellene változtatni. Csak cumisüvegen alszik el, cumit kiköpi. Nagyon nem jött be a cumi. Velünk alszik este a nagy ágyban. Napközben ott alszik szintén. És kaja kell minden egyes alkalommal. Elalszik hordozóban is de az nem annyira pihentető sokszor. Viszont amikor altatom nappal, el is alszik, van, hogy felébred keresi a hamit kicsit szopizza és vissza alszik. És így tovább. Amig én bírom és van hami. Nagyon kezd frusztrálni. Főleg, hogy mindig mellette kell lenni, mert ha nem akkor felébred és sír.

Sírni nem hagyom , azt a megoldást nem szeretném bevetni.

Kérlek tanácsoljatok valamit! Neki se lesz jó ez hosszabb távon tudom.

Mit tudnék alkalmazni? Azt érzem rosszul csinálok mindent! És szörnyü anya vagyok így!

Valaki volt hasonló szituban?

Este kicsivel jobban alszik. De mostanában kicsit össze vissza ébred. És hogy tud forogni megy is jobbra balra. Nehezen tudjuk eldönteni így mikor van fent. Egyszer biztos fel kel enni. Az általában szokott időpont is. De aztán indul a nagy mocorgás forgolódás is. És van, hogy 2x kap enni, kis ringatással majd megnyugszik és nyugi van.

Kérem aki tud mondjon pár jó szót, hogy és miként csináljam!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook