Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba 41 éves korban... fórum

Baba 41 éves korban... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
30. pk86 (válaszként erre: 22. - Ildi992)
2014. okt. 17. 12:51
Milyen méregről beszélsz? Amúgy pedig nem kötelező megtenni a megelőző óvintézkedéseket, lehet kockáztatni is, én NEM kockáztattam. 2 héten belül születni fog egy gyönyörű egészséges babám! És szerintem egy 41 éves nő, aki már sajnos egyszer elvetélt szintén nem fog kockáztatni..
29. Derya (válaszként erre: 28. - 8c6db4224f)
2014. okt. 17. 12:48

de most nem tokmindegy?

ezzel az erovel akkor a 20-30 eves se szuljon, ha nem sikerul neki termeszetes uton.... :-D


az emberek nem egyformak, az eselyek lenyegtelenek, az nem azt jelenti, hogy lehetetlen... :-)

nyilvan kicsi az eselye, de nem lehetetlen....

amugy te tudod, hogy mestersegesen lett megtermekenyitve Feher Anna?

mert en akkor amikor szult kerestem a neteen, de nyomat sem talaltam, hogy milyen modon esett teherbe. :-)

28. 8c6db4224f (válaszként erre: 27. - Derya)
2014. okt. 17. 12:45

Az esélye a természetes úton teherbe esésre 53 évesen - pláne 20 év próbálkozás után - kb. 1 a 10 millióhoz.

Jakupcsek is évekig járt a lombikközpontba előtte....pedig ő 7 évvel fiatalabb volt, ami ott rengeteg.

27. Derya (válaszként erre: 26. - 8c6db4224f)
2014. okt. 17. 12:41

komolyan, persze, miert ne fordulhatna elo...

nem tudom egyebkent, hogy hogyan lett megtermekenyitve.

26. 8c6db4224f (válaszként erre: 25. - Derya)
2014. okt. 17. 12:32

53 évesen természetes úton? Ezt komolyan írtad? :D

Max. lombik meg petesjt donorral - ez nőgyógyász álláspont, nem csak az enyém...

25. Derya (válaszként erre: 23. - 8c6db4224f)
2014. okt. 17. 11:48

:-) durva, nem durav, ha termeszetes modon sikerul, akkor az rendben van... :-)

szerintem. :-)

24. Derya (válaszként erre: 20. - Pk86)
2014. okt. 17. 11:47
a magas tsh vetelest is okozhat.
2014. okt. 17. 11:46

Dehogy vagy öreg, nem tudod, hogy most a 40 az új 30? Teljesen más, mint régen. Egy 63 éves még fitt lehet, és akkor már lesz egy felnőtt gyereked!

A szomszéd utcánkban nemrég meghalt egy anyuka (rákban), 37 évesen, ő fiatalon szült 3-at, a legnagyobb 15 éves, szóval nincs semmire garancia, akkor sem, ha fiatalon szülsz.

Szulák is 43 volt, Jakupcsek 46, Fehér Anna 53 (na jó, ez már durva), szóval nem vagy öreg, hajrá! Jó egészséget, hosszú, boldog életet nektek!

22. ildi992 (válaszként erre: 20. - Pk86)
2014. okt. 17. 11:45
szóval adassa be az összes mérget magának. :D
21. Derya (válaszként erre: 1. - Dinasztia)
2014. okt. 17. 11:41

mivel most az ido a legfontosabb szamodra, esszeru lenne egybol meddosegi kozpontba menni.

ott kivizsgalnak rendesen...

nem vagy egyedul, sokan vannak, akik40 folott szulnek akar eloszor is... :-) van ilyen forum egyebkent mar tobb is. :-)

20. pk86 (válaszként erre: 1. - Dinasztia)
2014. okt. 17. 11:09
Mivel még a te gyerkkorodban nem adtak rubeola elleni oltást, meg kellene nézetned, van-e ellenanyagod, ha nincs, akkor oltasd be magad még a terhesség előtt. Ha macskád van, toxoplazmózis tesztet kell csináltatni. Én őszre egy influenza elleni oltást is javasolnék. És egy D-vitamin szint mérést, mert ha hiányod van, az meddőséget is okozhat, illetve nem túl jó kóros D-vitamin hiánnyal nekiindulni a terhességnek a baba szempontjából. És még ami nagyon fontos, egy TSH hormon ellenőrzés, ugyanis tehherbeeséshez 2,5 alatt illik lennie a TSH-nak. Bár a labor papíron 5 a felső határérték, 2,5 fölött nehéz teherbbesni, ha mégis sikerül, akkor se jó a babának, mert a magas TSH a pajzsmirigy alulműködés jele és a terhesség első 2-3 hónapjában a babának nincs saját pajzsmirigye, a tiedet fogja használni, ha neked sincs elég, attól vetélés is bekövetkezhet és egyéb csúnya dolgok. A fogaidat is érdemes rendbe tetetni. Folsavat már a próbálkozós hónaptól szedni kell a velőcső záródási rendellenességek elkerülés érdekében. Szóval vannak rendesen előkészületek :)
19. pk86
2014. okt. 17. 10:56
Ahogy már előttem írták páran, én sem ajánlom, hogy kivárd a 3 hónapot gyógyszer abbahagyása után. Pont abban a 3 hónapban dolgoznak a legjobban a hormonjaid azon, hogy végre sikerüljön teherbe esni az eddigi sikertelen fogigátlós évek után. Nekem 10 év folyamatos gyógyszer szedés után az első éles hónapban összejött a bébi :) Amíg a szervezeted nincs kész a babára, úgyse fogsz teherbe esni. Ami az RH faktort illet: Mivel volt egy rövid ideg tartó terhességed, ami sajnos vetéléssel végződött, a mostani terhességed már a másodiknak számít, tehát mindenképp mondd el az orvosodnak, hogy már voltál terhes. Anyukám is RH negatív, volt egy vetélése, majd miután bátyámat megszülte, jól be is sárgult a gyerek, mert nála nem figyeltek oda a vetélésre (lehet anya nem is szólt nekik róla) és első terhességként tekintettek bátyámra. Amikor velem volt terhes, akkor pedig megváltozott a vére a kedvemért és RH pozitiv lett, így már nem voltunk összeférhetetlenek. Ez nagyon ritka dolog, azóta hivatalosan RH variáns a vércsoportja :)
18. Reno77
2014. okt. 17. 10:37

33 évesen szültem a kisfiam, szerettem volna rá egy-két évre szülni, de egy betegség közbejött.

3 évet kell várnunk a műtétem után, ez jövőre jár le. Akkor 38 éves leszek és szeretnék még szülni.

Nem gondolom, hogy öreg lennék, az oviban az anyukák 10 %-ka fiatalabb csak nálam….

17. manó2000 (válaszként erre: 1. - Dinasztia)
2014. okt. 17. 10:17

Öregen? Ez a kor manapság már nem számít idősnek.Körülöttem sok 35-40 utáni kismamma van. Örülök neki, hogy nekik is jön a baba és még olyan is van aki többet szeretne. Még simán belefér és azért szerintem ez még nem az a kor amikor sokkal nehezebb lenne a teherbeesés. Ha valakinek nehéz annak fiatalabban is az volt.

Sok sikert a babához!

2014. okt. 17. 09:50
Csatlakozom az elottem szolokhoz; az elso terhessegnel az RH negativitas fajtor nem okozhat vetelest, viszont fontis, h a vetelest kiveto 24 oraban megkaptad-e anno az anti-D-t? Ez fintos lenne tudni. Amugy semmi akadalya a terhessegnek, sot a gyogyszer utani elso ciklus meg eselyesebb is, mint kesobb. :) szurkolok! Amugy, mint korultekinto, felelos leendo szulo, szerintem is erdemes elmenni egy kivizsgalasra.
15. arrival (válaszként erre: 7. - Dinasztia)
2014. okt. 17. 09:17
Koszonom, es sok boldogsagot Neked !!
2014. okt. 17. 09:07
Nem kell várni gyógyszer után. 32 óra alatt kiürül a fogamzásgátló. Rá is van írva a dobozra, hogy ha annál nagyobb idő telik el két gyógyszer között, akkor már nem véd teherbeesés ellen. Lombiknál is sokszor van úgy, hogy fogamzásgátlót szedetnek egy hónapig, majd utána indítják a petesejt érlelést.
2014. okt. 17. 08:09

Szerintem sem vagy hozzá túl idős, több szülő is van a gyermekem osztályában, aki kb. ilyen idősen szült. Az Rh. negatív valóban nem indok a vetélésre. Egy rákszürésre és hogy megnézzék minden ok, ha mostanában nem voltál, érdemes elmenni mindenképpen.

Drukkolok, hogy minél hamarabb sikerüljön a vágyad!!

2014. okt. 17. 07:38

Szia!


Teljesen normalis ennyi idosen szulni! Nyugodtan menjel orvoshoz ha mar tervezitek, hogy kapjal egy kis terhesseg elotti tanacsot.

A gyogyszer abbahagyasa utan megjon a menzeszed rendesen, utana mar teherbe eshetsz. Vannak akik azt javasoljak varjal par hónapot, de nagyon sok no ket-harom honappal a gyógyszer abbahagyasa utan esik teherbe es egeszseges babaja lesz.

Sajnalom a vetelesed, kaptal aniD-t akkor a terhesseg alatt, utan?

Errol mindenkepp beszelj az orvossal, mert az hogy rhesus negativ vagy nem indokolja a vetelest. Foleg nem szokott ez problemat okozni elso terhessegnel, csak utana.


sok sikert!

11. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Dinasztia)
2014. okt. 17. 06:54

Kívánom, hogy teljesesüljön a vágyad!

Mostanában a meddőgem kapcsán számtalan 40 év felettivel beszélgettem, akik ilyen-olyan okból kifolyólag még nem szültek és most szeretnének. Nem vagy egyedül így a világban.

A fogamzásgátlóval kapcsolatban az az új elmélet, hogy az abbahagyása után rögtön jó nekilátni a próbálkozásnak, mert néhány hónap után sokaknak megbolondul a ciklusa. A lombik protokollt és egyesknél úgy indítják, hogy fogamzásgátlót szedetnek és utána kezdik a stimulációt, mert így több tüszőt remélnek. Remélem ez azért megnyugatásul szolgál.

Az ismerőseink körében van egy hölgy, aki 40 év felett lett terhes és kihordta az egészséges kislányát, míg a férje lánya közel azonos időben vetélt.

Ha ügyesen beágyazódik a kis magzat, akkor utána úgyis fokozottan figyelnek rád.

Nagy kalappal! :)

10. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Dinasztia)
2014. okt. 17. 06:38

Én a gyógyszer elhagyása után 6 hónapot akartam kihagyni, de már 3 hónap után terhes lettem.

Sok sikert! :)

2014. okt. 17. 06:19

Az én anyukám 43 volt, amikor én születtem. Igaz nem elsőként, harmadikként, teljesen váratlanként, de hogy mennyire a Jóisten szándéka szerint,- talán vígasztalónak és 2 fiú után lányként - azt inkább nem részletezném. Ha teljes szívvel, egymást igazán szeretve akarjátok, hogy érkezzen, egy ártatlan kis lélek talán már készülődik hozzátok, ezért a mostani szándék részetekről.


Hogy milyen generációs különbséggel felnőni, az már egy másik kérdés, de mások már a mostani idők,

egész biztos nem lesz ebből Nálatok probléma.


╰⊰✿Teljes szívemből kívánom, hogy vágyaitok teljesüljön!✿⊱╮

8. eb85e22a13 (válaszként erre: 1. - Dinasztia)
2014. okt. 17. 04:47

Más kérdés, hogy maradéktalanul mikor ürül ki a hormon, és más dolog az, hogy a fogamzásgátló elhagyása után mennyi idővel eshetsz teherbe.

Kb. 1 év után ürül ki teljesen/tudom, csak pár hónapot mondanak a magyar orvosok/, de teherbe azonnal lehetséges esned.

Nem vagy öreg. Nem mindenki szül olyan fiatalon, ezen ne aggódj. Törekedj minél jobban az egészségre, egyél egészségesen, szedj vitaminokat, stb..Sok nő szül ilyen korban, és minden rendben megy náluk.. Biztos veled is minden ok.lesz, ezt kívánom!:)

7. Dinasztia (válaszként erre: 6. - Arrival)
2014. okt. 17. 00:54

Nem mondod! :) Gratulálok!

Dehogy vagy idős! Én kicsit aggódok, de megyek dokihoz, sajnos még csak "szó" van róla, de hát mekkora dolog, hogy megbeszéltük és együtt leszünk! :)

Én most olyan boldog vagyok!

El se hiszitek! :)

6. arrival (válaszként erre: 1. - Dinasztia)
2014. okt. 17. 00:48

En augusztusban meg szedtem, szeptemberben megfogant a baba.

33 eves vagyok, az sem tul fiatal.

Ne aggodj !!

5. Dinasztia (válaszként erre: 2. - Rinike)
2014. okt. 17. 00:44
Köszönöm! :) Nagyon édes vagy!
4. Dinasztia (válaszként erre: 3. - Ildi992)
2014. okt. 17. 00:43
Nagyon aranyos vagy, köszönöm! :) Remélem, mert mostanában már mindenen elsírom magam ami kisgyerekkel kapcsolatos! :)
2014. okt. 17. 00:41
Ne félj. Ha a baba meg akar foganni, akkor meg is fog. :)
2. rinike (válaszként erre: 1. - Dinasztia)
2014. okt. 17. 00:39
3 hónap alatt kiürül. Én 23 majd 43 évesen szültem, és ha még sikerült volna 45-ig még egy, akkor örültünk volna, de már letettünk erről, mert jövő hónapban 45 leszek. Szurkolok neked!
2014. okt. 17. 00:30
Tudom, hogy már nem vagyok a legfiatalabb, de eddig sajnos nem sikerült. A vércsoportom 0 Rh negatív, ezért már elvetéltem régebben. Eddig fogamzásgátlót szedtem. Mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből? Természetesen menni fogok orvoshoz! Csak így "öregen" picit félek....:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook