Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keveset eszik a 9 hónaposom főzeléket csak max2-3 kanállal. Volt aki pici korban igy járt, a babával és nagyobb korban megjött az étvágya? fórum

Keveset eszik a 9 hónaposom főzeléket csak max2-3 kanállal. Volt aki pici korban igy járt, a babával és nagyobb korban megjött az étvágya? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 10. 16:06

Semmiképp ne erőltesd szerintem se, próbáld elterelni a figyelmét, leülni vele enni és élvezettel enni mellette, hátha kedvet kap. Nagyon fontos már ilyenkor az együtt étkezés, lássa, hogyan rágsz, milyen finom, amit eszel. És ne adjál cukros innivalókat neki, mert attól jóllakottság érzése lesz, csak vizet!

A napi tejmennyiség azért szerintem fontos, próbáld meg a sajtot, túrót, natúr joghurtot, rizstejet, zabtejet esetleg gyümölccsel keverve.

Az én lányom ezt nagyon szereti:

1 alma, 1 banán, 1 kanál túró, 1 kis doboz natúr joghurt és egy kis babakeksz összeturmixolva. Ilyeneket szoktál adni neki?

2012. okt. 9. 22:24

Én már 54 éves vagyok, de még mindig emlékszem, hogy erőltettek.

Nem szabad!


Az én gyerekeim bármikor abbahagyhatták az evést, ha elteltek, vagy szólhattak előre is, hogy nem éhesek vagy nem kívánják az ételt. Mindegyik normál súlyú, a lányok felnőttkorukra inkább kicsit küzdenek a kilókkal.

16. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 15. - Kitrákotty)
2010. márc. 15. 13:33
egyetértek. nem kell erőltetni.mi lehet itt rontottuk el...
15. kitrákotty (válaszként erre: 5. - Csibefalat2008)
2010. márc. 15. 13:31

Szia,

nem biztatlak semmi jóval, saját tapasztalatom alapján.

A gyerekem volt hogy egész nap!! csak három!! kanálnyi főzit evett. Nem túlzás, számoltam akkoriban :-((


Azóta sem jobb evő, válogatós is meg pici adagokat eszik, de nem sovány, az alkatához/magasságához képest jól néz ki! :-))


Egy jótanácsot adnék: ha görcsölsz, idegeskedsz emiatt, nem lesz jó vége, mert megérzi, hogy ezzel téged lehet manipulálni (persze nem tudatosan csinálja), ezzel akar majd elérni dolgokat.

Ha meg van kínálva és van otthon mit enni, nem fog éhen veszni, ne kínáld mással rendes kaja helyett, ha nem eszi meg majd eszik legközelebb.


Pl. nálunk volt olyan, már négyéves elmúlt, hogy a reggeli szendvics délután 4-kor fogyott el! De elfogyott. Addig nem kapott mást, és állítása szerint nem volt éhes sem :-O.

Kitartást és sok türelmet kívánok!!

14. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 9. - Csibefalat2008)
2010. márc. 15. 13:30
akkor már ehet mindent! be a cumiba,vagy pohárba egy kis gyümileves és hajrá! még jól is fog esni neki...nálunk ivás sincs még sajnos.
2010. márc. 15. 13:28
Látom a te kisfiad még tényleg huraka-gyurka!!!:))) nagyon édike,Zeli már nem ilyen babaás,megy az idő...
12. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 7. - Csibefalat2008)
2010. márc. 15. 13:25
Zeline,így ahogy írom kell mondani. :) Kedves tőled! épp sikerült most elaltatnom :)))
11. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 8. - 9d6cbcbded)
2010. márc. 15. 13:22
hú már mi túl vagyunk ezeken is...már a nyomogatos dolgok sem érdeklik.Nálunk amint meglátja a partedlit jön a sírás.
10. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 5. - Csibefalat2008)
2010. márc. 15. 13:21
akkor ne aggódj! ha iszik akor baj nem lehet! Mi még ma sem iszunk meg az anyatejen kívűl semmit,de abból se sikat. Tejpép és gyümi sose csúszott nekünk,estleg egfy kis főzi.500 ml? szerintem az első 3 hónap után már nem ivott anyit a tejciből sem....Tápszert sose itta meg!szeritem nincs akkora gond mint hiszed,ha jó a kedve akkor csak legyél türelmes és megjön az étágya.esteleg nem lehet,hogy jön a foga?
2010. márc. 15. 13:20
Próbáltam de egy idő után azzal akar játszani és akkor meg azért nem eszik. Attól tartok ha bejön a nyár és meleg lesz méginkább nem lesz kedve az egészhez.
2010. márc. 15. 13:17

én lányom is nagyon keveset eszik/evett mostanában (főzelékekere gondolok). de rájöttem, ha közben lefoglalom a könyvével, vagy egy csomag zörgő zsepivel, oda sem figyel és csak nyitja a száját...

próbáljátok ki, hátha...

7. csibefalat2008 (válaszként erre: 6. - Cb6e54c3d9)
2010. márc. 15. 13:16
Cuki a kiscsajod! A Zelike melyik névnek a becézése?
2010. márc. 15. 13:13
nekem is ezt mondta most a dokim,de nem tudom....12 hónapos múlt és csak rosszabb lett,mint 6-9 hónaposan.most már a napi egyszeri étkezésnek is örülünk ami fele az egyszeri adagjának....a súlya már 4.hónapja nem változott.sőt,hogy mrá semmilyen módon nem tudom megetetni nem hiszem,hogy nem fogyott,8 kg volt 2 hete és 9 hónaposan is.Engem is megnyugtatna,ha tudnám változni fog.Sajnos az én testvérem 42 évesen is alig eszik(pasi),mert elfelejti.
5. csibefalat2008 (válaszként erre: 2. - Cb6e54c3d9)
2010. márc. 15. 13:10
Ha olyan napja van akkor csak a gyümit meg maxi tejpépet. De van hogy ezek se kellenek. Súlyával nincs gond szoptatott korából maradt rajt bőven.De tápszerből is van hogy alig akat inni. Bezzeg gyümölcslé viz tea bárni jöhet. Pedig állitólag 500 ml tejet kéne innia:-((
2010. márc. 15. 13:03
Szia! Amikor az én csemetéim nem ettek és elvittem őket dokihoz, azt a választ kaptam:majd eszik a gyerek ha éhes lesz.Igaza lett a dokinak. Szerintem nincs mitől tartanod.
2010. márc. 15. 13:01

Voltak ilyen időszakok, aztán kezdő szülőként túllihegetm a dolgot, állandóan azt figyeltem, mennyit eszik, mikor eszik, kísérleteztem, ő meg sztrájkolt. Aztán belefáradtam, jött a kistesó, nem értem rá figyelni, egyszercsak azt vettem észre, hogy ESZIK! Máig nem nagyevő, de eszik rendszeresen, fejlődik is stb... kisebb étvágyú, mint az átlaggyerek. A másodikkal nem voltak ilyen gondok, ő éhesen kelt, gyakran kért enni.

Szerintem nem lesz soha nagyétkű. Ő ilyen fajta.

2010. márc. 15. 12:52
mást eszik rendesen?
2010. márc. 15. 12:47
Keveset eszik a 9 hónaposom főzeléket csak max2-3 kanállal. Volt aki pici korban igy járt, a babával és nagyobb korban megjött az étvágya?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook