Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba 41 éves korban... fórum

Baba 41 éves korban... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. okt. 17. 18:20

Nekem annyi mondani valóm van a generációs különbséghez, hogy tök mindegy hogy huszonévesen szül valaki vagy negyvenes éveiben, akkor sem a szülei lesznek a kortársai.

A normális szülő-gyerek kapcsolathoz pedig nem fiatalság kell, hanem normális gondolkodás.

59. Derya (válaszként erre: 58. - Csinoska2012)
2014. okt. 17. 18:17
milyen kedvesek.... :-D
2014. okt. 17. 18:13
Én 41 évesen szültem a kislányomat, mikor a kollégáim megtudták megkérdezték a két testvére fogja a kicsit felnevelni?A növére 20 éves volt a bátya 17 éves mikor született.k..jó érzés volt ez hallani.
57. Derya (válaszként erre: 55. - 3a5c305959)
2014. okt. 17. 18:12
:-D
56. Derya (válaszként erre: 54. - 3a5c305959)
2014. okt. 17. 18:12

:-)


igen, nekem isneppen ez jutott az eszembe, hogy eletet adott egy embernek, milyen nagy onzoseg ez.... :-O

55. 3a5c305959 (válaszként erre: 51. - Kisj)
2014. okt. 17. 18:10
Elolvastam. Fel is ment a pumpa. Mondja mar meg valaki a ferhe Anna gyerekenek hogy nem kellett volna megszuletnie mert az anyukaja tul oreg (!)
2014. okt. 17. 18:09

Engem ez a mondat boritott ki "Szerintem Fehér Annától végtelen nagy önzés volt ennyi idősen gyermeket szülni. Mert csak magára gondolt, a gyerekre nem." Ennyi erovel onzoseg a kovereknek, cukorbetegeknek, Chronosoknak, epilepsziasoknak, magasvernyomasosoknak stb szulni. mert mindegyikuk rovidebb eletre szamithat es lehet hogy nem latja megoregedni a gyereket. Egyebkent hany eves kortol szamit onzosegnek ha egy anya eletet ad a gyermekenek? Ha mar itt tartunk.


(Ja ne valaszolj legyszi, ez koltoi kerdes volt).

53. Derya (válaszként erre: 44. - Grizus)
2014. okt. 17. 18:03
nyilvan. :-)
52. kisj
2014. okt. 17. 18:02

Azért egy érdekességetleírok nektek.

1988-ban szültem, 28 éves koromban.

A papírjaimon az szerepelt, hogy IDŐS gravida.


Szóval, én 88-ban 28 éves fejjel, első szüléssel idősnek számítottam.

Hogy változik a világ...

51. kisj (válaszként erre: 41. - 3a5c305959)
2014. okt. 17. 17:59
talán jobban el kellene olvasnod, mert nem ezt írta
50. Bözsi néni (válaszként erre: 43. - Pk86)
2014. okt. 17. 17:59

Nem biztos, hogy azért nem szül valaki, mert sajnálja a pénzt.


Lehet, hogy egyszerűen csak nem vágyik gyerekre. Miért lenne kötelező mindenkinek gyereket vállalni? Nem mindenki alkalmas szülőnek.

49. 8c6db4224f (válaszként erre: 36. - Bözsi néni)
2014. okt. 17. 17:58

Szerintem fiatalabb Fehér Anna férje... s ráadásul ORVOS...

Egyetértek veled: 53 évesen már önzés gyereket vállalni. (40 körül nem tartom annak)

48. Bözsi néni (válaszként erre: 41. - 3a5c305959)
2014. okt. 17. 17:57

Kedves Ironica22!


Kérem, olvassa át még egyszer, amit írtam, mert úgy látszik, nem értette meg.


Hol írtam én olyat, hogy 36 éves kor után nincs élet? És mi a gond azzal, hogy fel mertem vetni komolyan megfontolandó szempontokat?


A kedves nagypapája meg éljen még vagy 100 évig és utazgasson, de hogyan jön ez ide?? Vagy talán gyermeket várnak a barátnőjével?

47. grizus (válaszként erre: 20. - Pk86)
2014. okt. 17. 17:55
Jézusom! Ez mind az anyag, de mi lesz a lelkével? Nem gondolod, hogy ennyi készülődéstől teljesen rágörcsöl a témára? El kell engedni! Hány meg hány nő szült már úgy, hogy hosszú görcsölés után elengedte az egészet és jól érezte magát, és akkor jött a gyerek! Tudja az a gyerek, hogy mikor jöjjön!
46. grizus (válaszként erre: 28. - 8c6db4224f)
2014. okt. 17. 17:53
Aha. Ma - talán. De a dédnagymamám 50 körül még szült, kábé a 11-dik gyereket. Lehet, hogy tényleg van ebben a mérgezés dologban valami, hogy ennyi ember terméketlen.
45. grizus
2014. okt. 17. 17:51
Én mindenesetre nem fogok bocsánatot kérni, ha 41 évesen jön a gyerek. És akkor se, ha egyáltalán nem jön.
44. grizus (válaszként erre: 42. - Derya)
2014. okt. 17. 17:50
Ez, gondolom, vicc.
43. pk86 (válaszként erre: 39. - Bözsi néni)
2014. okt. 17. 17:48

Anyukám nincs annyira jó egészségi állapotban, mint apukám és azért főleg apukámra hegyeztem ki a sztorit, mert ő volt "öreg", amikor születtem. Valóban, én a második gyerekük voltam, dehát ez is csak szerencse kérdése, hiába csináltak egy gyereket 20;26 évesen, mégis csak 62;68 éves korukra lett unokájuk.

Abban egyet értek, valóban jól át kell gondolni egy ilyen döntést, de ez nem csak 40 éves korban igaz, hanem bármikor vállal az ember gyereket. Sajnos a jövővel kapcsolatban pedig biztosat senki se fog tudni mondani, lehet persze statisztikákat nézegetni. Viszont, ha egészséges, fiatalos, káros szenvedélyektől mentes a fórumindító és a párkapcsolata is biztos alapokon nyugszik, én nem venném el feltétlen a kedvét a dologtól.

A korai árvaság lehetőségén kívül a többi érvet (generációs "problémák, szalagavató) például saját tapasztalatomból kiindulva egyáltalán nem tartom fontosnak.

Én például még azt is elfogadtam volna, ha apukám nem éri meg az érettségimet/diplomaosztómat esetleg a gyerekemnek nem lenne nagypapája, mert a másik verzió az lett volna (ha apukám is önzőnek gondolta volna magát), hogy meg se születek és nekem se lenne most gyerek a pocakomban.

Ha már az önzőségnél tartunk, szerintem az önzőség inkább az, ha valakinek stabil párkapcsolata, anyagi biztonsága, mindene megvan, ami egy gyerekhez kell, csak félti a függetlenségét és sajnálja a pénzt amit a gyerekre kéne költeni, inkább utazgat és elszórja.

42. Derya (válaszként erre: 41. - 3a5c305959)
2014. okt. 17. 17:33

ejnye-bejnye.... :-)

mar 60 evesen is oregek voltak... :-D

jobban tennek, ha nem jarnanak kelnenek a vilagban, hanem hazamennenek es szepen beulnenek a teve ele fotelba... :-D

41. 3a5c305959 (válaszként erre: 36. - Bözsi néni)
2014. okt. 17. 17:30
Jezusom, minden tiszteletem az one de ekkora marhasagot egy helyen mar regen olvastam. A ferjem es en veszelyeztetett munkakorben dolgozunk. Ezek szerint onzoseg volt gyermeket vallani mert barmikor baj erhet minket? Atya ur isten. Szoval az ember csak temesse el magat 36 evesen mert utana mar nincs élet? Hat lehet hogy onnek nincs, de pl a nagypapam kozel 80 éves, 8 eve van egy 20 evvel fiatalabb baratnoje, nyaron egy hetes Földközi-tengeri hajouton voltak, minden nap kikotottek valami uj szigeten amit alaposan korbejartak. Biztos nem kaptak meg a memot arrol hogy ok mar tul oregek ahhoz hogy eljenek :-)
40. Bözsi néni (válaszként erre: 38. - Pk86)
2014. okt. 17. 17:10
A te szüleid sem 40 felett vállaltak első gyereket.
39. Bözsi néni (válaszként erre: 38. - Pk86)
2014. okt. 17. 17:06

Az érettebb kornak nyilván megvannak a maga előnyei is, a hátrányai mellett.


Azért más egy 34 évesen szülő anyuka és más az aki jóval negyven felett szül, úgy gondolom.


Azon kívül az emberek sem egyformák, és lehet most példákat írni, hogy xy már 30 évesen meghalt, azért mégiscsak lényegesen esélyesebb 60 fölötti korban meghalni, mint 30 évesen. Még ha ez utóbbira is akadnak példák.


Te is csak 28 évesen szültél, nem 42 vagy 53 évesen, mert azt már nem biztos, hogy megérnék a szüleid (kívánom, éljenek egészségben).


Összegezve: biztos vannak példák erre is, de szerintem nem lehet általánosítani, és végig kell alaposan gondolni a dolgot.

38. pk86 (válaszként erre: 36. - Bözsi néni)
2014. okt. 17. 16:54

Bár anyukám 34 éves volt, amikor születtem, apukám már 40. Sosem éreztem hátrányát annak, hogy idősebbek a szüleim, mint néhány osztálytásnak.

Nagyon jó, megfontolt szülők, nem rontottak el annyi mindent a nevelésem kapcsán, mint némelyik osztálytásam fiatal szülője. Tini koromban irigykedtek a többiek, mert sokkal lazábban fogtak, nem voltak begyöpösödött "nem engedjük el a gyerekünket sehova, amíg a mi kenyerünket eszi" tipusú régivágású szülők, kimondottan jófejek voltak. Anyukám azóta is nagy barátnőm, mindent elmondok neki.

Sosem szégyelltem őket azért, mert nem fiatalok. Ráadásul egy kései gyerek fiatalon is tartja az embert. Tudja, hogy neki célja van, meg akarja érni a gyereke érettségiját, diplomáját, azt hogy unokát szüljön neki stb.. Ezért jobban odafigyelnek az egészségükre, fittebbek maradnak. Azért én is tartottam tőle, nehogy hamar elmenjenek, viszont sok évfolyamtársam fiatal szülője sajnos már nem él, én apukám pedig még 68 évesen is komoly fizikai munkát végez, mert szereti, hatalmas fákat vág ki egyedül, jópár 50 éves megirigyelhetné az egészségi állapotát. Pár hét és már két unokája lesz szüleimnek, pedig nem siettük el, bátyám 40 évesen, én 28 évesen csináltam nekik unokát:) Barátnőm apukája még az én apukámra is rávert vagy 5 évet és szerencsére még ő is megérhette, hogy unokája legyen. Gondolom most arra fognak gyúrni, hogy megérjék az unoka bölcsibe menetelét, ovis ballagását, iskolás ballagását stb.. :)

Összegezve annyit írnék, hogy nem kell azért annyira sajnálni a kései gyerekeket, mert amennyivel kevesebbet tudnak adni az idősebb szülők korukból adódóan, annyival többet tudnak adni bölcsességből, higgadtságból, élettapasztalatból.

37. pk86 (válaszként erre: 32. - 8c6db4224f)
2014. okt. 17. 16:32
50 év körüli szomszéd néniek becsúszott a gyerek. Gondolom azt hitte, azért nem menstruál, mert klimaxol, pár hónap múlva derült ki, hogy terhes.. :O :) :) :)
2014. okt. 17. 16:30

Valóban nem ritka manapság a 40 év feletti szülés. 30 éven túli meg már egészen gyakori.


Azért nem árt elgondolkodni 40 éven túl azon, hogy vajon a gyereknek jó lesz-e?


Mert oké, hogy kihordja,megszüli, de fel is kell nevelni azt a gyereket, két szülőnek, anyának-apának. Nem csak arra gondolok, hogy meghalhatnak, mert a fiatal is meghalhat (bár azért sokkal kisebb az esélye).


De generációs különbség miatt sem biztos, hogy jó, az sem biztos, hogy mikor veszíti el a szüleit. Pl. Fehér Anna esetében 20 éves lesz a gyermeke, mikor ő 73 éves, apuka pedig még idősebb gondolom.


Elképzelem a szalagavatón őket, hááát.... Ha még élnek akkor... mert nőknél még csak magasabb az átlag életkor, de férfiaknál?


És szellemileg vajon milyen állapotban lesz/nek? Egy 20 éves fiatalhoz képest, aki akkor még tanulni akar, tehát a szülőknek még támasznak kellene ott lennük, de már ők fognak a gyerekre rászorulni esetleg...


Szerintem Fehér Annától végtelen nagy önzés volt ennyi idősen gyermeket szülni. Mert csak magára gondolt, a gyerekre nem.


Érdemes végiggondolni ilyesmiket is, nem csak a saját vágyunkat megvalósítani, hanem azt is átgondolni, hogy egy élettel játszunk. Milyen lesz neki 20 évesen? Lesz-e majd segítsége, ha kezdi az önálló életét, házasságát? Lesz-e nagyszülője az ő gyermekének? Vagy akkor lesz majd teljesen árva, amikor még a legnagyobb szüksége lenne a szüleire??


Tudom, nekem fogtok esni, de azért ezeket a dolgokat alaposan át kell gondolni, és nem csak a pici korra gondolni, mert más egy óvodás gyerek negyvenes szülőkkel, és más egy középiskolás 60-70-es szülőkkel (akik esetleg még ápolásra is szorulnak), más egy éppen diplomázó árván...


Szerintem mindennek megvan a maga ideje, és nem szabad önzőnek lenni.

35. Derya (válaszként erre: 34. - Manó2000)
2014. okt. 17. 14:02

igazabol nem igazan lenyeges szerintem... :-)

hiszen meg ha mesterseges uton is termekenyul meg, utan azt meg ki is kell hordani es meg is kell szulni. ha ezekre mindre kepes a no, akkor alkalmas a szulesre.

gondolom en... :-)

2014. okt. 17. 13:53
Ez miért lényeges, hogy ki milyen módon esett teherbe? Fiatalon is vannak olyanok, akiknek nehéz teherbe esni. Ez nem csak kor kérdése hanem alkat és még sok más.A fórumindító sem 50 éves még.
33. Derya (válaszként erre: 32. - 8c6db4224f)
2014. okt. 17. 12:58

en nem mondtam, hogy termeszetes uton szult. :-)


de nem tokmindegy? azt kerdezem....

32. 8c6db4224f (válaszként erre: 29. - Derya)
2014. okt. 17. 12:53

Nem azt mondtam, hogy lehetetlen, csak az arányokat vázoltam fel, ami nem 50:50 százalék rá az esély. (Mint pl 20-on éves korban.)

Te, az, hogy a neten nem találtad azt, hogy lombikos vagy akármilyen volt, az nem jelent semmi. :)Megj. Azt se találtad, hogy természetesen úton szült. :)

3 ember(ismert) vállalta fel nyilvánosan csak a lombikot: Ördög Nóra, Béres Alexandra és az exRippelné Vivien. Többről nem tudni, de szerinted a sok híresség közül csak 3-nak volt lombikja, mert annyiszor írták meg a neten? :D

31. pk86 (válaszként erre: 24. - Derya)
2014. okt. 17. 12:52
Pontosan, én is ezt fejtettem ki csak bővebben.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook