Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba 40 felett fórum

Baba 40 felett (beszélgetős fórum)


1 2
2019. dec. 14. 12:36

Szerintem nem csak az a meggondolandó, hogy meghalhat a szülő, mert az bármikor megtörténhet.


Inkább azt kell mérlegelni, hogy a gyerek szempontjából mennyire jó az idősödő szülő, az idősödő apa?


Mindenkinek vannak 50+-os, 60-as ismerősei, rokonai. Nos, kamasz korban mennyire értették meg ezek a rokonok? Mekkora szakadék volt a gondolkodásmódban, a szocializációban? Lehet, hogy ez lesz majd a 40 felett vállalt saját gyerekkel is. Elsőre nem is biztos, hogy összejön a gyerek, lehet majd ötven, mire sikerül.


Tud és akar-e majd 50+ évesen szaladgálni, labdázni, játszani egy kifogyhatatlan energiájú 7-8 éves gyerekkel? Mert ne csak a kisbabát lássuk, az szerintem már inkább nagyszülői vágyódás ehy pici után. Lesz az a gyerek 7-8-9 éves is, meg kamasz is. Sok 45-50 éves már most szörnyűlködik, hogy milyen lett a világ, nem tudják követni a gyors fejlődést.


Félreértés ne essék, nem lebeszélni akarok senkit, csak ilyen esetben mindig a nő vágya a kisbabára van előtérben, és hogy fel tudja-e nevelni.


De meg kéne gondolni azokból a szempontokból is, amiket fentebb írtam.

23. Bözsi néni (válaszként erre: 20. - Borian)
2019. dec. 14. 12:10
Ha évvesztes lesz, plusz nyelvi előkészítős osztályba megy középsulisan, akkor 60 éves lesz.
22. semleges (válaszként erre: 20. - Borian)
2019. dec. 14. 08:07

Akkor meg ez a probléma is kilőve, körül kell nézni, sok 50+s jobban néz ki és energikusabb mint jóval fiatalabb társaik:)

Szerintem mindenki ismeretségi körében, környezetében van legalább 3-4 ilyen.

21. semleges (válaszként erre: 20. - Borian)
2019. dec. 14. 08:04
Ja bocs...igazad van, de itt 70-eztek én meg csak zsigerből írtam:)
20. Borian (válaszként erre: 19. - Semleges)
2019. dec. 14. 08:01
58. Ha csak nem bukik 10-szer szegény gyerek. :-)
2019. dec. 14. 07:55

Én azok táborát erősítem akik azon a véleményen vannak, hogy szülj. De csak akkor ha a férj is akarja és a meglévő gyerek, ha van már akkora, hogy be lehet vonni. Neki is lehessen véleménye. Mondja el, mit gondol a kis tesóról.

Az utolsó 24 órában vagy ha akarjátok akkor vágjatok bele. És, hogy az érettségijénél 68 leszel? És?

Igen sajnos a halál már nem életkorhoz kötött. Olvastam egy cikket, hullanak a 40-sek címmel:(

18. 4477403e12 (válaszként erre: 15. - Simple)
2019. dec. 14. 06:53
40 evésen mar egyáltalán nem "nagyon fiatal"az ember lánya,inkább a középkorúhoz közelít,főleg nem első gyerekhez...ez csak önámítás.
2019. dec. 13. 18:49

Nagyon szépen köszönöm ❤️ a reagalasokat. Mindenki sok hasznos gondolatot írt, vegogolvastam és elgondolkodok. Természetesen férjemmel együtt döntünk, csakis úgy legyen ha ő is szeretnè.

Egy család vagyunk együtt döntünk.

16. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 13. 17:04

Erre már válaszoltak a vallomásokban.

Nézd meg mennyi a "Nem baj" és mennyi a "Térdepelj kukoricára", majd vond le a tanulságot.

Sok sikert!

15. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 13. 17:00
Mindenképpen időben vagy még. Én is ennyi vagyok, de nekem még egy sincs, és nem is érzem, hogy le lennék maradva. Még nagyon fiatal vagyok. Mi eddig egzisztenciát építettünk, és most, hogy már mindenünk megvan akár már lehetne gyerekünk is. Manapság már úgyis rengetegen 40 körül szülnek először. Az orvosok be vannak erre rendezkedve, van egy csomó vizsgálat stb. Viszont ha a férjed nem szeretne, akkor azt kell eldöntened, hogy a férjedet szeretnéd jobban, vagy még egy gyereket?
14. Orsi2017 (válaszként erre: 13. - 5236d12e25)
2019. dec. 13. 15:04
Szomszédom 30+-os és nemrég halt meg rákban. Huszas évei elején lett édesanya . Kitörölhette vele sajnos a fenekét szegénykém.
13. 5236d12e25 (válaszként erre: 12. - Orsi2017)
2019. dec. 13. 14:55

Igen igen. Vágyom rá. De az nem jelenti azt, hogy lesz is. Ez 2 külön dolog. No és azt se feledjük nagyon nem mindegy milyen egészségi gondról beszélünk. Mindkét terhességem után úgy lepukkant az immunrendszerem hogy folyamatosan gyulladásba be gyulladásba ki mentem egyik megfázás a másik után.. Állandó aftám volt.

40 felett akkor se szűlnék ha tök egészséges lennék.

(mellesleg megsúgom a pco+ir nem a terhesség hozadéka sem a magasvérnyomás, amit a terhesség hozott nálam az az emésztési és bélgondok mivel megcsavarodott a vastagbelem kitágult az a szakasz és úgy nött rossz helyre) ez meg nem gátólja a terhességet.

12. Orsi2017 (válaszként erre: 11. - 5236d12e25)
2019. dec. 13. 13:41
Hmmm mondod mennyi bajod van mégis akarsz 3.babát te sem nézed hogy van már 2 egészséges..
2019. dec. 13. 13:27

Saját vélemény saját szemszögem.

Nem szűlnék 40 felett semmi pénzért,pláne ha csak én akarom azt a gyereket.

Mennyi idős a gyereked? Őt is vedd figyelembe.

Azt a gyereket fel is kell nevelni.

10. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - 4cb1f3a3b9)
2019. dec. 13. 13:24

Én azért vitába szállnék a " terhesség csak erősíti az immunrendszert" résszel..

2 baromi nehéz veszélyeztetett szövödményekkel teli terhességem volt. Mindkétszer majdnem ott maradtam a lányaimmal a műtőasztalon. Nem,hogy erősebb lettem, de sokkal betegebb vagyok. Azóta is sok egészségügyi gondom van.

9. mell
2019. dec. 13. 12:01
Szerintem ha egy szerető pár vagytok meg lehet beszélni a dolgokat. Én mondjuk 40 edik szülinapomra összegyüjtöttem magamnak a pénzt (55 ezer ft) és megcsináltattam a meddővé tételimet ez volt József Attila szavaival élve a "csecse -becse ajándékom, mellyel megleptem magam" . Meg tudlak érteni, hogy egy gyerek mellé szeretnél még egyet. Ha nagy erőt érzel magadban és olyannyira stabil vagy, hogy akár még akkor is el tudnád tartani magadat gyerekeiddel együtt, ha a férjed nem lenne, akkor beszélje vele és mondd el, hogy mennyire szeretnél és van is rá erőd. Beszéljétek meg, szerintem, mert ez mindkettőtök döntése kellene lennie -szerintem.
8. aszparagusz (válaszként erre: 5. - 4cb1f3a3b9)
2019. dec. 13. 10:25
Ostoba vélemény az, hogy vállaljon gyereket úgy, hogy a párja nem akarja.
7. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 13. 10:21

Szerintem itt nem a kor a gond, hanem az, hogy te akarsz, ő meg nem.


Milyen lehetőségek vannak?


- "véletlenül" teherbe esel - aminek ő annyira őszintén nem fog örülni, ha nem akar gyereket


- elhagyod a már meglévő gyerekkel, és keresel olyan pasit, aki akar gyereket? vagy találsz, vagy nem, vagy összejön, vagy nem. De elvesztetted a férjed, és elvetted a már meglévő gyerektől az apját/családját.


Szerintem beszéljétek meg, hogy ő miért nem szeretne, és te miért igen.


Ahogy írta valaki, megfordítva is igaz, a férjednek meg be kellene vállalnia egy gyereket, mert te szeretnél?

6. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 13. 10:19
Én nem értek egyet a leírt érvekkel (meghalsz úgyis, nyugdíjas leszel a ballagásán- 70 éves korhatárnál? ugyan! :-)), de a legfontosabb, hogy gyereket csak egy pár közös döntése alapján jó vállalni.
5. 4cb1f3a3b9 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 13. 10:18
Ez az a pont, amikor sok ostoba véleményre NEM szabad adni. Ha 40 évesek vagytok, gondolj bele 60-70 évesen sem kötelező meghalni, akkor a gyerek 20-30 éves lesz már. 1. Nyugodtan vállalj gyereket, ...mert a terhesség csak erősíti az immunrendszert, ...mert boldogabbak lesztek..., mert a régiek még Czeizler Endre nélkül is vállaltak gyermeket akár 50 évesen is és sokkal strammak lettek, mint a mostani vitamint szedő kismamák gyermekei. Szóval csak bátran. Persze hogy fel kell nevelni a gyereket, de van rá idő. Buta az az Anyuka aki erre fogja ....
4. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 13. 09:41
A kérdést felteheted úgyis: A férjednek kellene még egy plusz gyerek felnevelésével járó gondokat, feladatokat is vállalnia, pedig ő nem szeretné?
3. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 13. 09:40

Örülj, hogy van egy egészséges gyereked, és ne kockáztass. A gyereket fel is kell nevelni.

A gyerekvállalás közös döntés, ha a férjed nem akar többet, akkor nincs mire vállalni.

Valószínű, hogy neki fizikailag, anyagilag egy elég.

Nyugdíjasként akarsz állni a gyerek ballagásán?

2019. dec. 13. 08:04
Nem tudom hány éves a párod, de ezt a gyereket még fel is kell nevelni. Nővérem 43 évesen szült a férje sajnos beteg lett és meg is halt. Nagyon nehéz egy keresetből fenn tartani magukat, és ő sem valami stabil egészségileg. Nem mondom hogy mindenkinek ez van megírva a nagykönyvben, de én biztos hogy nem szülnék 40 felett.
2019. dec. 13. 06:53

Jó reggelt.


40 múltam férjem is.

Én szeretnék babát de férjem úgy néz ki, hogy nem. Valahol megèrtem őt is.

Sajnos későn találkoztunk így "csak" 1 gyerekünk lett.

Nem tudom mi legyen. Még talán időben vagyok vagy már le kell mondjak a babáról mert ő már nem szeretne?

Félek is ilyen korban ha szülök lehet betegség is, rendellenesség a babánál. De jó lenne testvérke is. ☹️

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook